Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Küll aga pole kordagi kohanud, et kusagil oleks üles kerkinud osta laenuraha eest riigi KV-le vajalikke relvasüsteeme ja moona/varustust.
Mida aga kohata võib, on teema, kuidas kaitsevaldkonnal "ikka veab, stabiilne rahastamine igaaastaselt tagatud"
Kummalisel kombel, kui käib visa võitlus raha pärast, ei paista ei ministeeriumi ega peastaabi sulest tulevat selget sõnumit, et sõbrad, asjad keeravad järjest halvemaks, raha vaja.
Käib vaid poliitkorrektse "2+ % on piisav" ja "Eesti on hästi kaitstud" jutt. Ma saan aru küll, miks see nii on ja arvan, et seal ei tööta sugugi opakad, kes reaalsust ei tajuks.

"Vilepuhujad" on sootuks kummalistest kohtadest nagu KUK (kus on risk toitvat kätt hammustada), mingi RAND, mingid BBC seebikad, mingid sõltumatud uuringud, kus selgub NATO puudulik võime tegutseda jne. Sellist asja nimetatakse muidu jaanalinnu mängimiseks ja see on väga ohtlik mäng. Sellist mängu võib mängida võib-olla HIV nakkusega Narvas, kuid mitte taoliste asjadega. Ma isegi imestasin, et kuidas KUK-ist selline julgus nüüd (totaalne vastuolu senisele hästi kaitstuse mantrale) - seni tundub, et jutlustati rohkem "jõukohase riigikaitse" ja "poole rehkenduse" teemasid.

Loomulikult, kui inimesele ei kanaliseerita seda ohtu piisava veenvusega, on abirahad, sotsiaaltoetused ja pompöössed infra projektid tähtsamad.
Ja kui midagi prioriteetide muutmiseks ei tehta, siis seni, kuni FAB-250 marki lennukipommide vilinat kuulda pole, jääbki bensuaktsiis või Rail Baltica elulisemaks.
Kui 2005 vene hävitaja allasadamise kohta Leedus oli suht vaikne reaktsioon, siis kuidas mõjuks selline sündmus meil täna?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
London Bridge
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas London Bridge »

tommy kirjutas:Kole kergelt ikka laiendatakse iseenda arusaamad ja veendumused "kogu rahva omadeks".
Üritasin otsida teemakohaseid küsitlusi ja uuringuid, kuid ei saanud hakkama.:oops: Neid oleks tõesti tore kaeda, et näha kuivõrd ühtib rahva arusaam selle foorumi omaga ning seda eriti juba mainitud raportite valguses. Sealt saaks ka edasi liikuda. Siiski olen osalt nõus, et ekre toetusprotsent on ka mööndustega teatav indikaator.
tommy kirjutas:Paraku pole mina kusagil eriti kohanud vaimustust sotsiaalvaldkonna(kus siis mujalt) kulutusi ümber suunama hakata.
Inimlikult täiesti arusaadav. Kuid meenuvad näiteks Laari sõnad, kes, kui ma nüüd õigesti mäletan, ütles otse, et kui vaja, siis tema läheks pensionite kallale. Rinderiigis võib olla peavadki mõned eelarvelised proportsioonid olema teistsugused kui Iirimaal.
tommy kirjutas:Laenuvõtmise kohapealt käib vastavates ringkondades aga juba pikka aega tõsine diskussioon. Kas võtta, kui palju ja kuhu kulutada.
Kui sellega mõeldakse VV, RaMin ja EP, siis on see ainult tervitatav. Kui aga jutuks tuleb juba, et kuhu, siis võib olla tuleks kaaluda ka riigikaitsesse enama panustamist või siis selle tegemata jätmise tõsiselt põhjendamist. Kui, järgnev jälle näiteks ning kindlasti mõnevõrra asjatundmatu, osa laenuraha investeeritakse taristusse, mis võimaldab RKK poolt toodud mahtudes liitlaste jõududel meil alaliselt paikneda, siis ei tohiks see ju olla silmapööritamise koht. Kaitsevaldkond ongi ju oma olemuselt mõnevõrra eriline. Põhiseadus algab punktidega iseseisvusest ja territooriumi terviklikkusest, mitte ei alustada õigustest Iiri pensionitele.
My fair lady.
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Mercurius »

Panen viited (mis osaliselt siin juba olnud):

Kunnas:
http://ekre.ee/konservatiivid-korraldas ... ektsuseta/
https://www.youtube.com/watch?v=SDaBfJHjd70

Stoicescu, Praks:
http://www.riigikogu.ee/wpcms/wp-conten ... Raport.pdf
https://www.youtube.com/watch?v=0skngVp ... -MKKWWB2wq
pagan kirjutas:Kas oleks võimalik selle Oudekki ja Kalevi vestluse originaali kuskilt näha? Ma sooviks kogu konteksti näha
Video alates 42 minutist.


Isiklikult tundub, et sellist kolme eksperdi väljapakutud maksimumprogrammi küll EV eelarve kontekstis 2,5%SKP-ga ei saa.
Pigem ikka üle 3%...ma isegi ei kujuta ette...
Liitlaste abi peaks olema ikka ülijõuline...
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas pagan »

Ma ise ka seda meelt, et ei maksa luua pettekujutelma, et kui on 2,5%, et siis on kaitstud. Venemaal 4% ja sõjatehased panevad vahetustega tööd. Seda ei tehta selleks et neid seejärel vanarauana üles sulatada.
See läheb kasutusse. Küsimus on ainult, et kus? ja kelle vastu?
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas tommy »

Kaitsevaldkond ongi ju oma olemuselt mõnevõrra eriline
Riigi rahajagamine meenutab mulle vahel seda, kuidas suur ja eriline pere on kogunenud ühise, suure söögilaua äärde, mille keskel on pudrukauss, millest peab jaguma kõigile. Et keegi nälga ei sureks ja keegi ka liiga rasva ei läheks.
Erinevate osapoolte isu on aga teadagi alati kordades suurem, kui pudrukausi sisu kunagi olema saab.

Argument, et mina olen eriline ja pean seega teiste arvelt rohkem saama, et tundu mulle eriti tõsisena.
Ei, keegi ei tule sulle ütlema, et riigikaitse pole tähtis.
Küsitakse pigem vastuküsimusi.
Kas inimeste igapäevane heaolu polegi siis tähtis??
Kas õpetajate palgad ja haridusüsteemi areng pole tähtis??
Kas vähihaigete ravimine ja meditsiin tervikuna pole tähtis??
Kas eesti keel, kultuur, kirjandus ja kunst pole tähtis??
Jne.
Pole siis või.??

Mis oleks see hea argument, mis teised relvituks võtaks..??
2% jõudmisel oli kasutada kuradi hea madjakas.
NATO nõuab meilt seda.!!
Objektiivselt võttes polnud see muidugi tõsi. Nii mitmedki vähemad kulutajad on ju meiega koos NATOs ja naudivad samu garantiisi.
Kuid argumendina see töötas ja mõjus.
Midagi uut oleks vaja. :dont_know:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Argument, et mina olen eriline ja pean seega teiste arvelt rohkem saama, et tundu mulle eriti tõsisena.
Ei, keegi ei tule sulle ütlema, et riigikaitse pole tähtis.
Küsitakse pigem vastuküsimusi.
Kas inimeste igapäevane heaolu polegi siis tähtis??
Kas õpetajate palgad ja haridusüsteemi areng pole tähtis??
Kas vähihaigete ravimine ja meditsiin tervikuna pole tähtis??
Kas eesti keel, kultuur, kirjandus ja kunst pole tähtis??
Jne.
Pole siis või.??
kamin ajab ise tükati analoogset jampsi eetrisse - pole seda veenvat sõnumit, millega Tali tegeleb, Mistrali ja Milani visuaalne eristamine....?
Ma pole kordagi näinud, et keegi valdkonna juhtidest (kas minister või nt KVJ) öelnuks otse välja, et Eesti ees seisvateks sõjalise julgeoleku ülesanneteks on vaja rohkem raha.
Näiteks siseministeerium ajab taolist juttu juba viimased aastapäevad (sinna alla lähevad ka igasugu PPA "avameelsed ülestunnistused"), olles võtnud kandvaks jooneks samastumise riigikaitsega ("aga me oleme ka julgeoleku tootjad").

Kõik need tsiviilteemad kaotavad oma mõtte ja tähenduse, kui siin kirsasaabastes käiakse. Kes seda sõnumit peaks huvitav kommunikeerima?
Suhteliselt väike militaar.net? Pensioniamet...? :dont_know:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
London Bridge
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas London Bridge »

pagan kirjutas:pettekujutelm, et kui on 2,5%, et siis on kaitstud
Seda on puudutatud ka teistes teemades ja ka RKK raportis rõhutati just seda, et eesmärk ei ole niivõrd kaitstus selles mõttes, et edukas konflikt Eesti vastu on sõjaliselt võimatu. Eesmärk on luua piisavalt tõsiseltvõetav ja mittevirtuaalne heidutus, et selle ettevõtmine oleks liialt keerukas, kulukas ning kahju kaaluks üle saadava kasu. Pettekujutelma taga on kindlasti süüd ka valitsusel endal, kes on ise 2%=kaitstud vaat et aksioomina kujutanud.
tommy kirjutas:Pole siis või.??
Üldiselt muidugi on. AGA praegu võtab prioriteedi kaitsevaldkond. On ju mainitud, et Putinile võib paista, et võimaluste aken Euroopa ja NATO ühtsuse edukaks(!) proovilepanekuks on just praegu ja just siin kutsuvalt irvakil. Kui oleme jõudnud kõrgemale heidutustasemele või langeb oht ära, siis võib minugi poolest riigikaitset aeglasemas tempos arendada (kuid ka siis mitte kunagi lasta sel taandareneda).

Ma loodan, et asi ei saa jääma ainult lollikindla hüüdlause taha kinni. Kui tuvastatakse vajadus/puudujääk, siis tuleb see ka tagada/korvata. See võiks ju olla ühe riigijuhi riigimehelikkuse tunnus ning poliitika kõrgeim pilotaaž. Minugi poolest on "iseseisev kaitsevõime" alati trumm, mida annab põristada. Muidugi, see eeldab mõnevõrrad teistsugust lähenemist kui ainult projekti- ja excelipõhine X=>Tehtud!. Kunagi ammu pakkusin ma välja, et võiks olla paberil selline Riigikaitse visioon, mis tooks välja, milline on piisavalt suure heidutusvõimega Eesti, mis seis on praegu ning kuidas sinna kõige paremini jõuda ehk miks korvatakse sel eelarveperioodil just teatav võimelünk just sellega. Tegemist oleks mõneti "Tallinn ei saa kunagi valmis" projektiga.
My fair lady.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Olen sedagi meelt,et Putjal on hetkel parim võimalus mingit kolmandat jama teha.
Ja mitte võimalus aga ka kindel soov selleks.
Sest Putja on alati kasutanud agressiooni oma või oma partei reitingu parandamiseks.
Hetkel ei ole viimase tema partei numbrid kuigi kiitvad,Kreml on saanud ootamatuid kaotusi mõnede piirkondade vahevalimistel.
Milleks võib olla uus "Novorussia" aga palun,juba pikemat aega masseeritakse Vene meedias kunagist Nõukogude Liitu,kui imemaad.Meilgi oli siin uudis,et selle toetajate arv on tõusnud üle 50%(need kes "reaalselt seda ootavad" ja need,kes sooviks aga eriti lootust ei oma).Veel 4-5 aastat tagasi oli selliste unistajate arv kuskil 30 prossa kandis.
Kohti,kus seda demonstreerida saaks on piisavalt.Lõuna--Osseetia juba hõiskab,et tahab olla Venemaa osa ja plaanib referendumit,et selle Euraasia Liidu liige olla.
Ja see tuleb kindlasti.
Edasi juba provotseeritakse uus Mägi-Karabahhi konflikt ja pannakse Gruusia fakti ette,kas lasete väed läbi või muidu(ehk siis nn.meie 1939n aastaga sarnane mäng),sest näete Armeenia palub abi.
Alles nad kompasid,kui kaugele Türgi võib Aserite toetamisel minna.
Ma pean seda tsenaariumi väga võimalikuks.Ja siis ongi see massipsühhoos üleval,et loome Nõuka riigi tagasi,kapitalistlikus mudelis.
Putja võib Baltikumi harja karata,kas järgmise aasta kevadel,kui ta teab,et USA-s on ülekaalus isolatsionistid ning poliitiline suund NATO-s muutub jututoaks või siis,kui mingi suurem pauk käib Euroopas,mistõttu enam pole aega NATO-l Baltikumi jaoks.
Mis hetkel ajab Venemaad eriti närvi on Poola resoluutne kaitsekulutuste tõstmine,ikkagi toimiv rahaabi Ukrainale,mis hoiab sellel riigil nina vee peal ja aitab sõdida,mis tõttu osa Vene armeest on seal kinni(andes meile vajalikku hingetõmbeaega,MIDA ME EI OLE,VÕI ÕIGEMINI MEIE POLIITIKUD EI OLE HINNANUD) ja võimalus sellest,et NATO saab lõpuks jalad pepu alt välja ja luuakse tõesti toimiv kaitseahel Varrsavist Tallinnani.
Tegelikult oleks huvitav näha selle NATO-Vene nõukogu istungi protokolle suursaadikute tasemel,mis äsja toimus.Ma tahaks ikka lugeda,kes seal ütles asju välja nii nagu nad on ja kes mulises niisama poliitkorrektsust.
http://maailm.postimees.ee/3663171/stol ... se-arutelu
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas man21 »

Käis just peast läbi mõte. Mis oleks kui Eesti, näiteks rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse suu läbi teeks Nato'le ettepaneku preventiivseks sõjaliseks löögiks blokiga piirnevates alades, et vältida moskoovia lööki. See tundub muidugi utoopiana, aga oleks väga tõhus teadaanne tiblastanile.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
aj1972
Liige
Postitusi: 917
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas aj1972 »

Minu arust on Reformierakond kogu aeg valimiste eelsel ajal välja andnud signaale tõstame kaitsekulusid.
Kindralid Laaneots ja Kert värvati kiirelt erakonda ning Laaneots sai Tartust super tulemuse lubadustega riigikaitset parendada.
http://www.postimees.ee/2720380/reformi ... e-tostmist

Vahest lugedes juttu kas see pole tähtis võrreldes kaitsekuludega tekib soov,et Putin tuleks meile külla ja roogiks seda lihtsameelsust siin vähemaks.
Elades põhjapool peame loomulikuks,et energiatõhusus on ehituses oluline arvestame oma asukohaga planeedil, millegi pärast ei soovi me kaitsekulude tegemisel arvestada seda kus me asume...
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3971
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas PaganHorde »

Väike lugemine Usa presidendi valimistest ja arvamustest, eriti Obama kohta.

http://maailm.postimees.ee/3663883/9-po ... masenduses
Volker ei üritagi varjata, kui halvasti ta Obamast ja tema presidendiajast arvab.

«Te peate lugema Jeff Goldbergi intervjuud Obamaga Atlanticus. Ta ise usub, et ta on head tööd teinud! Ta arvab, et USA oli ülekoormatud, meid vihati, me üritasime maailmas liiga palju teha ja meid ei saatnud edu ning tema tõmbas meid kõige selle juurest tagasi,» muutub Volker hoogsaks. «Ta usub, et on teinud suurepärast tööd ja kõik läheb hästi!»

«Ta võib olla ainuke inimene maailmas, kes nii arvab. Tal võibki olla väärastunud arusaam sellest, mis maailmas toimub. USA juhtimise puudumine ning USA surve puudumine mõningatele kiusupunnidele, nagu Vladimir Putin või Bashar al-Assad, on asjad palju hullemaks teinud. Aga tal on vastupidine tunne,» kurjustab Volker.

Endine suursaadik prognoosib samas võtmes ka Varssavi tippkohtumist. «USA lähenemine on miinimumprogrammil: me tahame üle vaadata Walesi tippkohtumisel kokkulepitu elluviimise, USA vähendab jätkuvalt oma vägesid Euroopas, aga me raputame neid pisut kohevile, me muudame keelekasutust ehk ütleme nüüd «julgestuse» asemel «heidutus». See pole küll nii hea kui selle «kaitseks» nimetamine, aga siiski parem,» ütleb ta.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Avatar »

No võib-olla on veidi seotud teemaga. Ka Eestit julgestamisega tegelev USA 173 dessantbrigaad suutis Saksamaal õppuste käigus tervelt 3 hummerit puruks visata. Et juhtub ka neil.
http://www.outdoorhub.com/news/2016/04/ ... drop-fail/

Aga üldiselt seal FB lehel on hulga pilte õppustest Saber Junction 16:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 637&type=3
madiss
Liige
Postitusi: 409
Liitunud: 20 Nov, 2015 23:40

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas madiss »

Volker ei üritagi varjata, kui halvasti ta Obamast ja tema presidendiajast arvab.
Kurt Volker näib olevat ära unustanud, kes USA-le Iraagi, Afganistani sõjaga 19 triljonilise võla tekitas, lisaks ei tee Postimees vahet mõistetel konservatism ja neokonservatism...
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas HeiniR »

kaugeltuuriv: Putja võib Baltikumi harja karata,kas järgmise aasta kevadel,kui ta teab,et USA-s on ülekaalus isolatsionistid ning poliitiline suund NATO-s muutub jututoaks või siis,kui mingi suurem pauk käib Euroopas,mistõttu enam pole aega NATO-l Baltikumi jaoks.
Ei taha sellega väga nõustuda. Kui mujal Euroopas käib pauk, nt Prantsusmaal, siis unustame väiksemad NATO-riigid ära? Ma arvan, et puht NATO sisust lähtudes ei ole see õige arusaam, vastasel korral NATO ei toimi ja seejärel võivad prantslased samuti end üksi leida, heal juhul koos mõne naaberriigiga.
Meeles on vaja pidada ka seda, et kui Putin hakkab juba meiega laamendama, siis on liitlastel (eelkõige USA) Venemaa taltsutamiseks vahendid, millest siiani on loobutud - nt erinevate Venemaal või väljaspool Venemaad tegutsevate venevastaste üksuste varustamine Javelini ja Stingeriga. See on vaid üks näide. Kõige esmasem on sellisel juhul Ukraina armee varustamine letaalsete vahenditega. Lisaks aktuaalne Süüria "mässuliste" toetamine vajalike vahenditega. Kindlasti on neid kohti mitmeid, millega Venemaa peaks hakkama intensiivselt tegelema.
Ma ei eita, et sellised plaanid meie vastu eksisteerivad, aga juba praegu on nende elluviimine üsna julge katsumine, mille tulu ka ideoloogilises mõttes võib kahjumiks osutuda.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

aga juba praegu on nende elluviimine üsna julge katsumine, mille tulu ka ideoloogilises mõttes võib kahjumiks osutuda.
Ja seesinane on neid siiani takistanud? Meie jaoks kahjum võib sealses kohalikus kontekstis olla kasum, nende loogika töötab pisut teisiti.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist