Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas A4 »

Mina arvan, et Oudekki Loone sobib Eesti esindajaks NATO Parlamentaarsesse Assambleesse sama hästi (või sama halvasti), kui Urmas-300 000-parasiteerivat-venelast-Reitelmann sobib Eesti esindajana ENPA-sse, kus mh tuleb pidevalt tõestada, et Eestis ei kiusata taga venekeelset elanikkonda. (Ja võibolla oligi Loone määramine väikeseks ninanipsuks EKRE-le, sest Keskerakond pidi ilmselge ebamugavustundega (eelkõige vene valijate silmis) alla neelama EKRE-poolse kandidaadi ENPA-sse). Või õigemini, ilmselt sobib Loone isegi paremini, sest miskipärast peetakse Euroopas kommunistlikke jm vasakäärmuslikke vaateid väiksemaks patuks, kui poliitilise spektri parempoolset äärmust. Võime seda pidada topeltstandarditeks, silmakirjalikkuseks jne, aga nii see paraku on.

Aga üldiselt on inimeste poliitilistel vaadetel kombeks aja jooksul muutuda. Üldjuhul – aga mitte alati – paremuse suunas. Loone intervjuust vaatab täna samuti vastu täiesti normaalne, Eesti välis- ja julgeolekupoliitilise peajoonega igati ühtiv jutt. Kas tema tegelikud vaated on samuti muutunud, ei oska öelda. Aga NATO PA-sse läheb ta ilmselgelt esindama Eesti ametlikke, mitte isiklikke ja peavoolust kõrvalekalduvaid vaateid. Nii et uskumatu katastroof ja rahvuslik häbi selle kandidatuuriga ilmselt ei kaasne.

Kui tuua näiteid teistest eurokommunistidest, või õigemini, inimeste vaadete muutumisest aja jooksul, siis leiab palju kõrgema taseme näiteid, kui suhteliselt piiratud võimu ja mõjujõuga Parlamentaarse Assamblee esindaja. Näiteks tuntud Hispaania poliitik Javier Solana oli nooruses põrandaalune sotsialist ja kirjutas mh pamfleti teemal „50 põhjust miks öelda NATO-le ei“; hiljem aga pooldas referendumil Hispaania NATO-sse jäämist ning aitas NATO peasekretärina 1995-99 külma sõja-järgses eufoorias NATO-t üldse elus hoida (millel vastasel korral oleksid olnud pikaajalised ja väga negatiivsed tagajärjed). Hilisem Euroopa Komisjoni president, portugallane Jose Manusel Barroso oli nooruses võitlev maoist, aga see ei takistanud tal hiljem peaministrina toetamast 2003. aasta USA-juhitud invasiooni Iraaki koos Portugali vägedega. Saksa poliitik Joschka Fischer aitas noore aktivistina varjata Saksa vasakäärmuslikke terroriste, kuid Saksa välisministrina 1998-2005 toetas Saksamaa osalust Kosovo kampaanias, Afganistanis, NATO laienemist (sh Eesti liikmeks-saamist) ning propageerib täna aktiivselt seda, et Saksamaa kaitsekulutused peaksid olema mitte pelgalt 2% SKT-st, vaid tunduvalt kõrgemad.

Üks isiklik tähelepanek kah. Mulle kindlasti ei meeldi Oudekki Loone (kunagised?) vaated NATO, USA, kapitalismi, klassivõitluse jms teemadel. See aga ei tähenda automaatselt, et tegemist on igas teemas rumala või õppimisvõimetu inimesega. Mõned aastad tagasi oli au sattuda ühele Riigikogu riigikaitsekomisjoni istungile, kus erinevatest parempoolsetest erakondadest pärit auväärsed (sh kunagi paguneid kandnud) rahvaesindajad hakkasid tõsimeeli arutlema selle üle, et Kaitsevägi peaks aktiivsemalt tegelema lastekodulastega ning võtma oma eestkoste alla üksikemade poolt kasvatatavaid poisslapsi, et neist siis korralikud inimesed ja ideaalis ka esmaklassilised kaitseväelased kasvatada. Eurokommunist Loone osutus ainsaks Riigikogu liikmeks, kes ütles umbes niimoodi, et selline „polgu poegade“ projekt kuulub teise ajastusse ja ühiskonda, et Kaitseväe asi on valmistuda riigi sõjaliseks kaitsmiseks, mitte aga sotsiaalhoolekanne, milleks on Eestis olemas mõned teised ametkonnad.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

https://mncne.pl/griffin-lightning-2019/

Kirdekorpuse staap viis 14 OCT - 25 OCT 2019 läbi korralise lahingustaabi õppuse.
Korpusestaabi põhijuhtimispunkt aktiveeriti kusagil KeskPoola sõjav.polügoonil ja eeljuhtimispunkt kusagil Vilniuse lähikonnas.
Lingil on ohtralt pildimaterjali.
The training was designed to enhance the Corps’ readiness to execute full-spectrum military operations in an increasingly complex and demanding regional environment. The scenario reflected all the major challenges which would have to be taken on if engaged in a defensive war.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Traditsiooniliselt üdini valitsustruu A4 on oma traditsiooniliselt pikas postituses meile toonud mitmeid näiteid, kus nooruses eurokommunismi harrastand (ja õkva terrorismi kaldund :shock: ) läänlased olla küpses eas justkui "mõistuse pähe võtnud" :lol:

Ka võib sest pikast postitusest aru saada, et õudekki on oma "särava mõistusega" A4-le otse kustumatu mulje jätnud :mrgreen:

Mix ma seda siin praegu kirjutan - ei teagi.. no ei meeldi mulle lihtsalt see A4 postitus :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas mõistuse pähe võtnud või lihtsalt õppisid nina tuule suunas hoidma, et poliitilise establishment'i hulgas hästimakstud positsioonil püsida?
Sellised "õppimisvõimelised" võivad ühel hetkel muutuda julgeolekuohuks, kuid nad haistavad kasulikku võimalust hoida nina Moskva suunas (ja hoiavad kah). Kui me vaatame Kremli käitlemist peale Gruusia sõda ja praegugi kostvaid noote sanktsioonide tühistamiseks, siis tuleb tõdeda, et taolisi "õppimisvõimelisi" polegi Euroopas nii vähe.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Leo »

Loomulik, et vanuse ja elukogemuse kasvades inimeste maailmanägemus muutub ja reeglina konservatiivsemaks, sest nooruse maailmaparandamise meeleolud ja idealism on mööda läinud ning asendunud küünilise pragmatismiga - vaja võimul püsida, sest muu tööga sama hästi teenida ei suuda ning pangalaenu on veel 15 a tagasi maksta! Selge see, et nii UR kui OL ei esinda oma rahvusvahelisi esindusfunktsioone täites mitte ennast ega isegi mitte koduparteid, vaid Eestit ja Eesti valitsust. Kui on mõistlikud, siis räägivad seda juttu, mis koalitsioonis kokku lepitud ja kui liiga suure isemõtlemisega või ebamugavate soolodega silma paistavad, vahetatakse välja. Üksikvanemad tasub täiesti rahule jätta, sest kahe jalaga maa peal seisev üksikema (harvem -isa), keda toetavad vanavanemad ja suguvõsa, on iga kell parem kasvataja kui mingi ullikesest ilma iseloomuta pehmost püksikandja, kes on küll bioloogiliselt mees, kuid sisuliselt mingi niiske narts. Soomes näeb selliseid palju, ei ole neil ei iseloomu, põhimõtteid ega autoriteeti, lapsed saadavad lihtsalt pikalt, samas kui mingi asjalikum vanaema paneb järelkasvu kohe paika. Eestis veel nii hulluks läinud ei ole, kuid ilmselt läheb, kui see lääneeurooplaste ajusid määndav pehmondus piisavalt juurdub.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas A4 »

Borja kirjutas:Traditsiooniliselt üdini valitsustruu A4 on oma traditsiooniliselt pikas postituses meile toonud mitmeid näiteid, kus nooruses eurokommunismi harrastand (ja õkva terrorismi kaldund :shock: ) läänlased olla küpses eas justkui "mõistuse pähe võtnud" :lol:

Ka võib sest pikast postitusest aru saada, et õudekki on oma "särava mõistusega" A4-le otse kustumatu mulje jätnud :mrgreen:

Mix ma seda siin praegu kirjutan - ei teagi.. no ei meeldi mulle lihtsalt see A4 postitus :twisted:
Ei saa seekord aru, miks minu postitus sulle ikkagi ei meeldi? Ise küsisid analoogseid näiteid – ja said selliseid näiteid. Ning sinu enda esimest parteilist kuuluvust ja sõjakoolist omandatud eriala arvestades peaks minu tolerantne jutt inimeste meeleparandusest ja õigele teele asumisest sulle ju tegelikult vägagi meeldima...

Aga selguse huvides olgu öeldud, et mul kodaniku ja valijana oleks kindlasti parem ja kindlam tunne, kui NATO Parlamentaarses Assamblees esindaks meid pigem keegi selline, kes on oma poliitilise karjääri algusest saadik vankumatult seisnud euro-atlantilistel ja USA-d toetavatel ning Venemaa suhtes skeptilisel seisukohtadel. Ning et ENPA-s esindaks meid keegi, kelle näite varal ei saaks Venemaa kinnitust oma 20-aastasele propagandavalele, et Eestis suhtutakse venekeelsesse elanikkonda halvustavalt.

Aga mis teha – nagu juba klassikud on öelnud, siis kommunismi tuleb ehitada nende inimestega, kes meil on. Ise oleme sellised inimesed Riigikogusse valinud ning ise lasknud neil moodustada tänase valitsuse, mis korraga püüab olla kõige sallivam, kõige rahvuslikum ja kõige tõsisemalt julgeolekusse suhtuv valitsus. Ja vot sellise kompoti paratamatuks (aga äkki hoopis vägagi loogiliseks?) tulemiks ongi nüüd eurokommunist NATO PA-s ning ksenofoob ENPA-s. Aga taevas sellest kõigest muidugi maa peale ei kuku – ja seda tahtsingi öelda.

Ning ei, Oudekki Loone ei jätnud mulle kustumatut muljet. Küll aga kinnitas see konkreetne juhtum muljet, et (mulle isiklikult) vastumeelse maailmavaatega inimesed võivad teinekord täiesti mõistlikku juttu rääkida. Ja see on universaalne tõdemus, kehtib kogu poliitilise spektri kõikide äärmuste kohta.

P.S. Kui eelnev postitus kellelegi jälle liigpikk ja -keeruline tundub, siis lühidalt kokkuvõttes minu seisukohad nendes küsimustes järgmised:

OL NATO PA-s – tegelikult pole hea;
UR ENPA-s – kah pole hea;
Süüdi selles – valijad ja päevapoliitika;
Kas nüüd katastroof? – ei.
Inimesed üldiselt – head ja muutuvad ajas paremaks;
OL – ikka ei meeldi, aga 1x rääkis õiget juttu.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ei saa seekord aru, miks minu postitus sulle ikkagi ei meeldi? Ise küsisid analoogseid näiteid – ja said selliseid näiteid. Ning sinu enda esimest parteilist kuuluvust ja sõjakoolist omandatud eriala arvestades peaks minu tolerantne jutt inimeste meeleparandusest ja õigele teele asumisest sulle ju tegelikult vägagi meeldima..
Arvamus vale.
Justnimelt minu sõjakoolis omandet "eriala" arvestades vabaneksin ma sinusugus(t)est oma üksuses esimeses järjekorras - ja asenduseks kõlbaksid mulle isegi lasnamäe venelased..

Lisaks on ka selline UR // OL püüdlikkandiline "võrdlemine" A4-le omane tüüpdemagoogia.
Kui Urmas REITELMANNil on kõva (isiku)mandaat enam kui 2 500 häälega, siis õudekkil puudub de facto igasugune rahva toetus - ta vaid parlamendi asendusliige (ja enam kui kesise häältesaagiga) ongi.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Z03 »

Borja kirjutas:Justnimelt minu sõjakoolis omandet "eriala" arvestades vabaneksin ma sinusugustest oma üksuses esimeses järjekorras - ja asenduseks kõlbaksid isegi lasnamäe venelased.
Sellisel juhul vabaneksid töötajast, kes on sinust targem, haritum ja parema iseloomuga... Mõistlik, paljud eelmise põlvkonna juhid on niiviisi käitunud. Siiski on uue põlvkonna juhid ka uute teadmistega juhtimisest ja näeksid A4-s ressurssi, mitte vaenlast. Samas võib mu negatiivne arvamus Borjast kui juhist ekslik olla, ainult internetifoorumi põhjal ei saa järeldusi teha.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kriku »

Isiklikud pöördumised jätta.
Borja kirjutas:Kui Urmas REITELMANNil on kõva (isiku)mandaat enam kui 2 500 häälega, siis õudekkil puudub de facto igasugune rahva toetus - ta vaid parlamendi asendusliige (ja enam kui kesise häältesaagiga) ongi.
Mina aga ei saa aru, kuidas see üldse asjasse puutub. Meil on hulk suurepäraseid diplomaate, keda ei ole mitte kunagi mitte kuskile valitud. Ning kui Loone oleks ka 10 000 häält saanud, ikka ei sobiks ta mitte kuhugi Eesti esindajaks.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Svejk »

Siin käib juba teisel lehel löömine uudise ümber, mis ka mind isiklikult vapustas... 8)
Minu esimene reaktsioon oli teha midagi populaarses formaadis "Hitler saab teada, et Õudekki Loone lähetati Nato juurde" :)
Loomulikult on tegu padukommunistlikust perest pärit karjeristiga, kelle isa lubas kaheksakümnendate lõpus, et "teiesiguste jaoks meil padruneid jätkub"... :D
Loone intellektuaalsete võimete teatud ühekülgsust päris kindlasti tasakaalustab tema valmisolek üle laipade minemiseks ja
sisemine põlemine, mis annab veenvust ja jõudu.
Selline "sisemine põlemine" on meile ajaloost ja filmidest tuttav.... :mrgreen:
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=88000761

..sitaks laheda "juhi" eesti delegatsioonile NATO parlamentaarses assamblees oleme ikka tõesti saanud - pulli hakkab saama rohhkem kui rubla eest :lol:

Ja kõigi maade eurokommunistidel on pidu :lol: :lol:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 07 Nov, 2019 13:07, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas nimetu »

Ma ei näe mingit õigustust sellele, et Loone sinna saadetakse. Kes vähegi on tema kirjatükke lugenud, peaks aru saama, et tegu ei ole just kõige adekvaatsema inimesega. See, et ta punast jama suust välja ajab on sellele lihtsalt boonuseks.
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tapper »

Oudekki suudab eesti riigi ja rahva jaoks seal rohkem korda saata kui Simm ainult, et avalikult ja legaalselt.

Mina ka seda rahvamandaati ei tähtsusta.
Meil on valimisõiguslike kodanike seas ca 20-30% inimesi, kelle seos eesti riigi ja eestlusega on nõder.
Egas sa Borja, Yana Koomuskit paremaks pea, tal kõva "eesti rahva" mandaat
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Runkel »

Taolised otsused panevad mõtlema, kas rahvuslike erakondade valitsus pole mitte juba Lasnaka venelastega asendatud...
Aga küllap on siin tegu kokkuleppega, nagu akf A4 kirjutas, mõlemad erakonnad said oma vajaliku esindaja ametisse.
Ühe p. kannikad. Kurb.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Tapper kirjutas:Meil on valimisõiguslike kodanike seas ca 20-30% inimesi, kelle seos eesti riigi ja eestlusega on nõder.
Egas sa Borja, Yana Koomuskit paremaks pea, tal kõva "eesti rahva" mandaat
Kui meil siin valimisõiguslike kodanike seas ongi kiva veerand sellist raffast, kelle puhul saab öelda, et nende "seos eesti riigi ja eestlusega on nõder", siis on ka juba puhtmatemaatiliselt enamvähem paratamatu, et meie kuue EU parlamendiliikme seas ongi alati ka üks säherdune "mitteeesti mädamuna" :(
Ainus lohutus, et lätlastel on see asi veel(gi) sitem - neil oli nende 7-8 eurosaadiku seas viimati vist juba kaks sellist hüaanatoomiekvivalenti :mrgreen:

Mis kõik aga tähenda sugugi, et me sellele lisaks (ja täitsa vabatahtlikult) peaksime veel ka miski eurokommunisti NATO parlamentaarsele assambleele eesti delegatsiooni juhiks määrama - kellel pealegi sisuliselt samahea kui puudub raffa madaat :|

Lihtsalt minu arvamus.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist