Kas keegi teab midagi nende meeste sõjateest?

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Vasta
Kasutaja avatar
Jimmy Ace
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 05 Sept, 2005 19:02
Kontakt:

Kas keegi teab midagi nende meeste sõjateest?

Postitus Postitas Jimmy Ace »

Loodan, et ma Andmekaitseseadust ei riku, kuid osaline loetelu on järgnev...

Annuk Jaan
Avik Endel
Au Ilmar
Aeg Endel
Ait Arnold
Arrak Toomas
Edal Heino
Elken Laos
Eelma Ati
Einstein Helmond
Gorkov Voldemar
Helde August
Jaansoo Raimond
Jõgi Manivald
Joor Ilmar
Juuse ...
Iljas Evald
Kruus Evald
Kalmets Johannes
Karis Leonhard
Kaubi Ilmar
Kuivjõgi Valdur
Kuldsaar Hermann
Kabel Ülo
Kalda Helmuth
Kreitsmann Erich
Kiitsak Arnold
Keerna Kalju
Kannusaar Feliks
Kask August
Kaljumägi Albert
Kull Endel
Kuusk Uno
Korsten Heino
Kannusk Kalju
Lips Olav
Lant Paul
...

Tegemist on 44nda augustis 20. Eesti diviisi asendus- ja väljaõpperügementi mobiliseeritud meestega. Nende hulgas on üks minu sugulane, kellest pole peale sõda midagi teada. Äkki õnnestub midagi mehe saatuse kohta välja selgitada.
!!!
v2ikevend
Uudistaja
Postitusi: 4
Liitunud: 22 Dets, 2008 23:48
Kontakt:

Postitus Postitas v2ikevend »

Tervist, oleks sa mõni aeg varem küsinud ehk oleksin sulle öelda ka saanud, minu vanaonu on samas nimekirjas. :?
Kasutaja avatar
Rebu
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 01 Dets, 2007 11:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Rebu »

Kruus Evaldi kohta oskan infot anda.Ta oli mu sugulane.Jäi ellu,viidi mitu aastat peale sõda siberisse.Elas 2007 aastani.
Kogun saksa ja vene kolu
Kasutaja avatar
Jimmy Ace
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 05 Sept, 2005 19:02
Kontakt:

Postitus Postitas Jimmy Ace »

Tere! Vabandan, et ei ole seda teemat juba mõnda aega vaadanud. Kas äkki oskate vähimalgi määral kommenteerida oma sugulaste sõjateed? Mis sai peale Paldiskit neist edasi?
!!!
Kasutaja avatar
helmet-ss
Liige
Postitusi: 41
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:38
Kontakt:

Postitus Postitas helmet-ss »

Nimekirjas Arnold Kiitsak, on minu isa onu. Arnold jäi peale sõda saksamaale elama,abiellus ,töötas ehitajana. Hetkel peab pensionipõlve. Waldbrölis. Leidsin ta u 5 aasta eest ,kui suguvõsa uurima hakkasin.
Kasutaja avatar
Jimmy Ace
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 05 Sept, 2005 19:02
Kontakt:

Postitus Postitas Jimmy Ace »

helmet-ss kirjutas:Nimekirjas Arnold Kiitsak, on minu isa onu. Arnold jäi peale sõda saksamaale elama,abiellus ,töötas ehitajana. Hetkel peab pensionipõlve. Waldbrölis. Leidsin ta u 5 aasta eest ,kui suguvõsa uurima hakkasin.
Kas talle on võimalik kirjutada või on niisama midagi teada tema sõjateest?
!!!
teetkorsten
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Nov, 2011 16:05
Asukoht: Kohtla-Järve
Kontakt:

Re: Kas keegi teab midagi nende meeste sõjateest?

Postitus Postitas teetkorsten »

Heino(-Eduard) Korsten on minu isa. St oli. Ta lahkus parematele jahimaadele 2004. aastal 77aastasena. Tean tema nn sõjateest, et nende väljaõppelaager - või vähemalt mingi peatuspunkt - oli Kloogal. Aegajalt ta meenutas koledat pilti, mis avanes, kui nö likvideeriti lähedal asuvat koonduslaagrit. Kole hais ja tuli, kui põletati sealseid asukaid.

Isa deserteerus ühes teise noormehega, kes minu mäletamist mööda oli Kiviõli poiss, oma väeosast - relvad kaasas. Hüpati maha rongist - isa ja see Kiviõli kutt olid vahis. Isa oli siis 17aastane.

Hiljem tal õnnestus okupantide eest seda episoodi varjata. Lisaks tegi Lüganuse kirikuõpetaja kirikukirjades, mis oligi tollane rahvastikuregister, ta 2 aastat nooremaks, nii ei võetud teda Punaarmeesse.

[R-67 Eesti SS-leegion, Nim 1 Säilik 3 Lk 71-2 1944; käskkiri nr 89/44 Korsten Heino M 26.10.1926 ..

R-358 N 1 S 51a L 102 1944; Lüganuse vallavalitsuses arvelvõetud tagavaraväelaste registreerimiskaart Korsten Heinu M 26.10.1926]
Kasutaja avatar
Jimmy Ace
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 05 Sept, 2005 19:02
Kontakt:

Re: Kas keegi teab midagi nende meeste sõjateest?

Postitus Postitas Jimmy Ace »

Tere
Vahepeal on mitu aastat möödunud ja paraku ei ole ma antud teemat uuendanud. Sain kadunud isiku kohta info Saksa Punasest Ristist. Nimelt suri minu sugulane Novgorodi lähedal vangilaagris. Arvatavasti jäi ta Paldiskist (Kloogalt) lahkumisel venelaste kätte ja saadeti (nagu paljud teised) Novgorodi. Täiesti juhuslikult sain Saaremaa ühe õigeusu õpetajaga (Innokenti Hiiet) jutule ja tema käis läbi täpselt sama tee ja pääses eluga. Igatahes tänud kõigile, kes kaasa mõtlesid :)

A
!!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist