Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas tommy »

Lemet kirjutas:Hetkel meil siis siin küll tegu näitega sedapidi, kuidasd eraisikust kaitseliitlane oma põhitöö kõrvalt on hakkama saanud asjaga, mis riigil näikse üle jõu käivat. Piltlikult- EKV(kus selleks otstarbeks peaks olema ju palgalised tegelased ja struktuurid loodud) ei suutnud BTR käigus hoida, eraisikust kaitseväelane aga oma põhitöö kõrvalt suudab. . Kommentaarid on ilmselt liigsed.
Nii lapsemeelsele avaldusele on kommentaarid tõepoolest liigsed.

Sisuliselt, pole ükski armee selle avalduse järgi suuteline soomusmasinaid hooldama. Neid juhtumeid, kus armee aktiivkasutusest välja viidud soomusmasin on huviliste poolt üles taotud ja sõitma pandud, on terve maailm täis.
Aga, kes vihata tahab, leiab ikka tera.

KL sellidele aga, kes "Peetreid" putitavad, jõudu ja jaksu.
Kui muud mitte, siis promo eesmärki peaks asi kindlasti täitma.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas alban »

Kapten Trumm kirjutas:
Eks praktika saab tõe kriteerium olema...tundub aga, et paljudele ei jõua praktika võimalikus kuidagi kohale.
Aga selle endale tunnistamise asemel on ju lihtsam (või ametikoha kohasem) minna isiklikuks, luua illustreeritud vaenlase-sabotööri kuju ning see fanfaarihelidega outi loopida.
Selliseid meetodeid kasutati NSVL perioodil siin laialdaselt.
Trumm isiklikuks läksid sina väites, et selle uuringu autorid kirjutasid kokku seda mida kuulda tahetakse, et enda töökohti säilitada. Täpne tsitaat on:
Kapten Trumm kirjutas:See uuring tervikuna on koostatud põhimõttel, et "toitvat kätt ei hammustata", st see ei saagi tulem olla poliitiliselt ebameeldiv.
Ma tunnen sellest autorite kollektiivist kahte autorit isiklikult. Tean nende suhtumist Eesti kaitsepoliitikasse ja tean nende kogemustepagasit selles vallas. Seetõttu ei jää ma rahulikuks kui mingi tühikargaja süüdistab autoreid erapoolikuses ja silmakirjalikkuses. Ühe autori ebameeldivat väljaütlemist Eesti kaitsevõime kohta on siinsamas foorumis korduvalt eri teemades tsiteeritud ning ainuüksi see asjaolu peaks lisaks muudele näitama kas autor "hammustab toitvat kätt" või mitte.

Kes oled sina, et võtad ette nende kritiseerimise? Kahte asja ma tean, esiteks oled sa grafomaan, teiseks peaks sulle diagnoosi panema aga kahjuks oli minu poolt omal ajal ülikoolis läbitud kohtupsühhiaatria kursus selleks liiga lühike, et sulle täpne diagnoos ära panna. Mida ma veel tean tänu sinu mustmiljonile postitusele on see, et sul puudub akadeemiline võimekus ning võimekus näha suurt pilti ja asjade olemusest aru saada. Ehk lihtsas keeles välja öelduna oled sa lihtsalt keskmine rumal inimene. Seega ajab mind närvi kui sa võtad endale mingi jumala ja kritiseerija positsiooni ning hakkad halvustama autoreid kelle tasemeni on sul valgusaasta pikkune tee minna (kui üldse kunagi küündid kuhugi).

Ning, et sa aru saaks - isiklikuks ei läinud ma seepärast, et ma ei talu ebameeldivat tõde, vaid ja üksnes ainult seepärast, et sa halvustad inimesi kes ei ole selleks vähimatki põhjust andnud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sinu kvalifikatsioon on antud teemal hinnangute andmisel milline...?
Haridus...?
Töökogemus vähemalt elutähtsas sektoris, kriisijuhtumite klaarimine....mitu aastat?
Millel viimati tuli öösel telefonikõne, et juhtus....?
Mitu riskianalüüsi koostanud..?
Mitmes kriisikomisjonis osalenud.....?

Ära võta mees suud täis teemal, millest sa midagi ei jaga.

Kus on kvantitatiivsed näitajad, mis tõendavad progressi (tõendid peale asjaosaliste intervjuude
Kasutatavaid varjendipindu 1996....m2....2013 ....m2
Toiduvarud päevades....1996, 2003, 2013
Isikukaitsevahendid....tk....1996...2003......
Läbiviidud evakuatsiooniharjutusi........
Katlamajade reservkütte varud päevades....1993....2013
Osaliste teadlikkuse kasv....1993...2003...
Millega tõestada seda väidetavat progressi.... :dont_know:
et sa halvustad inimesi kes ei ole selleks vähimatki põhjust andnud.
Väga vabandan, kui ma kedagi halvustasin, nii ei olnud mõeldud.
Lihtsalt minu hinnangul pole selles töös kuigi palju tegelikku olukorda kirjeldatud.
Kindlasti seadused nüüd tulevad ja nii edasi.
Ainult 20 aastat on aega läinud ja paljugi oleks täna tehtud, ka ilma suurte kuludeta.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
piirivalvur
Liige
Postitusi: 198
Liitunud: 15 Dets, 2011 22:10
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas piirivalvur »

Kui mingi ärimees sebiks kaitseliidule F-4 d siis avastaksime üllatusega et ka need on käputäie eraisikute poolt töö kõrvalt käigus hoitavad.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas davidsoniharald »

Kapten Trumm kirjutas:Sinu kvalifikatsioon on antud teemal hinnangute andmisel milline...?
Haridus...?
Töökogemus vähemalt elutähtsas sektoris, kriisijuhtumite klaarimine....mitu aastat?
Millel viimati tuli öösel telefonikõne, et juhtus....?
Mitu riskianalüüsi koostanud..?
Mitmes kriisikomisjonis osalenud.....?

Ära võta mees suud täis teemal, millest sa midagi ei jaga.

Kus on kvantitatiivsed näitajad, mis tõendavad progressi (tõendid peale asjaosaliste intervjuude
Kasutatavaid varjendipindu 1996....m2....2013 ....m2
Toiduvarud päevades....1996, 2003, 2013
Isikukaitsevahendid....tk....1996...2003......
Läbiviidud evakuatsiooniharjutusi........
Katlamajade reservkütte varud päevades....1993....2013
Osaliste teadlikkuse kasv....1993...2003...
Millega tõestada seda väidetavat progressi.... :dont_know:
et sa halvustad inimesi kes ei ole selleks vähimatki põhjust andnud.
Väga vabandan, kui ma kedagi halvustasin, nii ei olnud mõeldud.
Lihtsalt minu hinnangul pole selles töös kuigi palju tegelikku olukorda kirjeldatud.
Kindlasti seadused nüüd tulevad ja nii edasi.
Ainult 20 aastat on aega läinud ja paljugi oleks täna tehtud, ka ilma suurte kuludeta.
No aga Trumm siis ise laob lauale oma CV, kes, mis ja kui kuradi kõva mees ta ikka on. Või kardad sa, et siis võidakse sind äkki kuskilt sooja koha pealt lahti kangutada, sest kui sul on aega olnud pea 12 TUHAT postitust teha, siis võib keegi sind kahtlustada tööaja ebaratsionaalses kasutamises? Tuleb ära või ajad mingit mulli edasi?
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Kui iseendale tööandja oled, pole ju mingit takistust postitada.... :roll: Samas eeldab selline elulaad riigitööl tagumiktundide viljelejatest märksa heledamat silmavaadet. Kasvõi eristamaks, kuis peaks olema, kuis saaks olla ja kuis tegelikult on. Isiklikult on mulle endale jäänud küll mulje, et vägagi paljud riigiametnikud saaksid riigitöölt kinga saanutena tõsiseid probleeme tundma.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Huvitav, kumma jutt siis realistlik ja põhjendatud on, Laaneotsa või Paeda...

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... 1&no=0&s=1

Endale tuli siinjuures kohe meelde mitme foorumlase väited alates kadunud Corvusest, kel valmistas sügavat raskust mõistmine, miks üldse Venemaa peaks kellelegi kallale tungima kuni mitmete teiste targalt teadjate isalikud manitsused, kuis ikka sama tarkade spetsialistide sõnul meid midagi lähemate aastakümnete "keskpikas perspektiivis" midagi ei ähvarda ja kuidas selles aksioomis kahtlejate näol on tegu vingujate, virisejate ja oma riigi halvustajatega. Vähemalt on meil nüüd teada, mida kujutab kodukootud strateegide arusaamas see keskpikk perspektiiv. Ligi kolme nädalat. Kas aga sellest piisab riigi kaitsevõime arengu planeerimiseks... :dont_know: Ja nii ongi pisut segane, kas parem on olla vinguja ja viriseja või säravsilme lollpea?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas tommy »

Ja nii ongi pisut segane, kas parem on olla vinguja ja viriseja või säravsilme lollpea?
Paraku ollakse enamasti vingujast ja virisejast lollpea.

Muul teemadel...
No ei anna vanale kindralile rahu, et tema poolt loodud kastiderohke paberarmee reaalsust ei näinud. :(
Laaneotsa paljude toredate omaduste juures oli tal üks suur puudus.
Ta ei suutnud oma loomingut saada korrelatsiooni riigi rahaliste võimalustega..
Sa võid ju planeerida 40-50 000 mehelisi struktuure, kaitseringkondi ja arvukalt staape, kuid.....kui nad eksisteerivad...ja jäävadki eksisteerima vaid paberil, mis tolku sest kõigest siis on.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

Paraku näikse, et nende vingujate põhjendused hakkavad reaalses elus järjest rohkem endale kandepinda omandama, samas kui särasilmade jutt muutub järjest rohkem luftiliseks. Nii on see läinud tankidega, nii on see läinud miinijahtijatega, nii on see läinud Euroopa reaktsioonidega (God bless USA),nii on see läinud "keskpika perspektiiviga"...Nii et, tommy, kui tahad lollpeadest rääkida, siis vast kuluks enne ära üks pisike sisekaemus ette võtta. Ja küsida endalt, et kas ollakse ikka patuta.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas tommy »

Paraku näikse, et nende vingujate põhjendused hakkavad reaalses elus järjest rohkem endale kandepinda omandama, samas kui särasilmade jutt muutub järjest rohkem luftiliseks.
Kui ilusti ümmarguselt ja mittemidagiütlevalt sõnastatud. :D
Äkki mõtleks sisu ka juurde...??
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Nii et, tommy, kui tahad lollpeadest rääkida, siis vast kuluks enne ära üks pisike sisekaemus ette võtta. Ja küsida endalt, et kas ollakse ikka patuta.
Jah, kesse siin ühes järjekordses taolises teemas trampis jalgu, kuidas sõja ettevalmistus on pikk ja väljapaistev. "Sitaks muud staffi on vaja".
Kuidas see avastatakse ja reageeritakse.
Järjekorras juba teine sõda, mis tuli kui välk selgest taevast. Kus venelased said rahuldavalt hakkama ja ilmutasid initsiatiivi ja leidlikkust.
Aga kuidas ise ta ütles, et usu küsimus, mõni mees Eestis räägib ka siis sõjale eelnevast viiest indikaatorist, kui vene tankid kesklinnas on.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Madis22 »

Rahva seas paistab vaikselt paanika tekkima. Kolleeg, kes seni esines väidetega, et riigikaitsele raha kulutamine on mõtetu raiskamine, küsib täna, et kas temasugusel ka Kaitseliidus miskit teha oleks ning et mida koju varuma peaks.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas tommy »

Kapten Trumm kirjutas:Jah, kesse siin ühes järjekordses taolises teemas trampis jalgu, kuidas sõja ettevalmistus on pikk ja väljapaistev. "Sitaks muud staffi on vaja".
Kuidas see avastatakse ja reageeritakse.
Järjekorras juba teine sõda, mis tuli kui välk selgest taevast. Kus venelased said rahuldavalt hakkama ja ilmutasid initsiatiivi ja leidlikkust.
No tõesti.. :roll:
Sõja ettevalmistus ongi aeganõudev ja väljapaistev.
Venelased veavad juba mitu nädalat üksusi Ukraina piiri äärde. Pole vaja satteliitluuret ega midagi. Piisab kui rong kusagilt asustatud punktist mööda sõidab, nii on video juba netis.

See mis toimus aga Krimmis, oli lihtlabane ülevõtmine. Seal pole sõja haisugi. Isegi pauku pole tehtud. Kui siis õhku.
Mis sai toimuda just seal, just sellistel tingimustel.
Ajahetkel, mil puudus riik, puudusid julgeolekujõud, puudus armee. Oli olemas suht vaenulik(Ukraina suhtes) ja piiratud territoorium, oli olemas sõjaväebaas, kontrolli all olev merevärav jne. Ja ajaloomüütidel põhinevad psühholoogilised tegurid.
Kui meie oleks sattunud oma arenguteel sellisesse seisu, nagu Ukraina pärast Maidani, poleks ka meil midagi kindlat.
Ei julgeolekut ega midagi.


Krimmi stiilis võiksime meie vabalt nt.Petseri või Jaanilinna ära võtta.
Küsimus oleks, mis edasi saab...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Lemet »

tommy kirjutas:
Paraku näikse, et nende vingujate põhjendused hakkavad reaalses elus järjest rohkem endale kandepinda omandama, samas kui särasilmade jutt muutub järjest rohkem luftiliseks.
Kui ilusti ümmarguselt ja mittemidagiütlevalt sõnastatud. :D
Äkki mõtleks sisu ka juurde...??
A sa katsu kahest reast edasi lugeda...ka siinsel foorumil oli omal ajal neeid kaasakaagutajaid mitmeid, kes leidsid, et tõepoolest, milleks tanke, meie liitlastel on neid palju. Huvitav, et praeguseks on neid siiski vajalikeks peetud. Millal siis loll oldi, kas toona või praegu? Rahvaesindajat nimega Kirsipuu, kes end poolakate tankipakkumist endale ülimalt solvavaks pidas, määratlesid ju sina ise ülima tarkuse kehastuseks. Nüüdse seisuga on sest sündmusest möödas palju? 15 aastat. ja meil on 15 aastat väljakoolitatud tankitõrjujaid, kes elus tanki pole ihusilmaga näinud. Jne, jne.
Krimmi stiilis võiksime meie vabalt nt.Petseri või Jaanilinna ära võtta.
Mnjaaa...selle kohta öeldi ühes vanas filmis, et vor inogda i ne vor, a vot eto- eto nadolgo...Miski eriline segu ilmselt. Ma tahaks näha, kuidas tommy paneb petseri venelased sinimustvalgeid lehvitama ja end Eesti koosseisu võtma...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas tommy »

Lemet kirjutas:A sa katsu kahest reast edasi lugeda...ka siinsel foorumil oli omal ajal neeid kaasakaagutajaid mitmeid, kes leidsid, et tõepoolest, milleks tanke, meie liitlastel on neid palju. Huvitav, et praeguseks on neid siiski vajalikeks peetud. Millal siis loll oldi, kas toona või praegu? .
Ma tahaks küll näha tõestust selle kohta, et mina olen tanke mittevajalikuks pidanud. :scratch:
Ma arvan, et kui sa seda tankideteemat puistama hakkad, võid veenduda vastupidises.
Küll aga tegeles tankivastase võitlusega vahepeal aktiivselt üks esivinguritest... :D

Küll tahaks ma taas täpsustada, et tankide hankimise all mõtlen ma alati reaalset, võitlusvõimelist üksust.
Koos kõige sellest tulenevaga.
Selleteemaline tsirkus mind ei huvita.
Rahvaesindajat nimega Kirsipuu, kes end poolakate tankipakkumist endale ülimalt solvavaks pidas, määratlesid ju sina ise ülima tarkuse kehastuseks
Ma arvan, et aastad pole su mälule hästi mõjunud..
Ma väitsin umbes midagi sellist, et "mul oleks au diskuteerida Valve Kirsipuu taoliste inimestega, selmet Lemeti taoliste tühisustega leppida".
Ei mäleta mingit "ülima tarkuse" kummardamist..
Küll aga leian ma, et kõnealune daam(on olnud au ka isiklikult kokku puutuda) on selle riigi jaoks rohkem teinud, kui teda mõnitavad rotid kunagi suutma saavad.... :evil:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist