Merevägi ja rannakaitse

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sellist asja seletada inimesele, kes teemas on täiesti null, on tõesti keeruline. Sestap Lemeti soovitus oli põhjendatud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas muhgel »

Kapten Trumm kirjutas:Sellist asja seletada inimesele, kes teemas on täiesti null, on tõesti keeruline. Sestap Lemeti soovitus oli põhjendatud.
Kui paadiga sõita oskad siis oled kohe meresõja ekspert vä?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36630
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Kriku »

Ma arvan, et ma pole siin ainuke, kes ei saa aru, mismoodi paat kõrkjatesse peitu jõuab, kui see navigeerib kaldast 2 km kaugusel, nagu sa ülal kirjutad :mrgreen:

Tahad ka puhkust või? Sul tundub täna jauramise päev olevat.
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Lemet »

Ka puhkust??? Kes veel puhkab?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
smr
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas smr »

Kapten Trumm kirjutas: traditsioonilist kaarditööd taolisel alusel eriti ei tehta (pole olusid), kaart valmistatakse arvutis ette sadamas ja laetakse alusel olevasse plotterisse.
Kui kaua plaanivad akfid sõja tingimustes GNSSi teenuseid kasutada?
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Lemet »

muhgel kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Sellist asja seletada inimesele, kes teemas on täiesti null, on tõesti keeruline. Sestap Lemeti soovitus oli põhjendatud.
Kui paadiga sõita oskad siis oled kohe meresõja ekspert vä?
Spetsomm targutajatele- väikelaevaks loetakse kuni 24-meetrist alust. Paadist jääb asi pisut kaugeks. Isikud, kelle merekogemus piirdub kodutiigil kummipaadiga aerutamisega, võiksid pisut enda kihku teemas suupruukimises pisut taltsutada...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas muhgel »

Lemet kirjutas:
muhgel kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Sellist asja seletada inimesele, kes teemas on täiesti null, on tõesti keeruline. Sestap Lemeti soovitus oli põhjendatud.
Kui paadiga sõita oskad siis oled kohe meresõja ekspert vä?
Spetsomm targutajatele- väikelaevaks loetakse kuni 24-meetrist alust. Paadist jääb asi pisut kaugeks. Isikud, kelle merekogemus piirdub kodutiigil kummipaadiga aerutamisega, võiksid pisut enda kihku teemas suupruukimises pisut taltsutada...
Vabandust, küsin uuesti. Kui oskad kuni 24-meetrise alusega sõita, kas siis oled kohe meresõja ekspert? Siin foorumis ei paista küll, et kogemuse puudumine targutamist segaks.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui kaua plaanivad akfid sõja tingimustes GNSSi teenuseid kasutada?
GPS taolised asjad pole sugugi ainus võimalus orienteeruda. Kuigi kui see töötab, GPS kaardiplotter Eesti merekaartidega on küll väga mugav vidin. Mul on muidu kaart Garmini käsi GPS-is, mis on kinnitatud rooli kohale nina alla, kuid kaalun plotteri soetamist. Lennukid kasutavad igatahes teise reaalajalise navigatsiooni tarbeks INS-i.

Sõjaoludes, kus kallas on täiesti pime, tuleb panna öövaatlus ette ja jälgida, et kaldale liiga lähedale ei satuks. Väikse süvisega on palju lihtsam, kui kallas on ohutus kauguses, siis 0,5 meetrit süvist läheb igalt poolt läbi. Vähesed ohtlikud asjad (nt vrakid ja kivid) tuleb endale üles märkida ja sealt eemale hoida, kui täppisnavi pole võimalik. Suure sõja ajal torpeedokaatrid kuidagi öösi sõitsid, polnud siis mingeid GPS-e ega INSe ja kaldad olid siis vägagi pimedad. Üldiselt meil on nii 2 km kaldast (mina pean seda ohutuks kauguseks) väga üksikuid kohti, kus 0,5 m süvisele midagi ohtlikku on. Kui ma õieti mäletan, siis kõik Tallinna ligidased madalikud on sellise alusega ületatavad mingi draamata (küll aga mitte enam meetrites süvisega suure laevaga).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas alari »

Kapten Trumm kirjutas:
Siis ju kukub kokku trummipaadi teooria üks alustala - ei saa seda asja teha ilma väga suure hulga kaadrikaitseväelasteta ja ajateenijaid praktiliselt kasutada ei saa.
Millega see teooria sinu viidatud postis "kokku kukub" täpsemalt?
Et mereväelased teavad, millest räägivad?.
Sinu teooria, et selle paadiüksuse saab üles ehitada nii, et suurem enamik mehi sealt on reservistid.
Ma usun pigem mereväelasi, kui sind.
Kapten Trumm kirjutas:Sellist asja seletada inimesele, kes teemas on täiesti null, on tõesti keeruline. Sestap Lemeti soovitus oli põhjendatud.
See veidi silmakirjalik pole või? Ise näiteks hakkasid uusi lahinguväljal esmaabiandmise teooriaid rajama hoolimata sellest, et sinul teadmised sellest täielikult puudusid või räägid sellest, et kui halb ja kohutav on M4 tüüpi relvad - ise polnud seda tüüpi relva kordagi kasutanud.
Walter2
Liige
Postitusi: 4015
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Walter2 »

Kriku kirjutas:Ma arvan, et ma pole siin ainuke, kes ei saa aru, mismoodi paat kõrkjatesse peitu jõuab, kui see navigeerib kaldast 2 km kaugusel, nagu sa ülal kirjutad :mrgreen:
Kõrkjatega maskeeritakse paat ära ja sõidad sellisega igalpool ringi, navigeerid kus tahad ükstapuha mis ass-ga (nagu maapeal lõigatakse puuoksi tehnikale külge selle maskeerimiseks) - ei saa siis nii lihtsast asjast aru? :) Kõrkjate asemel saaks ka pilliroogu, adru ja muud paska kasutada mis merest saada.


Tõepoolest :oops:

Kriku
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Lemet »

Vabandust, küsin uuesti. Kui oskad kuni 24-meetrise alusega sõita, kas siis oled kohe meresõja ekspert? Siin foorumis ei paista küll, et kogemuse puudumine targutamist segaks.
Oh ei, kus sa sellega, muidugi mitte. Ainult mulle jääb veidi arusaamatuks, kuidas täpselt sama kursuse läbinud mereväelastest äraütlemata suured meresõidu eksperdid saavad...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Shackleton
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Jaan, 2016 17:32
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Shackleton »

Trumm.. käime ka oma hobikaaslastega merel, aastas nii kuu või kaks, oleneb ajast, ilmast ja paljust muust. Sellekohapelat nõus, võttes merele kaasa täiesti suvalise inimese, siis on võimalik nädalaga talle see jaht suhteliselt selgeks teha (see on palju ohutum tegevus kui linnas autoga sõitmine)

Aga hoopis midagi muud on kui sa võtad omal käest ära kõik elektroonilised abivahendid. Ma olen enam kui kindel, et enamikel (kaasa arvatud sinul) tekib juba triivi arvestamisega probleeme, rääkimata algebra, kompassiõiendite, deviatsiooni ja muu musta miljoniga. Isegi olukorras kus kõik maa ja meremärgid on nähtaval. Vaenlase asukoht ei ole sul lootsiraamatus märgitud.

Nb: kehtib ka mereväelaste kohta, kui nad tõesti ainult sellistel kursustel käivad.
Illike
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 15 Jaan, 2013 9:51
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Illike »

Muhu väinas küll kividele sõidetud seal kus kive ei tohiks olla ja ka Pärnus muulide vahel on osatud kinni sõita :D Seda ka kaptenid kes korduvalt samas kohas sõitnud on. Ilm on olnud natuke kuri ja põrand on jalgade all mitte kohe sirge olnud. Ilusa ilmaga oskab iga loll roolis olla, esimene pool tundi murrab küll meremadu selgroo, kuid mida aeg edasi, seda paremaks läheb. Mulle tundub, et AKF ei ole korralikku ilmaga vee peal käinud. Kas või sellise ilmaga kus opakal mast lainete vahelt ei paista.
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas muhgel »

Lemet kirjutas:
Vabandust, küsin uuesti. Kui oskad kuni 24-meetrise alusega sõita, kas siis oled kohe meresõja ekspert? Siin foorumis ei paista küll, et kogemuse puudumine targutamist segaks.
Oh ei, kus sa sellega, muidugi mitte. Ainult mulle jääb veidi arusaamatuks, kuidas täpselt sama kursuse läbinud mereväelastest äraütlemata suured meresõidu eksperdid saavad...
Laanemets ja URR on kindlasti mingi muu kursuse läbinud :wall: Laanemets on nt sellise asja komandör olnud https://en.wikipedia.org/wiki/Sandown-class_minehunter Üle 2 korra pikem/üle 2 korra suurem ekspert :D
Lemet
Liige
Postitusi: 19944
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Lemet »

Môlemad mainitud teevad (erinevalt targutajatest) ilmselt vahet paadil ja 24-meetrisel väikelaeval. Ja teavad, millised nõuded viimasel navigeerimine kaasa toob.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 42 külalist