Omakaitse liikmete veretööd eestlaste kallal 1941. aastal

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
Kasutaja avatar
Tsaar
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 18 Okt, 2004 21:40
Asukoht: Tartu/Pala
Kontakt:

Postitus Postitas Tsaar »

kui seda teemat algusest saadik lugeda, jääb selline mulje, et omakaitse puhul ei olnud isegi võimalik, et nemad millegi ebamoraalsega hakkama said.
kui mõni mittepunaarmeelane läbi peksti, ära vägistati või maha lasti siis ei teinud seda mitte mingil juhul omakaitse mehed, vaid kindlasti keegi teine (punaarmeelase puhul võis seda muidugi tea ka omakaitse mees).
ega siis omakaitsesse ei kuulunud mingi aatemehed. olid ikka täitsa suvalised külamehed (mõned korralikumad, mõned mitte), kellele lihtsalt ei meeldinud kommud. te andke lollile võim kätte ja vaadake, mis juhtuma hakkab.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Tsaar
Ja millest üldse selline arvamus, et minu toodud sündmused on samad, mis selle tunnustatud kultuuritöötaja räägitud?
Et siis nagu mina praegu Su jutust aru saan tegeles omakaitse Eestis peaasjalikult endiste pioneeriplikade vägistamisega :roll:
Üldislet, kui tahad täpselt teada mis seal külas juhtus, kes tapsid, siis soovitan Sul nimed siin foorumis avaltada ja natuke arhiive külastada.
Üldjuhul niipalju, kui mina olen uurinud omakaitse tsiviilelanike ei hukanud, seda tegid sakslased.
Teine teema on muidugi 1941a sõjasuvi, kui venelased olid läinud ja sakslased polnud kohal või ei olnud jõudnud veel oma võimu kindlustada, siis klaariti küll usinasti arveid.
Kuid nagu ennem ütlesin, paljud kes hukati olid selle ise ära teeninud.
Venelased küüditasid eestlaste koostatud nimekirjade alusel.
Näiliselt hukati tühine uusmaasaaja, tegelikult ahne reetur, kelle pärast oli Siberisse saadetud terve pere.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

igas rahvuses on sigainimesi , kes mõrvavad, vägistavad ning saavad sellest naudingut
Kasutaja avatar
Tsaar
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 18 Okt, 2004 21:40
Asukoht: Tartu/Pala
Kontakt:

Postitus Postitas Tsaar »

hugo1 kirjutas:

Et siis nagu mina praegu Su jutust aru saan tegeles omakaitse Eestis peaasjalikult endiste pioneeriplikade vägistamisega :roll:
siis sa saad valseti aru. ma lihtsalt ytlen et selliseid asju juhtus.
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Olge nüüd ikka, pätte ja kaabakaid tõmbavad segased ajad nagu meepott kärbseid ja on naiivne arvata, et Omakaitses teenisid vaid tiibadeta inglid. Lugege näiteks M.Mandeli "Kurjuse aasta Lõuna-Läänemaal 1940-41", ka seal on Omakaitse pätitempudel põgusalt peatutud ja Mandel on küll nüüd selline mees, keda kommunistidele kaasatundmises saab vaevalt et süüdistada.

Üldse ei meeldi mulle sellised teemad nagu "Omakaitse veretööd", "Fashistide jälgid mõrvad", "Juutide metsik hukkamine" jne. Sõda on sõda ja sellistel aegadel tehakse kõikjal maailmas alati ennekuulmatuid sigadusi mille üle pole enam mõtet aastakümneid hiljem targutada. Ei olnud ilus tegu naabrimehe peale kitumine et ta Siberisse saadetaks, aga ega eriliselt auväärne polnud ka kitupunni kuskil sooservas mahalaskmine.

Oma perekonna mälestustest tuleb meelde, et nii nagu ujus 1940 Eesti külas pinnale kommunistlik saast juhtus ka 1941 mil võimu juurde said teise poole esindajad. sama asja võib lugeda näiteks J. Remmelgase raamatust "Kolm Kuuske", kirjeldab päris hästi inimeste väiklust, argust ja oskust olenevalt olukorrast muutuda.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

siis sa saad valseti aru. ma lihtsalt ytlen et selliseid asju juhtus.
Kindlasti võis juhtuda, kuid mina üritan Sulle öelda, et Omakaitse oli distsiplineeritud organistasioon, välja kasvanud Kaitseliidust.
Mehed liitusid sellega eelkõige, et anda oma panus võitluses bolševismi vastu.
See vägistamis juhus(kui see üleüldse juhtus) oli erand mitte reegel.
Omakaitse näol ei olnud tegemist pimedate sakslaste sabarakudega, nagu neid hiljem üritas kujutada Nõukogude propaganda.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Mis seal vahet, kui organiseeritud OK oli. Mis seal vahet, millistel ajenditel PEAMISELT selle ridadega liituti. Minu arust Tsaar siin üritab küll üht, küll teist pidi lihtsalt öelda, et ka OK-sse astuti mõnel juhul puhtalt ahnusest ja kättemaksuhimust. See, kas keegi maha löödustest vääris seda või mitte, ei peaks selles kontekstis küll tähtsust omama. Mina igatahes ei näe, et keegi siin Omakaitset mustaks.
Гив Ми Мани
Q
Liige
Postitusi: 302
Liitunud: 26 Jaan, 2006 20:48
Kontakt:

Postitus Postitas Q »

Minu teada sattus omakaitse ridadesse igasuguseid inimesi. Enamus kes tegid omakohut, tegid seda kättemaksuks. Ohvrid võisid olla aga suht süütud. Kas näiteks punastele plakateid maalinud kooliõpetaja vääris mahalaskmist või mitte polnud sellel ajal mingi küsimus, sest sellel ajal ei olnud inimelul üldse suurt väärtust. Ta lasti maha! Valel ajal ja vales kohas öeldud sõna pärast võisid kaotada kõik, isegi elu.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Q kirjutas:... sest sellel ajal ei olnud inimelul üldse suurt väärtust. Ta lasti maha! Valel ajal ja vales kohas öeldud sõna pärast võisid kaotada kõik, isegi elu.


Eks see ole nüüd pisut dramaatiline liialdus (vähemalt Eesti kohta).
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Eks ta ole ikka nii olnud, et segastel aegadel ujuvad kõiksugu "kanged mehed" välja, kes siis tegutsema asuvad. Oli neid eestlaste hulgas 1941, tšehhide hulgas 1945 jne. Ja reeglina on ohvrite päästjad olnud organiseeritud ja distsiplineeritud üksustest, olgu siis Wehrmachtist või N. Armeest. Kaabakad aga on üritanud oma tegusid saksa fašistlike või vene kommunistlike röövvallutajate kaela ajada. Ei saa ju tunnistada, et ise tegi.
Mamba
Liige
Postitusi: 587
Liitunud: 28 Jaan, 2007 20:14
Kontakt:

Postitus Postitas Mamba »

Polnud see midagi liialdus. Olen neid erinevaid lugusid kuulnud igast kandist ja nii sakslaste kui venelaste kohta aga asja tuum peitub hoopis meis endis. Ei tea need võõrad midagi kes mingis kolkakülas keda aitas ja mis meelsus oli, ikka abilised olid need kes asju selgitasid, igaüks klaaris oma arveid ja kõrvaldas neid kes talle ei meeldinud, nagu ikka eestlastel kombeks, kadedus on kõige alus. Olen näinud saaremaal küla mis asub sellises mülkas et sinna on pea et võimatu sattuda, ometi tapeti ja põletati seal terve küla, lihtsalt niisama, mingit muud sõjategevust seal ei toimund, mingi külamees lihtsalt näitas näpuga et vot nemad olid vaenlase poolt ja seitsmest talust jäi järele tuhk ja varemed. Selliseid kohti on palju.
Eestlane näitas näpuga ja venelane või sakslane lasi maha, mis temal sellest. Eestlane sai aga niimodi oma vihatud naabrist lahti või kellest iganes kelle peale vimm oli. Küsige vanataatidelt ja memmedelt kuidas asjad olid, igal ühel oma lugu, mõnel mitu. Ei maksnud see elu sel ajal tõesti mitte sittagi.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Mamba kirjutas:Polnud see midagi liialdus. Ei maksnud see elu sel ajal tõesti mitte sittagi.

See on emotsionaalselt üldistav hinnang. Eks igaüks kujundab oma arvamuse ise, vastavalt oma teadmiste tasemele ja analüüsivõime olemasolule.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Q
Liige
Postitusi: 302
Liitunud: 26 Jaan, 2006 20:48
Kontakt:

Postitus Postitas Q »

Sõda ongi väga dramaatiline sündmuste jada, mille tagajärjed on alati traagilised. Perekondade viisi inimeste kasti löömine ja pealekaebamine on selle protsessi lahutamatu osa. See ei ole eestlaste rahvuslik omapära vaid kõikide sõdade omapära. Asjatu julmus tekitas emotsioone siis ja tekitab ka nüüd, sest enamus inimesi on jäänud ikkagi inimesteks.
Nüüd natuke teistlaadi näide. Viljandimaa, aastanumber 1941. suvi. Paar kohalikku talumeest otsustasid sooja peaga oma poolpunase kraavihalliga arved õiendada. Töömees kutsuti seltskonda ja pakuti talle korralik soru seebikiviga viina. Mingi aja pärast oligi kraavihall kadunud. Nii see lugu jäi kuni 1945.a. kevadeni. Ühel päeval astus sama mees ühe talumehe õuele ja lasi ilma pikema jututa esimese joomakaaslase maha. Seejärel läks teise joomakaaslase juurde. Kutsus ta viisakalt toast välja ja lasi ka selle maha. Loole pani ta punkti sellega, et läks koju ja lasi ennast maha. Vaevalt, et ta seda viimast süütundest tegi.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Olen näinud saaremaal küla mis asub sellises mülkas et sinna on pea et võimatu sattuda, ometi tapeti ja põletati seal terve küla, lihtsalt niisama ...
- Krt, kas ära ei väsita juba selliste juttude levitamine, kus pole ei koha- ega isikunimesid, daatumeid ega midagi, lihtsalt paljas plära !?
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

kas tõesti jama?!

Postitus Postitas hillart »

Ah või paljas plära!! Inglitele tehti liiga ja tahetakse neid taevastest kõrgustest alla tirida. Missugune pühaduseteotus!!! Ennekuulmatu!!

Minu enda isiklik vanaisa lasti omavahelise arveteklaarimise käigus 1941. aastal nendesamade "inglite" poolt maha, kuna juhtumisi trehvas kohaliku metsavendade grupi ninamees just see vihamees olema. Tegelikult ei teinud seda küll mitte teised mehed, vaid ikka see sama eelpoolmainitud tegelane omakäeliselt.
Ja ega kohalikele meestele tuli see kah ennekuulmatu ootamatusena, et lausa selliselt. Nemad ju teadsid kah meeste omavahelistest lahkhelidest ja arvasid algul, et tegu on niisama hirmutamisega, kui kinni võeti. Ei hakka ju omakandi mehed üksteist heast peast ära tapma - nii nad arvasid. Nagu neid punaseid ümberringi selleks otstarbeks veel vähe olnud oleks. Aga näed, läks teisiti. Anna lollile võim kätte, ja siis saad alles näha ...
Ega ka Kaitseväes ilmaasjata räägita, et ülemuse juures on kõige hullemaks variandiks loll ja agar. Ja just sellisega tegu oli.
Juhtus see Lõuna-Eestis, kasutades ära aega, kui sakslased veel sisse tulnud polnud, kuid metsavennad juba võimu üle võtnud olid.
Peale esimeste saksa üksuste saabumist aga lasti muist metsavendade poolt kinnivõetuid (ikka selle samuse lolli ja agara eestvõtmisel ja käsul mahalaskmiseks kokku kogutud) koju tagasi. Mõne jaoks aga oli juba hilja.
Nii, et ärge nüüd nii väga ülistage midagi neid metsavendi ja omakaitselasi. Oli sinnagi igasugu aferiste ja hulle kogunenud, kes segaste aegade vastutusevabadust nautides vägagi hulle tegusid korda saatsid.
Ja see pole minu teada mitte ainuke sedalaadne juhtum. Kui mõni mees ikka tõega seda kõike uskuda ei taha, siis võib ju ka nimed ja kuupäevad ning kellaajad ette laduda, kuid - üritagem siiski võimaluste piirides diskreetseks jääda. Tean selle napaka võimuri sugulasi, kes igati normaalased ja korralikud inimesed on ning poleks vist kohane hakata ka neile varju heitma.
Ühesõnaga - ma tean mida räägin.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist