Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Teleleht annab 2 x saatejuhti - Andres KUUSK + annuška.. niiet selle poole pealt peaks siiski enamvähem Ok olema.. Saatekülaline Hannes TOOMSALU teenis kaua Peastaabi J5(-planeerimine) osakonnas - ma ei mäleta, kas ta oli kol-ltn või sai isegi koloneliks :|

Mariannekene kuulub iidamast-aadamast RK riigikaitsekomisjoni ning peab ise ennast kahtlemata selle ala experdiks :mrgreen: AAVIKSOO oli teatavasti koguni kaitseminister(-mitte et see tast nüüd experdi teeks).. no ja eerikniiles ongi eerikniiles 8)

Kesasjad on aga TOOME, ZHURAVLJOV & MÄTIK, pole mul õrna aimugi :roll:

Kuid nagu ma juba ütsin:
..no vähemalt on pärast lahe kommida, kesskuipallu lolli juttu ajas :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kriku »

Ei kõlba kuhugi, et avalik-õiguslik ETV rahva raha eest nii olulises küsimuses palagane lavastab :|
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..alles hiljuti lavastas ju ETV raffa raha eest väga mõttetuks osutund (ja annuška juhit) LUIK-KUNNAS debati - millest asja ei saanud ja mille üle me siin irvitasime :|

NB! - mitte saatekülaliste üle ei irvitanud, vaid saamatute saatekorraldajate üle ikke :lol:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 20 Veebr, 2019 15:40, muudetud 3 korda kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas mart2 »

Borja kirjutas:... Saatekülaline Hannes TOOMSALU teenis kaua Peastaabi J5(-planeerimine) osakonnas - ma ei mäleta, kas ta oli kol-ltn või sai isegi koloneliks ...
Ametis oli kolonelleitnandina, koloneliks sai vahetult ennem tsiviili lahkumist.
Head teed nagu Roosimägi ? :dont_know:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Runkel »

Nõus kaasfoorumlastega. Anna proovitöö ei õnnestunud ja nüüd edutatud ühte peamisse debatti.
/kustutatud/
Viimati muutis Runkel, 20 Veebr, 2019 17:53, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..seda rohkem nalla saame - õhtu tõotab lõbus tulla :twisted:

Varuge õlut ja snäkki 8)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Fucs »

Ma ei tea palju meil neid Juri Zhuravljove või Žuravljove on, aga kuugle annab ainult masendavaid vasteid...
Pole aega tuhnida, et kes on kes ja kes on kelle nimekaim või mitte...
https://www.google.ee/search?q=Juri+%C5 ... 20&bih=581
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Castellum »

Borja kirjutas:Kesasjad on aga TOOME, ZHURAVLJOV & MÄTIK, pole mul õrna aimugi :roll:
Kalju Mätik on muidu teenekas võitleja:
https://et.wikipedia.org/wiki/Kalju_M%C3%A4tik
aga kuidas tema sõjaliste ja riigikaitse teadmistega on, ei oska arvata...
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Runkel »

ETV kolmas "Valimisstuudio" keskendub kolmapäeva õhtul kell 21.40 algavas saates välis- ja julgeolekupoliitikale.

Saates osalevad Jaanus Karilaid Keskerakonnast, Urmas Paet Reformierakonnast, Sven Mikser Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast, Jüri Luik Isamaast, Andres Herkel Vabaerakonnast, Leo Kunnas Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast, Margus Tsahkna Eesti 200-st ja Rasmus Lahtvee Rohelistest.

Saatejuhid on Anna Pihl ja Andres Kuusk.
Vist ajasime pada.
https://www.err.ee/912455/etv-valimisst ... upoliitika
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Fucs »

:shock:

No krt ma tegin saatetutvustuse kopipaste ERR ETV lehelt...
Enam sellist sisu seal kuskil pole.
Mingi müstika...

Peaasi, et osalesid teemas orienteeruvad kodanikud ja oli suht huvitav saade...kuigi midagi uut nagu teada ei saanud peale..... eee...

...kas ma sain käsirelvade hanke teemal tehtud märkusest õigesti aru, et "mureliku kirja anonüümsetelt härradelt" tõi riigikaitsekomisjoni MILLING ?
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas nimetu »

...kas ma sain käsirelvade hanke teemal tehtud märkusest õigesti aru, et "mureliku kirja anonüümsetelt härradelt" tõi riigikaitsekomisjoni MILLING ?
Minu varasem postitus teisest teemast:
Ei imestaks kui Milling oleks olnud üks "murelikest kodanikest" ka käsirelvade hanke puhul.
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... start=8718
:D

Ühesõnaga, Milling on üks suur intrigaan keda ei saa grammigi usaldada.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Saade vaadatud ja et akf Fucsi "nimekiri" osutus libanimekirjaks ning saatesse kogunes igati kosher seltskond, siis nalla ei saanudki :cry:

Mulle meeldejäänud poindid 8)

Andres HERKEL ütles välla, et idapiir peab olema "kulutõhus" - mis on tabav ja ühtib täiesti minuenda arusaamaga asjast, praegukavandet üüberkallist piiriehitust ei ole kunagi mõistlikuks pidanud..

Sven MIKSER tarvitas lahedat väljendit "jõuline arusaadav heidutushoiatus" - mis temal oli muidugi valdavalt liitlassuhete kontekstis aga minu arvates sobib see väljend otse ideaalselt iseseisva enesekaitsevõime defineerimiseks..

Margus TSAHKNA ütles, et kui puutja tuleb testima, kas NATO on ühtne või ei ole, siis maksame meie selle testimise kinni - karm aga tõde..

Jüri LUIK konstanteeris, et lääs ongi lõhestunud ja me peame igal hetkel // iga hääletuse puhul valima pooli - USA ja EL vahel siis..

Mille peale Leo KUNNAS ütles, et meie valik on suht lihtne - valime selle, kellel on jõudu meid aidata (USA muidugi)..

Leo KUNNAS ütles hiljem, et Euroopa Liitu ei ole juhitud hästi, mis ongi tekitanud vastuolu föderalistide ja rahvuslaste vahel..

Ka tõdes Leo KUNNAS, et Euroopas käib juba alates 2004. terroriaktidest Hispaanias(-oli vist) nn madala intensiivsusega sissisõda.. et juba kolmandad/neljandad/viiendad põlvkonnad migrante osalevad terroritegevuses ning vanglatesse paigutatud islamistid (üldreeglina) seal ainult radikaliseeruvadki - no millele kõigele on raske vastu vaielda..

Saate lõpus konstanteeris Leo KUNNAS tabavalt, et igal inimesel on õigus rahvusele - inimene ei ole masstööjõud ja masstarbija.. et selle mentaliteediga ongi tehtud Euroopas suur viga..


Subjektiivset
Saates olid 8 x külalist ja 2 x saatejuhti.. no minu arust olid 2 x külalist ja 1 x saatejuht seal täiesti ülearused.. et roheliste esindaja latras küll pallu aga täiesti omas maailmas // teemast mööda ning et kesikute esindaja saates üldse oleks midagi öelnud, seda ei pannud ma tähele ega suuda ka praegu meenutada..
Saatejuhi abi annuška kilkas nagu duracelli jänku aga juba saate kümnendal minutil pani Urmas PAET ta suht edukalt paika öeldes konkreetselt "te ärge pange mulle oma mõtteid pähe".. et kuna saates oli valdavalt erudeerit ja viisakas seltskond, siis vajadust sellise kilkav-lärmava, pidevalt soliidsete meeste jutu vahele segava "saatejuhi abi" järele ei näinud - Andres KUUSK oleks väga hästi ka üksi hakkama saanud..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Peeter »

Borja kirjutas:Teleleht annab 2 x saatejuhti - Andres KUUSK + annuška.. niiet selle poole pealt peaks siiski enamvähem Ok olema..

Kuid nagu ma juba ütsin:
..no vähemalt on pärast lahe kommida, kesskuipallu lolli juttu ajas :twisted:
Vbl peaks Eesti poliitelu all kommima, aga muljed:

1. Saatejuhid jäidki prognoositult nõrgaks, ehkki näitasid oma ülimat printsipiaalsust vahele segamisega. Lasid läbi hulga totrusi. Näiteks, et ei olnud võimalik aru saada, kuidas Paet kavatseb Eestile hankida keskmaaõhutõrje ja rannakaitse ilma kaitsekulude taset oluliselt tõstmata. Eriti suur, lausa matemaatiline totrus oli "jätame kaitsekulud umbes 2% tasemele SKT-st, aga võtame laenu!"(Tsahkna). Sellisel juhul ju on kaitsekulud ikka 2% SKTst, ainult seda finantseeritakse laenu arvelt.

Edit:

Ka Mikseri jutt püsikulude laenuga mittefinantseerimisest tekitas minus, kui ökonomistis, kahtlust, kas asjaomane ikka saab aru, mis on püsikulu. Püsikulude hulka arvatakse tihtipeale ka investeeringud (raamatupidamislik amortisatsioon!) ja investeeringuteks võetakse laenu küll.

ERRi matemaatiline võimekus pole kiita ka hiljem, rahulikult asja üle kokkuvõtet tehes:

https://www.err.ee/912455/valimisstuudi ... seks-laenu

2. Sujuvalt lasti asjaomastel ära vingerdada ja viia jutt küberjulgeolekule (Paet) ja laiapindsele riigikaitsele (Tsahkna). Selles mõttes on taas väga asjakohane akf Heremi meenutus tänases Maalehes, et sõditakse ikkagi relvadega. Lisaksin omalt poolt, et Krimmis ei ole küberokupatsioon ega käi Donbassis kübersõda.
3. Mikseri juhitud välispoliitikat ei rünnanud selle nurga alt keegi, et olnuks koht meenutada Eesti julgeolekut kahjustanud hääletust ÜRO-s ja EL-is kuulekalt USA vastaste seisukohtade toetamist. Seda oleks pidanud tegelikult tegema opositsiooni esindajad Kunnas, Paet või Tsahkna. Istuva ministrina oli Luik seotud, kuigi viitas, et kõik need tülid, mida peetakse lääneliitlaste vahel, kahjustavad ka julgeolekut.
4. NATO usk oli suur ja läbiv isegi opositsioonierakondadel. Ma mõistan, et heidutuse kontseptsioonis sõnad loevad ning eriti olid seotud istuvate ministrite suud. Tegelikult oleks võinud keegi nii ka öelda.

Üldiselt tundub, et 2 suuremat erakonda Keski ja Reformi see kaitsepoliitika eriti ei koti. Mõlemad on rohkem sellised ususektid. Ühe valijad - venelased ja pensionärid - usuvad, et Kesk esindab nende huve (tegelikult pigem nii ja naa need asjad). Teise valijad - need, kes tahaks rikkaks saada - usuvad, et Reformierakonda valides saavad nad rikkaks (tegelikult muidugi ei saa). Ja see on kurb.

EDIT 2: Aga avalikku kohut mõistavad erinevad kohtunikukojad ikka väga erinevalt ja minu hinnangul ka mitte kuigi pädevalt ega objektiivselt:

https://arvamus.postimees.ee/6528379/va ... 1550155802

https://www.err.ee/912640/err-i-zurii-k ... ven-mikser
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Peeter kirjutas:EDIT 2: Aga avalikku kohut mõistavad erinevad kohtunikukojad ikka väga erinevalt ja minu hinnangul ka mitte kuigi pädevalt ega objektiivselt:

https://arvamus.postimees.ee/6528379/va ... 1550155802

https://www.err.ee/912640/err-i-zurii-k ... ven-mikser
See ERRi hinnang saatele tundub täitsa pädev - samas kui too Postimehe "KUNNASetõrvamiselooke" on ju avameelselt nõrk :lol:

MIKSERist ja tema "püsikuludest" ka - MIKSER lihtsalt müstifitseerib püsikulusid.

Kahtlemata on püsikuludel oma koht hangitava relvastuse planeerimisel aga sellisel kujul, nagu seda teevad MIKSER ja KMin läbi aegade - sellisel kujul on pendel lihtsalt teises äärmuses.
Et pendli üks äärmus ongi "vanaraua" valimatu kokkuostmine ja teine äärmus on see pidev püsikulude müstifitseerimine.
Ma võin ju ka vabalt öelda, et raske laenuga hangit täiendav relvastus teeb "ootamatult" alanud konfliktis oma töö ära ning jääb siis suuresti lahinguväljale suitsema - ja sellega kõik need üüberhaibit "püsikulud" ka lõpevad 8)

Eeldatud ligidase konflikti ootel võib "pealekauba" hangitud varustus ka lagedal seista ning kaitsevägi pole nannipunnide kari, kes uue tehnikaga kaasnevat väljaõpet kiiresti läbi ei suudaks viia.
Seda kõike MIKSER (ja kamina ametnikud) aga ei mõista (ega tahagi mõista).
Nende excelipõhise mõttemaailma tipp ongi "püsikulude" jumalikustamine.. sest sõda ju teatavasti ei tule :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Runkel »

Igati hästi kommenteeritud. Lisan vaid juurde, et on ikka tobe formaat, saatejuhid "hauguvad" poliitikutele vahele, et hoida neid rangelt teemas. Muidugi on tähtis, et räägitaks asjast, aga anna ikka armu ja jäta diskussiooniks ruumi. Ühe teise kanali diskussioonid on ses mõttes paremad olnud. Formaat soosis kiirelt patravat ja mõtlevat Mikserit ja seetõttu rahulikuma ja asjalikuma stiiliga meestel oli raskem esile pääseda, minu meelest ikkagi pääsesid. Paet oli, jah, üllatavalt nõrk, eriti saate kaitse plokis.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist