Siil 2018

Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma olen Borjaga nõus. Pealegi - kas meil on neid vanemohvitsere üleliia, et nooremohvitseri või vanemallohvitseri tööd teha.
Kaitseringkonnad ootavad ... ja ehk mõni muu JuPu kah.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40133
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Puudutavalt seda, et KUNNAS viitsib KL õppustel (sisuliselt) kompanii tasandi hindajat/vahekohtunikku mängida, siis see on tema asi. Mina näit ei viitsi. Ja ega ma ei valdagi enam seda rühma/komp taset nii hästi - mis on ka loomulik :mrgreen:
Kunnas kompanii hindajaks küll ei käi, selle sa mõtlesid ise juurde. Kompanii hindajad on ikkagi leitnandid ja kaptenid. Küll aga ollakse Kunnase "piirkonnas" maha saamas esimese toimiva KL PAT ekvivalentse lahingugrupiga (2017 Kevadtormil osales 7 kompaniid) ja seal oleks asjakohast tegevust ühele endisele vanemohvitserile piisavalt.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5174
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas mart2 »

Martin Herem kirjutas:Ma olen Borjaga nõus. Pealegi - kas meil on neid vanemohvitsere üleliia, et nooremohvitseri või vanemallohvitseri tööd teha.
Kaitseringkonnad ootavad ... ja ehk mõni muu JuPu kah.
Siis on tegelikult probleem õppuste planeerijates, kes ei oska või ei taha neid kogemustega inimesi rakendada! :evil:
Tulemuslikku Ringkonda ja JuPut ei saa päris nii teha, et hoiame mehed reservis ja siis äkki sõja korral (5-10-15 aasta pärast?) kogume kokku - ehk veab välja!? Töökohad, tehtava töö ettevalmistused ja selle varustatus isiklike abivahenditega (lisamaterjalid, ettevalmistatud kiled, tabelid), aja jooksul uuenevate staabitoimingutega tutvumine jne., on väga oluline tulemuse saavutamiseks.

Ootame ...
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40133
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas see mitte Iisraelis sedapidi polnud, et reservpataljoni ülema tasemeni komplekteeritakse juhikohad reservistidega (keda siis ka vastava intentsiivsusega kordusõpetatakse ja ka kuumadesse kohtadesse (Gaza) aeg-ajalt saadetakse?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Martin Herem »

Nõus mart2.
Isegi kui kol-ltn on KVPSist ainult mõni aasta tagasi reservi läinud, peaks ta enne "sõda" süsteemselt osalema MKR või mistahes JuPu väljaõppes (töös).
Näiteks sinu kutsumine ainult Siilile, pärast aastate pikkust pausi selles rollis, ei ole efektiivne. Ma muidugi ei tea sellest pausist midagi. Samas on selline Siil heaks tutvustavaks ürituseks. ResOhv käib läbi ja vaatab 12 või 24h ning edaspidi otsustab tõsisemalt tegeleda.
Kuid veel kord - nõus mart2.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Kriku »

See, kuidas reservi läinud vanemohvitsere riigikaitses edasi kasutatakse, on küsimus, mis mind ammu on huvitanud. Kui kellelgi veel midagi huvitavat selle kohta kirjutada on, olen tänulik.

Võib-olla peaks viimased postitused "Elu pärast teenistust" teemasse ümber kolima?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Hetkel kuulub see (mõnevõrra ootamatultkerkind ) küse siiski pigem siiasamasse teemasse - elik selleaasta SIILi alla.

Samuti tundub mulle, Kriku, et see "elu pärast teenistust" teema peale sinuenda kedagi teist ei huvita.. näit mind kohe kindlasti mitte - minu elu "pärast teenistust" ongi minu elu mis foorumis arutamisele ei kuulu :|
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 17 Mai, 2018 9:57, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40133
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Hetkel kuulub see (mõnevõrra ootamatultkerkind ) küse siiski pigem siiasamasse teemasse - elik selleaasta SIILi alla.
Samuti tundub mulle, Kriku, et see "elu pärast teenistust" teema peale sinuenda kedagi teist ei huvita.. näit mind kohe kindlasti mitte - minu elu "pärast teenistust" ongi minu elu mis kuulu foorumis arutamisele - vot tak :|
Samas igasugu võimearenduste juures on tavaline järeldus - pole inimesi.
Eks see ole tubli annus mugavusmõtlemist, et midagi teha = kõvasti kaadrit.
Vaatake rohkem Sveitsi ja Iisraeli poole, arvan.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas M.R. »

Tervitused kõigile!
Kas kellelgi on infot, millal õppuse rahasid kandma hakatakse?
Ette tänades,
M.R
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Martin Herem »

Seaduse järgi 14 päeva jooksul pärast RÕKi.
Peaksime hakkama saama.
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas M.R. »

Tänud Martin, aga nagu ikka üks loll jõuab rohkem kui...
Minu õppus lõppes eelmine esmaspäev. Kas sellest ajast 14 päeva, või kogu õppuse lõpust 14 päeva :oops:
M.R
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40133
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vastav määrus on paraja poolkõva sõnastusega, kirjas on 14 kalendripäeva jooksul õppekogunemise lõppemisest alates.
Praktikas on piisavalt osalejaid, kes ei osale õppekogunemise lõpuni (Siil lõppes alles 12.07).
Kui on jäetud sedasi otsad vette, tuleb tõlgendada saaja kasuks ehk 14 päeva jooksul alates sinu kutsel olnud õppekogunemise ajast.
Lõppes nt 07. mai, siis esimene päev sellest 14-st on 08. mai ja koos sellega 14 päeva jooksul peab sul raha käden olema.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Martin Herem »

Vastav määrus on paraja poolkõva sõnastusega, kirjas on 14 kalendripäeva jooksul õppekogunemise lõppemisest alates.
Mulle tundub, et see "poolkõva" sõnastus on piisavalt hea ... kui vaadata Trummi (õiget) tõlgendust :)

Veidi selgitust (parandust) siiski.
Praktikas on piisavalt osalejaid, kes ei osale õppekogunemise lõpuni (Siil lõppes alles 12.07).
Õppus - Siil
Õppekogunemine - konkreetne ajavahemik konkreetsele isikule.
Suur siil, mille sisse on pandud väikseid ... RÕKe ja LÕKe (Okkaid).
Nii et kui lõppes 07. mai, siis +14 päeva sealt.
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas M.R. »

Selged pildid!
Aitüma!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist