Lipud

Märgid, medalid, ordenid, embleemid, mis tahes muud märgid, mis Sinu vormile ei teki iseenesest... Nendega seonduvad dokumendid. Muud sõjaväeteenistuse ja lahinguautasud.
Vasta
Kasutaja avatar
Vandiraiuja
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 21 Jaan, 2007 20:58
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Lipud

Postitus Postitas Vandiraiuja »

Tere.
Kuna ei leidnud sellist teemat eraldi siis otsustasin selle tekitada.
Kas on kunagi liikunud müügiks ka lippe-saksa,eestiaegseid,ja miks mitte ka vene omi. Suurus pole oluline -laua ,seina ,masti vms. Mind hakkas see teema huvitama ja tahaksin lihtsalt teada kust on võimalik selliseid asju hankida.
Juba ette tänades kes viitsib vaeva näha.

Ja veel lugedes seda foorumeid siis tekib mul vastupandamatu soov minna oma maja pööningut läbi kaevama. Asjalugu nii,et alates maja ehitamisest (18??)on kultuuri kihti sinna kasvatatud ja legende on ka miljon aga olen targu seda tegevust edasi lükanud,sest pööning suur. Kuna aga on plaan pööningule tubade ehitamine siis arvata on,et järgmisel aastal hakkan pihta. Kui midagi huvitavat leian annan teada. Seniks jõudu.
Kasutaja avatar
Noor
Liige
Postitusi: 1846
Liitunud: 13 Aug, 2006 13:47
Asukoht: Euroopa
Kontakt:

Postitus Postitas Noor »

Tere Vandiraiuja!

Tore siin uusi foorumi liikmeid näha!
Mis pööningule tubade ehitamisesse puutub, olen üsna kindel, et nii mõnigi mees siit oleks nõus vabatahtlikult koristamise ajaks tasuta appi tulema :lol: :lol: :lol: :lol:
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kõige uhkem asi, mida müügis olen näinud, oli 90-te keskel Võru antiigiäris Voltveti vabatahtlike pritsumeeste lipp koos vardaga ja sellele löödud hõbenaelte ja embleemidega. Tollal küsitud hind on minu praeguse brutopalgaga suht sarnane, aga tollal tegid need nullid numbri taga üsna nõutuks. Pakkusin ka Eesti Ajaloomuuseumile, et ostke ära, aga ei olnud neistki asja. Tavalisi majalippe on aeg-ajalt ikka pööningutelt leitud. Eriline kurioosum on muidugi kõige esimese sini-must-valge säilimine läbi kõige selle, mis Eestit tabanud.
Kasutaja avatar
Vandiraiuja
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 21 Jaan, 2007 20:58
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas Vandiraiuja »

Tere.
Ja suured tänud abi eest koristama pakkumisel aga katsun selle raske töö ja vaevaga ise hakkama saada.
Äkki tasub ära.....
Aga ikkagi kui kellegil kuskil miskit silma hakkab ja ise ei oska sellega miskit peale hakata siis minule sobivad kõiksugu lipud.
Mis sellesse esimesse rahvuslippu puutub siis seda ikka hoiti hoole ja armastusega ja infot anti edasi põlvest põlve surivoodil nagu seda tegi Hans von Risbieteri isa Viimses Reliikvias.
Aga tänud ja kummardused selliste meeste ees kes seda tegid.
Üks teine huvitav küsimus veel,et kas keegi on kunagi kuskil lindistanud ülesse omaaegseid "Ameerika Hääle " saateid. Aga just neid mis läbi krõbina ja kribina kuskilt maa alt kostusid. Lihtsalt lapsepõlve hommikute mälestust tahaks taastada. Ärkad ikka 5 päeva nädalas selle peale kui keegi lausub sõnad " This is the voice of America" Tahaks seda kuulata mõnikord ja lastele ka õpetust jägada.
M
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Tux »

Arhiivis on olemas igatahes paljude nende Ameerika Hääle saadete kohta "Delod" koos üleskirjututega mida keegi rääkis. Tean ka seda, et mõnel endisel Ameerika Hääle töötajal on linte saate salvestustega. Kui nüüd originaalsalvestust piisavalt töödelda, siis saabki ühe huugava-vilistava-kähiseva ja ujuva lindistuse tekitada. Eriti hea mõte oleks see Türi Ringhäälingumuuseumile, võiks teha kolm tuba: esimeses oleks stuudio koos personali vahakujudega, teises tavaline eesti pere raadio ümber kogunenuna ja kolmandas vene sõdur segaja jaama kruttimas.
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Saadete lindistuste mahakirjutused on praeguse Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu välis-eesti osakonnas. Mis aastaist täpselt, ei mäleta.

Paar aastat tagasi tundsin huvi AH eesti osakonna heliarhiivi vastu, kuid tulemusteta. Justkui polevat olemas enam.

Endalgi peaks mul olema 9mm lindil salvestusi neist saadetest, aga pole antiikides kohanud mõnda odavat lindimakki, et need lindid üle kuulata. Muu on neil lintidel vist Zeppelin, Heep jms....
Kasutaja avatar
flak40
Liige
Postitusi: 93
Liitunud: 29 Aug, 2007 10:03
Asukoht: Kulna
Kontakt:

Postitus Postitas flak40 »

Foorumi alateemal ost-müük on olnud neid küll aga suuremalt jaolt ikkagi koopiad (pean silmas saksa omi) :roll:.
"Ersten rein und Letzten raus!"
Kasutaja avatar
Vandiraiuja
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 21 Jaan, 2007 20:58
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas Vandiraiuja »

AH asja hakkan siis kunagi hiljem uurima ja lippude kohapealt hoian silmad kõrvad lahti.
Üks ilus koopia ei teeks ka paha.'
Aleks
Liige
Postitusi: 695
Liitunud: 14 Okt, 2005 18:25
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aleks »

Natuke materjali, milliseid lippe otsida :)

Pilt


Pilt
Olen huvitatud Kaitseliidu ja Kaitseväe rinnamärkidest, autasudest, dokumentidest ja sümboolikast 1918 - 1940. Võimalik erinevad variandid - ost, vahetus jne. Telefon 5092935.
Kasutaja avatar
Vandiraiuja
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 21 Jaan, 2007 20:58
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas Vandiraiuja »

Väga hea valik lippe.
Aga sellised ma kardan pole enam kuskil järgi.
Tavalisi EW aegseid lippe küll aga mitte neid enam.
Igal juhul kui kellelgi on saksa ,vene,või muu riigi lippe aegade tagant.
andke teada.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist