T-28

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

T-28

Postitus Postitas andrusan »

Seekord siis minu "sõjatehase" tootmisliinil selline http://et.wikipedia.org/wiki/T-28 masin.
Karbi kaas
Pilt

Siiani on kokkupanek läinud enamvähem normaalselt. Plastik on ainult jube pehme ja seetõttu peab restilt lõikamisega väga ettevaatlik olema. Samal põhjusel on ka detaile lihvida pisut kehvem, kui näiteks Dragoni plastikut. Suuremad tükid on kohati kõverad, aga tänu plastiku pehmusele/painduvusele, ei valmista nende paikasobitamine erilisi probleeme. Lihvimist ja puhastamist on palju, aga see teeb töö huvitavaks - olengi juba heade asjadega ära harjunud...
Pilt Pilt

Karbiga kaasa tulnud roomikud tundusid väga nigelad, seetõttu sai nende asemele Friuli omad tellitud. Roomiku koostamise ajal laksasin ritta 112 lüli, nagu neid kirjade järgi olema peaks, aga roomikut paika sobitades selgus, et otsad ei ulatu kokku. Panin 4 lüli lisaks, aga siis tundus jälle, et seda on palju ja roomik jäi väga lõdvaks. Lõpuks jäi 115 lüli.
Pilt Pilt
Pilt Pilt

Tänaõhtune seis on siis selline. Mootoriruum sai kruntvärvi alla, meeskonnaruum tuleb valge. Piltidel on alles esimene värvikiht.
Pilt Pilt

Jätkub... (järgmine kord) :wink:
Tervitused
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2112
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Postitus Postitas vaoinas »

Väga lahe, et keegi ka haruldast vene rauda kokku paneb. Ega sul palju markeerimisvariante ei olegi - 4 tükki neid elukaid vist kokku tehtigi, kui ma õigesti mäletan. Tea, kuidas olukord 1:35 t-35'ga mudeliriiulitel on. Kui sa juba käesoleva valmis saad, siis t-35'ga moodustaks nag paganama hea ansambli.

Mudel tundub puhtalt kokku pandud ja näeb hea välja, Friulid jätavad muidugi eriti positiivse mulje. Kuidas plastiku täpsus on, võrreldes näiteks Dragoniga?

Ja ilmselgelt tahaks seda elukat järgmisel kokkutulekul oma silmaga näha:)

Kristjan
asjaajaja
Liige
Postitusi: 800
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

Ma ei suuda oma suud pidada ja arvan, et von Mansteinil on aeg meile üht-teist näidata. Tõsi küll, see on lühikeseraudse kahuriga...
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Kasutaja avatar
urmo25
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 25 Okt, 2007 20:38
Kontakt:

Postitus Postitas urmo25 »

edu paris tore masin
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Huvitav projekt, kohe igas mõttes - üks tolle aja efektsemaid keskmisi tanke üldse (vähemalt minu arvates :roll: )
Aga selles karbis on kohe "kala" kaasas - alates 1936 aastast monteeriti mootori all olevatele kärudele (eest neljas ja viies) täismetallist rattad, ilma kummibandaažideta. Mudeli karbis neid vist ei leia? Kuid peaksid olema - nad näevad ikka tüki maad teisiti välja ja veerepind läigib siis kah metalselt, nii et tuleks mõelda vist...
Vaat sellised peaksid nad olema, võrreldes tavalistega:
Pilt

Mul peaks kusagil olema vana Aer-Moldova T-28, või vähemalt selle jupid, ehk leian ratta - neil olid sihukesed rattad kohe kaasas - siis võin kloonida, kui huvi pakub.

Urmas.
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

fossiil kirjutas: siis võin kloonida, kui huvi pakub.

Urmas.
Ise sa selle välja pakkusid - paari päeva pärast olen "alandliku" näoga su ukse taga... :twisted:
Tervitused
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Nojah, eks ta nii olegi - kahj ju, kui muidu saaks mudeli korralikumaks, aga pole mida külge panna...
Aga paari päevaga ma hakkama ei saanud - leidsin küll selle vana mudeli üles ja vajalik ratas oli samuti olemas, kuid ega seegi tegelikult kes teab mis õnnelikku tunnet esile ei kutsunud. Võtsin seepärast hoopis tavalise ICM -i ratta, ajasin läbimõõdu superliimi ja pahtli seguga jämedaks ja treisin veerepinna üle ning servad kanti. No ja seestpoolt kah veidi sarnasemaks, pildil on näha, vasakul on Aer-Moldova ratas:


Pilt

Täna üritan vormi valmis teha, siis vaatame edasi.

Urmas.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Tore on, et Meistri käpa all hakkab vormuma selline haruldane shedööver. Lõbus on vaadata kuidas mässad interjööriga. Kui saad veel alla metallist rattapaarid,on koopiatase arvestatav. Teades su head kunstnikukätt, võib eeldada väga head tulemust.
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

See masin karbist panna on ikka päris nutune. Korpus ja tornid jäävad üpris lagedad. Seepärast oleks soovitav vaadata pilte muuseumimasinatest, siis on selge pilt kuhu ja kuidas keevitust vedada. Veel on tal hunnikute kaupa puudu neete, polte ja mutreid, mida võiks ka juurde lisada. Põhi on täiesti lage, õnneks see ei jää näha. Lindid aga on minu meelest täitsa head, kokku läksid väga tihkelt, peaaegu ilma liimita. Valida võib kas pikka või lühikest kahurit, oled sa juba otsustanud? Samuti võib koostada torni raamantenniga või ilma. Nii et selle masinaga on sebimist üksjagu.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Endal ootab ka see masin kapiotsas, kuigi jah aiman et seisab ta seal kaua.

Siiamaani päris kobe juba, sisemust ka eriti näha ei jaa, seega plusspunktid et seda värvida ja monteerida viitsid. :wink:
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Rattad valatud, täna õhtul koukisin viimase vormist välja.
Fossiilile tuhat tänu!
Pilt
Pilt

Hakkasin vaikselt ka korpust kokku panema ja pean ütlema, et sellise "saastaga" pole mina veel kokku puutunud. Ehk siis vedelast ja nätskest plastikust sai eespool räägitud, lisaks sellele on pea kõik detailid kõverad, mõõdust väljas ja valuvigadega. Lõikumist, uuristamist, savimist ja lihvimist ikka täie raha eest. Kallele soovitan, teistele mitte :twisted:
Pilt
Pilt
Pilt

Selle mudeli peal saab jälle keevitamisega kätt proovida, küll ta sedasi ükskord tulema ka hakkab. Kuna igasugused paneelide liited on nii võimatult kõverad, siis lisasin mõne keevituse ka sellisesse kohta, kus minu valduses olevate piltide põhjal seda arvatavasti originaalis olema ei peaks, aga las olla siis minu masin nö "välitingimustes moderniseeritud"
Pilt
Pilt
Pilt

Hetkeseis siis selline. Kindlasti tuleb midagi ette võtta kuulipildujatega, praegused on ikka kole õnnetukesed. Eks siin tuleb vist jälle lootusrikka pilguga alt üles Urmase poole vaadata ...
Pilt
Pilt

Järgmise korrani
Tervitused
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2065
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Mõnus kolakas. Mulle meeldib see keevitus.. sihuke vaba käega lastud, ilmselt keevitaja polnud julenud partorgi silma all sadat teha ja keevitas kainelt :)
von manstein
Liige
Postitusi: 1403
Liitunud: 25 Mär, 2008 13:16
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas von manstein »

Näha, et dragoni ja muude kvaliteetasjade tootjate mudelid rikuvad tegijad ikka täitsa ära. Kui omal ajal 1/35 mõõtkavasse kolisin, sattusid kätte just zvezda, alani ja alangeri hitid:t-28, bt5, T-26 ja T-37. Peale peent skaalat tundusid need ikka tohutu detailsed.
Tänu sellele, et dragoni asju pole enne näinud, sai need kõik kokku pandud ikka tõsise vaimustusega, seda enam et hiljem galeriides kondades ei tundunudki oma tööd nii kehvad. Aga ega alternatiivi ei olekski, sest vankade sõjaeelset tehnikat keegi teine ei toodagi.
Nii et rõõm näha, et sa uue kooli tegijana ühe sellise "hitiga" mässad.Ära ainult püssi põõsasse viska.
Mis keevitust puudutab, peaks jälgima, et see ei tuleks paksem, kui kaks kolmandikku reaalse soomusplaadi paksusest. Reaalselt siis vast mingi 0,5mm. Sinu masina peal tunduvad nad kuidagi liiga jämedad.
Külgedel olevate kastide alumistele servadele ei maksaks küll keevitust panna, sest sest porilauad on tehtud õhukesest plekist, mida ei saanud keevitada.
Mis kuulipritse puudutab, siis tagantjärgi arvates oleks ma enda masinal nad originaalid jätnud. Nimelt nägin hullusti vaeva, et süstlanõeltest paremaid asju konstrueerida. Aga valmis mudelit pildistads ei jää midagi näha.
Nii et jõudu sulle asjaga maadlemisel!



.
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Tänane ilm soosis jälle mudeliehitust ja nii sai taas pisut tanki kallal nokitsetud.
Fossiili käest sain väga head joonised ja nende abil tegin vasakule küljele resti. "Valed" keevitused lihvisin siledaks ja suure pasunatoru asendasin KV karbist laenatuga.
Pilt
Pilt

Värvimisel otsustasin seekord kasutada nn. malelaua kombinatsiooni - katsin kogu korpuse valge kruntvärviga ja nurgad/õnarused värvisin mustaks. Kas selline süsteem ka ennast õigustab, eks seda näeb pärast valmis mudeli pealt. Taustal paistab ka järgmine projekt...
Nii kaua, kui korpuse ülaosa kuivab, võtsin alumise poole pesu ja tolmutamise ette. Väga hea, et siin ehitamise kroonikat pean, piltide pealt on väga hästi näha, mida veel täiendada või ümber teha. Roomikud said fotosessiooniks kiirustades valepidi alla, aga nii nad ei jää.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kuna fotod on tehtud välguga, siis piltidelt paistab tolm punasem, kui tegelikult on. Vaatan asja veel päevavalguses üle, kui ikka on liiga roostene, siis võibolla toonin veidi pruunimaks või hallimaks.
Tervitused
asjaajaja
Liige
Postitusi: 800
Liitunud: 07 Dets, 2004 16:03
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas asjaajaja »

See asi paistab juba täitsa kobe välja! Mine samas taktis edasi!
Kõik, mis toimub praegu, on minuti pärast juba ajalugu
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist