Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Vasta
Shackleton
Liige
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Jaan, 2016 17:32
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Shackleton »

Norra masinate kohta ei oska öelda, aga Trummi odav pataljoni kohta küll. Võtame tema kompani MP rühma. Kolm relva kolm autot. Ma löön nüüd tulejuhid ka arvestajate ja mõõdistajatega sinna juurde ja tuleb viis masinat juurde pluss lskemoona vedu x masinat.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas nimetu »

Kui soomusmanöövris tulevad MP-d Norra kerede peale siis palju toetusmasinad neile veel vaja oleks? :roll:
M1064 iseliikuva MP meeskond on neljaliikmeline (soomuki juht, meeskonnaülem, sihtur ja laadur) ja kannab endaga kaasas 69 mürsku. Tulejuhtimissüsteem on juba peal, seega arvestamise saab teha palju kiiremini ja vähemate meestega. Pataljoni MP rühm koosneb ühest C2 masinast ja neljast iseliikurist. Moona järelvedu toimub tagalatoetuskompanii vahenditega.

EDIT: Tänud Borja.
Viimati muutis nimetu, 05 Apr, 2018 9:08, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

nimetu kirjutas:M1064 iseliikuva MP meeskond on neljaliikmeline (soomuki juht, meeskonnaülem, sihtur ja laadur) ja kannab endaga kaasas 69 mürsku. Tulejuhtimissüsteem on juba peal, seega arvestamise saab teha palju kiiremini ja vähemate meestega. Pataljoni MP patarei koosneb ühest C2 masinast ja neljast iseliikurist. Moona järelvedu toimub tagalatoetuskompanii vahenditega.
a) see ei ole patarei(-kompanii ekvivalent) vaid MP-rühm (mortar platoon) - angloameerika struktuurides ongi pataljonis MP-rühm (mitte patr/komp)..

b) ja ei usu ka, et "norra kerede peale tulevate" 81mm MP-de puhul oleks pallu võrreldavat andmestikku M113 baasil tehtud 120mm-te M1064 masinatega - ma mõtlen meeskonna arvu, kaasasveetava moona kogust, tulejuhtimise ja järeleveo korraldust...

Lihtsalt niisama :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No vot hakkamegi kohale jõudma.
Kui me ostame ühekordsed, ühekordse kumulatiiviga TT laske üle 1000 euro tükist ja kangemaid laske tuhandete eest, siis me pole kuluefektiivsed.
Sest nagu ma ütlesin, relvaturul on RPG-7 lihtsamad lasud mõnikümmend ja keerukamad kuni paarsada eurot tükist. Relvi ise on ehk 500.
Soome maaväe relvastuses nt Kustit pole üldse. Rootsi ju kallis liitlane, miks?
M1064 iseliikuva MP meeskond on neljaliikmeline (soomuki juht, meeskonnaülem, sihtur ja laadur) ja kannab endaga kaasas 69 mürsku
Üldiseks teadmiseks, "lahingukomplekt" ja "varustuspäev" on üldiselt erinevad mõisted.
Näiteks suurtükiväes on need arvud mõnevõrra erinevad. Ka meil.
Lahingukomplekti määrab moona kaasaveo tehniline võimalus, kaudtulemasinate puhul nt moona kinnituskohtade arv masinas. DOS on puhtalt arvestuslik ühik.
Kes vähegi on asja uurinud, on nendega kokku puutunud. 100 mürsku MP kohta on juba alates II maailmasõjast arvestatud. Meie õpikutes on pandud lahingkomplektiks 120. Ma võin sulle vastu anda sellega, et sul pole õrna aimugi palju asjad maksavad.
Süvene rohkem ja infotrolli vähem. Ma arvestasin paugu hinnaks 81 mm puhul 50 eurot. MP moona turuülevaade aastast 2010 ütleb, et näiteks 82 mm HE miinide hind algab 5 eurot tükist. Sina lihtsalt ei viita sel teemal millelegi, vaid trollid.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Shackleton kirjutas:Norra masinate kohta ei oska öelda, aga Trummi odav pataljoni kohta küll. Võtame tema kompani MP rühma. Kolm relva kolm autot. Ma löön nüüd tulejuhid ka arvestajate ja mõõdistajatega sinna juurde ja tuleb viis masinat juurde pluss lskemoona vedu x masinat.
Kolme 5-tonnise autoga (DAF, mersu kümnekas) veab MP rühma oma paari DOSi miinidega lõdvalt ära. Kui raha pole, siis ei osta kümmet Unimogi lihtsalt.
Üks 81 mm MP miin kaalub koos pakendiga ca 6 kg ja võtab ruumi 60 cm x 15cm x 15 cm.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas nimetu »

a) see ei ole patarei(-kompanii ekvivalent) vaid MP-rühm (mortar platoon) - angloameerika struktuurides ongi pataljonis MP-rühm (mitte patr/komp)..

b) ja ei usu ka, et "norra kerede peale tulevate" 81mm MP-de puhul oleks pallu võrreldavat andmestikku M113 baasil tehtud 120mm-te M1064 masinatega - ma mõtlen meeskonna arvu, kaasasveetava moona kogust, tulejuhtimise ja järeleveo korraldust...

Lihtsalt niisama :|
Vabandust. Mõtlesin jah rühma, kuid aju läks hetkeks lühisesse.
See on jah veel lahtine kuidas see CV90 projekt hakkab välja nägema. Ma lihtsalt tõin välja võimaliku analoogi.
Süvene rohkem ja infotrolli vähem. Ma arvestasin paugu hinnaks 81 mm puhul 50 eurot. MP moona turuülevaade aastast 2010 ütleb, et näiteks 82 mm HE miinide hind algab 5 eurot tükist. Sina lihtsalt ei viita sel teemal millelegi, vaid trollid.
5 euro eest ei saa sa kohe kindlasti midagi. Ka strateegiline sõdur viitas 400 eurosele hinnale, mis on küll veidi kõrgem minu pakutud vahemikust, kuid kuna mul viimase paari aasta täpsete hindade kohta andmed puudusid, siis võib olla täiesti adekvaatne pakkumine.
Hinda (küll dollarites) võid näha kasvõi siit:
http://www.webflis.us/WebFLIS.html?B=i~ ... D2D37AEAB2
Neid allikaid leidub vabalt tegelikult veelgi.

Võta oma erutust vähemaks, ei trolli ma siin midagi.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Markko kirjutas:
strateegiline sõdur kirjutas: Ära on ununed ühekordsed TT lasud. Pane need ka juurde.
Jämedalt 1500 eur lask (Instalaza)
Kui iga jao peale on üks Kusti (3 tk rühmas), siis pole seal mingeid TT laske. Ja neid pole ka tarvis.
Lasud või kerged granaadiheitjad (M-69) on kustile lisaks rühmas siis, kui on tegu struktuuriga, kus on neljas (TT jagu kahe kustiga).
Sellest ma ka lähtusin, mitte pole "unustanud".
Sellest mis alternatiivid on turul, eespool kirjutasin.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas alban »

Kapten Trumm kirjutas:Kolme 5-tonnise autoga (DAF, mersu kümnekas) veab MP rühma oma paari DOSi miinidega lõdvalt ära. Kui raha pole, siis ei osta kümmet Unimogi lihtsalt.
Üks 81 mm MP miin kaalub koos pakendiga ca 6 kg ja võtab ruumi 60 cm x 15cm x 15 cm.
Minu teada on kompanii, millesse sa kuulud, juurde antud ka MP rühm. Järgmine kord asjata nende juurde ja vaata, millistesse kastidesse nende kraam pakitud on ja kui palju seda on. Siis mine ja häbene natuke, et taolist juttu ajasid kuidas rühma varustuse ja 2 DOS-i veab ära kolme 5 tonnise veokiga.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas tommy »

Masendavalt rumal on arvata, et kui kunagi, kolm, viis, kümme ja rohkemgi aastat tagasi õnnestus hankida teatavat varustust just sellises seisukorras ja just sellise hinnaga, siis kehtib see täpselt samamoodi ka praegu ja tulevikus igavesti... :roll:
Pidu on läbi ja tõenäoliselt pole kaugel ajad, kus ka tavalist veokitransporti tuleb hakata hankima riigihanke vähempakkumisega.
:|
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas kangelaspioneer »

tommy kirjutas:Masendavalt rumal on arvata, et kui kunagi, kolm, viis, kümme ja rohkemgi aastat tagasi õnnestus hankida teatavat varustust just sellises seisukorras ja just sellise hinnaga, siis kehtib see täpselt samamoodi ka praegu ja tulevikus igavesti... :roll:
Pidu on läbi ja tõenäoliselt pole kaugel ajad, kus ka tavalist veokitransporti tuleb hakata hankima riigihanke vähempakkumisega.
:|
Üldjoontes nii see on. Siiski ei tasu veel püssi põõsasse visata, sest mõned rikkamad riigid hakkavad kaitsekulutuste suurendamise valguses oma veokiparki välja vahetama. Sakslased? Siiani on nad uusi kasarmuid ehitanud (ja vanu siledaks lükanud), uuendanud käsirelvastust ja vedanud arvutult sotsiaalprojekte, kõik ikka selleks, et raha ära kulutada, hoida see siseriiklikult ringluses ja sõjalist võimet mitte liialt arendada. Nüüd on raha rohkem, aga 20 aastat vanad veokid/maasturid ikka veel käigus. Hea pehme viis raha põletamiseks, enamus veel kodumaise tööstuse toetuseks.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minu teada on kompanii, millesse sa kuulud, juurde antud ka MP rühm. Järgmine kord asjata nende juurde ja vaata, millistesse kastidesse nende kraam pakitud on ja kui palju seda on. Siis mine ja häbene natuke, et taolist juttu ajasid kuidas rühma varustuse ja 2 DOS-i veab ära kolme 5 tonnise veokiga.

Mahub väga hästi ära, 2 DOS 81 mm miine (arvestame siis DOS suuruseks igaks juhuks 150, et igati piisaks) on 75 puidust kasti. See on vaid kolm kaubaaluse täit (ca 1 m3 igaüks). Kokku ca 2,8 tonni. Nii kümneka kui DAFi peale. Nii meeskond, osad rühma muud inimesed, üks relv, rühma muu (olmeline) varustus.

Olen taolist veokit korduvalt koormanud, inimestega, varustusega jne jne, kujutan ette, palju mahub. Juhtinud olen kah. Suuremate moonakoguste transamisel tekib probleem pigem kandevõime ja maastikul liikumisega.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas nimetu »

Siiski ei tasu veel püssi põõsasse visata, sest mõned rikkamad riigid hakkavad kaitsekulutuste suurendamise valguses oma veokiparki välja vahetama.
Ma saan arengukavast nii aru, et see kasutatud veokite ost ongi plaanis (vähemalt 2. jvbr jaoks).
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas asiootus »

Kapten Trumm kirjutas:Süvene rohkem ja infotrolli vähem. Ma arvestasin paugu hinnaks 81 mm puhul 50 eurot. MP moona turuülevaade aastast 2010 ütleb, et näiteks 82 mm HE miinide hind algab 5 eurot tükist. Sina lihtsalt ei viita sel teemal millelegi, vaid trollid.
M816 IR ILLUM - Unit cost: $1,260
M819 RP - Unit cost: $1,146
M821 HE - Unit cost: $605
M853 ILLUM - Unit cost: $1,635
M879 FRPC - Unit cost: $453
M889 HE - Unit cost: $543
http://www.inetres.com/gp/military/infa ... /81mm.html
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ennist viidatud uuringu versioon ütleb hinnatasemeks mitte-Euroopa päritolu moona kohta
Price Range. In 2010 U.S. dollars, new-production
non-U.S. and non-European unguided mortar rounds
range in unit price from $3.16 for a 52mm HE round to
$441 for a 160mm HE round.
https://www.forecastinternational.com/a ... _RECNO=821
Koduleht siin: https://www.forecastinternational.com/

Arusaamatu, millest sellised käärid. :roll:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas nimetu »

See 52mm moon on ilmselt selline, mida ei anna enam kasutada. Tegu ilmselt väga vanade varudega. Ja pealegi pole kellelgi sellist miinipildujatki enam kasutusel. Põhimõtteliselt utiliseerimiskaup.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist