Padrunist ilma püssita pauku!

Padrunid, mürsud, miinid, granaadid ja kõik muu, mis lendab ja plahvatab, või tapab/vigastab/hävitab muul moel...
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Padrunist ilma püssita pauku!

Postitus Postitas taipohh »

tahakski küsida kas te ka kunagi ilma püssita padruniga pauku olete teinud,noh eks lõkkesse ole neid kõik loopinud,telliskiviga peale löömine võib tervisele väga kahjulikuks saada... :roll:
kuulsin kusagilt,et nii pidi saama kui võtad padruni,lükkad kuuli sinna kesta sisse keerad otsa kahekorra,viilid sälgu kesta sisse ja paned tiku pea sinna augu kohale,siis kraaps ja vise....täna ühte proovisin teha,ei tulnud välja! rohkemaks aega ei jätkunud,ma võtsin igaksjuhuks kuuli välja,sest ei tea kuhu naabri aknasse lennata oleks võinud,või veel hullemini...
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Rumal inimene!
Ära niisuguseid lollusi parem proovi!
Invaliidsuspensioni hankimiseks on ka teisi teid!

Võta teadmiseks, et saatus on Sulle olnud armuline, kui selle ebatervisliku eksperimendi nurjas!
Esiteks Sa oleks pidanud piisavalt pika viivitusaja saavutamiseks aretama sinna kesta külge vähemalt kolmest tikust koosneva ahela.
Katse lõpeb tegelikult sellega, et padrunikest lõhkeb ja seejuures on ta kineetiline energia piisav inimese tapmiseks... ja seega võid olla üsna õnnelik, kui ise pihta saad, hoopis kurvem on lugu, kui kellegi teise oma lollusest ära tapad.

Noorvpõlves sai vene vintpüssipadruniga küll tulistatud ilma püssita:
1. padrunil kuul kesta surutud
2. padrunikest tagaosast näpitstangide vahele võetud
3. väike osa püssirohtu välja raputatud ja süüdatud selliselt, et süttiks ka padrunikestas olev rohi
4. kallutatud tangide vahel olev padrunikest allapoole, et kestas olev kuul sulgeks väljuvate gaaside tee...

Tulemuseks oli see, et enamasti tekkis kaunis raskeltsuunatav lask ja padrunikesta suue lendas enamasti räbalateks... vahel ka eraldus mõni metallitükk, mis ainult õnnekombel ei sattunud näkku.

AGA RÕHUTAN VEELKORD: ÄRGE KEEGI MIDAGI SELLIST JÄRGI PROOVIGE!

Tervitustega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

ma panin enda katse objekti paksust metallist grill ahju ja tegin püssirohust 5cm joone otse väävlini...
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Kasutaja avatar
kloss
Liige
Postitusi: 352
Liitunud: 31 Mai, 2004 19:51
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas kloss »

Kui kõik ausalt ära rääkida, siis olen kunagi justnimelt samamoodi pauku teinud nagu teema algataja seletas. Kuna tavalise vindi padruniga kõik õnnestus, siis tuli idee teha samasugne paugutaja 23mm kesta sisse. Kõik õnnestus, pauk käis, ise jäin terveks aga enam KUNAGI seda ma ei tee. Ja loomulikult ei soovita ka teistele, sest sõber lasi niimoodi killu kubemepiirkonda :( Igasugusel padruni baasil tehtud paugutaja mure on see, et lõhkedes ei tea kunagi, kust ja kuidas kest rebeneb. Lõkkesse visatud vana padrun rebeneb üldjuhul kuskilt küljepealt. Seega vana lahingumoonaga paugu tegemine on igal juhul väga riskantne !!!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

kas nii ei oleks võimalik,et paneks padruni kuhgugi peale istuma ja laseks õhupüssist vastu tongi....
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

kle Te teeks kõik kokku parajalt hea "jackass" seltskonna :wink:
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

täitsa nõus, teeme ära.laseks veel miinipildujamiini nii lendu
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

kui seda õhupüssi varianti proovida,ei tea kas lööb kesta näkku ka või?

kusjuures,ma ei tea kas nii on võimalik,aga Reamees ryani päästmine filmis loopisid küll miinipilduja miine.... tõmmasid mingit asja,lõid vastu metall plaati ja viskasid... :?:
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Kasutaja avatar
kloss
Liige
Postitusi: 352
Liitunud: 31 Mai, 2004 19:51
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas kloss »

filmides on kõik võimalik :) :shock:
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Laiatarbekaubana müüdav õhupüss ei anna lastes normaallaskemoonaga, padrunisütikule suure tõenäosusega vajaliku tugevusega lööki (isegi kui õnnestub enda jaoks ohutust kaugusest pihta saada! :lol: )

Midagi võiks ju toimuda, kui proovida tulistada teraskuuliga... kuid see rikub relva vintraua.

Aga teglikult pole kuskil öeldud, et õhupüss peab olema endal laskmise ajal käes...

Püss nööriga kindlalt puu külge siduda ja katseobjekt kinnitada samuti jäigalt relvaraua ette... selliselt, et kuul tabaks kindlasti soovitud kohta.
Seejärel võtta teine (hästi pikk) nöör ja selle 1 ots kinnitada relva päästiku külge ja siis ise liikuda ohutule kaugusele (või kohta) ja sikutada nööri teisest otsast... :lol:

NB! Eksperimenteerida ikka selleks ettenähtud kohas ja rakendada vastavaid turvameetmeid... kusjuures peab alati arvestama ka sellega, et läheduses võib viibida mõni kõrvaline isik...

Mis aga puutub sellesse reamehe päästmisest jutustavasse filmi...
Mul pole kahjuks võimalik seda miinide loopimise kohta uuesti vaadata...
Ilmeslt toimus kõik järmiselt:
Miini löödi stabilisaatori põhjaga (NB! seejuures pidi puuduma viskelaengu padrun) tugevalt vastu mingit kõva eset, et sedasi viia sütik lahingasendisse.
Ei mäleta kajhuks seda, milliseid miine seal kasutati, kuid enamusel minu tuntud miinisütikutel on ikkagi vajalik maandumine sütikuotsale... käest visates on seda väga raske saavutada... kuid nagu juba öeldi - filmis on palju asju võimalik!

Muide, "Jackass" meeskonna moodustamine polegi nii paha mõte! :lol:
Eks tegelikult elu olegi üks suur "Jackass", harrastussapööri oma seda enam... :shock:

Tervitustega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
janno
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 20 Sept, 2004 11:29
Kontakt:

Postitus Postitas janno »

Reamees Ryani miinide loopimise seletus - http://www.sproe.com/m/mortar-m2.html
Filmis on ikka asjad pisut teistmoodi kui päriselus :wink:
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Tänu Janno'le väga asjaliku lingi eest!
Eks elus ole tõesti palju asju pisut teistmoodi...
Meie viga ongi vist see, et kujutame mängufilmi elu reaalse kajastusena... kuid filmi loojad on näitavad meile hoopis oma UNISTUSI... kuidas kõik võiks olla...
Seega sealt filmidest mingit väga täpset reaalsuse tehnilist kopeerimist ei tasu MITTE OODATAGI! :oops:

Tervitustega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Küsimus kodumaisele Jackass-klubile: ega keegi pole proovinud mikrolaineahjus teha metsast leitud padrunite kiirkuivatust? :lol:

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

mina isiklikult mitte,aga huviatv oleks teada mis juhtub...peaks kusagilt vana mikrolaine ahju ostma ja pikendus juhtmega kuhugi auku panema.... :D
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
-=Grenadier=-
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 15 Veebr, 2004 20:55
Kontakt:

Postitus Postitas -=Grenadier=- »

no mingi jackass'id ju tegid samalaadse triki juba mõned aastad tagasi ... ainult, et padruni asemel oli lennukipomm ja mikrolaineahju asemel lõke ... tulemuseks oli vähemalt 1 surnu ... must huumor küll aga sellest oleks saanud hea pilootseeria :wink:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist