NA 1959 vorm...

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

NA 1959 vorm...

Postitus Postitas stilett »

Täna ühe suure tuhlamise käigus tuli ühest talust välja 1959.a mudel NA sinel- sisevägede pagunitega, frentš ehk "закрытый парадно-выходной мундир защитного цвета" (kahjuks kuri käsi oli kõrvaldanud nööbid ja pagunid) ning sõduri rihm samast ajast. Peab oma varud üle vaatama, ehk leiab puuduolevad nööbid ja pagunid. Pärast panen vormielemendid müüki. Õnneks nööbid vedelesid rõõmsasti sisetaskus.
Viimati muutis stilett, 07 Apr, 2007 21:12, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

kuule, kesse sul sellist jura ikke ostab... keegi ei taha kuulsate ´´vabastajate´´ vormi endale kodu... vii parem tõnismäele ja pane tuli otsa :D
Eestlane omal maal
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

ostetakse ikka
stilett
Liige
Postitusi: 1510
Liitunud: 02 Veebr, 2006 11:39
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Gfreak!!!

Postitus Postitas stilett »

Lugupeetud Gfreak! Kui Teid on võetud militaar.net foorumi liikmeks, siis soovitaks soojalt enne mõelda, siis alles kirjutada. Sellist postitust pean solvavaks ja meie foorumisse mittesobivaks.
Tuletan veel kord meelde, et siin tegemist militaarfoorumiga ja jätke oma vaated seoses ühe või teise riigi vormiga oma teada. Kui mul läheb vaja Teie soovitusi (kuigi vaevalt); teemal mida ja kus põletada, eks ma küsin arvamust.
Ka okupatsioonirežiimi sõjaväevorm on sõjaväevorm, ning seotud militaartemaatikaga.
Veel kord soovitan, enne mõttetute postituste tegemist natukegi mõelda.
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Stiletiga sama meelt. Seega hoiatus Gfreak'ile - kui pole millestki rääkida, siis loe niisama. Edasised rumalused lähevad kustutamisele ja teave saitadminile.
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
Leid
Liige
Postitusi: 87
Liitunud: 15 Veebr, 2007 21:50
Asukoht: Tallinn/Ida-Harju
Kontakt:

Postitus Postitas Leid »

Sellised vanad vormid on iseenesest huvitavad.Endal õnnestus nõuka ajal sõjavões teenides ,osaleda nn partisanide ehk kordusõppuse tüüpidele ,mundreid välja jagada.Partisane oli sadu ja vorme veel rohkem.Huvitav oli tulemus-mundrite väljalaske aastad algasid 1940-ga.Tulemus väga partisanlik,sest mundrite lõiked,värvitoonid,kulumisaste oli väga erinev. Arvan,et hävitada ei ole mõistlik-ikkagi ajalugu ja ega tänapäeval siinmail seda kraami nii massiliselt enam liigugi....(tegemist oli mereväe vormidega)
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

sirvisin oma vanu postitusi ja nüüd, paar aastat hiljem seda lugedes, on pehmelt öeldes naljakas ja kole piinlik olla.

siinkohal ametlik vabandus kasutaja stilettile. paar aastat tagasi olin ma kõvasti lollim ja parajalt pime.

ma tean, jäin natuke hiljaks, aga ikka. :)
kümmekrooni
Liige
Postitusi: 124
Liitunud: 05 Juul, 2009 20:20
Kontakt:

Postitus Postitas kümmekrooni »

Gfreak kirjutas:sirvisin oma vanu postitusi ja nüüd, paar aastat hiljem seda lugedes, on pehmelt öeldes naljakas ja kole piinlik olla.

siinkohal ametlik vabandus kasutaja stilettile. paar aastat tagasi olin ma kõvasti lollim ja parajalt pime.

ma tean, jäin natuke hiljaks, aga ikka. :)
parem hiljem kui mitte kunagi,kellegil ikka suts viisakust kah olemas:D :)
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tapper »

Ee jah paari või isegi 5 aasta pärast ehk on veel kellelgi lootust.
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Stiletil väärt mõte, et vorm korda sättida. Ise samuti olen mõned kokku ajanud ja korrastanud, nüüdseks seisavad kapis ja ootavad oma aega. Nagu näha see paar aastat on juba mõjunud. :wink:
Huvitun maisest rasketehnikast.
1919
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 17 Aug, 2009 18:32
Kontakt:

Postitus Postitas 1919 »

Tunnistan halvastiteeseldud kahetsusega, et ei pea 07. aprillil 2007 (mäletate isegi toonast meeleolu!) kirjutatud Gfreaki kommentaari sugugi nii kohatuks.
wyrd
Liige
Postitusi: 615
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Postitus Postitas wyrd »

Päris hea oli lugeda omavahelist sõnelust ja vabandamist. Tekkis ainult üks pisike küsimus. Mis on vahepeal sellest vormist saanud?
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Esmapostituses on kirjas, et pandi müüki.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist