Siil 2018

Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2382
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Martin Herem »

Kevadtormi ja Siili vahel on tohutu vahe. Kevadtormil suhtlesid sõdurid kohalikega. Siilil sihtis mind jäme toru, kui vaatama läksin.
Pigem on vahe ikka Toredas reamees Teedus ja Koledas reamees Peedus.
Esimega kohtusid Kevadtormil, teisega Siilil.
Ja tegelikult pole ehk Peetki kole. Äkki oli tal sel hetkel suur hirm kohe saabuva vastase ees, oli just kellegi käest sõimata saanud vms.
Kohalikesse elanikesse suhtumise seisukohast ei ole nendel õppustel mingit vahet.
nimetu
Liige
Postitusi: 7586
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas nimetu »

3) Nendest 1700st üle 700 vabastati ülema otsusega. Siin ongi peidus üks oluline detail - need üle 700, peavad oma puudumist veel põhjendama. Kui tõestavad, et vabastamiseks oli tõesti alus, siis ei järgne mingit väärteomenetlust. Ja see tõestamine on üsna lihtne ... kui põhjus ikka tõeline on.
4) Ülejäänute osas algatatakse väärteo menetlus igal juhul. Selle võib lõpetada igasuguse karistuseta, kui selguvad vabandavad põhjused. Kui piisavaid põhjendusi ei ole, võib arvestada rahatrahviga näiteks 150 EURi.
Ühesõnaga, pole see asi päris nii mustades toonides kui osad akf siin pakkusid. MOTT. :)
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2382
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Martin Herem »

Kui aus olla, siis mulle loomulikult ei meeldi, et suur hulk kodanikke ei täida oma kohustusi. Ja siin pean ma silmas just neid, kes saavad kutse kätte ehk teavad, et just neid kutsutakse, kuid ei võta ühendust ega tule kohale. Samas pole ma päris naiivne - maksudega vassitakse ju pidevalt.
Negatiivseks tuleb lugeda ka hulka, keda me ei saa kätte, kuid kes muidu tuleks. Tegelikult me ei tea nende täpset arvu või osakaalu, kuid neid on kindlasti.
Positiivne on aga just see number 700. Need inimesed võtavad ise ühendust ja meie ise vabastame. Järelikult süsteem töötab ja kodanikel on ikkagi kohusetunne. Isegi kui mõni vassib põhjustega, ikkagi on see kohusetunde näitaja.
Ma ei tea, mis on Soome või Iisraeli vastavad näitajad, kuid isegi Nõukogude kogemusega riigikaitseosakonna töötaja, on meie tulemusi sellest ajast paremaks nimetanud.
Ilma igasuguse irooniata - see ongi eduraport. Ja me kavatseme selle pildi veel ilusamaks arendada.
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Lemet »

kuid isegi Nõukogude kogemusega riigikaitseosakonna töötaja, on meie tulemusi sellest ajast paremaks nimetanud.
No kuulge...see võrdlus on nüüd küll halenaljakas. Võrrelda EKV reservkogunemisi nõuka ajaga, kus "püha ürituse" saboteerimiseks aeti poolsurnud vanaema kutsetoojale uksele kinnitama, et sellenimelist pole viimase viiekümne aasta jooksul siinkandis elanud...parem valutage pead selle üle, et kui juba pikalt planeeritud rahuaja õppustele sedavõrd suur protsent külma rahuga teatud elundi asetavad, mis hakkab saama siis, kui tõepoolest suurtükimürin kostumas on...mõistagi loodame, et asja annab tiheda harjutamisega piitsa ja prääniku abil Pavlovi refleksi tasemele viia...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2382
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Martin Herem »

Ei saanud aru Lemet. Ausalt ei saanud aru.
Mina tahtsin viidata selle aja suuremale sunnile, mis sellist tulemust ikkagi kokku ei andnud.
Ja see kõik on ainult ühe inimese mälestus.
Johhen
Uudistaja
Postitusi: 16
Liitunud: 11 Mai, 2018 21:46
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Johhen »

Kas või kui palju talletatakse kohalikke olusid? Või vaadatakse iga kord suurt kaarti ja ollakse sama targad kui vastased?
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Lemet »

Martin Herem kirjutas:Ei saanud aru Lemet. Ausalt ei saanud aru.
Mina tahtsin viidata selle aja suuremale sunnile, mis sellist tulemust ikkagi kokku ei andnud.
Ja see kõik on ainult ühe inimese mälestus.
Mis siin aru saada, lihtsalt võrdlus on tabast ja tapist mäda. Loomulikult peakski praegune protsent mäekõrguselt toonasest üle käima, partisaniks kutsumisest üritati kõigiti kõrvale viilida. Ja kui tulemus on vaid pisut parem toonasest, siis jah...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..US Army kutt sai vist väärt noa :P
Manused
20180513100737-9ac00d27.jpg
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2382
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Martin Herem »

Nüüd sain aru - tänu Lemeti õigele ühiskondlik-ajaloolisele tunnetusele, on minu asjatundmatus järjekordselt paljastatud. Katsun end parandada.
Kasutaja avatar
Hetzer
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 08 Jaan, 2018 10:56
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Hetzer »

Martin Herem kirjutas:
Kevadtormi ja Siili vahel on tohutu vahe. Kevadtormil suhtlesid sõdurid kohalikega. Siilil sihtis mind jäme toru, kui vaatama läksin.
Pigem on vahe ikka Toredas reamees Teedus ja Koledas reamees Peedus.
Esimega kohtusid Kevadtormil, teisega Siilil.
Ja tegelikult pole ehk Peetki kole. Äkki oli tal sel hetkel suur hirm kohe saabuva vastase ees, oli just kellegi käest sõimata saanud vms.
Kohalikesse elanikesse suhtumise seisukohast ei ole nendel õppustel mingit vahet.
Osalesin ise reservistist sõdurina. Mitmel päeval öeldi meile, et alas viibivad "vastase" erariietes luurajad või diversandid. Paaril korral anti ka infot (mark, värv) autode kohta, millega need pahalased liiguvad. Küsisin muide ka ühe enda ülema käest, et mis siis, kui juhuslikult on kohalikul talumehel samuti valge džiip ning ta tuleb enda põldu vaatama. Mõni võitleja võib tõesti sel juhul mingi jämeda toru tema poole keerata :oops: Mulle vastati, et siis tuleb ise olukorda kiiresti hinnata ja ennem reageerimist veenduda, kellega on tegu. Selge see :mrgreen: Aga võin öelda, et olen ülereageerimist varasematel õppustel näinud. Õnneks mitte küll pahaaimamatute tsiviilelanike, vaid teiste mängus osalevate kaitseväelaste suhtes.
Lemet
Liige
Postitusi: 19945
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Lemet »

Martin Herem kirjutas:Nüüd sain aru - tänu Lemeti õigele ühiskondlik-ajaloolisele tunnetusele, on minu asjatundmatus järjekordselt paljastatud. Katsun end parandada.
Pole põhjust kurvastada, ahv pidada kah mõnikord puu otsast alla kukkuma. Aga kui tõsisekt, siis oleksid Soome ja juutide numbrid võrdluseks huvitavad küll. Ja kardetavasti nii mõnelgi põhjusel meist paremad. Alates sellest, et nad on sedasorti üritusi meist puht ajalises mõttes palju pikemalt läbi viinud ja lõpetades ühiskonna pisut teise mentaliteediga.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Väino
Liige
Postitusi: 698
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Väino »

Hetzer kirjutas: ...Mitmel päeval öeldi meile, et alas viibivad "vastase" erariietes luurajad või diversandid...
Mõningad aastad tagasi sattusin paariks päevaks kontvõõrana "Kevadtormile" või õigemini "Kevadtorm" tuli külla. Siis rääkisin tuttava poisiga, kes paiknes tegelikult veidi kaugemal, aga tuli ümbrust vaatama ja sai teetõkkel valvesolijatega väga kergesti jutule. Mind pani imestama, et militaarsoeng ja muud taolised tundemärgid vahiposti "häirelambikesi" põlema ei löönud.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Borja ootab noort kindral-majorit, kuid vastus on tal nii ehk naa juba olemas: Kas nii nagu tema arvab, või on teised kirjaoskamatud.
Seega pole mul mingit suurt mõtet siin sõna võtta..
..ikka on mõtet - kindlasti on :twisted: selge jutt ja hääd argumendid veenavad ISEGI mind :mrgreen:
Martin Herem kirjutas:Minu teada on numbrimaagia seletus järgmine.
1) Kutsuti üle 6500 reservväelase. Need on RKAK 2026 struktuuri kuuluvad kodanikud, sh osad kaitseliitlased.
2) Kokku ei ilmunud kohale (kuid kutse sai kätte) ligi 1700 reservväelast. Muuseas seaduse järgi said kutse kätte kõik 223 LÕKile kutsutud reservväelast. Kutse edastati lisaks SMSile ja emailile ka massimeedias. Seega kutse loetakse kättejõudnuks.
3) Nendest 1700st üle 700 vabastati ülema otsusega. Siin ongi peidus üks oluline detail - need üle 700, peavad oma puudumist veel põhjendama. Kui tõestavad, et vabastamiseks oli tõesti alus, siis ei järgne mingit väärteomenetlust. Ja see tõestamine on üsna lihtne ... kui põhjus ikka tõeline on.
..selge siis // kindral on rääkinud - 700 "vabastatut" kuuluvadki KV/KL teavitajate loogika kohaselt 1700 "mittekohaleilmunu" sekka.
Elik siis ainult neile teavitajaile endile arusaadava loogika kohaselt on (esialgse) vabastuse saanud reservväelane sama mis teadmata põhjusel kadunud ja/või lihtsalt tuimapannud reservväelane :?
Kindral ise on seda siin suht tabavalt "numbrimaagiaks" nimetanud - no mina ütleks lihtsamalt, et ebaõnnestunud verbaalne kommunikeerimine.. ilmselt oli seal taga teavitajate suur soov konstrueerida juriidiliselt üüberkorrektne lause aga välla tuli nagu ikka - ülimalt püüdlikkandiline ning samas juriidiliselt mõttetu (ja vormilt segane) infoedastus :|

Aga whatever - ka mina rõõmustan, et mitteosalenute % liigsuur ei olnud ning "vabastatud"(-nagu nüüd välla tuleb) "tuimapannute üldarvu" sisse mahtusid - ja mitte täiendavat mitteosalenute kategooriat ei moodustanud :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36641
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Siil 2018

Postitus Postitas Kriku »

"Suurõppusele Siil ja selle raames peetud lisaõppekogunemisele Okas kutsuti üle 6500 reservväelase ja Kaitseliidu baasil formeeritud üksustesse kuuluva kaitseliitlase. Kohale tuli ligi 4800 võitlejat. Õppusel ei osalenud 1700 kutsutut, kellest 700 vabastati üksuse ülema otsusega. 1000 kutsutu suhtes algatatakse menetlus, et selgitada välja mitteilmumise põhjused. Samuti peavad ka 700 vabastatud oma puudumist põhjendama," rääkis ERR-ile major Arvo Jõesalu kaitseväe peastaabi pressijaoskonnast.
https://www.err.ee/831272/tuhande-siili ... eomenetlus
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 26 külalist