9mm püstol - millist valida?

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
alo
Liige
Postitusi: 390
Liitunud: 23 Dets, 2003 9:41
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas alo »

1919 kirjutas: TT ja nagaaniga mõrvati Katõnis jpm. kuklalaskudega inimesi augu ääres. Tore ajalugu küll! Mina ei taha küll kumbagi omale koju.
TT ja nagaani kandis põues mõnigi metsavend ja kindlasti on mitte üksainus politruk või hävituspataljonlane läbi nende oma otsa leidnud. Täiesti OK ajalugu!

Pussnuga on sul kodus?
1919
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 17 Aug, 2009 18:32
Kontakt:

Postitus Postitas 1919 »

Ennemini olid neil ennesõjaaegsed FN-id, browningud, saksa Waltherid, parabellumid - TT-d või nagaani on ikka väga keeruline pidada tüüpiliseks metsavenna käsirelvaks. Kui sina saad TT omale koju tuua - soovin õnne - too kui ohutustase sind rahuldab ja kõrvalisi mõtteid ei teki. Mina ei saa ja ma ei ole tingimata uhke selle üle. Nagaan mul oli - kah vabanesin sellest kiiresti ning oma revolvriihaluse rahuldamiseks soetasin hoopis SW. Vene käsirelva mina ei taha, eriti sõja-aegset - ja kogu lugu.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Mitte niisama targutamiseks, vaid konkreetselt teemasse: kui keegi täna Eestis otsib omale kobedat ja soodsat PARA-kaliibrist armeepüstolit, siis võib kindlasti soovitada FM-i 8)

Mis on 9mm FM :?:

Vastus: vana hea 30-test pärit FN High Power-i Argentiina koopia, toodetud tänapäeval Argentiina riiklikus relvatehases (FM - Fabricia Militar) ja massiliselt levitatud Eesti kaitseväelaste seas 90-te keskel...

Neid püstoleid on Eestis sadade kaupa, enamus neist ei ole legaliseeritud ja lesivad KL hoidlates (omanike poolt ladustatuna ja surnud lastina).

Nii et kui kellelgi on tõsine huvi ja vajadus, kombake oma KL liikmetest tuttavaid ja tehke soodne ost :)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
gvardimatros
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai, 2009 10:16
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Kontakt:

Postitus Postitas gvardimatros »

PA 63 ungaris toodetud Makarovi koopia alumiinium raamil
ei tea kas neid veel praegu saada on aga kunagi oli kõige odavam
kerv meil siin Tallinnas 1993 aastal. Oli endal kah selline, uuest peale
igavene jura, vajas sisselaskmist. paarisaja paugu peale juba nagu
töötas. maksis siis 2880 krooni, moon oli 2,5 kr tk.
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90
1919
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 17 Aug, 2009 18:32
Kontakt:

Postitus Postitas 1919 »

"Neid püstoleid on Eestis sadade kaupa, enamus neist ei ole legaliseeritud "

Mida nende legaliseerimata relvadega siis peale hakata, kui nüüd otse teemasse jälle?
Kasutaja avatar
tambovski volk
Liige
Postitusi: 177
Liitunud: 09 Okt, 2005 18:34
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tambovski volk »

Borja kirjutas:Mitte niisama targutamiseks, vaid konkreetselt teemasse: kui keegi täna Eestis otsib omale kobedat ja soodsat PARA-kaliibrist armeepüstolit, siis võib kindlasti soovitada FM-i 8)

Mis on 9mm FM :?:

Vastus: vana hea 30-test pärit FN High Power-i Argentiina koopia, toodetud tänapäeval Argentiina riiklikus relvatehases (FM - Fabricia Militar) ja massiliselt levitatud Eesti kaitseväelaste seas 90-te keskel...

Neid püstoleid on Eestis sadade kaupa, enamus neist ei ole legaliseeritud ja lesivad KL hoidlates (omanike poolt ladustatuna ja surnud lastina).

Nii et kui kellelgi on tõsine huvi ja vajadus, kombake oma KL liikmetest tuttavaid ja tehke soodne ost :)
Endal täitsa olemas ja rahul, ainuke mure, et tahaks tagavara salve, aga ei ole kuidagi õnnestunud leida.
numeros stultorum infinitus est
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

1919 kirjutas:"Neid püstoleid on Eestis sadade kaupa, enamus neist ei ole legaliseeritud "

Mida nende legaliseerimata relvadega siis peale hakata, kui nüüd otse teemasse jälle?
Et eks osta ja võta ise arvele - politseis või KL-s :)

Kui oled ontlik riigikodanik, ei peaks sul sellega probleemi olema 8)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
1919
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 17 Aug, 2009 18:32
Kontakt:

Postitus Postitas 1919 »

Kui lubad, siis ma ikka ei osta. Kuidagi ei tundu ahvatlev millegipärast. Ei tundu see latiinondus kuidagi sümpaatne. Aga põhimõtteliselt saan siis minna politseisse ja rääkida, et näe, ostsin siin ühelt, nime ei tea - aga nüüd võtaks pärast vastavat testi arvele?! On see ikka nii lihtne?
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

Kas "latiinonduse" alla käib ka näiteks Taurus, mis oli S&W osa ja kasutab siiani samu metallisulameid kui S&W? Muuseas, S&W revolvri mehhanism on mul õnnestunud (teadlike katsetega) kinni kiiluda, Tauruse oma mitte.
Ehk oskad selgitada, mille poolest FM jääb originaalsele Belgia FN -le alla :?:
1919
Liige
Postitusi: 58
Liitunud: 17 Aug, 2009 18:32
Kontakt:

Postitus Postitas 1919 »

Sa said minust valesti aru. Minu tõrkes latiinonduse vastu ei ole midagi objektiivset ega materialistlikku ja ma ei arva, et Taurus või FM oleksid halvemad teistest tootjatest. Ma lihtsalt ei ole nii avatud erinevatele brändidele kui nii võib öelda. Ei ole oma valikutes nii vaba, nagu eelpoolgi kirjeldasin. Mind ei köida mõte, et mul on kodus FM või Taurus - tuhat vabandust.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

http://www.angelfire.com/droid/gnguer/s ... lt1927.htm

Siit leheküljelt saab siis näha, et 90-te keskel Eestisse smuugeldatud Argentiina HiPowerite täpne marginimetus oli M90.

Firma enda täpne nimi on FM Fabrica Militar Beltran 8)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
tambovski volk
Liige
Postitusi: 177
Liitunud: 09 Okt, 2005 18:34
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tambovski volk »

Borja kirjutas:http://www.angelfire.com/droid/gnguer/s ... lt1927.htm

Siit leheküljelt saab siis näha, et 90-te keskel Eestisse smuugeldatud Argentiina HiPowerite täpne marginimetus oli M90.

Firma enda täpne nimi on FM Fabrica Militar Beltran 8)
Uurisin ühe tuttava KL liikme käest ja tema väitel on relvad hävitatud:(
numeros stultorum infinitus est
Kasutaja avatar
Uku
Liige
Postitusi: 169
Liitunud: 22 Apr, 2009 23:51
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Postitus Postitas Uku »

raits123 kirjutas:soovitaks PMi kuna on kerge, odav, ja ei näe ka kõige hullem välja, moon on odav, palju varuosi ja eesti politsei vahettab varsti oma relvad välja ja siis tuleb täielikult odavad hinnad ja palju varuosi

soovitan kuna olen ise paar lasku lasnud klassivenna isa omaga :roll:
See varsti on juba 10 aastat olnud. Kõik on tore, Sig Sauerid tulemas ja puha, kuid mõneks ajaks see lubaduseks jääbki. Raha on vaja, väga lihtne põhjus.
Külmavereliselt ja vapralt kaitseb eestlane oma kodumaad!
HrHunt
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Okt, 2009 12:03
Kontakt:

Postitus Postitas HrHunt »

Steyr M9(-A1). Kuidas kommenteerite. Eesmärk maja turvamine, tiirus kõmmutamine, võibolla ka practical.
Olen sellega natuke kõmmutanud. Tekitab sõltuvust. Sealt edasi on tume maa - pole piisavalt kogemust et otsustada. Kuidas ta vs Glock 19 on? Tehnilises mõttes. Välimuselt on Glock täiesti masendav :(
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

tambovski volk kirjutas:
Borja kirjutas:http://www.angelfire.com/droid/gnguer/s ... lt1927.htm

Siit leheküljelt saab siis näha, et 90-te keskel Eestisse smuugeldatud Argentiina HiPowerite täpne marginimetus oli M90.

Firma enda täpne nimi on FM Fabrica Militar Beltran 8)
Uurisin ühe tuttava KL liikme käest ja tema väitel on relvad hävitatud:(
Arvan, see siin on infomüra.

Võib-olla mõni partii müümata jäänud FM-e hävitatigi (peale seda, kui see äri kaitseväes ebaseaduslikuks kuulutati) aga rohkem kindlasti mitte.

Veelkord - kel huvi ja relvaluba on, kuulake maad KL-is, leidke mõni pakkuda olev FM ja hankige see endale legaalsel moel. Tean, neid on pakkuda ja relvaloaga huviline saaks nii vägagi hea asja ja soodsalt 8)
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist