Äkki on abiks
1. ja 2. mail puhastasid 6. polgu II pataljoni ja 1. polgu I pataljoni osad Säde jõe põhjakalda vastase väeriismeist kuni Ruhja-Volmari manteeni. 6. polgu II patlajoni 6.rood oli siis Kitse silla juures.
Polk oli kaitsel Salatsi ja Säde jõe joonel 4.-23. maini:
19. mai hommikul oli Breslau-Bauenhofi operatsioonist osa võtnud üksused Salatsi jõe joonel ning 6. rood oli varus Smuike talus.
Säde jõe forsseerimine 24.mail (vt. kaart):
Volmari vallutamise operatsioonis oli raskem osa 6.polgu II ja III pataljonil, mis asusid Säde jõe paremal kaldal Asti järvest kuni Spigge parveni, ja 3.polgu III pataljonil, mis asus Varna alevi rajoonis.
24. mail tungisid Eesti üksused üle Säde jõe, et sundida punased Ozolinii parve ümbrusest. 6. rood pidi seda tegema Silmaja talu jõekoolmest, kuid pärast said nad soodsa olukorra tõttu hoopis ületada Varna silla.
Vallutati Rentseni alev.
Volmari vallutamine 26 mail (vt. kaart):
Punaste raskepatarei hakkas linna kaotuse järel tulistama linna põhjapoolsemat osa. 6. rood tegeles tulekahjude kustutamisega.
27. mai hommikul tungisid 6. roodu osad üle Koiva jõe.
6. polk jäi peatuma Volmari Heinaste kitsarööpmelise raudtee üldjoonele Puikelni jaama ja Volmari linna vahelisse lõiku. 6. rood asus Volmari linnas ja Volmari laiarööpmelise raudtee jaamas.
