Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kriku »

Minu arust vaidlete te praegu asja üle, millega te mõlemad nõus olete... :scratch:
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas toomas tyrk »

No ma olen täiesti nõus.

Eesti kaitse (tõsiselt suure konflikti puhul) saabki toimuda ainult NATO põhiselt.

Kaks brigaadi on see minimaalne võime, millega Eesti saab ülekaalukat vastast tema esialgse kallaletungi korral pidurdada. Aga mitte takistada või peatada. Kolmas brigaad ei ole minu arusaamist mööda ka mingi imevõti, millega nende kahe tegevussuuna tagalat katta.

Samas - ohustsenaariume on tegelikult palju ja erinevaid. Ja kõike ei saa taandada ainult idanaabri suure kalleletungi tõrjumisele.

Paraku.

See on pigem maksimumpingutus, milleks tuleb valmistuda, aga teisi ei tohi unustada.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

toomas tyrk kirjutas:Kolmas brigaad ei ole minu arusaamist mööda ka mingi imevõti, millega nende kahe tegevussuuna tagalat katta.
..see on(gi) täpselt see koht, tyrk, kus lööb välla see fakt, et sa oled elus ainult kaks korda Riia mäe majast sisse-välla käind :|
toomas tyrk kirjutas:Kaks brigaadi on see minimaalne võime, millega Eesti saab ülekaalukat vastast tema esialgse kallaletungi korral pidurdada. Aga mitte takistada või peatada.
..just - kaks brigaadi "pidurdavad", kolm brigaadi "takistavad", neli brigaadi "peatavad" - ja nii lihtne see ongi :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Herem »

"Eestikaitse plaan" ei ole kahebrigaadipõhine.
See ei ole isegi 2xbrigaad+Borja. Borjale lihtsalt meeldib enda loodud väljendeid keelel (näppude all klahvidel) hellitada, nagu äsja saadud hinnalist terariista ...
Ja käesoleva arutelu raames ei ole "soomepõhine" detail üldse tähtis.
Tegelilkult ei ole hetkel tähtis isegi meie brigaadide arv.

Teema algas ikkagi väitest, et Eesti Valitsus planeerib Balti riikidega NATOst eraldiseisvat plaan B-d. Soomel olevat seal koht.
Sellele sekundeeris Borja artiklit lugemata "soomepõhisuse" naeruvääristamisega (milles tal õigus on) ja soovitusega luua 3.MKB nimeline üksus.
Selle loomiseks olevat reservis ajudega mehi küll.
Ise tuleb ta mingil põhjusel alles sõja korral ... :dont_know: Arvatavasti hoiab end tagasi ... või ... :lol:

Igatahes on mul riviülevaatuseks mingit normaalset venda reedel vaja.

Ahjaa, see "kaks pidurdavad ... neli peatavad - ja nii lihtne ongi" on sama väärtuslik tõde nagu mõni teine "rusikareegel" siin foorumis.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Ahjaa, see "kaks pidurdavad ... neli peatavad - ja nii lihtne ongi" on sama väärtuslik tõde nagu mõni teine "rusikareegel" siin foorumis.
..ära ületähtsusta oma fluidumit, kindral - taktika ongi ongi just niisama lollihtne, nagu ma üritan seda siin foorumis valgustada :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas toomas tyrk »

Borja kirjutas: just - kaks brigaadi "pidurdavad", kolm brigaadi "takistavad", neli brigaadi "peatavad" - ja nii lihtne see ongi :P
Olen ma sealt uksest sisse-välja käinud palju ma olen, aga nii palju ma olen elus ikkagi õppinud, et tänasel päeval palja maaväega ikka ei sõdi küll. Ja teisteski teemades on nagu välja tulnud, et me ootame NATOlt nii mõnegi lünga täitmist. Nii õhu- kui mereväe alal. Aga ka näiteks maaväe varustamise alal pikema konflikti korral.

Sestap ei saa ka kahjuks väita, et paljalt mingite brigaadide arvuga saaksime kedagi peatatud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Peab märkima, et jama ümberlükkamisel ei pääsetud aga ise jama ajamata/aiaaugust rääkimata. Üritan siinkohal pooli mitte valida, vaid objektiivselt kommenteerida infovoogu, mida edastati.

Helme:
Siseminister Mart Helme ütles intervjuus Iltalehtile, et Eesti valmistab koos Läti ja Leeduga ette tagavaraplaani, kuna NATO-le ei saa enam alati lootma jääda. Ta viitas, et NATO on suisa kriisis.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=88112455

"Valmistab" tähendab selles kirjapildis kahte ajavormi, olevik ("praegu valmistab") või tulevik ("homme valmistab"). Ei tea, kumba silmas peeti. Kirjapildist aru ei saa.

Luik:
Eesti valitsus pole kunagi arutanud ega kavatse arutada mingit plaani B," ütleb kaitseminister Jüri Luik vastuseks Mart Helme väidetele.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=88114463

Eesti keeles on taolise kommunikatsiooni nimi hämamine. Helme ju ei väitnud, et valitsus on arutanud/arutab/tulevikus arutab, vaid seda, et Eesti valmistab (koos naabritega) ette. Kas praegu või tulevikus. Lisaks VV ei koosta mingeid "plaane", vaid ainult kinnitab/lükkab tagasi neid.

Omaette tase on muidugi see lause:
Eesti valitsus pole kunagi arutanud ega kavatse arutada mingit plaani B
Selline arusaam sõjapidamisest on suisa ohtlik. Eriti kui seda lõpliku tõena, särgirebimise vormis esitatakse. Moskvas ilmselt hõõruti käsi 2 korda - esiteks Helme lolluse ja teiseks sellise "ühe plaani" rumaluse peale. Sõjalistes asjades peab alati mitu plaani olema. Mitte ainult A ja B, vaid ka C ja W. Selle eest planeerimisorganid palka saavadki, et treivad taolisi plaane. Igaks elujuhtumiks. Soomel nt oli külma sõja ajal plaan B, kui konventsionaalne vastupanu peaks nurjuma/mobilisatsioon ebaõnnestuma. Koos vastavate ettevalmistustega. Venelased ka teadsid sellest.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
teeline35
Liige
Postitusi: 1556
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas teeline35 »

ERR-st ka meie siseministri soolost;
https://www.err.ee/1004691/helme-sonul- ... o-alt-veab
Kusjuures tema hinnangutega NATO probleemide kohta ma isegi nõustun, aga peamiseks plaaniks B NATO järgseks ajastuks oleks muidugi oma valimiseelse lubaduse kaitsekulude tõstmiseks täitmine. Aga selle asemel on tegeletud süvariigi arendamisega oma erakonnas ja erakonna ministrite juhitavates riigiametites!
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:Luik:
Eesti valitsus pole kunagi arutanud ega kavatse arutada mingit plaani B," ütleb kaitseminister Jüri Luik vastuseks Mart Helme väidetele.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=88114463

Eesti keeles on taolise kommunikatsiooni nimi hämamine. Helme ju ei väitnud, et valitsus on arutanud/arutab/tulevikus arutab, vaid seda, et Eesti valmistab (koos naabritega) ette.
Eesti valmistab midagi ette ilma valitsuse osavõtuta???
teeline35 kirjutas:Kusjuures tema hinnangutega NATO probleemide kohta ma isegi nõustun, aga peamiseks plaaniks B NATO järgseks ajastuks oleks muidugi oma valimiseelse lubaduse kaitsekulude tõstmiseks täitmine.
Just, väga õige. Nii EKRE kui Isamaa juhid peaksid kaitsevõime tõstmise teemal üsna kuss olema praegu.
aj1972
Liige
Postitusi: 923
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas aj1972 »

Mina ootan Helme miljardit mis USA-st riigikaitseks ära tuuakse, lisaks nüüd saaks Šveitsist lubatud tankid kohale tuua :D
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui Helme taolist juttu jätkab, siis ei võeta teda Washingtonis isegi jutule, rääkimata millegi andmisest.
Kui USA-st mingi abiraha tuleb, siis tehnika osas ilmselt klausliga, et töö läheb USA firmadele.
Vähemalt USA suuremad sõjalised abid on kõik taoliste tingimustega.
Selle rahaga "Sveitsi Leopardid" on välistatud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kriku »

[Soome] kaitseministeeriumi kaitsepoliitika osakonna juhataja Janne Kuusela ütles Iltalehtile, et Eesti plaan tuli talle üllatusena. Ta ei mõista ka, mida pidas Helme silmas rääkides Soomest kui plaanist B. Ta oletas, et ehk mõtleb Helme seda, et kui Põhja-Euroopas on suurem kriis, mõjutab see nii Eestit kui Soomet. Kuusela rõhutas, et Soomel on omad plaanid, Baltimaadel omad. Tema sõnutsi põhinevad need NATO eesmärkidel, pole mingit eraldi plaani. Küsimuse peale, kuidas reageeriks Soome kutsele osaleda plaanis B, kostis ta, et ta ei taha spekuleerida, sest taolisi arutelusid pole üldse olnud.

Ta lisas ka, et on koos kaitseminister Antti Kaikkoneniga Rootsis Stockholmis Põhjamaade kaitseministrite kohtumisel, kus on ka Balti kaitseministrid, ja mingist plaanist B pole seal midagi räägitud, kuigi kohal on ka Eesti kaitseminister Jüri Luik.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=88115601

Helme on asunud oma juttu eitama:
"Ma ei ole öelnud, nagu tegeleks meie valitsus koos naaberriikidega NATO-le alternatiivi otsimisega," sõnab Helme nüüd.

Meenutuseks olgu öeldud, et Iltalehtis ilmus eile pärastlõunal intervjuu, kus oli viidatud, et Helme rääkis, et Eesti valmistab koos Läti ja Leeduga ette tagavaraplaani B, kuna NATO-le ei saa enam alati lootma jääda. Helme ütles, et NATO on suisa kriisis.

Nüüd ütleb Helme, et kui Iltalehti ajakirjanik tema sõnadest sedamoodi aru sai, siis mõistis ta teda valesti. "NATO on ja jääb meie olulisimaks julgeolekugarantiiks."
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=88118159

Kokkuvõttes tüüpiline selle projektiperekonna käitumine: kogu aeg tuleb mingit ila eetrisse paisata, et kõik neist räägiks :evil:
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas nimetu »

Helme on asunud oma juttu eitama:
Minule paistab see tavalise perse katmisena. Selle ämbri kolinat oli Pihkvani kuulda.
London Bridge
Liige
Postitusi: 621
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas London Bridge »

"Valmistab" tähendab selles kirjapildis kahte ajavormi, olevik ("praegu valmistab") või tulevik ("homme valmistab"). Ei tea, kumba silmas peeti. Kirjapildist aru ei saa.
"Teeme tööd ka plaan B-ga ehk sellega, mida Eesti ja teised Baltimaad ette võtavad, kui Macroni sõnad [NATO ajusurmast] osutuvad tõeks," ütles Helme.
Ikkagi selgelt praegu tehakse selle kallal tööd, mitte kunagi tulevikus või hüpoteetiliselt. Selle Bravo arutamise eitamine on loomulik, sest sellega vahetult enne teravat tippkohtumist lagedale tulles viskas ta ainult hagu tulle juurde. No ei ole vaja avalikult meeskonnakaaslastes kahelda ajal, mil moraal niigi kõigub ja tulemused ei ole enam hiilgeaegade tasemel. Eriti kui ise ei ole mingi põhimängija, vaid pigev kaitseliini nõrgem koht, mida teised peavad pidevalt tugevdamas ja katmas käima.
My fair lady.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Z03 »

Ma küll tahaks loota, et on olemas plaan B ja miks mitte ka plaan C, D.... Nii palju plaane kui vaja Eesti kaitsmiseks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist