Vilaski raketibaas

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
maradör
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 06 Sept, 2004 11:01
Kontakt:

Postitus Postitas maradör »

Vilaskis tundub nagu kõige rohkem vaadata. Suvel käisin Rooni ja Unikülas baasid läbi ja need olid väga kehvas seisus. Ainult varemed:(
Mõtlesin et kuna on Kagu-Eesti kanti minek siis võiks Vilaski exkursiooni kokku viia pigem Sänna ja Nursi tuumaraketibaasidega. Need on tunduvalt paremas seisukorras ja pole sealt ka kuigi kaugel ca pool tundi ehk sõitu.
Ette panek oleks teha tuur mai alul. Siis peaks olema kuivema ka ja loodus ka huvipakkuvam.
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2056
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas speedsta »

Sänna on kena koht küll aga sinna pole niisama mõtet tikkuda, võite tina saada. Nursi on parajalt kehvas seisukorras.
MP
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 14 Jaan, 2005 14:02
Asukoht: lõuna-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas MP »

Olen ise pärit lõuna- eestist .
Kunagi elanud Valgamaal - Vilaski baasist ca 10 km kaugusel.
Uniküla baasi ei ole vist mõtet minna, 1990 aastate alguses oli seal juba puhas plats.
Sänna ja Nursi on Kupi pataljoni valduses.
Mercher
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mercher »

Ühesõnaga, teeb siis nii, et planeerime selle sõidu mai algusesse. Oleks vaja teada, palju üldse inimesi kokku tuleb, kust kohast keegi tuleb jne. Kui ma ei eksi, siis 1661 vist üsna kohalik seal Vilaski-kandis? Aga võib-olla ma ka eksin. Igatahes mina koos meeskonnaga hakkan Tallinna poolt tulema, kui siit veel tulijaid, siis võiks marsruudid ühildada, seltsis põnevam :lol:
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

oleneb ajast ja ma tuleksin pärnust
Kasutaja avatar
Manstein
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 04 Apr, 2005 19:19
Kontakt:

Postitus Postitas Manstein »

Elan ise sealsamas kõrval Tsirguliinas ja olen baasis palju käinud isegi siis kui seal midagi valve sarnast veel oli.Sel ajal oli seal praktiliselt kõik korras ainult igasugune raketijuhtimis tehnika oli kas ära viidud või katki pekstud.Viimati kui seal suvel käisin oli igatahes sahtide põhjas vesi ja viimaste andmete järgi on vallavalitsus sahtid pealt sulgenud oli vist mingi jama kellegiga.Aga keskmine juhtimispunker peaks lahti olema,ise pole seal taskulambi puudumise tõttu käinud aga kavatsus on kül ära käia.Igatahes kui peaksite tulema andke ka mulle teada.
Dulce et decorum est pro patria mori.
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

Olen Nursi ümbruses kolanud, kuid kahjuke eriti baasis pole käinud, kunagi kui minna oleks saanud, sattusid mingisugused laskeharjutused samale päevale ning meid sinna sisse ei lastud. Uurisin kaarte ning tekkis huvi Sänna baasi kohta, kumb varem ehitati Nursi või Sänna? Nursi sai valmis peale Kuuba kriisi umbes.
Vanaisa sealt ligidalt pärit, ütles, et koduni olid igasugused lasud vahel kuulda u.6-8 km
Plaanis see aasta seda kõike uurimas käia.
vanakaru
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 11 Mär, 2005 15:52
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas vanakaru »

Antke siis valjusti ja varakul teada kui kuhugi minek on...
Igal ühel oma tõde.
Mercher
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mercher »

Mercher kirjutas:Ühesõnaga, teeb siis nii, et planeerime selle sõidu mai algusesse. Oleks vaja teada, palju üldse inimesi kokku tuleb, kust kohast keegi tuleb jne. Kui ma ei eksi, siis 1661 vist üsna kohalik seal Vilaski-kandis? Aga võib-olla ma ka eksin. Igatahes mina koos meeskonnaga hakkan Tallinna poolt tulema, kui siit veel tulijaid, siis võiks marsruudid ühildada, seltsis põnevam :lol:
Pakuksin Vilaski raketibaasi (ja veel kahe objekti - nende kohta küsige maradör`ilt) külastamiseks välja aja 7.-8. mai. Paluks siis kõigil, kes tulevad teada anda minu postkasti kaudu (tore oleks, kui saaks tel.nr-d). Samuti, kui kuupäevad ei sobi, võiks varakult teada anda ja alternatiive pakkuda. Samas võiks kokku võtta ka inimesed, kes Tallinnast tulevad. Mujalt tulijatega võiks kohtuda kas teel sinna või siis koha peal. Ärge varustust siis unustage :lol: :lol: :lol:
Mercher
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Vilaski keskmaa rakettide baas NB! Uued pildid!

Postitus Postitas Mercher »

Sai siis nüüd seal ära käidud ja saime elamuse kogu eluks :D :D :D Kui kedagi huvitab, siis läheme varsti sinna tagasi (kuupäev pole veel paigas)!
Viimati muutis Mercher, 12 Mai, 2005 13:07, muudetud 2 korda kokku.
We're all God's people
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan2.gif[/img]
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

Olen sellest baasist küll kuulnud, kuid täpsemalt midagi ei tea...Kus ta asub ning mis seisukorras on?
MP
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 14 Jaan, 2005 14:02
Asukoht: lõuna-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas MP »

Mercher"ile:
Rõõm kuulda et Vilaskis käimine oli asjalik, isegi praegu, kui sellest on möödas ca 15 aastat kui mina seal esimest korda käisin :lol:
rain4
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Apr, 2005 19:12
Kontakt:

Postitus Postitas rain4 »

Mis te siis seal veel nägite.... sealt kuskil veel edasi kah pääseb vä.... ma seal vahepeal käin ja varsti peaksin veel minema FILMIMA :P Seal vist mingi kaks korrust vist ongi... otsisime aga kaugemale ei jõudnutki... pikka aega tagasi mingid käisid ja leidsid kuskilt vahest mingi toa taolise asja.... aga see oli kah päris tükk aega tagasi...
Mercher
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mercher »

ER kirjutas:Olen sellest baasist küll kuulnud, kuid täpsemalt midagi ei tea...Kus ta asub ning mis seisukorras on?
Asub baas Valgast ca 11 km kaugusel (täpsemalt ei oska seletada, kuna pole kohalik, kuid sõitsime lõpuks baasist otseteed mööda Valga linna sisse). Seisukord on järgmine: raketisahtide ja juhtimispunkti ehitised on suhteliselt hästi säilinud, arvatavasti seepärast, et need asuvad maa all. Loomulikult on enamus juhtmeid ja agregaate minema sealt viidud, kuid ehitis ise (ja loomulikult sahtid) on päris heas korras. Sama kehtib ka tuumalõhkepeade hoidla kohta (vähemalt välisel vaatlusel), ehkki sisse sinna ei pääse. Ülejäänud väeosa ehitised (kasarmupiirkond ja tehniline osakond, garaaźid ja töökojad) on suht trööstitud, kuid hetkel saab veel selgelt aimu, mis ja kus on olnud. 10 aasta pärast enam arvatavasti mitte :( Igatahes, kel huvi on - soovitan soojalt seal ära käia :D
We're all God's people
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan2.gif[/img]
Mercher
Liige
Postitusi: 172
Liitunud: 29 Sept, 2004 18:08
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Pildid

Postitus Postitas Mercher »

Nüüd siis on ka pildikogu Vilaskist üles pandud http://www.minupildid.ee/main.php/users ... r/Vilaski/
Viimati muutis Mercher, 27 Veebr, 2007 11:23, muudetud 2 korda kokku.
We're all God's people
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan2.gif[/img]
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist