Film Talvisota

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
Vasta
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Film Talvisota

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Eestis on ilmselt suhteliselt tuntud Soome film Jätkusõjast nimega Tuntematon sotilas.

Üks kord kindral Kert ütles mulle (kui Eesti riigikaitse arendamine polnud eriti kerge), et kui tal on väga raske, nii ta vaatab selle Soome filmi Tuntematon sotilas, ja kohe saab kergem.

Soome Talvesõjast Eestis on igasuguseid arvamusi, aga ma ei tea kas siin tuntakse Pekka Parika filmit Talvisota - mis on saada ka DVD-formaadis.

Kui see oleks saada eesti keelde tekstidega, nii see oleks väga hea. Aga soovitan soojalt, et seda vaatadakse ka nii sama - keegi soome keele oskaja võiks tolkida teistele tähtsamad kohad.

See Talvesõda polnud Soomele eriti kerge, aga lihtsalt oli vaja vastupanu osutada.

Soomlasest isa kes saatis kaks oma poega rindele ütles nendele, et püüdke päästa Soome sellelt teelt millele Eesti, Läti ja Leedu on läinud. Veel viimasteks sõnadeks põegadele ütles, et mäletage mis ta ütles.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Re: Film Talvisota

Postitus Postitas Shiim »

Juhani Putkinen kirjutas: Kui see oleks saada eesti keelde tekstidega, nii see oleks väga hea. Aga soovitan soojalt, et seda vaatadakse ka nii sama - keegi soome keele oskaja võiks tolkida teistele tähtsamad kohad.
Sellest filmist on foorumis varem juttu üsna palju olnud. Et kus müüakse jne.
Aga internetis levivad subtiitrid on minu tõlgitud (sel ajal kui tõlkisin seda filmi veel eestikeelsest videolevis polnud ka).
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: Film Talvisota

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Shiim kirjutas:
Juhani Putkinen kirjutas: Kui see oleks saada eesti keelde tekstidega, nii see oleks väga hea. Aga soovitan soojalt, et seda vaatadakse ka nii sama - keegi soome keele oskaja võiks tolkida teistele tähtsamad kohad.
Sellest filmist on foorumis varem juttu üsna palju olnud. Et kus müüakse jne.
Aga internetis levivad subtiitrid on minu tõlgitud (sel ajal kui tõlkisin seda filmi veel eestikeelsest videolevis polnud ka).
Ma ei teadnudki, et sellest on mingeid eestikeelseid subtiitreid. On suurepärane, et on.

Minu arust sellest filmist saaks väikse vaevaga hea ajalugu tutvustava filmi. Vahele võiks lisata täpset informatsiooni näiteks kellegi Eesti ajaloolase poolt jutlustatuna, võiks lisata kaarte, jne. Mõnda asja võiks kah ära lõigada.
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Seda filmi on näidatud isegi TV 1 (oli kunagi selline kanal) . Ja seda filmi näidati aastal 89-90 Eesti(ENSV) kinodes . Te ei kujuta ette milise mulje jättis see film 10-11 aastasele poisile !!! Ja mis mulje jättis see Viljandi dessantnikutele kes ka seda filmi vaatasid :-P. Eesti keeles on ilmunud ka Antti Tuuri raamat"Talvesõda" (aastal 1991)mille põhjal siis film tehtud on.
Olemas eesti subtiitritega nii VHS kui DVD.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Neile, kes filmi näinud ei ole, aga palun
http://thepiratebay.org/tor/3862280/TUN ... sub._prien
Eriti meeldib mulle kellegi kommentar seal all.

Finland was one of the 3 countries (fighting in the III WW)that did not get occupied by a forgein contry. USA, England and Finland.. At the time the population equaled Half the population of New York. We fought off over 2 million russians! So If Hollywood want another 300 movie, read some of the Finnish winter war.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Hugo räägib nüüd küll hoopis teisest filmist
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Lupus kirjutas:Hugo räägib nüüd küll hoopis teisest filmist
Hugol on selles mõttes õigus, et küsimus on Teisest Maailmasõjast.

Teise Maailmasõja üks etendustest oli Talvesõda ja teine etenus Jätkusõda.

Teise Maailmasõjasse osalenud riikidest vaid väheste pealinna ei okupeeritud. Helsingi oli üks nendest väga vähestest.

Tiblastan püüdis küll purustada Helsingi oma lennuväega, aga ka see läks luhta. Rohkem kui 95% pommidest läks väljaspoole Helsingit. Oli hästi organiseeritud õhutõrje, tiblalendurid ei lihtsalt julgenut lennata läbi sellest õhutõrjevööndist vaid viskasid pommid kas või merre ja keerasid ringi.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Sain asjast aru nii, et on kaks filmi. Esimene jätkusõjast nimega "Tuntematon sotilas".
Teine talvesõjast "Talvisota".
See viimane on Eestis kuulus ja tuntud film, mis ringles siin nii internetis, kui videolevis, kui ka poodides jne...
Esimene on aga valmistatud 50-ndatel aastatel ja arvestades meie tolleaegset poliitilist seisu, siis arvan, et see Eestis eriti populaarne film ei olnud, kuna tõenäoliselt kuulus keelatud filmide nimekirja.
Sellepärast ka see minu postitus, kuskohast seda filmi saab.
Ise ma Tuntematon sotilast näinud ei ole, aga tänu Juhanile sain teada, et see olemas on.
Kuna Soome II-s maailmasõjas mulle suurt huvi pakub, siis on mul plaanis ka see 50-date film ära vaadata.
Pealiskaudsel klõpsimisel tundub, et tegu millegi sarnasega nagu meil "Inimesed sõdurisinelis", ainult et soomlased on seal filmis muidugi oma vormis ja omal poolel nagu peab ja oleks ka meil pidanud.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

hugo1 kirjutas:Sain asjast aru nii, et on kaks filmi. Esimene jätkusõjast nimega "Tuntematon sotilas".
Teine talvesõjast "Talvisota".
Sellest Jätkusõja filmist Tuntematon sotilas, mis näitab ka selle kui soomlased pidasid, pärast tiblastani poolt alustatud Jätkusõda, edukat ründesõda kunin Syväri, Äänisjärvi, Poventsa, on kaks erinevat DVD-versiooni:

1. Edvin Laine poolt 1955 a. vändatut mustvalge - täitsa hea film.

2. Rauni Molbergi hiljem tehtud värviline - mulle isiklikult see ei meeldi üldse.

See esimene on igal aastal näidatud Soome iseseisvuspäeval (6.12.) televiisoris, ei tea kui kaua.

Kui nüüd Soome sõjafilmidest hakati rääkima, nii nüüd on ka täitsa uus esimest korda 5.12.2007 kinodes näidatud (mitte tollal veel avalikkusele) dokumentaalne film Tali-Ihantala. See räägib aasta 1944 edukadest tõrjelahingudest. On Ake Lindmani vändatud.

Soovitan soojalt.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Juhani Putkinen kirjutas:Kui nüüd Soome sõjafilmidest hakati rääkima, nii nüüd on ka täitsa uus esimest korda 5.12.2007 kinodes näidatud (mitte tollal veel avalikkusele) dokumentaalne film Tali-Ihantala. See räägib aasta 1944 edukadest tõrjelahingudest. On Ake Lindmani vändatud.
Soovitan soojalt.
Mida tegi selles filmis Ivo Uukkivi või kellele ta hääle andis?
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Shiim kirjutas:
Juhani Putkinen kirjutas:Kui nüüd Soome sõjafilmidest hakati rääkima, nii nüüd on ka täitsa uus esimest korda 5.12.2007 kinodes näidatud (mitte tollal veel avalikkusele) dokumentaalne film Tali-Ihantala. See räägib aasta 1944 edukadest tõrjelahingudest. On Ake Lindmani vändatud.
Soovitan soojalt.
Mida tegi selles filmis Ivo Uukkivi või kellele ta hääle andis?
Kahjuks ei oska ütelda. Ma olen näinud ainult selle eeletenduse 5.12.2007. DVD:t pole minu teada veel saada.
Kasutaja avatar
Yamamoto
Liige
Postitusi: 135
Liitunud: 27 Dets, 2007 12:19
Kontakt:

Postitus Postitas Yamamoto »

"Tuntematon Sotilas" on mul arvutis küll, aga heli on sealt puudu.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Yamamoto kirjutas:"Tuntematon Sotilas" on mul arvutis küll, aga heli on sealt puudu.
Ma ei saa aru mis on teha filmiga ilma helita?

See film on täiesti saadaval DVD-formaadis, hankige kas või kambas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline