Rootsi kaitsevõimest (ja Norrast ka)

Vasta
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Rootsi kaitsevõimest (ja Norrast ka)

Postitus Postitas kaur3 »

Bmpd ülevaade esimeste Norra K-9 "Kõuede" kokkupanekust Lõuna-Koreas ja soetamisest natuke laiemalt.

https://bmpd.livejournal.com/3565077.html
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Rootsi kaitsevõimest (ja Norrast ka)

Postitus Postitas nimetu »

Artikli järgi on probleemiks halvasti kinnitatud hüdraulika, mis on BAE käkk, ning kummist roomikud. See viimane ei üllata mind üldse, sest olen nende väidetava eluea suhtes juba mõnda aega skeptiline olnud. Kõige elementaarsem probleem on muidugi see, et kui terasroomikutel midagi puruneb, siis piisab üldiselt mõne lüli vahetamisest, kuid kummist roomik tuleb tervenisti välja vahetada. Lüli vahetamine on lihtne ja suhteliselt kiire. Ma ei kujuta ette mis imega neid kummiroomikuid välitingimustes peale topitakse. Selleks tuleb ju masin osaliselt õhku tõsta. Ja see roomik ise on ka tohutu, võrreldes nende paari lüliga, mida saaks vabalt sõidukis kaasas kanda. Sisuliselt on nii, et tööks, mille teostamiseks piisas sõiduki meeskonnast, tuleb kohale kutsuda naastetank koos parandusmeeskonnaga.
Ausalt loodan, et norrakad ei pea neid asju reaalses konfliktis praktikasse panema.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Rootsi kaitsevõimest (ja Norrast ka)

Postitus Postitas Avatar »

Suht OT, lihtsalt jäi kunagi silma selline välitegevus hulka raskema mürakaga. Äkki saab ka kergema CV roomikuvahetusega hakkama ilma masinat tõstmata ja hädakorral suht kondimootoriga. Mitte et ma neid kummiroomikuid kuidagi fännaks.
https://www.youtube.com/watch?v=Lw5fVNHzDnM
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Rootsi kaitsevõimest (ja Norrast ka)

Postitus Postitas nimetu »

Videos on kummipatjadega terasroomikud. Need koosnevad lülidest. Kummiroomik on ühes tükis rõngas.
Midagi sellist:
https://www.youtube.com/watch?v=OkzwQMF79eg
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Rootsi kaitsevõimest (ja Norrast ka)

Postitus Postitas Avatar »

Siis küll. Jäi veel silma selline paranduskiti kasutus videos alates ca 10:00. Ja nii ca 11:12 vilksatab mingi liidese moodi asi:
https://www.youtube.com/watch?v=ot1y2ponQ6U
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Rootsi kaitsevõimest (ja Norrast ka)

Postitus Postitas kaur3 »

Soome bloger kapral Frisk kirjutab eesseisvast Rootsi tulirelvade hankest. Mainib ka EKJ LMT valikut. Kutsub Rootsi kanke juures ka Soome KJ punti hüppama, nagu eestlased soomlaste järgi/koos K-9 ette võtsid.

https://corporalfrisk.com/2019/04/07/we ... ssion=true
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19198
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Rootsi kaitsevõimest (ja Norrast ka)

Postitus Postitas ruger »

Venemaa plaanib teha raketikatsetused 11-14 aprillil Norra lennuväebaasi kõrval. Uudis sellest anti teada peale Norra peaministri visiiti Peterburgi, kus kohtus Vene presidendiga.
While Norway’s Prime Minister Erna Solberg on Tuesday had her first visit to Russia in five years, meeting President Vladimir Putin at the Arctic Forum in St. Petersburg, the Russian Northern Fleet’s two largest missile cruisers could be preparing for a missile drill outside Northern Norway.

“We register that they have established an NOTAM (Notice to Airmen) 100 nautical miles northwest of Lofoten,” says Lt. Col. Ivar Moen, spokesman for the Norwegian Armed Forces’ operational headquarters.

The NOTAM issued by the main Air Traffic Management Centre of Russia is valid for the period April 11 to 14, from 3 am to 7 pm, the time when it is daylight this period of the year. The warning says danger area is up to 66,000 feet.

In a real-war scenario, a cruise missile from a Russian warship from the area now announced could hit Andøya Air Base within minutes after launch. The base is home to Norway’s fleet of Orion surveillance aircraft, used to detect and monitor Russian submarine activities in the Barents- and Norwegian Seas.
https://thebarentsobserver.com/en/secur ... n-air-base
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Frukt
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 13 Mär, 2010 10:01
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Rootsi kaitsevõimest (ja Norrast ka)

Postitus Postitas Frukt »

Heit mir, morgen dir.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4866
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Rootsi kaitsevõimest (ja Norrast ka)

Postitus Postitas Gideonic »

Kõlakad räägivad, et Norra plaanib Leopard 2-e ka Lõuna-Korea päritolu K2'ega välja vahetada (lingil pildid ka tanki külma-katsetustest)
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19198
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Rootsi kaitsevõimest (ja Norrast ka)

Postitus Postitas ruger »

Norra kaitseministeerium on otsustanud, et eelmine aasta tankeriga kokku põrganud ja selle tagajärjel sisuliselt uppunud fregatt Helge Instad läheb mahakandmisele. Uue laeva ehitus on veidi odavam, kui vana taastamine. Uue analoogse laeva ehitus võtab aega ca 5 aastat.
Norway decided not to repare the KNM Helge Instad frigate, that crashed with a tanker during Trident Juncture Exercise, due to high costs and uncertainty over the outcome. A new one would cost a bit less.
https://twitter.com/jgotkowska/status/1 ... 0894699520
The Government has now decided that it is more appropriate to dispose of KNM Helge Ingstad, than to repair it, says Defense Minister Frank Bakke-Jensen.

A condition report from Defense Materials shows that it will cost 12-14 billion to repair the vessel. By comparison, it will cost NOK 11-13 billion to build a new similar vessel. There is also greater uncertainty in the repair of the vessel.
https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/k ... id2660968/

laeva olukorrast raport
https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/t ... id2645486/
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Rootsi kaitsevõimest (ja Norrast ka)

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Gideonic kirjutas:Kõlakad räägivad, et Norra plaanib Leopard 2-e ka Lõuna-Korea päritolu K2'ega välja vahetada (lingil pildid ka tanki külma-katsetustest)
Peale Leopardide renoveerimst,mis peaks nüüd olema lõpetatud(vahetati välja torud ja renoveeriti mootoriosa),peaks nad olema töökorras kuni torude uue kulumiseni.Vähemalt pole kuulnud ametlikult,et otsitaks kiiresti uut tankiparki.Küll aga on olnud silmad samal liikursuurtükil,mida meiegi koos Soomega L-Koreast hankisime.Viimati käisid laskmised nii sellest mudelist,kui Saksamaa P2000 mudelist eelmise aasta talvel.Uutest asjadest peale F-35 kättesaamist on karjuv vajadus uute patrulllennukite järele,sest lendavad Orionid on piiripeal,ootamas on ka uute allveelaevade ost(konkurentsis on veel hetkel Saksa ja Rootsi valmistajad),pange siia juurde vajadus asendada see õnnetuses vanarauaks muutunud fregatt ning otsus tehniliselt täiesti uuesti uuendada radarjaam P-Norras(see,mis jälgib nii Norra,kui ka NATO jaoks Venemaad ning selle Põhjalaevastikku),nii,et mina küll ei näe võimalust uue tankipargi kiireks ostuks.
Võimalik,et see plogija ajas liikursuurtükid ja tankid segamini,esimeste vastu on jah Norral tõsine huvi.Saksamaa toode on vist konkurentsist välja langemas just hinna tõttu.
USA variant aga olevat jäänud maha konkurentidest tehniliste andmete tõttu.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4866
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Rootsi kaitsevõimest (ja Norrast ka)

Postitus Postitas Gideonic »

kaugeltuuriv kirjutas:Peale Leopardide renoveerimst,mis peaks nüüd olema lõpetatud(vahetati välja torud ja renoveeriti mootoriosa),peaks nad olema töökorras kuni torude uue kulumiseni.
Minuteada jäeti see hange ära. Uudis on eelmise aasta juunist, kas vahepeal on tõesti terve uuendus ikka ära tehtud?
sest lendavad Orionid on piiripeal,ootamas
Samuti on Norra minuteada juba 2017. aastast allkirjastanud lepingu et Orionid vahetada välja viie P-8 Poseidoniga. Nagu viidatud artiklist näha, tegeletakse juba hankesse kirjutatud vastuostu tingimuste täitmisega.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Rootsi kaitsevõimest (ja Norrast ka)

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Gideonic kirjutas:
kaugeltuuriv kirjutas:Peale Leopardide renoveerimst,mis peaks nüüd olema lõpetatud(vahetati välja torud ja renoveeriti mootoriosa),peaks nad olema töökorras kuni torude uue kulumiseni.
Minuteada jäeti see hange ära. Uudis on eelmise aasta juunist, kas vahepeal on tõesti terve uuendus ikka ära tehtud?
sest lendavad Orionid on piiripeal,ootamas
Samuti on Norra minuteada juba 2017. aastast allkirjastanud lepingu et Orionid vahetada välja viie P-8 Poseidoniga. Nagu viidatud artiklist näha, tegeletakse juba hankesse kirjutatud vastuostu tingimuste täitmisega.
Mul siin on kõrval Raufossis asuv Nammo(kuulub Kongsberg Gruppi),kus seda vahetust eelmine aasta tehti.Isegi kohalik kobruleht aeg ajalt hoiatas,et polügonil sellel kellajal ja sellel päeval(tavaliselt oli laupäevad) tehakse vahetatud torudest pauku.Mõnikord ma isegi kuulsin,kui kärkad käisid.Kui palju vahetati ma ei oska ütelda aga kuna mu ülemuse mees seal töötab,siis omal ajal sai sellest räägitud ning tema sõnul said nemad vahetuse endale.Isegi venelased proovisid vist selle kohta infot saada,kuna prooviti nende arvutivõrkudesse häkkida 2018 aasta alguses,see oli ka kohalikus kobrulehes üleval(ma ususn,et just sellega seotud see ka oli,sest häkkida prooviti just peale seda,kui hakati rääkima Nammo hankevõidust).Artiklis mainiti Venemaad,kus häkkida prooviti.
Siis on asjad nende Orionide väljavahetamisega edasi liikunud.Loogiline ka ,selles mõttes,et minu mälu järgi F-35-d peaks nii paari aasta plaanis kõik olema kohal.Eks,kui see lepe täidetud hakatakse ka Poseidoneid hankima.
Kui ma nüüd mälus natuke kratsin,siis analoogne L-Korea liikursuurtükk nagu Eesti saab on vist ka kiirema ostu plaanides sees.Aga kahjuks koguseid ma ei mäleta,kindlalt on aga meeles,et Saksamaa mudel jäeti kõrvale just hinna pärast.
Laevastikul on aga nüüd probleem,Norra tahtis hankida 5 uut allveelaeva aga selle fregati jamaga pakun tõmmatakse kogust alla.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4866
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Rootsi kaitsevõimest (ja Norrast ka)

Postitus Postitas Gideonic »

kaugeltuuriv kirjutas: Mul siin on kõrval Raufossis asuv Nammo(kuulub Kongsberg Gruppi),kus seda vahetust eelmine aasta tehti.Isegi kohalik kobruleht aeg ajalt hoiatas,et polügonil sellel kellajal ja sellel päeval(tavaliselt oli laupäevad) tehakse vahetatud torudest pauku.Mõnikord ma isegi kuulsin,kui kärkad käisid.Kui palju vahetati ma ei oska ütelda aga kuna mu ülemuse mees seal töötab,siis omal ajal sai sellest räägitud ning tema sõnul said nemad vahetuse endale.Isegi venelased proovisid vist selle kohta infot saada,kuna prooviti nende arvutivõrkudesse häkkida 2018 aasta alguses,see oli ka kohalikus kobrulehes üleval(ma ususn,et just sellega seotud see ka oli,sest häkkida prooviti just peale seda,kui hakati rääkima Nammo hankevõidust).Artiklis mainiti Venemaad,kus häkkida prooviti.
Huvitav info, tänud! Ju siis väiksemas mastaabis viiakse uuendusi ikka läbi, lihtsat totaalne moderniseerimine jäi ära.
kaugeltuuriv kirjutas: Kui ma nüüd mälus natuke kratsin,siis analoogne L-Korea liikursuurtükk nagu Eesti saab on vist ka kiirema ostu plaanides sees.
See peaks ka juba tehtud tehing olema. Hangitakse 24 tükki (+ 24 võimalikult veel lisaks). Esimesed peaks saabuma juba sel aasta, viimased 2021.
kaugeltuuriv kirjutas:Laevastikul on aga nüüd probleem,Norra tahtis hankida 5 uut allveelaeva aga selle fregati jamaga pakun tõmmatakse kogust alla.
Sellega on paras ikaldus jah. Üldse on veel hetkel lahtine mis selle puuduoleva fregatiga peale hakatakse. Kuna viimased ehitati 10 a. tagasi ei peeta tõenäoliseks ainult ühe uue sama klassi aluse ehitamist, kuna see tuleks mõttetult kulukas. Ühe variandina on internetiavarustes välja pakutud liitumist Belgia ja Hollandi ühisprojektiga, kuna viimased võtavad kasutusele suhteliselt sarnase laeva (aga tiba parema relvastusega)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist