Nõukogude sõjaväebaasid

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Kasutaja avatar
Ogre
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 17 Apr, 2005 8:06
Kontakt:

Postitus Postitas Ogre »

Kuhu ise veel minna sooviks on Võru kandis asuvad Sänna ja Nurisi tuumaraketibaasid kuid need on minu teada kaitseliidu valve all, et sinna oleks hea minna väikese huvigrupiga et teha ekskursioon ja uurida olemasolevat aga ok selleks korraks ma arvan et õiged juhtnöörid on olemas ja uurimist jagab.
Maradör ära sa Sänna baasi küll tükkima hakka see on range kaitseliidu valve alla ja meestel on luba hoiatamata tulistada. Ise sai seal käidud kroonu ajal ja igal pool olid sildid et tulistatakse hoiatamata. See ohvitser kes meiega kaasas oli hoiatas et ärgu keegi mingu jumala eest kusagile metsa alla mustikaid korjama või üldse teerajalt kõrvale. Osa kohti pidid suisa mineeritud olema. Aga muidu on vaadata seal palju. Sealt on välja tulistatud tuumalõhkepeaga rakett Novaja Zemljale selle koha peal kust rakett välja tulistati on on betooni sees tõsine suur kausi kujuline auk. Pidi raketi düüsidest tulnud kuumade gaaside töö olema. Veel olevat venelane sinna betoonsarkofaagi 2 tuumalõhkepead matnud mis lekkisid ja mida ei kannatanud transportida kui minek oli. P.S Ära üldse sinna lähedale minegi kuna väravas olid sellised koletuslikud penid ja millist häält nad veel tegid :shock: Need murravad su kohe maha kui nad ketist lahti saavad. 3 korda võid arvata mida seal hoitakse et seal nii range valve on :lol:
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Ogre kirjutas:
Kuhu ise veel minna sooviks on Võru kandis asuvad Sänna ja Nurisi tuumaraketibaasid kuid need on minu teada kaitseliidu valve all, et sinna oleks hea minna väikese huvigrupiga et teha ekskursioon ja uurida olemasolevat aga ok selleks korraks ma arvan et õiged juhtnöörid on olemas ja uurimist jagab.
Maradör ära sa Sänna baasi küll tükkima hakka see on range kaitseliidu valve alla ja meestel on luba hoiatamata tulistada. Ise sai seal käidud kroonu ajal ja igal pool olid sildid et tulistatakse hoiatamata. See ohvitser kes meiega kaasas oli hoiatas et ärgu keegi mingu jumala eest kusagile metsa alla mustikaid korjama või üldse teerajalt kõrvale. Osa kohti pidid suisa mineeritud olema. Aga muidu on vaadata seal palju. Sealt on välja tulistatud tuumalõhkepeaga rakett Novaja Zemljale selle koha peal kust rakett välja tulistati on on betooni sees tõsine suur kausi kujuline auk. Pidi raketi düüsidest tulnud kuumade gaaside töö olema. Veel olevat venelane sinna betoonsarkofaagi 2 tuumalõhkepead matnud mis lekkisid ja mida ei kannatanud transportida kui minek oli. P.S Ära üldse sinna lähedale minegi kuna väravas olid sellised koletuslikud penid ja millist häält nad veel tegid :shock: Need murravad su kohe maha kui nad ketist lahti saavad. 3 korda võid arvata mida seal hoitakse et seal nii range valve on :lol:
ära tee nalja miiniväjad ja siis kohe lastakse need sildid olid küll siis vene ajast :wink:
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Veel olevat venelane sinna betoonsarkofaagi 2 tuumalõhkepead matnud mis lekkisid ja mida ei kannatanud transportida kui minek oli.

Teab keegi sellest veel midagi?
Kasutaja avatar
Ogre
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 17 Apr, 2005 8:06
Kontakt:

Postitus Postitas Ogre »

No jah muudan oma postituse ära Estoloogil on järgmises kirjas õigus vist :oops: Sai liiga ägedaks mindud.
Viimati muutis Ogre, 30 Apr, 2005 12:11, muudetud 1 kord kokku.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Kas see tekst ei lähe juba salajase või ametkondliku teabe alla EVis? :roll:
Kasutaja avatar
Ogre
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 17 Apr, 2005 8:06
Kontakt:

Postitus Postitas Ogre »

krt sellised soafi sugused ajavad hinge täis tänud estoloog et sa mu tähelepanu sellel juhtisid. Ma lähen jube ruttu närvi kui mul õigus on ja keegi hämama hakkab.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Sealt on välja tulistatud tuumalõhkepeaga rakett Novaja Zemljale selle koha peal kust rakett välja tulistati on on betooni sees tõsine suur kausi kujuline auk. Pidi raketi düüsidest tulnud kuumade gaaside töö olema. Veel olevat venelane sinna betoonsarkofaagi 2 tuumalõhkepead matnud mis lekkisid ja mida ei kannatanud transportida kui minek oli.


Selline tekst peaks karjakaupa turiste kohale meelitama! KL-lased peavad seal vist tõesti hakkama enda ümber miinivälju rajama...
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Ogre kirjutas:krt sellised soafi sugused ajavad hinge täis tänud estoloog et sa mu tähelepanu sellel juhtisid. Ma lähen jube ruttu närvi kui mul õigus on ja keegi hämama hakkab.

:twisted:
Kasutaja avatar
Ogre
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 17 Apr, 2005 8:06
Kontakt:

Postitus Postitas Ogre »

Kuulge mehed ärge mölisege kes tahab shokiturismi mingu käigu korra kohapeal ära või vähemalt üritage sinna lähedale saada. Pärast võib mulle memuaare kirjutada. Ma ei saa sel teemal siin enam lobiseda ei ole huvi KAPO tegelastega kohvi juua. Oma ühe postituse pidin juba selle pärast ära muutma kuna estoloog pani mulle aru pähe.
maradör
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 06 Sept, 2004 11:01
Kontakt:

hmm

Postitus Postitas maradör »

Ogre kirjutas:
Kuhu ise veel minna sooviks on Võru kandis asuvad Sänna ja Nurisi tuumaraketibaasid kuid need on minu teada kaitseliidu valve all, et sinna oleks hea minna väikese huvigrupiga et teha ekskursioon ja uurida olemasolevat aga ok selleks korraks ma arvan et õiged juhtnöörid on olemas ja uurimist jagab.
Maradör ära sa Sänna baasi küll tükkima hakka see on range kaitseliidu valve alla ja meestel on luba hoiatamata tulistada. Ise sai seal käidud kroonu ajal ja igal pool olid sildid et tulistatakse hoiatamata. See ohvitser kes meiega kaasas oli hoiatas et ärgu keegi mingu jumala eest kusagile metsa alla mustikaid korjama või üldse teerajalt kõrvale. Osa kohti pidid suisa mineeritud olema. Aga muidu on vaadata seal palju. Sealt on välja tulistatud tuumalõhkepeaga rakett Novaja Zemljale selle koha peal kust rakett välja tulistati on on betooni sees tõsine suur kausi kujuline auk. Pidi raketi düüsidest tulnud kuumade gaaside töö olema. Veel olevat venelane sinna betoonsarkofaagi 2 tuumalõhkepead matnud mis lekkisid ja mida ei kannatanud transportida kui minek oli. P.S Ära üldse sinna lähedale minegi kuna väravas olid sellised koletuslikud penid ja millist häält nad veel tegid :shock: Need murravad su kohe maha kui nad ketist lahti saavad. 3 korda võid arvata mida seal hoitakse et seal nii range valve on :lol:

Tundub terav postitus olevat, polegi ammu siia alapunkti sattunud. Ogre kas natuke ei liialda oma emotsioonidega.
Kellel meeldib rannas päevitada, kellel meeldib kalal käia, kellel meeldib militaarrajatisi kaardistada ja uurida...., kas sellel on mingit vahet või tähtsust. Eesti on piisavalt palju Nõukogude aegseid militaarrajatisi ja ma ei näe mingit põhjust või takistust miks neid mitte uurida, külastada ja enesele selgeks teha. Kui kuhugi on minek põhjendatult keelatud siis on see ise asi. Sildid, koerad jne seda ei keela. Selleks on korraldused, otsused, määrused ja asjade ajamiseks ning korraldamiseks oma kindel kord.
Kasutaja avatar
Ogre
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 17 Apr, 2005 8:06
Kontakt:

Postitus Postitas Ogre »

No eks sa siis mine ullike.
maradör
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 06 Sept, 2004 11:01
Kontakt:

?

Postitus Postitas maradör »

Ogre kes sa selline oled? Võiks nagu viisakust ka olla!!!
Kasutaja avatar
Ogre
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 17 Apr, 2005 8:06
Kontakt:

Postitus Postitas Ogre »

Olen kes ma olen aga kui tahad nii väga ekstreemturismi siis hakka astuma kand ja varvas Sänna poole. Kui inimene pole eelnevatest postitustest aru saanud et Sänna baasi eraisikuid ligidale ei lasta ja ikka oma joru ajab
Sildid, koerad jne seda ei keela. Selleks on korraldused, otsused, määrused ja asjade ajamiseks ning korraldamiseks oma kindel kord.
Sa võid ju kaitseministeeriumile palvekirja koostada et palun võimaldada mulle ekskursioon koos giidiga Sänna baasi siis öeldake sulle ka aga võibolla natukene viisakamalt kes sa selline oled
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Katset võib ikka teha -- ehk õnnestubki. Aga muidugi võiks enne teha natuke eeltööd -- üritada leida KL-st kedagi, kes ka ise nende objektide ajaloost huvitatud on, või siis mõnda tuttvat või tuttavatuttavat õiges kohas :wink: . Kui selliseid tuttavaid pole, tuleb alustada kõrgeimast võimalikust ülemusest -- KL objektide puhul nt vähemalt KL ülemast.

Ka praegune kaitseminister peaks olema üsna laia silmaringiga ning tsiviliseeritud inimene, kes on suuteline mõistma ka ajaloo uurimise vajalikkust. Muide ka eelmine minister Margus Hanson soosis sellist asja nagu militaarturism, oli isegi valmis mõne sellekohase trükise koostamiseks raha välja käima.
maradör
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 06 Sept, 2004 11:01
Kontakt:

Postitus Postitas maradör »

Nii see asi on, kes väga tahab see saab ikkagi. Selleks on vaja lihtsalt aega ja õigeid inimesi, kes nõus aitama ja vastu tulema. Oli ju Nõukogudeajal sama lugu. Kes tundis ohvitsere ja omas häid sõbralikke suheid nägi ikka selliseid asju mida tavainimene ei osanud uneski näha.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist