Riigireetur kaitseväes

Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Väga hea artikkel muuseas - ärge laske mööda :roll:
Tegelikult ongi alust arvata, et just venelased ja teised Venemaalt pärit isikud kuuluvad Venemaa eriteenistuste erilise huvi orbiiti. Värbamisel eelistatakse pigem neid, kel on sidemeid Venemaaga ja keda seeläbi saab mitmesuguste provokatsioonidega mõjutada. Ma võin rääkida loo ühest venelasest, kes sõitis koos perega Eestisse ja leidis Tallinnas tööd, aga kellel oli väike äri ka ühes Venemaa linnas. Aasta pärast otsustas mees ühtäkki Venemaale naasta. Küsisin tema käest, mis ometi juhtus? Ta vastas täiesti ausalt, et teda vaevasid aina Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse FSB töötajad, kes pidevalt kehutasid teda koguma teavet Eesti strateegiliste objektide kohta, neid kas või pildistama. Tema keeldus, mille peale ähvardati tema äri üle võtta, elulugu ära rikkuda, algatada kriminaalasi õe vastu, kes pidas külakauplust. Mees eelistas pigem Venemaale naasta kui elada lakkamatus ohus, et teda ikkagi sunnitakse spiooniks hakkama ja Eesti võtab ta viimaks kinni.
..ja nii lihtsalt too käibki.
Putinoidid ju labaselt survestavad venekeelseid spioneerima.. tõprad...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kriku »

Siinkohal on õige koht esitada küsimus: kuhu ometi pööravad pilgu Eesti eriteenistused, kui võtavad endisi KGB või siseministeeriumi töötajaid ametisse kaitsepolitseis või kaitseministeeriumis. Kõige tuntumad Venemaa spioonid Herman Simm ja Aleksei Dressen alustasid ju karjääri Nõukogude militsionäärina, Vladimir Veitman aga teenis otse NSV Liidu KGBs.
Vastus: 1991 polnud uusi ja puhtaid kuskilt võtta. Küsimus, julgen väita, on küllaltki loll. Jutul oleks jumet, kui küsitaks, et miks neid varem auga pensionile ei saadetud.

Samamoodi jahub Metsavase "kiirest karjäärist".

Kogu Metsavase FB konto jutt on IMHO täielik sulepeast välja imetud jama.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Taolist, nt venes tegutsevate äride kaudu siinsete inimeste survestamist, kasutasid NSVL "organid" juba WWII eel.
Tood vajalikku infot - tulevad sulle riiklikud tellimused ja raha. Ei too, siis hõõrume su äri ja sind ennast "laagritolmuks".
See omakorda tähendab, et mingeid majanduslikke huve venes omada on äärmiselt ebatervislik.
vaevasid aina Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse FSB töötajad
Antud lausung iseenesest on jaburavõitu, sest välisluurega (sh meie objektide pildistamisega) tegelevad VF kindralstaabi luure peavalitsus ehk GRU ja välisluureteenistus ehk SVR.
FSB tegeleb venes üldiselt piiri valvamise, sisejulgeoleku ja vastuluurega (millega vanasti tegeles KGB). Lause tehtud ilmselt seepärast, et autor ei orienteeru antud terminites (kes venes mida luurab).
Viimati muutis Kapten Trumm, 12 Sept, 2018 18:12, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kriku kirjutas:
Siinkohal on õige koht esitada küsimus: kuhu ometi pööravad pilgu Eesti eriteenistused, kui võtavad endisi KGB või siseministeeriumi töötajaid ametisse kaitsepolitseis või kaitseministeeriumis. Kõige tuntumad Venemaa spioonid Herman Simm ja Aleksei Dressen alustasid ju karjääri Nõukogude militsionäärina, Vladimir Veitman aga teenis otse NSV Liidu KGBs.
Vastus: 1991 polnud uusi ja puhtaid kuskilt võtta. Küsimus, julgen väita, on küllaltki loll. Jutul oleks jumet, kui küsitaks, et miks neid varem auga pensionile ei saadetud.
Samamoodi jahub Metsavase "kiirest karjäärist".
Tean ühte inimest, kes töötas kaminas 1990ndate teisel poolel - ka siis olevat olnud selle "uue" seltskonna kaitsealane kompetentsus allapoole kanalisatsiooni taset.
See tingski vajaduse palgata "endiseid", kes tundsid "endiseid" ja valdasid infot. Mitte ainult kaminas, vaid ka sisejulgelekus ja laiemalt igal pool.
Oli 2 valikut: kes oskasid, kuid väga ei tahtnud ja kes tahtsid, aga ei osanud.

Laias laastus on antud Eesti valikud olnud ju õiged, omamaise kompetentsi (sedavõid kuivõrd akadeemia õpetas ja kogemus tekkis) kasvades tõrjuti "endised" tasapisi kõrvale.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Martin Herem »

No ma siis avaldan saladuse selle kohta, kes DMi suunas KLi.

Tänase PSÜ ehk minu juhtimisel kujundas DM roteerumise KLi meie Personaliosakond. Seda tehti ajavahemikus 2017 juuni-detsember. Oli ka teisi variante, kuid lõpuks osutus see kõige otstarbekamaks, arvestades mõjureid (just selle järjekorras) 1)KV vajadus, 2)isiku omadused (GRUst me siis tõesti ei teadnud), 3)isiku soov.
Vahepeal kooskõlastati see KL ülemaga. Mina olin sellega väga hästi kursis ja teatud moel ka toetasin seda. Vaatamata suurtükiväelase "raisku minemisele", oli hea meel, et KL saab omale hea ohvitseri ja hea spetsialisti.
Jaanuaris 2018 allkirjastas selle plaani KVJ isiklikult.
PaganHorde - ära kurna "organeid", ma annan end ise üles. :oops: ja kindral Terrase kah!

Ja siis on minul veel üks avaldus.
Kaudselt minu alluvuses, üle terve KV, teenib üle saja kodaniku, kelle etnilist kuuluvust võiks nimetada "venelane". Minule teadaoleva info kohaselt, ei ole neist ükski reetur. Ja ma olen selles üsna kindel. Sama kindel nagu iga teise KVs teeniva isiku puhul ... nagu tegelikult ka paljude poliitikute või riigiametnike puhul, kes taustakontrolli on läbinud.
Ja ma ei lase end jätkuvalt häirida sellest, et mõni neist on erialaselt väga hea ning lojaalsuselt Eesti Vabariigile igati usaldusväärne ... nagu DM.
Siiski - igaks juhuks :roll: on meil regulatsioonid ja tehnilised vahendid, mis raskendavad riigisaladuse lekkimist ning lihtsustavad vastuluurel reeturite/spioonide paljastamist.
Öösel magan rahulikult.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kiidaks jätkuvalt Andrei KUZITŠKINi artiklit - vaatamata sealolevatele väiksematele eksimustele a la DM "hiilgav karjäär"(-mis on kogu eesti klikimeedia - mitte AK möödapanek).

Mix mulle see artikkel nii meeldib - 2 x pointi:

(1) AK visualiseerib seal artiklis ehmatava tõepäraga loll-lihtsa olukorra, kuidas enamvähem kogu venekeelne mass väljaspool Vene Föd. piire on mingis mõttes karagaanovlastest kremliitide pantvang - survestatav ja manipuleeritav..

(2) AK kirjeldab ehedalt eestivenelaste segaseid tundeid ja/või hirme viimase venelasest riigireeturi paljastamise valguses..

Hea artikkel - või vähemalt üle "eesti meedia keskmise" :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Lemet »

Tuleb täna Kirillitsas Eestit kuulata, ilmselt leiab isand Kuzitškin oma persoonis seal käsitlemist...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Dr.Sci »

Õhtuleht võtnud vaevaks meid teabeallikana kasutada. Vähemalt pole artikkel tasuline. Mingit uut informatsiooni ka ei anna.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Tänase PSÜ ehk minu juhtimisel kujundas DM roteerumise KLi meie Personaliosakond. Seda tehti ajavahemikus 2017 juuni-detsember. Oli ka teisi variante, kuid lõpuks osutus see kõige otstarbekamaks, arvestades mõjureid (just selle järjekorras) 1)KV vajadus, 2)isiku omadused (GRUst me siis tõesti ei teadnud), 3)isiku soov.
Vahepeal kooskõlastati see KL ülemaga. Mina olin sellega väga hästi kursis ja teatud moel ka toetasin seda. Vaatamata suurtükiväelase "raisku minemisele", oli hea meel, et KL saab omale hea ohvitseri ja hea spetsialisti..
..kroonilise "aeroobse/anaeroobse/misiganes ühishingamise" puududes HEREMiga jääb mulle kogu see põhjendav text arusaamatuks:
- "KV vajadus": mis "vajadus" sai olla KV-l kupatada tuletoetuse staabiohvitser KL-i? ma saan aru, et kaitseliidul vajadus sellise spetsialisti järele on aga milles seisnes siin "KV vajadus"?
- "isiku omadused": kas DM isikuomadused ei sobinud enam teenistuse jätkamiseks KVPS-s ja "mõjurdasid" tema määramist KLPS-i?
- "isiku soov": vat see on huvitav - kas DM tahtis ise KVPS-st jalga lasta // KL peastaapi üle minna.. mikks?

Kordan üle - protseduur ise(-staabiohvitserist spetsi roteerimine kaitseliitu) on selge ja arusaadav aga HEREMi ülaltoodud "mõjurid" ei ole(-sellisel kujul) arusaadavad.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma saan aru, et mõni teine ei saa aru. Aga kui sina ei saa aru, siis on tegemist põhimõttega mitte mõista või ... äkki sa ei saagi.
KÕIK liigutamised on peavad olema seotud järgmiste faktoritega:
1) Kas KV-l on vaja seda ametikohta täita ja täita teatud tasemel kompetentsiga
2) Kas konkreetsel isikul on sellele vajadusele vastavad omadused
3) Kas isik ise soovib sellel kohal teenida

Mis siin nii keerulist on. Eks ma olingi irooniline ja nüüd isegi veidi rahul, et mõni seda põhimõtet võttis kui ainult DM puudutavat. Aga tegelikult peab nii oleme iga otsusega.
DM oli KVPSis teeninud piisavalt kaua ja uus KVPS kogemust vajav ohvitser oli olemas.
KVPS kogemusega ohvitsere on vaja mitmesse kohta, sh KLis.
DMile anti valida ja tema reastas oma eelistused (KL ei pruukinud olla nr 1)
J1 vaatas need falktorid üle, koordineeris nii DM, kui KLiga.
DMi karjääris ei ole mitte mdagi erandlikku.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Nu tubli on - nüüd saivad need "personalimõjurid" (tänu minu "järelepärimisele") siis ka foorumiraffale lõpuks arusaadavaks :|
Martin Herem kirjutas:Ma saan aru, et mõni teine ei saa aru. Aga kui sina ei saa aru, siis on tegemist põhimõttega mitte mõista või ... äkki sa ei saagi.
Sa unustad ära, et vanemstaabiohvitseride "jaotamist" meil ainult genstube personaliosakond ühes kindralitega sääl kitsas ringis toimetabki.. ja et ma kunagi sellesse kitsasse ringi pole kuulunud - sestap on ka nende sinu "vihjete" mitteväljalugemine mulle seniteadmata "personalimõjuritest" minu poolt enam kui loomulik(-pole vaja iroonitseda, eks).
Martin Herem kirjutas:DMi karjääris ei ole mitte mdagi erandlikku.
..seda kirjutasin ma siin teemas ka juba jupp aega varem(-teemalk 3)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Nagu näha, on teema vahepeal (avalikkuse eest varjul) kivaste arenenud..

Ja areng on läinud suunas, mida ma ka ise siin (laias laastus) progenud olen :|
Kaitseministeerium tahab kaitseväele õigust oma töötajate järele luurata
Otti Eylandt

Kaitseväe õigused oma töötajate taustakontrolliks on piiratud, mistõttu tahab ministeerium neid laiendada. Siseministeerium aga ei soovi toimivat süsteemi lõhkuda ega panna eriteenistusi üksteise tööd dubleerima.

Kaks jõuministeeriumit, kaitseministeerium ja siseministeerium murravad omavahel võimukoridorides piike. Selle aasta algusest on ette valmistatud pealtnäha süütut seadusemuudatust, mis laiendaks kaitseväe taustakontrolli tegemist ja riigisaladuse kaitset.
Praegu on kaitseväe õigused oma töötajate taustakontrolliks üsna piiratud. Väljatöötatava eelnõu järgi saaks kaitsevägi õiguse teha enda julgeolekuala kaitseks kaitseväeluuret, kontrollida inimese elukaaslase, sugulaste ja seotud isikute andmeid. Samuti saaks kaitsevägi taustakontrolli tegemiseks kaasata inimest salajasse koostöösse, kasutada variandmeid ja konspiratsioonivõtteid ning inimest varjatult jälgida.

Siit jookseb aga punane joon ning tekitaks põhimõttelise probleemi, sest sama tööd teeb juba siseministeeriumi haldusalas tegutsev kaitsepolitseiamet (kapo). Ehkki kaitseministeerium rõhutab, et tegu poleks vastuluurega, ütlevad Eesti Päevalehte nõustanud julgeolekueksperdid, et see ajaks kapo ja kaitseväe suusad paratamatult risti.
Piltlikult öeldes võib nii tekkida olukord, kus ühes põõsas istub kapo ametnik ja kõrval põõsas kaitseväelane, ent kes mõlemad luuravad tegelikult sama inimese järele. „Süvariigi paranoiat on niigi palju, see tekitaks seda ainult juurde,” ütles üks ekspertidest.

Probleeme oleks aga teisigi. Kapol kulus üle 15 aasta, et tabada esimene riigireetur. Töö, mida sellise tasemeni jõudmiseks teha tuli, oli ränk. Kui kaitsevägi hakkaks nüüd sama tööd tegema, läheks neil tõenäoliselt vähemalt sama kaua aega. Peale selle tekiks ekspertide sõnul õiguslik segadus, milline asutus mida täpselt teeb. Nii võib juhtuda, et vaenlase asemel hakkaksid kapo ja kaitsevägi teineteist kontrollima. Kahel asutusel kuluks samale tegevusele ka kaks korda rohkem raha.

Kust ja miks plaan täpsemalt alguse sai, jääb paljudele selgusetuks. Ühtede sõnul on arutelu kaitseväe taustakontrolli kitsaskohtade üle kestnud juba pikemalt. Teiste jutu järgi sai plaan selge tõuke pärast riigireetmises kahtlustatava kaitseväelase Deniss Metsavase tabamist.
Siseministeeriumi asekantsler Raivo Küüt tõdes, et kaitseväega seotud inimeste seotust välisriigi luureorganiga saab kontrollida vaid pikemaajalise info kogumise ja analüüsi teel, mille kompetents ja õigused on kapol. „Seni on kaitsepolitseiamet saanud väga hästi oma ülesandega hakkama ja me ei näe põhjust, miks peaks seda muutma hakkama,” ütles ta.
Küüdi sõnul on siseministeerium kaitseväeluure volituste laiendamise probleemidest teadlik ja proovib teha kõik võimaliku selleks, et leida nendele lahendusi. „Usume, et mitut kitsaskohta saaks lahendada asutuste omavahelise koostööga või kasutades teisi meetmeid,” ütles Küüt ja tõi näiteks kaitseväe julgeolekuala parema kaitse.
„Meie jaoks on oluline, et olemasolevaid toimivaid süsteeme ei lõhutaks ja asutused üksteise ülesandeid ei dubleeriks. See on ka põhjus, miks soovime saada põhjalikumat mõjuanalüüsi ning alles seejärel otsuseid teha,” lisas asekantsler Küüt.

Kaitseministeeriumi strateegilise kommunikatsiooni osakonna juhataja Susan Lilleväli selgitas, et uue plaani järgi jääks vastuluure ikkagi ainult kaitsepolitsei pädevusse. Tema sõnul saaks kaitsevägi õiguse teha taustakontrolli kitsalt piiritletud viisil ja juhtudel, mis on sisekontrollilise iseloomuga. „Kaitseväele ei küsita õigust teostada vastuluuret, samas on kasvõi hiljutine juhtum tõstatanud reglementeeritud taustakontrolli tähtsust,” märkis ta. Samuti kinnitas Lilleväli, et ühtegi uut üksust luua pole kavas.

Kaitseministeerium on käinud oma plaani tutvustamas ka riigikogus, kus vastuolu siseministeeriumi ja kapoga ilmnes kiiresti. Riigikogust öeldi vaidlevatele ministeeriumitele, et tehku enne omavahel asjad selgeks ja tulgu siis tagasi.

Kaitsevägi hoiab luureõiguste laiendamise küsimuses avaliku seisukoha võtmisest eemale. Ühelt poolt soodustab seda kaitseväe juhataja vahetumise aeg. Praegune juhataja Riho Terras ei taha enam ametiaja lõpus millegi nii olulise kohta tugevat seisukohta võtta. Järgmine juhataja Martin Herem aga ei saa enne uude ametisse astumist midagi öelda.
Küll aga võib nii mõnegi asjasse puutuva inimese hinnangul pärast Metsavase juhtumit Terrase öeldust lugeda välja, et ehk oleks tõepoolest efektiivsem, kui kaitsevägi saaks enda töötajate tausta ise kontrollida. Varem polnud Terras mõtet toetanud.
Teisalt on kaitsevägi luureküsimustes pärast enam kui kümne aasta tagust luureskandaali endiselt väga ettevaatlik ja ei taha, et toona ilmsiks tulnu heidaks varju nende uutele võimalikele ülesannetele.

Julgeoleku ringkondades küsitakse ka: mis rolli hakkab luureküsimustes mängima äsja kaitseväe ridadesse siirdunud endine kapo peadirektori asetäitja Eerik Heldna? Kaitseministeerium ega Heldna ise ei soovinud tema täpsemaid ülesandeid kaitseväes kommenteerida.

Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kamin on ju teinud kõik õigesti - sisekontroll ongi iga asutuse/haldusala siseasi ja kohustus. Lihtsalt luuramise ja saladuste juures ei saa see piirduda traditsioonilise audititegevusega, vaid võimalusi on rohkem vaja. Sõjaväeluure-skandaali järgne arusaam, et kapo kõik probleemid lahendab, ei ole adekvaatne. Päris kõnekas on seesama Simmi lugu, kus vend sai pikki aastaid tegutseda ja kellelgi ei tekkinud küsimusi, miks ja milleks.

SM vastukiun on IMHO lihtsalt tüli nuhkimismonopoli ja sellega kaasnevate läbipaistmatute ressursside pärast, ei rohkemat.
ehk oleks tõepoolest efektiivsem, kui kaitsevägi saaks enda töötajate tausta ise kontrollida
Küsimus pole mitte ainult taustakontrollis, vaid süsteem, kus põhiline aur kulub taustakontrollile, pole õige. Põhiline aur peab kuluma sellele, et teada millega inimesed tegelevad ja kas tegeletakse asjadega, mis on jama. Ja sellel peab ju olema mingi seaduslik alus. SM ilmselt hindab enda võimalusi üle, et suudab tagada sama tegevuse KV-st väljaspool. Vahelejäämisel selguvad tõsiasjad, et üks või teine tegelane tegeles pikki aastaid lubamatute asjadega, on ehe näide selle kujutelma ekslikkusest.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Fucs »

Küsimus pole mitte ainult taustakontrollis, vaid süsteem, kus põhiline aur kulub taustakontrollile, pole õige. Põhiline aur peab kuluma sellele, et teada millega inimesed tegelevad ja kas tegeletakse asjadega, mis on jama. Ja sellel peab ju olema mingi seaduslik alus.
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 50#p552150
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 82#p552182
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 07#p552207
jne oleks IMHO samuti abiks
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Mudakoon »

Lugedes tänast lugu Metsavasest ja õnnetust 20 -st tuhandest kümne aasta eest :wall: (missioonil sai ta 6 kuu eest ca 18k) siis äkki keegi , kes juriidikas jms on pädevam oskab öelda , kas riigireetmine materiaalsetel kaalutlustel on käsitletav raskema kuriteona kui ideoloogilistel kaalutlustel ja kas viimase puhul on tegu 100% riigireetmisega?
Minu lugupidamine.
(Vabandan sügava kummardusega kui küsimus on ühel või teisel viisil siit kuskilt läbi käinud)
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist