Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Herem »

Kui sa Borja traditsiooniliselt ei ärpleks, poleks ma siin sõna võtnud.
Vanaks hakkad jääma. Aina rohkem lähevad sul asjad segamini. Ja pärast hakkad vabandama ... välisteenistus - välismissioon, no mis vahet seal on!
Sina rääkisid:
(a) kas suurendama olemasolevate välismissioonide arvu või laiendama osalust praegustel - hoidmaks kaaderkoosseisu "üldist toonust"
(b) suunama senisest oluliselt rohkem vanemohvitsere (jm staabipersonali) raffusvaheliste kuumade missioonide staapidesse - ei ole vaja, et kogend staabitöötajad raffusvaheliste õppuste rutiini peatumise tõttu järgmised paarid aastad niisama "laiaks istuksid"
Välisteenistusest ei sõnagi.
Ka mina ei ole rääkinud midagi välisteenitusest. Küsisin välismissioonide kohta.
Panid järjekordse ülbe tatiläraka aga jälle oma kingadele :lol:

Tagasi teemasse.
Meil on tõesti palju välisõppuseid. Ligi 80 KVPS ja väeliikide tasemel õppust aastas. Kõik need tähendavad eel- ja põhiplaneerimise üritusi. Üsna mitmetel käivad eestlased esindamas Eestit, mängides madalamaid või kõrvalüksuseid tegutsedes etteantud stsenaariumi järgi. Sündmused ja otsused on sisuliselt määratud. Väga tihti ei ole me ei põhi- ega "teine" väljaõppesihtgrupp.
NATO riikides on üsna levinud arvamus, et õppuseid on liiga palju, osalejate arv on otstarbetult suur ja õppustele kuluv koormus on ebatõhus.
Kui kin Terrase hirmud tõeks osutuvad, siis loodetavasti muutub kogu süsteem ka eesmärgipärasemaks ja tõhusamaks.
Ühtteist ongi juba muutunud.

Samal ajal kui välisõppuseid vähemaks jääb, peaks tekkima rohkem aega tegeleda riigisiseste õppustega. Selleks ei pea enamasti Kevadtormi või Siili kombel tuhandeid võitlejaid kokku ajama. Meil on üsna tagasihoidlikult kaetud Maakaitseringkondade ja KVPS tasemel õppused. Neid saame ja peame korraldama ise. 2008-2012 viidi Kirdekaitseringkonnas igal aastal läbi 3-4 õppust. Enamasti kaardi- või JuPu õppused KRK ja selle üksuste staapidele. Neist pooled olid KRK enda ettevalmistatud ja läbiviidud. Mina ei tea millises staabis samal ajal keegi end laiaks istus. Sel ajal ei olnud raffusvaheliste õppuste rutiini, ei KRK-l ega KV-l.
Kirdekorpuse ja Põhjadiviisi õppused on koht mida kindlasti tuleb arendada. Need jällegi ei tähenda tuhandeid võitlejaid ja isegi mitte sadu välislähetusi. Ja on ka eesmärgipärasemad.

Välismissioonidel osas tuleb olla ettevaatlik. Esiteks tuleb meil neid võtta kui kohustust. Me lähme sinna täitma oma ülesandeid mitte õppima. Üsna tihti tähendab see aga pigem rutiinsete haldusülesannete täitmist (mis on väga tähtis), kuid mitte plaanide väljatöötamist või otsuste täideviimist. Paljudele staabiohvitseridele annavad välismissioonid peamiselt psühholoogilise ettevalmistuse - saan hakkama nagu mistahes riigi ohvitserid. Ja kui kellegi tagumik on selleks kasvanud, siis on ka laiaks istumist.
Välisteenistusega on põhimõtteliselt sama. Kuid osad ametikohad on sõjaliste oskuste arengu seisukohalt kahtlemata paremad kui teised ja ka paremad kui välismissiooni kohad.

Kokkuvõtteks näen mina täna võimalust muuta NATO õppuseid tõhusamaks. Õppuste ärajäämisest (kui see juhtub) vabanevat ressurssi saaks kasutada paremate siseriiklike õppuste läbiviimiseks, sh erinevaid kriisireguleerimisi koostöös teiste riiklike struktuuridega.
Staabiohvitseride arvu suurendamist välismisioonidel ei pea ma õigeks. Välisteenistuses oleme me aga täitnud need kohad mis saada on, mida oleme tahtnud ja mida täita suudame.
Paanikat ei ole.
Borja lärtsaka - Nõuab KV juhtkonnalt otsuseid/tegevusi juba täna :| võib aga märkamatult ja delikaatselt ära pühkida. Isegi liiga palju tähelepanu sai sellele pööratud.

PS! Välisteenistuse kogemusest tunnen tõesti natuke puudust.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Kui sa Borja traditsiooniliselt ei ärpleks, poleks ma siin sõna võtnud.
Vanaks hakkad jääma. Aina rohkem lähevad sul asjad segamini. Ja pärast hakkad vabandama ... välisteenistus - välismissioon, no mis vahet seal on!
..midagi ei lähe mul (veel) "segamini" - välisteenistus ja välismissioonid ongi karjääriohvitseri jaoks ühe medali kaks külge ning rääkides ühest räägid paratamatult ka teisest.

Ja soovitasin ma staabipersonali puhul justnimelt lühiajaliselt "missiooniosalust" suurendada - mitte uusi pikaajalisi välisteenistuse kohtade mehitamise kohustusi võtta.
Ning ka üksusepõhine missioonikoormus on meilt täna ju avameelselt madalavõitu - mix seda siis mitte suurendada kodumaiste õppuste "vaikelu" ajaks?

Veel üks asi.
Kui ma räägin vajadusest suurendada staabipersonali ja üksuste missiooniosalust tänases olukorras, pean ma automaatselt silmas operatiivala ametikohti ning (vähemalt) lahingpatrullimisega seotud missioone üksustele - et kunagi ISAF-peakorteris eesti poolt mehitatud "naiste-asjade ministeeriumi kontaktisiku" ametikoht jms on praht mu silmis.

Ning veel üks asi, Martin - sul ei õnnestu kunagi siseriiklike õppustega asendada raffusvaheliste õppuste // välimissioonide pinget, survet, dünaamikat ja kogemustekorjet.. nallakas, et sa sellest ise aru ei näi saavat.


Finally - lõpeta pln see "tatilärakate" ärplev jutt kuskil kinganinadel - mõjud lapsikult..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Martin Herem »

No tõepoolest :)
Alustasid selge sõnaga välismissioonidest.
Kui ma nende kasuteguri kohta küsisin, vastasid sa (ilma välismissioone enam kordagi märkimata):
Välisteenistuse kasust ühele karjääriohvitserile räägib sulle Veiko-Vello kõrvalkabinetist - et mida on talle andnud 3a teenistust Kirdekorpuse staabis operatiiviseloomuga ametikohal ning kaks pooleaastast missiooni Afghanistani sõda juhtinud kahes erinevas staabis.
Sinus lihtsalt kõnelebki praegu isikliku välisteenistuskogemuse puudumine - teisiti ei oska ma seda seletada.
:dont_know:
Kui ma sellele "tühisel" erinevusele viitasin, põrutasid sa uuest:
Ja soovitasin ma staabipersonali puhul justnimelt lühiajaliselt "missiooniosalust" suurendada - mitte uusi pikaajalisi välisteenistuse kohtade mehitamise kohustusi võtta.
Mida sa siis minu kallal õiendad? Välismissiooni kogemus mul ju ikka on.
Nagu Eesti filmiklassikas: Sa Borja oled ikka narr! Otsusta ära kumma sa võtad - Juuli või Maali! :lol:
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..mõlemad võtan.. talu võtan ka...
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Health »

Tundub, et riigikaitse rahastamise kallale veel ei ronita.

https://www.err.ee/1085585/luige-sonul- ... valistatud
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Leo »

Ma arvan, et kaitseminister andis sellega poliitilise sõnumi kaitse-otstarbelise laenu võtmisest, sest majanduses on küll kehvasti, kuid peamises ohusuunas ei ole kindlasti ohutumaks läinud. Pigem on võimalik, et tsaar korraldab jällegi "väikese patriootliku sõja" oma kukkuma maine päästmiseks ja rahva viha kõrvalejuhtimiseks olmeprobleemidest. Postimees kirjutas õigesti, et Norras ja Soomes ka ei ole hästi, kuid kaitsekulude kallale ükski terve mõistusega poliitik ei lähe, sest see on halb mõte Venemaa piiririikides.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas ruger »

Reaper droonid ka Eestis mõnda aega-kuni juuli lõpuni. :P 8)
Pilt
Ämari lennubaasis alustavad teenistust Ameerika Ühendriikide õhuväe 52. ekspeditsioonioperatsioonide rühma mehitamata lennuvahendid MQ-9 Reaper, mis jäävad Eestisse juuli lõpuni.

Koostöös Eesti kaitseväega otsustas Ameerika Ühendriikide õhuvägi Euroopas paigutada droonid, personali ja tugivarustuse ümber Eestisse, et toetada Balti regiooni liitlasriike. Üks põhjustest, miks mehitamata lennuvahendid Eestisse saadeti, on hetkel käimasolevad lennuraja ehitustööd Miroslawieci lennubaasis Poolas, kus droonid tavapäraselt paiknevad.

«Hea meel on tervitada meie liitlasi Ämaris. Droonid on tänapäeval kuum teema ning lennunduskultuuris on droonide juurutamine uue vundamendi ladumine,» ütles õhuväe ülem kolonel Rauno Sirk. Tema sõnul on väljakutseks droonide integreerimine igapäeva lennutegevusse.

Ameerika Ühendriikide MQ-9 Reaper droonid on Poolast õhuoperatsioone täitnud alates 2018. aasta maist. Operatsioonide eesmärk on stabiliseerida ja tugevdada regiooni julgeolekut ning tugevdada suhteid NATO liitlaste ja teiste Euroopa partneritega. Varem on sama üksuse droone paigutatud ka Rumeeniasse.

MQ-9 Reaper on relvastatud mitmeotstarbeline MALE-tüüpi (Medium Altitude Long Endurance) kaugjuhitav lennuvahend, mida kasutatakse peamiselt sihtmärkide hävitamiseks ja luureandmete kogumiseks. Sama drooniga tappis USA Iraani mõjuka kindrali Qasem Soleimani.
https://www.postimees.ee/6998104/eestis ... ndedroonid
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Leo »

Palju nende lennutund maksab võrreldes mehitatud sarnaseid ülesandeid täitva lennukiga?
Aspelund
Liige
Postitusi: 1141
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Aspelund »

Meie külalised/kaitsjad järgmisel aastal teevad trenni:

https://www.youtube.com/watch?v=0BJEf4H-1sg

A.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kriku »

Soloveid jutu jaoks tegin omaette teema: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 32#p626832
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kriku »

Harri Tiido:
On's NATO sama tugev nagu siis, kui meie alliansiga liitusime?

Arvan küll. NATO tugines küll väga palju ameeriklaste kohalolule, ameeriklaste võimekusele ja nende rahale.

Aga, me räägime palju NATO 5. artiklist. Minu arvates on tähtsam 3. artikkel. See ütleb, et iga riik peab arendama välja oma kaitsevõime. Selles mõttes on Soome palju rohkem NATO riik kui suur osa NATO riike, sest Soome oma kaitsevõime on parem kui paljudel NATO maadel.

See on see, mida meie peaksime toonitama, et kõik riigid arendaksid oma kaitsevõimet. Ja muidugi ka kriisivalmidust. Pandeemia ajal tuli välja, et meie kaitseväel on küll mobilisatsioonivaru, aga varustuskindlus on nõrk. Šveitsis on 240 firmat, kellel on valitsusega lepe, et nad peavad tagama tootmise, töö jätkamise ka kolm kuud pärast seda, kui piirid on kinni ja midagi ei liigu.

"Ameeriklased ei ole [Eestisse] tulemas. Neile isegi ei meeldiks siia baase rajada." Teie sõnad augustis 2003, intervjuus Soome ajalehele Iltalehti. Nüüd on USA sõjaväelased kohal.

Noo, neil ei ole siin baasi. Roteeruval põhimõttel käivad siin NATO üksused.

Arvan siiamaani, et USA ei pruugi soovida rajada siia baasi. See oleks liiga lähedal idajoonele.

NATO puhul on oluline liikuvus, et meil oleksid head teed, mis kannavad raskemat tehnikat, soovitavalt ka raudtee.

Kuid, nagu ütlesin, eelkõige on meil vaja artikkel 3 – valmidust, enda kaitsevõimet, mis näiteks soomlastel on parem kui meil.

Te seate seda korrates NATO kui organisatsiooni nagu kahtluse alla?

Ei. See on NATO põhikirja artikkel 3. Kui kõik riigid tagavad esmase kaitsevõime, siis on neil ka võimekus koostööd teha. Kui on nõrgad lülid sees, siis on ka NATO nõrgem. Sellepärast ongi vaja, et kõik riigid tugevdaksid enda kaitsevõimet, et kollektiivne kaitsevõime oleks parem.

Muidugi on tähtis, et SACEUR-il, ehk NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhatajal säiliks võimekus – vastavalt olukorrale teatud ulatuses – reageerida ilma NAC-ita (Põhja-Atlandi Nõukogu, NATO kõrgeim otsuseid tegev organ, toim).

Mööngem, et aastal 2002, 2003 oligi keeruline ette kujutada, et Tapal ongi meil nüüd sellised liitlaste suured üksused.

Ega me eriti uskunud seda. Aga suuremastaabilise rünnaku puhul on neid liiga vähe ja on vaja liigutada ka teisi jõude, tagada juurdepääsuteed jne.

Ja taas tulen Eesti enda vastupanuvõime juurde, mille kohta ütles [praegune Kaitseliidu ülem] Riho Ühtegi, kellelt küsiti RAND-i uuringu väite kohta, et 60 tundi ja Vene väed on Tallinnas. Ja Ühtegi vastas umbes niimoodi, et jah, ja siin nad surevad. Selle kohta on minult küsitud, et issand jumal, kuidas saab niimoodi öelda, et me tapame venelased ära? Vastasin, et nii ongi. Meil on Kaitseliit, on reservid...

(Riho Ühtegi, siis veel kolonel ja kaitseväe erioperatsioonide väejuhatuse ülem, ütles kaks aastat tagasi väljaandele Politico: "Nad võivad jõuda Tallinna kahe päevaga. Kuid nad surevad Tallinnas. Ja nad teavad seda… Nende pihta antakse tuld iga nurga tagant, igalt poolt.", toim)

Poolas ühel õhtusöögil, kus istus ka kindral Terras, veel kaitseväe juhatajana, küsis üks Saksa admiral, et mis juhtub, kui Eestisse tulevad üle piiri rohelised mehikesed. Terras vastas: "Me laseme nad maha. Järgmine küsimus?" Saksa admiralil hakkasid käed värisema, pöördus minu poole, et kuidas me nad kohe maha laseme. Muidugi, ütlesin, kui on relvastatud inimene, ei allu käsklustele, kujutab ohtu, tunnusmärke ei ole, siis ilmselt on tegemist terroristiga, terroristid lastakse maha. Ta jäi sinna värisevate kätega istuma.

Aga sellised väikesed fraasid on kasulikud, sest panevad asjad paika.

Deterrence ehk heidutus on kõrvade vahel. See ei ole kahurilihas ega kahurites, see on taju, kui palju see [sõjaline aktsioon] maksma läheb, et kas on mõtet. See on üks kõige tähtsamaid asju, et tekitada [vastasele] kuvand – sinna ei maksa torkima minna, need, kurat, löövadki maha. See ongi heidutus.
https://www.err.ee/1120013/harri-tiido- ... -eesti-ise
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kriku »

Kommentaarid on liigsed.


Eesti NATO-delegatsiooni dilemma: kas Venemaa on ohuks või mitte?
Kärt Anvelt, kart.anvelt@epl.ee
NATO Parlamentaarne Assamblee soovis liikmesriikide hinnanguid küsimusele, mida näete järgmise kümne aasta jooksul kõige tõsisema ohuna NATO-le. Eesti poolt koostas vastuse esimese mustandi NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Oudekki Loone. Kuid see mustand tõi kaasa tõsised vaidlused ülejäänud delegatsiooni liikmetega.

Eesti Päevalehele kirjeldati, et esialgses mustandis polnud Oudekki Loone (KE) ohuna maininud Venemaad. Viidati, et tõsise ohuna NATO-le järgmise kümne aasta jooksul nimetas Loone tervishoiuküsimusi, illegaalset immigratsiooni ja ühiskonna heaolu murenemist. Teised delegatsiooni liikmed sellega nõus polnud. Keegi ei küll ei naeruvääristanud neid punkte, kuid nõutust tekitas, miks pole mainitud ohuna Venemaad. „Loone eesmärk oli lahjendada Venemaa ohtu ja kirjutada sisse mugavaid pehmeid teemasid,” viitas üks allikas.

Kummastust tekitas poliitikutes ka Loone soov lisada Eesti-poolsete soovitustena dokumenti, et tsiviilkontrolli tugevdamise eesmärgil võiks ohvitseride kõrval olla tsiviilisik, kes jälgiks sõjaväelase tegevust.

Esimene suurem vaidlus oli möödunud esmaspäeval, mil riigikogu kogunes avaistungile. Riigikogu kohvikus istusid laua taga Oudekki Loone, Leo Kunnas (EKRE) ja Ants Laaneots (RE) ja nende vahel käis elav diskussioon. Arutelud jätkusid ka järgmisel päeval ning nagu Eesti Päevalehele kinnitati, oli Loone sunnitud alla andma ning NATO Parlamentaarse Assamblee peakorteri poole teele läinud dokumendis on nüüd ohuna märgitud ka Venemaa.

„See kirjeldus ei vasta päris tõele. Esiteks oli tegemist pikema küsimustikuga, kus paluti meie delegatsiooni arvamust mitmete NATO tulevikusuundade osas. See on alles esimene sisend NATO parlamentaarse assamblee aruteluks. Teiseks, meil ei olnud vaidlust selle üle, kas küsimuse „ohud ja väljakutsed” all peaks Venemaad mainima või mitte. Küll me vaidlesime sõnastuste üle, meil olid aluseks mitmed töödokumendid, kuid erinevate mustandite sisu ma hea meelega enam detailselt ei arutaks. Praegu on konsensus olemas,” selgitas Loone.

„Kui vaja, siis vaidleme”

Eesti delegatsiooni tööprotsessi kirjeldas Loone nii, et üldiselt paneb tema esimesed mõtted kirja ja ootab neile siis kõigilt teistelt sisendit. Delegatsiooni liikmed on Loone sõnul aktiivsed ja alati selle sisendi ka annavad. „Kui on vaja, räägime kiiresti läbi ja kui on vaja, siis ka vaidleme. Ja vaidlusi ikka tekib – mina olen ju tsiviiltaustaga, Ants Laaneots ja Leo Kunnas aga militaartaustaga. Ja NATO-l ongi ju kaks poolt,” selgitas Loone.

Loone sõnul on Eesti delegatsioonis omavaheline kokkulepe, et kõiki asju arutatakse koos, küsitakse kõigi delegatsiooni liikmete sisendit ning tehakse ühine kokkulepe. Nii, nagu ka riigikaitsekomisjonis, kus mitte kunagi teemasid ei hääletata, vaid alati soovitakse jõuda konsensusliku otsuseni. Seetõttu on mõned arutelud ka väga pikaks veninud. „Samas on see ka meie tugevus – ma arvan, et nii hästi töötavat NATO PA delegatsiooni ei olegi Eestil seni veel olnud. Muidugi, Marko Mihkelsonil võib kahju olla, et tema ei saa enam ainuisikuliselt Eesti seisukohti kirjeldada, aga ma arvan, et meie tugev koostöö on efektiivsem ja kasulikum,” lisas Loone.

Loone avaldas heameelt Eesti delegatsiooni tugevuse üle – kõigil on kogemused, oma seisukohad ja keegi ei karda nende eest seista. „Oleme erinevatest erakondadest, meil on erinevad taustad, aga me peame üksteisest lugu ja me kõik oleme vabad oma arvamuse avaldamises. Kaitsepoliitikas ei peakski inimene kartma oma arvamust avaldada. Meil pole kunagi olnud küsimust, et me ei saaks kokkuleppele, sest ajame kõik ühist Eesti asja ega püüa kuidagi igast teise sõnast poliitilist skandaalikest välja imeda. Me ka ei hääleta, me tahame lõppkonsensust,” kirjeldas Loone.

Esimene ideekorje

Ta mainis, et näiteks tegid delegatsiooni liikmed ka ettepanekuid võtta teatud olukordades NATO-s kasutusele enamushääletus või kirjutada NATO kümne aasta plaani Euroopa riikide ühine positsioon USA vägede paiknemise kohta Euroopas, aga need ettepanekud jäeti ühise arutelu tulemina välja. Laiemalt oli Loone sõnul tegemist aga NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi ideega NATO poliitilise rolli tugevdamisest. „Just sellega seoses proovibki NATO Parlamentaarne Assamblee teha oma ettepanekuid. Kuidas parandada omavahelist solidaarsust, millised on ohud ja väljakutsed, kuidas tugevdada poliitilist poolt. Ja milliseid probleeme liikmesriigid veel näevad,” rääkis Loone.

Loone sõnul oligi tegemist esimese ideekorjega kõigilt liikmesriikidelt. „Neid ettepanekuid hakkame delegatsioonijuhtide ja asejuhtidega arutama selle sügise jooksul,” lisas Loone. Loone sõnul arutles Eesti delegatsioon muuhulgas selle üle, kuidas tugevdada NATO poliitilisi konsultatsioone ja koordinatsiooniprotsesse ja kuidas parandada omavahelist suhtlust kui liikmesriikidel on eriarvamused. „Arutasime näiteks, et peaksime tugevdama investeeringuid strateeegilistesse uuringutesse. Siis mõni leidis, et kui paneme uuringutesse raha, siis militaarpool jääb ju sootuks ilma. Vaidlesime ja leidsime ühise seisukoha,” kirjeldas Loone.
KategorieC
Liige
Postitusi: 728
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas KategorieC »

Demokraatia võlud. Parim inimene sobivaimale kohale pole alati teemaks.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Kilo Tango »

Miks küsiti selle totruse kohta kommentaare AINULT Moskva-meelselt Loonelt? Miks ei ole kommentaare Kunnaselt ja Laaneotsalt?
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Turist 47 »

Just Totrus, seda leebelt öeldes. Tegelikult natuke kurb-õudne ka.
T.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist