Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Vasta
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2090
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Viiskümmend »

Ma saan aru, et praegu ründav pool ütleb: vaesus, gängsterid ja kriis
...ning kaitsjad vastavad: vaesus, veel rohkem vaesust ja demograafiline vetsupott.

Tähtis on siis ikkagi krooniliseks kujunenud olukorraga mitteleppimine, tuleb abi otsida, mingi väljapääs peab olema. :D
kuido20
Liige
Postitusi: 3338
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas kuido20 »

Viiskümmend kirjutas:Ma saan aru, et praegu ründav pool ütleb: vaesus, gängsterid ja kriis
...ning kaitsjad vastavad: vaesus, veel rohkem vaesust ja demograafiline vetsupott.
Tähtis on siis ikkagi krooniliseks kujunenud olukorraga mitteleppimine, tuleb abi otsida, mingi väljapääs peab olema. :D
Need väljapääsud on pigem mittesõjalist laadi :) Vaesust ümber jagades rikkamaks ei saada.
Tuleb osata teha keerukamaid asju mida saab kallimalt maha müüa => rikkus tõuseb, majanduspõgenike suund muutub, juba praegu on ukrainlased/moldaavlased ukse taga sisselaskmist ootamas.
mart2
Liige
Postitusi: 5198
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas mart2 »

Borja kirjutas: ... kust algas ka HEREMi tähelend - KVÜÕA ülemaks(-peale LAANEOTSa) ja edasi...
Eks neid KVÜÕA ülemaid oli ikka Laaneotsa ja Heremi vahel päris mitmeid ... Esimese hooga sain kohe kolm nime (näiteks Ermus vahetult ennem Heremit), võib-olla oli vahepeal ka mõni kt. :dont_know:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2380
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma ei tea kuidas ma seda Borjale ja Trummile veel selgitama peaksin.
Ma nägin oma silmaga kõiki neid üksuseid paberil, mis pidid moodustama 42 000. Seepärast nendest õppustest rääkisingi.
Pealegi ütleb arengukava 2009, et SA koosseis on 25 000 + KL koosseis. Seega 42 000 sai tulla isegi avalike andmete põhjal ainult nii. Või loete te mingid muud üksused kuskilt välja? See et Trumm ei näinud tol ajal mingeid üksuseid, või et need poleks mingit mahtu välja andnud, ei loe siin midagi. Teaduslikult tõestati ... !
Aastal 2012 nägin ma ka üsna hästi, mis nende arendamisega saavutatud oli.
Ei mingit libedat jääd. Keskmisest kõrgema, mis iganes asjaga lugeja peaks sellest aru saama. Eriti veel siis, kui ta kunagi Laaneotsa esimene valik oli. Mina olin alles 5-s.
Nüüd Laaneotsa artiklist ja minu säästmisest. Ma arvan, et rohkem sitemini öelda ei saanud: Artiklis süüdistatav on karjäärihimuline valetav pugeja. :)
Muuseas, ma ise olen öelnud Laaneotsale enne tema avalikku süüdistust, et mina kirjutasin omal initsiatiivil.
Nüüd ei tundu see mulle üldse "säästmisena"
Zoloftz
Liige
Postitusi: 30
Liitunud: 10 Mai, 2015 12:17
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Zoloftz »

Ei saa enam mitte vaiki olla.

Selle Laaneotsa intervjuu esimene küsimus orkestri kohta, kas küsimusele vastus tuli? EI TULNUD! Uskumatul kombel ründab lihtsalt Heremit, kas tõesti on mehest saanud 'hea poliitik'?

Kuna seda orkestri teemat on juba ka avalikult välja toodud siis meenub kui toimus nüüdseks eelmise arengukava tutvustamine. Terras ütles, tsiteerin peast: 'mehitatud, relvastatud ja varustatud olid üksus Afganistaanis ja kodumaal orkester'. Saalis oli naer, Terras ei naernud, küsis miks me naerame. Palun keegi lükkake siis ümber see väide ehk?!

Kolmandaks mul tekib küsimus, et kuidas sellese nii rahulikult suhtutakse? Meil on skandaal hümni pärast, aga et riik polnud suutnud valmistada ette kodumaa kaitseks vajalikke üksusi on ju täielik hullumeelsus. Inimesed käivad ajateenistuses ja maksavad makse aga vastu ei saanudki midagi? Mida need eelmised KV juhid tegid?
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas muhgel »

Herem oli tol ajal peastaabist üsna kaugel ning pole noorema ohvitseri asi arvustada vanemat ja palju kogenumat ohvitseri. See on kaugel ohvitseri eetikast.
Sõbrad Antsu ja Leo fännid, äkki käituks selle järgi, või peab uus KV juhataja eelmiste juhatajate ja lisaks veel ka kõikide ohvitseride kes tast kunagi kõrgemal olnud soove/käske/tahtmisi täitma?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

muhgel kirjutas:Herem oli tol ajal..
..
Sõbrad Antsu ja Leo fännid, äkki käituks selle järgi..
..9 x postiga algaja foorumlane muhkel - et "äkki käituks selle järgi" et sa kohtled täiskindralit sama respektiga nagu brigadiiri - elik siis lõpetad täiskindrali kutsumise eesnime pidi ja kirjutad tema nime samamoodi perenimega välja nagu sa siin (ilmselt) oma lemmikust brigadiiri nime kirjutad :?:

Üks surematu vene näitleja ütles kunagi ühes surematus eesti filmis surematu lause "matsid jäävad matsideks" (kõik teavad seda filmi ja seda lauset).
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas muhgel »

Olles algaja postitaja ei ei tule tsiteerimine vms. hästi välja, vabandan ja võib-olla olen edaspidi parem. Matsiks jään ikka. Lisan veel, et kindral Laaneots on mu lemmik olnud alates koloneli auastmest kuni ta neljanda tärnini.
Viimati muutis muhgel, 08 Veebr, 2018 20:47, muudetud 1 kord kokku.
mart2
Liige
Postitusi: 5198
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas mart2 »

Laulu sõnad - Ei saa mitte vaiki olla ...
Parafraseerides - Ei saa mitte aru saada ...
muhgel kirjutas:Herem oli tol ajal peastaabist üsna kaugel ning pole noorema ohvitseri asi arvustada vanemat ja palju kogenumat ohvitseri. See on kaugel ohvitseri eetikast.
Sõbrad Antsu ja Leo fännid, äkki käituks selle järgi, või peab uus KV juhataja eelmiste juhatajate ja lisaks veel ka kõikide ohvitseride kes tast kunagi kõrgemal olnud soove/käske/tahtmisi täitma?
Kas esimene lõik tähendas etteheidet akf Martinile oma arvamuse/nägemuse ausalt välja ütlemise eest (kuigi see ei ühti vanemate inimeste - Laaneots-kunnas mõttega)? Ka alluv peab julgema ülemale tõtt öelda, isegi kui see pole meeldiv.
Kas üleskutse "Antsu sõpradele ja Leo fännidele" tähendab seda, et kui keegi neist kunagi on akf Martin Heremist kõrgem olnud, ei tohiks enam midagi soovitada ja Martin ei tohiks aktsepteerida arvamusi? Näiteks ei oska mina akf Borja-t selliseks sulaselgeks "fänniks ja sõbraks" pidada, minu teada on tal ikka oma arvamus, mida ta on julgenud ka välja öelda - nii foorumis kui ka teenistuses.
Veidi skisofreeniline hetk ... :dont_know:

Lisa: kunagi ei maksa muutuda ülema fänniks - võib kaotada oma näo. 8)

Lisa 2: Kui lgp. moderaator peab minu heietust ajaraiskamiseks, võib eemaldada - lihtsalt ülal viidatud statement jäi hinge kriipima .

OT.
Ajalugu näited ütlevad, et loeb hetke olukord, mitte möödunu - kunagi ennem II MM (1932) teenis major Eisenhower juba tollal kindrali auastmes MacArthuri alluvuses. Kui ikka samas auastmes MacArthur vabastati 1951 ametist, oli Eisenhower juba SACEUR ja järgmisel aastal valiti USA presidendiks.
Ajaga teadmised ja arusaamised muutuvad (mõnedel).
OT lõpp.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Kriku »

Esimene lõik oli tsitaat EPL-is ilmunud artiklist, mida vähekogenud foorumlane ei osanud hästi vormistada.
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas muhgel »

Matsina ei oska väljenduda aga jäi kriipima see vanema ohvitseri mitte arvustamine, mu arust arvustas kindral Herem kindral Laaneotsa juba kindrali ja tulevase juhatajana mitte Kirde KRK ülemana. Loen nüüd algajana foorumit edasi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Kriku »

muhgel kirjutas:Matsina ei oska väljenduda aga jäi kriipima see vanema ohvitseri mitte arvustamine, mu arust arvustas kindral Herem kindral Laaneotsa juba kindrali ja tulevase juhatajana mitte Kirde KRK ülemana.
Laaneots jõudis välja täiskindralini, Herem on (seni veel) brigaadikindral. Aga aitab nüüd sellest.
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas muhgel »

Vabandan aga lisan veel, minu amet on eelpool mainitud härraste omast sama kaugel kui planeet Maa täht Päikesest. Nägu peaks alles jääma 8). Lubage pöörduda hr brigaadikindral..,?
asiootus
Liige
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Juun, 2017 12:04

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas asiootus »

Iseenesest midagi uut siin pole, Laaneots oli juba Terrase tegevuse suhtes kriitiline uue kaitseväe arengukava läbisurumisel.
„Isamaa pressis lihtsalt läbi selle otsuse, mis puudutab kümne aasta arengukava. Ehkki kaks korda seletasin julgeolekukomisjonis, näitasin slaide. Mul on terve ettekanne olemas selle kohta, mis vead seal sees on. Aga ikka jonn, noored vennikesed ajasid seda peale. Terras ka toetas, sest ta on marionett seal mingil määral ja nii tehtigi see lollus, mis on praegu ellu viidud.“
Teemaväline kommentaar Pullapää kriisi kohta eemaldatud.

Kriku
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Martin Peeter »

Borja kirjutas:
muhgel kirjutas:Herem oli tol ajal..
..
Sõbrad Antsu ja Leo fännid, äkki käituks selle järgi..
..9 x postiga algaja foorumlane muhkel - et "äkki käituks selle järgi" et sa kohtled täiskindralit sama respektiga nagu brigadiiri - elik siis lõpetad täiskindrali kutsumise eesnime pidi ja kirjutad tema nime samamoodi perenimega välja nagu sa siin (ilmselt) oma lemmikust brigadiiri nime kirjutad :?:

Üks surematu vene näitleja ütles kunagi ühes surematus eesti filmis surematu lause "matsid jäävad matsideks" (kõik teavad seda filmi ja seda lauset).
Erukindralisse tuleb kahtlemata suure austusega isegi siis suhtuda, kui ta suisa lolli juttu peaks ajama - mis teha, on inimene auga riiki teeninud, kuid aeg teeb lõpuks meie kõigi kallal oma töö. Aga peale seda, kui erukindral Laaneots sellesse erakonda astus, ei saa teda enam täiskindralile ettenähtud austusega kuidagi kohelda. Tuleb suhtuda kahjuks nagu teistesse poliitikutesse ja hinnata kriitiliselt tegusid. Ka poliitikute seas on neid, kes ajavad asju ausamalt ja neid, kes vähemausamalt. Kindralid Laaneots ja Kert tagasid Reformierakonnale usutavuse 2015 valimistel, kui selle erakonna peamine sõnum oli julgeoleku lubamine. Tulemus oli aga, et raha pandi juurde ainult liitlaste vastuvõtmiseks, iseseisvale kaitsevõimele ei pandud, kuid härrad erukindralid said Riigikokku. Nende erakond pole siiani esinenud mitte mingi sõnumiga, mis lubaks arvata, et iseseisvale kaitsevõimele kunagi oluliselt rohkem raha juurde antakse. Meenutamata ei saa ka jätta reformarite kunagist ajateenistuse äralõpetamise loosungit - kas tõesti on nad erukindralitele kohe sellised mõttekaaslased, kellega ilmavaadet jagada? Kuidas sellist käitumist hinnata? Mina ütleksin, et aitasid Riigikogu kohtade nimel müüa võltsjulgeolekut. See oli selline tegu, et mina olen väga umbusklik asjaomaste edasiste ettevõtmiste juures. Ja nii see allakäik ongi toimunud - austatud ja autoriteetsetest erukindralitest opositsioonipoliitikuteks, kelle väljaütlemisi tuleb suure ettevaatusega analüüsida. Kahjuks. Kert on õnneks vähemalt üsna vaikne.
Samas mulle tundub, et foorum tegeleb siin teemas kuidagi saepuru saagimisega ja suht ebamõistliku ning vastiku süüdistuste pildumisega. Ja kõige halvem on, et on mindud seda kõige loosunglikumat rada, mida Reformierakond on alati käinud, kui ei taheta mingile asjale lisafinantseerimist anda - süüdista ebakompetentsuses ja raha raiskamises. Jürgen Ligi ja plastikpaadid, ütleks ma selle peale.
Dona nobis pacem!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 29 külalist