maal Kapten Irw

Lahingud ja üksused. Relvad ja tehnika. Varustus ja autasud. Kõik teemasse puutuv..
Vasta
JaanEst
Liige
Postitusi: 90
Liitunud: 07 Veebr, 2006 21:14
Kontakt:

maal Kapten Irw

Postitus Postitas JaanEst »

Tervitus kaasmaalastele!

Kaks aastat kulus, et valmis saada maali soomusrongist Kapten Irw. Mõtlesin, et kui nii pikalt tehtud sai, võiks rahvale kaa näidata. See on minu esimene Vabadussõja teemaline maal. Suurust ei mõõtnud, aga oletan, et umbes 50 x 80 cm.

Kellel on raamat ''Eesti soomusrongid ja soomusronglased'', sellele tuleb ühe fotoga seoses tuttav ette.

Kritiseerige. ''Kapten Irw'', õli, lõuend, 07-09


Pilt



Jaan
kümmekrooni
Liige
Postitusi: 124
Liitunud: 05 Juul, 2009 20:20
Kontakt:

Re: maal Kapten Irw

Postitus Postitas kümmekrooni »

JaanEst kirjutas:Tervitus kaasmaalastele!

Kaks aastat kulus, et valmis saada maali soomusrongist Kapten Irw. Mõtlesin, et kui nii pikalt tehtud sai, võiks rahvale kaa näidata. See on minu esimene Vabadussõja teemaline maal. Suurust ei mõõtnud, aga oletan, et umbes 50 x 80 cm.

Kellel on raamat ''Eesti soomusrongid ja soomusronglased'', sellele tuleb ühe fotoga seoses tuttav ette.

Kritiseerige. ''Kapten Irw'', õli, lõuend, 07-09
Jaan
ot ise maalisid?kui ise maalisid siis väga hea käsi kuid pilt pole asi millega detaile vaadata.saaks ligidalt uurida siis oleks suurem elamus.
JaanEst
Liige
Postitusi: 90
Liitunud: 07 Veebr, 2006 21:14
Kontakt:

Postitus Postitas JaanEst »

Ma arvan, et ajaloolise tõepärasuse koha pealt oleks kindlasti nuriseda. Kahju, et Irw'ist väikesed fotod olid, mõningad asjad jäid arusaamatuks ja samuti on rakse improviseerida.

Kui kunagi peaks veel mõni töö tulema, luban paremini teha.
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Heas mõttes muljetavaldav! Võib-olla mõne inimkogu võinuks kah kuskile paigutada, see lisanuks pildile elusädet.
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

Mulle meeldib, kuigi pole just suur realismiaustaja. Raamatuillustratsiooniks sobiks ülihästi.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Pisuhännu üks internetis vedelenud foto
Pilt

Siin veel üks fot, kus "Kapten Irve" vaguneid on näha.
Pilt

Muidu aga ütleks et hea töö. Üks õige eesti soomusrong vahetas oma karva ja kirja (ning vagunite järjestust) piisavalt tihti, et võiks ütelda - see ta on!

Tunne on edasi antud. Detailide üle võib ju viriseda :wink:
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

Ilmselt vanusest tulenevalt olen hakanud viimastel aastatel ringi vaatama, et leida mõni maal oma seinale. Siiani pole leidnud. See tundub olevat selline pilt mille seina riputaks.
Mulle meeldib.
Reaalsus ei oma tähtusust ja sellises pildis on alati tunnet rohem kui ülitäpses fotos.

Paluks sellel teemal maalimist jätkata.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Kasutaja avatar
Anonymus
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 18 Veebr, 2007 15:31
Asukoht: muuseum
Kontakt:

Postitus Postitas Anonymus »

Ilus. Siin võib muuseum oma abikäe ulatada ja austatud kunstnikule soomusrongide aga ka muid huvitavaid pilte näidata ja kasutada anda. eriti huvipakkuv on kindlasti 5 fotost koosnev Lr SR nr 2 panoraampilt.

Kui huvi on siis võtta ühendust

Siim Õismaa
siim.oismaa@hotmail.com
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Hea kompositsioon, inimeste puudumine on muidugi sellise pildi puhul miinuseks - mida on võimalik alati parandada :lol: Aga inimest kujutada on juba tiba raskem.
Spetsialist Arnold (peaaegu õpetaja sudimise tagajärjel Tartu kunstikooli läinu - õnneks siiski loobunu)
P.S. Kuuskede vahelt paistva päikese tekitatud valguse-varju vaheldumine on hea leid!
JaanEst
Liige
Postitusi: 90
Liitunud: 07 Veebr, 2006 21:14
Kontakt:

Postitus Postitas JaanEst »

Amatöör Jaan (vanemate rangel sunnil Tartu Kunstikooli läinu).

Inimfiguure ei kipu käsi nii libedalt maalima kui mehhanisme. Kas keegi oskab täpselt öelda, millist värvi olid soomusrongide vagunid? Põhimõtteliselt on nendest teose tegemine fotode koloriseerimine, otseselt kopeerimata muidugi. Aga kõigi nõu on igati teretulnud.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kuuskede vahelt paistva päikese tekitatud valguse-varju vaheldumine on hea leid!
Ja ei ole selline kurbnaljakas naivismiklassika - ära siis vanemate peale liigpahane ka ole! :lol:
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Ei, noh, kui Sa just nõuad kritiseerimist, siis ...

ILUS ASI! :shock:

Tahan kaa ... :oops:

Mulle meeldib, kui ilma naljata!

terv
o
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist