UAZ-469

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
muhno
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 17 Juun, 2008 20:36
Asukoht: pärnu
Kontakt:

UAZ-469

Postitus Postitas muhno »

Mõõtkava on 1/35
Tootja Military Wheels
Mudeli tegi mul valmis isa. Ta ei hakanud omale kontot tegema ja osaleb koos minuga siin foorumis

Tegu mudeliga mille puhul ükski detail ei sobinud omavahel kokku. Poolakad olid ikka paraja käkki kokku teinud. Algselt plaanitud paar nädalat tööd mudeli peale venis pea kahe kuuliseks pusimiseks . Katus, uksed kapott, roolivardad olid lühikesed. Veel ei sobinud poolakate poolt etteantud värvinumbrid. Ega see lõpptulemus ei tulnud päris selline nagu oleksin tahtnud.



Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

ja lõpetuseks siis mõned pildid kogu kollektsioonist. Piltidel on nii tanke kui lennukeid kui autosid. Kogume kõikke.

Pilt
nendest vene mudelitest sai kõik alguse

Pilt

Tegu siis 70ndatest pärit mudeliga mis on täielikult ise valmis tehtud nullist.

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Hellcat
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 30 Jaan, 2008 17:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hellcat »

väga võimas vaatepilt...neid vanu 1:43 mudeleid on minulgi maal paar sada...aga see militaartehnika rivi ja kõik need kokku pandud kit autod olid küll ikka suud veele ajav pilt.

ja uazi kohta nii palju et ka mina teen hetkel sellist ja mingi vene firma oma on see....iseasi on see et mitte üksgi tükk ei sobi õigelt kokku....
sinu oma mis sul isa tegi on päris hästi tehtud ja kokku pandud kuid tuled on värviga koos...samas kas see peaks välja nägema nagu mudane???
mudu käib küll.;)
liitun mudelihuvilistega:D...
rms. Rakmed
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 30 Dets, 2007 19:30
Kontakt:

Postitus Postitas rms. Rakmed »

Noh, eks need reaalsed sõjaväe UAZ'd ole ka sellised vähe kööbakad enamasti, ses suhtes ei tasu vast muretseda. 8)
Kasutaja avatar
Hellcat
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 30 Jaan, 2008 17:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hellcat »

vabandust aga kui ma siin nüüd oma uaziku karpi vaatasin nägin et tegu sama firma masinaga...niisiis üks küsimus:
minu uazil ei saa kuidagi panna paika amorte...need lihtsalt on liiga pikad ja ulatuvad siis üleääre.kui saaks näha mõnda pilti koopa ja ratta vahepealt saaks ma enda uazi edasi teha.põhimõtteliselt ei läind üksgi tükk ilusti paika...
liitun mudelihuvilistega:D...
silverykssilm
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 16 Apr, 2005 19:32
Asukoht: saue
Kontakt:

Postitus Postitas silverykssilm »

Kõigepealt minupoolsed vabandused kohe ette ära, et veidi teemat solgin.


Nende nn. vanade 1:43 mõõtkavas mudelikogujate kohtumispaik on siin ;
www.carmodel.ee
muhno
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 17 Juun, 2008 20:36
Asukoht: pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas muhno »

Hellcat kirjutas:vabandust aga kui ma siin nüüd oma uaziku karpi vaatasin nägin et tegu sama firma masinaga...niisiis üks küsimus:
minu uazil ei saa kuidagi panna paika amorte...need lihtsalt on liiga pikad ja ulatuvad siis üleääre.kui saaks näha mõnda pilti koopa ja ratta vahepealt saaks ma enda uazi edasi teha.põhimõtteliselt ei läind üksgi tükk ilusti paika...

Pilti ei saa teha kuna see ei paistaks sealt välja korralikult. Aga minupoolne väike õpetus oleks selline.
1. Esimesed amordid liimi raamipesadesse ära nii et amordi välimised otsad jäeksid esisilla ja vedru salongi poolsesse nurka
2Ja siis lõikka need parajaks.

Pilte leiad amortidest kui googledad. Märksõnaks pane uaz 469 . Kahjuks ei mäleta enam seda kindlat lehte kust leidsin amortide pildid.


Kõige hullem jama tekib aga roolivardaga.Sest seal tuleb freesida mootori poolset aukku sügavamaks ja armatuurlaua ülesse poole. Rooli nurk ei ole õige sellel mudelil

Tulede värvimiseks oli kasutatud revelli spets värvi aga need ei katnud korralikult tulesid. Ja tulede klaasid on hoopis vanadest jääkidest võetud ja peegel samuti. Selles komplektis peeglit ei ole

Kui tekib probleeme veel siis küsi julgesti
Kasutaja avatar
Hellcat
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 30 Jaan, 2008 17:34
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hellcat »

ei ma sain sele roolivarda paika küll...kuigi üliviltu..
amorte siis lõikan,vaatame mis välja tuleb...tänan õpetuse eest.:)
liitun mudelihuvilistega:D...
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Minu jaoks on see masin mudeli kujul rohkem nagu tundmatu looma nahk, aga valmiskujul pildil pole väga vigagi. Suunatulede punane on mõnes kohas veidi üle ääre"jalutama" läinud ja esilaternad tunduvad miskipärast erinevat tooni, aga muidu on täiesti äratuntav. Nii et minu arvates päris hea tulemus! Rataste ja porikoobaste toonimine on muidugi maitse asi, mis tuleb igalühel endal otsustada.
Teistel fotodel olev mudelite kogu on üsna aukartustäratav, kohe näha et kogumisega on päris pikalt ja põhjalikult tegeletud.

Igatahes jõudu ja kannatlikkust!

Urmas.
ince2010
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Mär, 2011 13:32
Asukoht: Tartu
Kontakt:

O: nsvl mudelid, mõõtkavas 1/43

Postitus Postitas ince2010 »

Tere

Kõik, kellel on veel alles nsvl aegseid mudeleid, (võivad ka katkised olla) kirjutada mailile: indrek365@hot.ee
mob: 58 020 872

Indrek
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Kogu on vägev tõesti! Arvestatdes 1/35 mõõtkava pole Uaziku värvimine just kõige paremini õnnestunud aga harjutamine teeb meistriks :wink: Pisemate detailide värvimine õnnestub paremini luubi all. Neid on Oomi poes mitmet-setmet varianti saada.
Anton - horridoo!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist