Üldine ajateenistuskohustus

Vasta
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Z03 »

Seega suhtumine riigikaitsesse sõltub väga palju riigikaitseõpetajast. Kui on ikka mingi näpuga järge ajav rigiidne jobu, siis suhtumine edasisse riigikaitsega seotud ametisse või ajateenistusse on juba ette negatiivne.

Ja ma tegelikult ei mõista, mispärast ei tohiks võtta ajateenistusse 15 väärteomenetlusega inimest. Võib-olla pole tal olnud häid eeskujusid, on olnud halb kasvukeskkond, isa joonud, peksnud ja alandanud, ema lapse hooletusse jätnud, koolis kiusatud jms. Ehk on ajateenistus ainuke võimalus kokku puutuda korra ja distsipliiniga, päevarežiimiga. Õppida austama autoriteete - vanemaid kaitseväelasi, ohvitsere. Miks võtta inimeselt võib-olla viimane võimalust saada paremaks?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Öeldakse pikk jutt // sitt jutt - mis üldiselt A4 lohisevpikkade textide puhul peab kenasti paika..
Süvenemata A4 järjekordsesse oopusesse(-mille ainus mõte on peita pika texti vahele solvavaid torkeid talle endale antipaatsete foorumlaste vastu) vaataks nüüd, mis meil siin tegelt ON:

(1) ESITEKS ON meil ajateenijaid, keda mitmete faktorite summas (üdini asotsiaalne käitumine, mis väljendub kümnetes väärteokaristustes + enamvähem ilmne eestivaenulikkus) võib ja ilmselt peabki käsitlema juba hübriidse ohuna..

(2) SIIS ON meil KRA, kes ilmsesti ei tee mitte midagi selliste pättide selekteerimiseks/elimineerimiseks ajateenistusest ja ilmselgelt ei kavatsegi siin midagi ette võtta // oma mugavustsoonist välja lohisema hakata // probleemi tunnistada..

(3) siis on meil ka foorumis oma nime all esinev PSÜ, kelle ainus postulaat selles teemas on olnud, et IGAL EESTI KODANIKUL ON(PEAB OLEMA) ÕIGUS ISSAMAAD TEENIDA - mis on samaväärne probleemi eitamisega..

(4) siis on meil siin foorumis ka mõned kamina(-KRA?) suuvoodrid a la A4, kelle ainus eesmärk ongi eestikaitse teemades tõstatatud valupunktide hägustamine, kamina // kamina allasutuste lõpmata tarkuse piiritu kiitmine ning "tülitekitajate" halvustamine foorumis..

(5) ja lõppeks on siin taktikaline tasand (mida siin foorumis esindab PALM), kes siis antud juhul peab seda sitta sööma // eksisteeriva aga kõrgemalt eitatud probleemiga tegelema..

Lihtsalt väike ülevaade sellest, mis meil siis ON..
Tuli oluliselt lühem kui A4 oopus - loodetavasti ka selgem.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Manurhin »

Z03 kirjutas: Ja ma tegelikult ei mõista, mispärast ei tohiks võtta ajateenistusse 15 väärteomenetlusega inimest. Võib-olla pole tal olnud häid eeskujusid, on olnud halb kasvukeskkond, isa joonud, peksnud ja alandanud, ema lapse hooletusse jätnud, koolis kiusatud jms. Ehk on ajateenistus ainuke võimalus kokku puutuda korra ja distsipliiniga, päevarežiimiga. Õppida austama autoriteete - vanemaid kaitseväelasi, ohvitsere. Miks võtta inimeselt võib-olla viimane võimalust saada paremaks?
Just sel põhjusel ma eelmisel leheküljel selle tööpataljoni idee välja pakkusingi. Relva sellisele inimesele vähemalt kohe kätte anda ei julgeks, aga kui õpib aja jooksul autoriteete austama ja reeglitest kinni pidama ja omal ka asja vastu huvi on, siis miks mitte peale minu poolt pakutud tööpatti (juhul kui see eeskujulikult läbitud) ka harilik KV ajateenistus läbi teha ja ehk selles liinis edasigi areneda.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

(2) SIIS ON meil KRA, kes ilmsesti ei tee mitte midagi selliste pättide selekteerimiseks/elimineerimiseks ajateenistusest ja ilmselgelt ei kavatsegi siin midagi ette võtta // oma mugavustsoonist välja lohisema hakata // probleemi tunnistada..
Pigem võiks öelda odavustsoonis/virtuaaltsoonis, sest reaalne võime kohalikke tunda kadus süsteemis juba üle 10a tagasi RKO-de ära optimeerimisega.
Mis oli tegelikult puhas majanduslik otsus (ja küllap natuke ka nõuka sõjakomissariaatidest teistmoodi tegemine).
RKO-d ei pruukinud olla inglid, kuid kohalikul on kohalikke kraadesid tunda palju suuremad võimalused kui Tallinna kontoriametnikul.
Sellise virtuaalse suhtluse üks paratamatu varjukülg ongi soovimatute tegelaste sattumine teenistusse.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Veiko Palm »

Ma ei taha Borja postitusele praegu midagi lisada või sellele vastu vaielda. Praegu ei taha.

Trummile ütlen kommentaariks, et nende kohalike olude tundmise kohta on minul jälle Kaitseliidu näide. Mis sa arvad, kui palju on brigaadile tulnud palveid KL poolt, et kui palju kaitseliitlasi meil ajateenistust läbimas on? Kui palju on tulnud ajateenistuse lõpus "avastusi", et näed, meie mees teil seal teenimas, tahame enda struktuuri saada. Kui palju on tulnud palveid pidada vestlusi (kaitseliitlastest) sõduritega, et kas nad hoopis parema meelega tahaksid näiteks suurtükiväelasena KL üksusesse minna?

Peaks ju olema seda kohalikku tundmist lausa teistele jagada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ega KL personaalia pole ka ideaalne. Mina nt tean küll kuhu üks või teine vend ajateenistusse läks - ja tulevad kõik "tagasi".
Mõni mees on võibolla vahepeal kõrgema kvalifikatsiooni ajateenistuses omandanud ja ei taha enam jalaväelane olla - juhtub.
Minu rahvas on läinud enamasti Kuperjanovisse :)

See, et ei teata, kus keegi teenib, on kahe otsaga asi. Esiteks on see muidugi otsese (ja järgmise) ülema probleem, teisalt ega inimesed ka "kaovad" ajateenistusse ega ütle, kuhu ja mida. Ja teema tekib üles siis, kui kuskil teenistuse teises pooles ilmub vend välja, et näää, ma olen nüüd FH-70 abisihtur, aga peale teenistust tahaks ikka KL tagasi tulla. Pluss üritatakse KV-s "sebida" endale omast arust lebomaid erialasid, andmata aru, et FH-70 abisihturist laskurit pärast teha on suht võimatu. Eks oma osa on sellel, et üks 18-a vend üldiselt ei habla eriti seda KV ja reservi süsteemi - õigemini see saab selgeks kuskil teenistuse teises pooles.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kriku »

Manurhin kirjutas:Aga selle seadusliku aluse võiks ju tekitada.
Muidugi tuleks tekitada.
Manurhin kirjutas:Mitte selles mõttes, et selliseid üldse mitte teenistusse võtta, vaid tuleks luua nt. tööpataljon (kerge dispati maiguga), kuhu sellised kõurikud saadetakse.
Ei, pätte ei tuleks ikka ühtegi teenistusse võtta. Kes neid enda juurde tööle tahab? Nagu sa ise ülal ütlesid, nad ju varastaks labida ka ära.
Z03 kirjutas:Ja ma tegelikult ei mõista, mispärast ei tohiks võtta ajateenistusse 15 väärteomenetlusega inimest. Võib-olla pole tal olnud häid eeskujusid, on olnud halb kasvukeskkond, isa joonud, peksnud ja alandanud, ema lapse hooletusse jätnud, koolis kiusatud jms. Ehk on ajateenistus ainuke võimalus kokku puutuda korra ja distsipliiniga, päevarežiimiga. Õppida austama autoriteete - vanemaid kaitseväelasi, ohvitsere. Miks võtta inimeselt võib-olla viimane võimalust saada paremaks?
Jutt oli ikkagi teatud kindlatest koosseisudest, mitte lihtsalt 15 korrast. Vargused, peksmised jne.

Kui argumenteerida, et need noored vajaksid ümberkasvatamist kinnises asutuses, siis ma olen täiesti nõus - aga see peaks varem toimuma, kui KV-s. Ma ei pea silmas noortevanglat. Meil on suur vajadus õppeasutuste järele, kuhu suunata poisid-tüdrukud, kes veel ei ole päris vanglakliendid, aga vajaksid distsiplineerimist. Kuna meil on aga kaasava hariduse nimeline kahjulik säästuideoloogia parasjagu moes, pole seda niipea loota.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:(3) siis on meil ka foorumis oma nime all esinev PSÜ, kelle ainus postulaat selles teemas on olnud, et IGAL EESTI KODANIKUL ON(PEAB OLEMA) ÕIGUS ISSAMAAD TEENIDA - mis on samaväärne probleemi eitamisega..
Seda ei ole PSÜ öelnud ja see praeguse seadusandluse järgi ka nii ei ole.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:Jutt oli ikkagi teatud kindlatest koosseisudest, mitte lihtsalt 15 korrast. Vargused, peksmised jne.
??? need pole ju väärteod vaid kuriteod? Väärtegu on näiteks see (karistusregistrist vabalt valitud näidetel) kui jätad laeval mereleminekul lipu välja panemata, kuritegu aga see kui jätad komandörina maha hukkuva sõjalaeva, täitmata lõpuni oma teenistuskohustusi...või siis
§ 121. Kehaline väärkohtlemine- Teise inimese tervise kahjustamise eest, samuti löömise, peksmise või valu tekitanud muu kehalise väärkohtlemise eest - karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.
(kõige lihtsam vahe väärteo ja kuriteo vahel ongi see et kas karistusena rakendatakse aresti või vangistust)
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kriku kirjutas:
Borja kirjutas:(3) siis on meil ka foorumis oma nime all esinev PSÜ, kelle ainus postulaat selles teemas on olnud, et IGAL EESTI KODANIKUL ON(PEAB OLEMA) ÕIGUS ISSAMAAD TEENIDA - mis on samaväärne probleemi eitamisega..
Seda ei ole PSÜ öelnud ja see praeguse seadusandluse järgi ka nii ei ole.
Martin Herem kirjutas:Mina olen jätkuvalt seisukohal, et kõik tervise poolest sobivad meessoost kodanikud peavad ajateenistuse läbima.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas nimetu »

Kõige tõsisemad väärteod ongi kas varavastane süütegu (kahju kuni 200 euro väärtuses) või avaliku korra rikkumine, mis tipneb näiteks bussipaviljonide vms lõhkumisega. Nagu Sci juba mainis, siis kehaline väärkohtlemine on juba kuritegu.

@Borja - Sinu poolt välja toodud tsitaat ei anna küll kohe kuidagi alust sellise järelduseni jõuda, et kõigil on ÕIGUS ajateenistuses olla. See väljendab ainult seda, et kõik, kes vähegi sobivad peaksid selle läbima. On suur vahe õiguse ning võimaluse või kohustuse vahel. Ja siinkohal ei ole ta midagi maininud selle õiguse/kohustuse täitmise tingimuste kohta, mis on sinu argumendi põhiline osa. Ilmselgelt on juba praegu terve rida tingimusi, millele ajateenijaks saajad peavad vastama, isegi kui ta neid pole maininud.
Viimati muutis nimetu, 04 Juul, 2018 10:27, muudetud 5 korda kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Kriku »

OK, Borja, võtan sõnad tagasi.
nimetu kirjutas:Kõige tõsisemad väärteod ongi kas varavastane süütegu (kahju kuni 200 euro väärtuses) või avaliku korra rikkumine, mis tipneb näiteks bussipaviljonide vms lõhkumisega. Nagu Sci juba mainis, siis kehaline väärkohtlemine on juba kuritegu.
Jah, minu viga, vägivallateod ei ole väärteod.

Avaliku korra raske rikkumine on ka kuritegu (KarS §263) ning osa vägivallategusid kvalifitseeritakse selle alla. Sellest ka minu eksimus.
sada
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 29 Jaan, 2013 11:56
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas sada »

Kas ma saan õigesti aru, et sama seltskond, kes muidu räägib, et ajateenistuses käivate meeskodanike protsenti tuleks suurendada, arvab nüüd, et tüübid, kes politseile x korda keskmist sõrme näitavad ja kuskil vestlusel ütlevad, et NSVL'i lagunemine oli geopoliitiline katastroof, peaeks ajateenistusest vabastuse saama? See on ju ära viilimiseks hulga odavam/mugavam variant, kui hullupabereid hankida, arstile altkäemaksu anda, väeossa narkotsi vedada või mis iganes need praegused teemad on.

Muide sajandi alguses oli meil ajateenistuses vähemalt üks kehtiva (tingimisi) kriminaalkaristusega tüüp, kes sai isegi SBK ajal linnalubasi, et kriminaalhooldaja juures käia :D Ma ei tea, kas see on nüüd ära muudetud või sõltub see konkreetsetest paragrahvidest.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas A4 »

Borja, ma siis seekord spetsiaalselt sinu harimiseks (kellegi teisel ei paista olema probleemi kolmest lausest pikematest tekstidest arusaamisega) kordan lühidalt üle, mida ma sel teemal mõtlen:
- Väärteokaristused (arvust olenemata) ei ole täna aluseks inimeste ajateenistusse mittevõtmisel. Ehk võiksid olla, kuid keeruline mingit „piiri tõmmata“.
- Konkreetset isendit poleks vähemalt tagantjärele tarkusega tõesti pidanud teenistusse kutsuma. Selles mõttes ei ütle, ega pole ka kuskil mujal öelnud, et KRA teeb alati head tööd.
- Põhiline – kas sellised pujäänid on meil massiline nähtus, või üksikud erandid? Kui üksikud reeglit kinnitavad erandid, siis pole põhjust teha seeläbi järeldusi kogu KRA tööle või kogu ajateenijate kontingendile.
- Riigivastaste kutsealustega tuleb tegeleda, ja nendega ka tegeletakse, kuid selleks on sobivamaid asutusi kui KRA.
- Hea, et selle konkreetse isendi puhul ei andnud KV järele, vaid ajas asja kõvaks ja lõpetas mehe teenistuse alles pärast 10. kuud ja kriminaalkaristusena. Saab ilmselt olema õpetlikuks näiteks järgmiste lendude slangiidihaigetele.
- See, et alati on teatud kontingent ajateenijaid, kes „ei saa“ ja „ei taha“, on kohustusliku teenistusmudeli paratamatu osa. Põhimõtteline alternatiiv on täisvabatahtlik teenistus.

Kas sai selgemaks?

Ja veel – kas sul Borja endal ei ole piinlik süüdistada teisi foorumlasi sinu „halvustamises“, kui need teised foorumlased on sinusse üldjuhul suhtunud ikka väga selgelt elementaarse viisakuse piirides; kritiseerinud sinu argumente, mitte sind ennast. Samas kui su enda postitused kohati lausa kubisevad sellistest epiteetidest nagu „suuvooder“, „eduraportöör“, „asja mittetundev tsivilist“, „kamina asjapulk“ jne jne. Su pahameelel oleks ehk alust, kui sind hakataks äkitselt „lubjastunud pensionäriks“ või „ehitusvägede politrukiks“ vms kutsuma. Aga keegi sulle ju niimoodi sisse ei sõida, nagu sina teistele.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Üldine ajateenistuskohustus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

A4 kirjutas:Su pahameelel oleks ehk alust, kui sind hakataks äkitselt „lubjastunud pensionäriks“ või „ehitusvägede politrukiks“ vms kutsuma. Aga keegi sulle ju niimoodi sisse ei sõida, nagu sina teistele.
..äkki on pigem nii, et ühte neist epiteetidest ma VEEL EI OLE ära teeninud ja teist neist ma EI OLEGI KUNAGI ära teeninud :twisted:

Sinu häda, A4, on jälle selles, et ma lihtsalt ei suuda sind asjatundjana(loe: võrdsena) aktsepteerida.. ükskõik kuipallu texti sa siin ka ei produtseeriks :|

Mitte et see kõik kuidagi teemasse puutuks :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist