Side vs Logistika

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
asdf
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 08 Aug, 2007 10:54
Kontakt:

Side vs Logistika

Postitus Postitas asdf »

Tere. Oktoobris ajateenistusse ja saan nende vahel vailida. Kuigi mulle tundub, et siin ei olegi midagi valida. Logistika tundub mil.ee lehelt uurides küll väga kuiv olevat.
Kas keegi suudab logistikale mõne eelise välja tuua? Sidepataljon tundub palju huvitavam. Olen entusiast, tahan võtta maksimumi sellest ajast.
Aitäh!
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Kui sa just pillimees pole ja orkestrisse ei sobi, siis julgeksin küll Sidepataljoni soovitada.
Гив Ми Мани
ice343
Liige
Postitusi: 243
Liitunud: 24 Mär, 2007 22:14
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ice343 »

# kaitseväe haldusteenistus
# ladude teenistus
# materjaliteenistus
# remondi- ja hooldusteenistus
# lahinguteenindustoetuse väljaõppekeskus "Tagalapataljon"
# liikumise ja vedude teenistus
# kaitseväe tervisekeskus
# kaitseväe orkester
Need siis valikud logistikakeskusesse. Mina valiks remondi- ja hooldusteenistuse nende seast. Muu on suht jama.
Kui aga pole ehitaja või remondimees siis muidugi sidepataljoni minek.
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

Sõber läheb kah oktoobris logistikale. Soovin edu talle.
ice343
Liige
Postitusi: 243
Liitunud: 24 Mär, 2007 22:14
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ice343 »

Tegelikult mina ei oska midagi EKV kohta öelda ei ole läbiud. Käisin Vene sõjaväe läbi autojuhina. See oli küll jube hea koht. Mina vedasin aga sõdurid kohale ja nautisin ülejäänd aja niisama. Autojuhtidel tööd ei kästud kunagi teha(näiteks kui oli kartuli võtt). Muidugi sporti pidi ikka tegema(jooksma jms). Mina läheksin ise logistikasse ja remondi- ja hooldusteenistus(ilmselt see enam-vähem nagu vene sõjaväes tööpataljon).
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Sides on ärakäinute juttude järele paras lasteaed. Selline maine on tal ka ülejäänud väeosade silmis ja juba mitmeid aastaid.
Tahad rohkem nagu sõjaväes teenida, siis ilmselt oleks mõtekam logistikasse minna - seal on mingi sõjaväeline kord ja süsteem vist ikka olemas. Olgugil, et seal leiutatakse mingit totaalset ebamilitaarset jura vahest (esindusmeeste süsteemid vms) ja üritatakse tagalaväeosana riputada endale silti ennesõjaaegsest tankiväeosast.
Siiski, kaldun arvama, et asjalikum, kui sidepat.
Link:
http://lttvok.mil.ee
mil.ee lehelt loetut ei maksaks otsuste tegemisel ülemäära tõsiselt võtta. Sealne info on sageli juba aastaid korralikult uuendamata ja suhteliselt ebaühtlane.

Muidu Tallinna väeosadest ainus päris tõsiselt militaarselt võetav ettevõte on justkui ÜVP, Merevägi kah.

Samas ega vahet pole - 95% oktoobris minejatest lähevad meie geniaalse ajateenistussüsteemi järgi nagunii lapilükkajateks ja jooksupoisteks, sest neil puudub juriidiliselt märgatav arenguvõimalus.
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Mis hummeli juttu puutub, siis suures osas on kõik kirjutatu õige. Ma teenisin oma nooreaega Sidepatis veel siis, kui see Eerika tänaval asus. Ja tõesti-tõesti- oli küll ilge bardakk kogu see värk. Samas sõduri baasõpe on olenemata väeosast ikka sama põhijoontes ja vaevalt Sidepatis täna mingeid suuremaid probleeme on kui mujal. Sidepatis teenimise suureks plussiks pean isiklikult seda, et noorteaja lõppedes kupatati suurem osa meist mööda teisi väeosasid laiali (mis esimese hooga tundus suur šokina). Mina isiklikult sattusin nõnda Kalevisse, kus esialgu siderühma ülem suurt imestust avaldas, et Sidepatist tulnud sideasjandusest nii vähe jagavad 8) Edasi kulges teenistus juba libedalt- küll oli tore nii väeosas kui ka õppustel vaadata jalaväelasi pinnases aelemas... S.t. mina võtsin sideväelase teenistust teatud mõttes privileegiks, osadele kindlasti pakkus suurt naudingut võsas roomata ja paekivisse auke raiuda.

Teema püstitajale ei oska tõesti objektiivset nõu anda, kuna pole mõlemas väeliigis teeninud. Jään enda kogemusele toetudes side juurde, see logistika oli varem maakeeli tuntud pigem kui tagalateenistus 8) või santlaager 8) 8)
Гив Ми Мани
asdf
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 08 Aug, 2007 10:54
Kontakt:

Postitus Postitas asdf »

Logistika ja # remondi- ja hooldusteenistus oleks siis hea valik? Kuna mul garaaziga eriti kokkupuudet ei ole olnud, aga mootorid huvitavad, siis oleks mõeldav küll. Liiatigi kui endal masin katki peaks minema, siis oskab ehk ka ise parandada.



Mida kujutab endast muidu # liikumise ja vedude teenistus
ice343
Liige
Postitusi: 243
Liitunud: 24 Mär, 2007 22:14
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ice343 »

asdf kirjutas:Logistika ja # remondi- ja hooldusteenistus oleks siis hea valik? Kuna mul garaaziga eriti kokkupuudet ei ole olnud, aga mootorid huvitavad, siis oleks mõeldav küll. Liiatigi kui endal masin katki peaks minema, siis oskab ehk ka ise parandada.



Mida kujutab endast muidu # liikumise ja vedude teenistus
Antud juhul soovitaks küll valida remondi ja hooldustööd. Kui oled läbi käind teata meile kh millega täpsemalt seal tegeldi ja kas endale meeldis. Mul poeg küll veel sirgumis järgus aga eks ka tema peab 5 aasta pärast ajateenistuse läbi tegema ja tal on suur huvi just logistika keskuse vastu! :)
asdf
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 08 Aug, 2007 10:54
Kontakt:

Postitus Postitas asdf »

aga kui lähen sinna remonti ja hooldusesse, kas ma saaks siis ka kõik kategooriad ära teha? Praegult on B olemas. Ei tea, kas oleks ka A1 võimalik?
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Ajateenijate väljaõpe toimub siiski VÕK tagalapataljonis, nimetatud teenistused on kõik kaaderkoosseisuga komplekteeritud.
Erialade väljaõpe ajateenijatele peaks toimuma aastate kaupa, ehk siis laomehed ühel aastal, remondimehed-tehnikud teisel aastal jne. Millist reservüksust sel aastal koolitama hakatakse, ei tea.
asdf
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 08 Aug, 2007 10:54
Kontakt:

Postitus Postitas asdf »

ok
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

hummel kirjutas: Samas ega vahet pole - 95% oktoobris minejatest lähevad meie geniaalse ajateenistussüsteemi järgi nagunii lapilükkajateks ja jooksupoisteks, sest neil puudub juriidiliselt märgatav arenguvõimalus.
Täpselt nii see ongi, sest kaader on endale asja teinud nii lihtsaks kui võimalik ja sisemäärustik lubab kasutada ajateenijat nii jooksupoisina kui ka lapilükajana. On ainult kaks korda kui kaader relvad kätte võtab: Tormihoiatus ja Kevadtorm, muul ajal nende relvad roostetavad.
Ise suutsin enamasti "tanki lükkamisest" kõrvale jääda...
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Postitus Postitas sadist »

olen tagalapatis teeninud.a1 seal kindlasti teha ei saa,kuid kui b-katiga lähed,saad teha c ja ce load.
asdf
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 08 Aug, 2007 10:54
Kontakt:

Postitus Postitas asdf »

niisiis saatsin neile meili, et pärida teavet, millist allüksust sel aastal logistikas koolitatakse.
Vastuse sain sellise:
"Vastuseks Teie küsimusele selgitame järgmist:
Kaitseväe Logistikakeskuses toimub väljapõe ajateenijatele ainult Ltt VÕK
Tagalapataljon. Oma täpse teenistuskoha osas soovitame pöörduda
Kaitseressursside Ametisse."


Kuidas seda nüüd mõista? Kõik suunatakse Lahinguteenindustoetuse väljaõppekeskusesse?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist