Riigireetur kaitseväes

Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Chupacabra kirjutas:Eriti sihiti sellega EKVs töötavaid vene päritolu ohvitsere. Ma ei tea palju neid täpselt on, aga 500 ikka?
..
Herem siin mainis, et netos 50 palgalist aastas juurde saada on juba keeruline, siis -500 oleks juba korralik katastroof.
Laskumata üldse selle lapsiku (ja ülimalt kunstliku) "vandenõuteooria" lahkamisse - hea foorumlane ehk kommentaaarib, kust võttis ta 500 x "vene päritolu (kaadri)ohvitseri" tänases kaitseväes :shock: :roll: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Martin Herem »

Seda "vandenõuteooriat" on siin veelgi.
120 mm. laskemoona varud said ladudest otsa sest õigel ajal laskemoona juurde ei suvatsetud tellida.
- vale
Soome erakorraliste mobilisatsioonireservide kallale minek päästis kaitseväe siin nähtavasti hulleimast.
- emosionaalne hinnang, mitte fakt. Ja pealegi ei ole "millegi kallale" mindud. Miks peaks Soome oma "erakorralisi reserve" rahaajal laiali jagama?
Eesti saab oma liikurid kätte tunduvalt hiljem ja märgatavalt kallimalt ning väiksemas koguses kui Läti või Leedu.
- DMil pole sellega mingit pistmist. K9 on PzH 2000st odavam ja M109st kallim. M109 on aga tehniliste näitajate poolest kehvem. "Vähem" tuleneb rahalistest võimalustest. "Hiljem" lõunanaabritest? Vaatame millal üksus lahinguvalmis saab. Sellest kõigest on siin ka poognate kaupa räägitud.
Kas tõesti GRU peab tulema ning ütlema, et kusagil on midagi nende kaudtule värkidega nagu väheke korrast ära?
- ei, keegi paalberg militaar.netist on meil silmi avamas :)
Ma pakuks, et need olid siiski suuresti Metsavase teened kalli kodumaa hüvanguks.
- DMil polnud nende asjade otsustamisega mingit pistmist. Vilets pakkumine. Pealegi tundub mulle, et selle "pakkumise" eesmärk on midagi muud kui sündmuste kirjeldamine.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kriku »

Martin Herem kirjutas:Pealegi tundub mulle, et selle "pakkumise" eesmärk on midagi muud kui sündmuste kirjeldamine.
Mulle ka :|
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kapten Trumm »

GRU andis ise Metsavase KAPOle välja. Tõenäoliselt tehti seda KAPOle mingi infokildu ette söötes, mis viis Metsavase tabamiseni. Miks seda tehti? Metsavas oli tõenäoliselt ammendunud allikas, ta ei toonud uut infot peale aga ta sobis täitma ühte viimast ülesannet. Sellist ülesannet, mis on Venemaa strateegilises huvis palju kõrgemal kohal, kui EKV kaudtule võimekuse, SA plaanide jm.
Selliste tanki panekute tulemus saab olla vaid nende müütiliste vene rahvusest kaitseväelaste raugev huvi midagi luurata, sest pole midagi demoraliseerivamat kui omade äraandmine. Või siis peavad nüüd VF "organid" eriti aktiivselt sebima vahetust (st otsima sobivat inimest, keda kinni nabida ja keda peale räige süüdistuse esitamist asuda välja vahetama.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Chupacabra »

Kapten Trumm kirjutas:
Selliste tanki panekute tulemus saab olla vaid nende müütiliste vene rahvusest kaitseväelaste raugev huvi midagi luurata, sest pole midagi demoraliseerivamat kui omade äraandmine. Või siis peavad nüüd VF "organid" eriti aktiivselt sebima vahetust (st otsima sobivat inimest, keda kinni nabida ja keda peale räige süüdistuse esitamist asuda välja vahetama.
Keegi ju ei tea, et anti ära. Avalikkuses on narratiiv, et tegemist on KAPO töövõiduga.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Martin Herem »

GRU andis ise Metsavase KAPOle välja. Tõenäoliselt tehti seda KAPOle mingi infokildu ette söötes, mis viis Metsavase tabamiseni. Miks seda tehti? Metsavas oli tõenäoliselt ammendunud allikas, ta ei toonud uut infot peale aga ta sobis täitma ühte viimast ülesannet. Sellist ülesannet, mis on Venemaa strateegilises huvis palju kõrgemal kohal, kui EKV kaudtule võimekuse, SA plaanide jm.
KVPSis töötav, KLi suunatud, viiemehest ohvitser, sissetöötatud allikas ja ammendunud agent?
Nimelt kohalike venelaste rahulolematuna hoidmise. Eriti sihiti sellega EKVs töötavaid vene päritolu ohvitsere. Ma ei tea palju neid täpselt on, aga 500 ikka? Peale Metsavase loo ilmsiks tulekut on täiesti selgelt näha, kuidas venelastest ohvitseridesse on suhtumine muutunud. Isegi kui avalikult ei öelda, siis ikka mõeldakse, et kas tema kah?
Vot ma ei tea kust Chupacabra neid hinnanguid saab, kuid minul küll ei ole sellist muljet. Mina ei näe täiesti selgelt, et suhtumine oleks muutunud.
Number 500 on muidugi kaugelt mööda. Isegi kui rahvuse määramise aluseks võtta perekonnanimi.
Nii et kui GRU kavatses tõesti sellist eesmärki saavutada, siis on see täiesti läbikukkunud operatsioon.
Aga noh muidugi on võimalus, et ma näen aga ei tunnista või ei näe ega saagi tunnistada või olen ise nende palgal vms. :)
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Chupacabra »

Martin Herem kirjutas:
GRU andis ise Metsavase KAPOle välja. Tõenäoliselt tehti seda KAPOle mingi infokildu ette söötes, mis viis Metsavase tabamiseni. Miks seda tehti? Metsavas oli tõenäoliselt ammendunud allikas, ta ei toonud uut infot peale aga ta sobis täitma ühte viimast ülesannet. Sellist ülesannet, mis on Venemaa strateegilises huvis palju kõrgemal kohal, kui EKV kaudtule võimekuse, SA plaanide jm.
KVPSis töötav, KLi suunatud, viiemehest ohvitser, sissetöötatud allikas ja ammendunud agent?
Nimelt kohalike venelaste rahulolematuna hoidmise. Eriti sihiti sellega EKVs töötavaid vene päritolu ohvitsere. Ma ei tea palju neid täpselt on, aga 500 ikka? Peale Metsavase loo ilmsiks tulekut on täiesti selgelt näha, kuidas venelastest ohvitseridesse on suhtumine muutunud. Isegi kui avalikult ei öelda, siis ikka mõeldakse, et kas tema kah?
Vot ma ei tea kust Chupacabra neid hinnanguid saab, kuid minul küll ei ole sellist muljet. Mina ei näe täiesti selgelt, et suhtumine oleks muutunud.
Number 500 on muidugi kaugelt mööda. Isegi kui rahvuse määramise aluseks võtta perekonnanimi.
Nii et kui GRU kavatses tõesti sellist eesmärki saavutada, siis on see täiesti läbikukkunud operatsioon.
Aga noh muidugi on võimalus, et ma näen aga ei tunnista või ei näe ega saagi tunnistada või olen ise nende palgal vms. :)

Ammendunud saab olla mitut moodi. Üks variant on, et on asendunud uue ja paremaga. Teine variant on, et suures plaanis pole oluline, kas meil on üks 120mm patarei siin või 2km sealpool. Üldine võimekus, protseduurid jne on teada. Nagu ma artiklitest aru sain, siis GRU peamine huvi oligi pigem informatsioon teiste NATO riikide kohta käiv info. Kolmas variant on poliitiline tahe, mille tulemusena oli vaja täita eelisjärjekorras uus ülesanne - rahulolematuse külvamine.

"Ohvitserid" oli lihtsam kirjutada, kui "Vanemallohvitserid, Nooremohvitserid, Vanemohvitserid ja Kõrgemad ohvitserid". Asendame siis tinglikult sõna "ohvitserid" sõnaga "palgalised". Aga tunnistan, et mul puudub absoluutselt õrna aimu, palju võib EKVs olla palgalisi vene päritolu inimesi. Rahvastikust on vene päritolu inimesi 26,5%, eeldame siis, et neid on samapalju ka EKVs palgal?

Operatsiooni õnnestumist või läbikukkumist ei saa hetkel veel hinnata. Selle esimesi tulemusi või mittetulemusi on näha alles paari aasta jooksul. Hr. kindral saab selleks isegi sotsiaalse uuringu tellida mõne aja möödudes.

Isegi kui ma olen täiesti valel teel, siis vähemalt selles osas peate te minuga nõustuma, et vene rahvusest EKV palgalised ei tohi tunnetada, et nad on kuidagi segregeeritud ja seetõttu nende motivatsioon langeb. Olgu see siis GRU kavala operatsiooni tulemusena või lihtsalt ajsaolude kokkulangemise tõttu. Borja lärmamine siin, et vene rahvusest inimesed lihtsalt ei saa olla EKV ohvitserid on lihtsalt mõtlematu lollus ja riigi julgoleku õõnestamine. Sellest võidab ainult VF propamasin.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kriku »

Chupacabra kirjutas:Borja lärmamine siin, et vene rahvusest inimesed lihtsalt ei saa olla EKV ohvitserid on lihtsalt mõtlematu lollus ja riigi julgoleku õõnestamine.
Borja ei ole niimoodi öelnud.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Chupacabra »

Siit teemast on teatud postitused ära kustutatud/muudetud. Mäletan ühte sellist lauset. Aga kui ma eksin, siis palun sügavalt vabandust ja palun see osa postitusest ära kustutada.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kriku »

Borja jaoks oli vene emakeel üks riskiteguritest. Selles on ta minu arvates olnud järjekindel.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Martin Herem »

Vene keel ja päritolu mängisid rolli tema Venemaal käimises, mitte värbamises endas.
Värbamine toimus kompra alusel.
Loomulikult on keskmist eestlast palju raskem nii värvata - tal ei ole põhjust Venemaal käia.
Kordan veel kord, et pärast II maailmasõda värvati eestlasi sadade kaupa NKGB teavitajateks ja agentideks. Kõik kompra alusel. Ei olnud aluseks ideloogia või päritolu.
Kas keegi väidab, et sellest rääkimine pärast 1990 aastat (suhteliselt turvalises vabaduses), oli väga lihtne ja moes?
Mul ei ole mingit alust arvata, et DM-i kirjeldatud "vägistamissüüdistus" oleks mingi tänane väljamõeldud vabandus.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Kordan veel kord, et pärast II maailmasõda värvati eestlasi sadade kaupa NKGB teavitajateks ja agentideks. Kõik kompra alusel. Ei olnud aluseks ideloogia või päritolu.
Ma sean selle väite täiega kahtluse alla.

Tollasel terrorirežiimil polnud üldjuhul mingit vajadust pingutada oma kodanike kohta mingi "kompra" leidmiseks - see oli aeg, kus kehtis täiega printsiip "glavnoje deelo bõl bõ tšelovek - a vinu naidjom".
Ja iga riikliku julgeoleku haardesse sattunud kodanik teadis seda väga hästi.
Muidugi, kui inimese kohta leidus ka miskit komprat, oli see boonuseks - aga polnud üldse kohustuslik (vähemalt Heremi poolt mainitud sõjajärgsel perioodil mitte).

Heremist mainitud "sadade kaupa agentideks värvatuid" saadigi enamasti lihtlabase ähvardamise teel - et võimalikest tagajärgedest organite "aitamisest" keeldumise puhul siis. Konkreetselt inimesele endale ja tema perekonnale siis. Ning miski "kompra" ei mänginud sealjuures enam mingit rolli.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Martin Herem »

Vaata Borja ma ei tea tääkidest sittagi, kuid sellest teemast ikka tean.
Ja kui sulle selles teemas Jägalas loenguid ei antud, siis ära sõna võta.
Kui ma aega saan, siis panen mõne viite ka. Arhiivis olen näinud küll kümneid värbamise ettekandeid ja kõigis neis on kirjas: kompromiteerivate asjaolude baasil tehti ettepanek koostööks.
Aga läheme Borja tausta juurde korra tagasi. Kusjuures Borja pole üldse tähtis.
Tänane Venemaa on pudru ja kapsad tsaarist-kommunismist-stalinismist ... ja lihtsalt kõvatamisest.
Miks ei peaks/võiks kunagise tsaariarmee ohvitseri järeltulija, tahtma oma esiisa poolelijäänud teed?
Minu arvates ei ole tänasel Venemaal mingit tähtsust, millise võimu ajal sinu esivanemad Suurt Venemaad teenisid.

Aga noh üldiselt on see jutt kõik õrritamiseks.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Vaata Borja ma ei tea tääkidest sittagi, kuid sellest teemast ikka tean.
Ja kui sulle selles teemas Jägalas loenguid ei antud, siis ära sõna võta.
.."sõna võtan" ma siin nii nagu õigeks pean - ma ei ole su alluv.
Ja ma ei ole ka juba väga kaua see juntsu, kellele "Jägalas loenguid anti" (niisama kui sina ei ole see juntsu, kellele Pirita-Kosel RÜ tasandi taktikat "anti")..


Kui ma aega saan, siis panen mõne viite ka. Arhiivis olen näinud küll kümneid värbamise ettekandeid ja kõigis neis on kirjas: kompromiteerivate asjaolude baasil tehti ettepanek koostööks.
..see standardfraas tollastes staliniaegsetes toimikutes ei tähenda mitte s_ttagi - inimesi lihtlabaselt ähvardati organites aga kirja pandi kosher fraas mingitest "asjaoludest". Ja kui sinu kunagise kraaditöö juhendaja seda ei teadnud, siis sul lihtsalt oligi keffa juhendaja..
Veel - "kompromiteeriv" võis olla sugulane saksa sõjaväes, omakaitses, kaitseliidus või EW riigiteenistuses või kasvõi ainult talu omamine.. loodetavasti jääd nõusse, et tollastest eesti inimestest vast ainult kõige viimasel kalkaril ei olnud sellist "komprat"?


Aga läheme Borja tausta juurde korra tagasi. Kusjuures Borja pole üldse tähtis.
Tänane Venemaa on pudru ja kapsad tsaarist-kommunismist-stalinismist ... ja lihtsalt kõvatamisest.
Miks ei peaks/võiks kunagise tsaariarmee ohvitseri järeltulija, tahtma oma esiisa poolelijäänud teed?
Minu arvates ei ole tänasel Venemaal mingit tähtsust, millise võimu ajal sinu esivanemad Suurt Venemaad teenisid.

Aga noh üldiselt on see jutt kõik õrritamiseks.
..kogu see sinu ülejäänud text on niivõrd segane(-ma lihtsalt ei saa sellest aru) - nii et see ei "õrrita" kuidagi.. katsu teinekord paremini formuleerida // selgemini väljendada..
..sinisega mina - kessiisveel :mrgreen:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 15 Juul, 2019 21:10, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:Tollasel terrorirežiimil polnud üldjuhul mingit vajadust pingutada oma kodanike kohta mingi "kompra" leidmiseks - see oli aeg, kus kehtis täiega printsiip "glavnoje deelo bõl bõ tšelovek - a vinu naidjom".
Kõik see on muidugi teemast ammugi väljunud, aga siiski minu 2 senti.

Jah, muidugi võis terrorirežiim iga inimese lihtsalt kinni panna, oli tol mingit süüd või ei. Aga see on tagantjärele teadmine. Väga paljud inimesed, kes siis elasid, nii ei mõelnud või sellest nii selgelt aru ei saanud. Psühholoogiliselt on lihtsam koostööle veenda inimest, kes ise teab, et ta on tegelikult milleski süüdi, mida režiim karistatavaks peab.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist