Raadi lennuväli/ raketibaas

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
tartukaru
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Aug, 2009 14:48
Kontakt:

Postitus Postitas tartukaru »

Tervist!

Sellisest ringkäigust Raadil oleks isegi väga huvitatud, salvestaks ka pildimaterjali natuke endale ja teistele siia foorumisse. Mis puutub pommitamisse siis isa teab rääkida, et NLi loode õhuväe osa käis siinkandis pommitamas.
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Sai edastatud kontaktid inimesele, kes teeb seda lehte
http://urbex.pri.ee/

Järgmine nädal pidi kohtuma siis asjatundjaga.... -ja eks näis.
Mina isiklikult sinna kellegile ringkäiku tegema ei hakka!
Ja kontakte ka ma rohkem ei jaga, kuna siis vaadatakse juba mulle imelikul pilgul otsa :lol:
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
Tommy06
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Apr, 2007 9:39
Kontakt:

Postitus Postitas Tommy06 »

paar pilti leidsin arvutist, ei mäleta mis lehelt tõmbasin aga raadist need:
muidugi pole millegi erilisega tegu ,aga midagigi... mulle olid huvitavad need pildid.. mis siis et näha pole erilist midagi
Pilt
Pilt
Peeeter
Liige
Postitusi: 199
Liitunud: 22 Juul, 2009 21:16
Kontakt:

Postitus Postitas Peeeter »

Nah, need screeshotid filmist "Tallinn pimeduses"
Tommy06
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Apr, 2007 9:39
Kontakt:

Postitus Postitas Tommy06 »

ahnii ,aga raadis vanu pilte võiksite lisada kellel on !
väga huvitav oleks vaadata :)
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Hydrazine »

Utsali polügoonist oli siin kunagi juttu, jäi näppu selline infokild:

"Valmeco sai firma nimeks sellepärast, et selle loojate äriplaan põhines valumetalli ja metsa müügil. Metalli oli viisteist aastat tagasi Eestis võtta küll: maagikaevanduse aset täitsid näiteks Tartu lennuväli ja Utsali polügoon.
"Utsalis oli terve raba õppustel sihtmärgina kasutatud vanu lennukeid täis," ütles ASi Valmeco juhatuse esimees Rein Mõts, kes kolmekümne Jõgeva KEKis töötatud aasta jooksul ka metallivaluga lähedalt kokku oli puutunud. "Ostsimegi kokku lennukeid ja tankette, sulatasime ümber ja müüsime välismaale."

http://www.vooremaa.ee/oldie/indexvanem ... nline_id=0
Ercki
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 18 Nov, 2008 2:32
Kontakt:

Postitus Postitas Ercki »

Feeliks_Jalgraud kirjutas:Kuna mul tuttavad teevad praeguste lennuvälja haldajatega juba aastaid koostööd(igasugused kaevamised jms.) siis on ikka väga uskumatuid "lahendusi" sealt raadi lennuvälja maapõuest ilmunud
Näiteks varustus tunnelid koos väikeste vagonettidega(kus siiamaani on elekter sees, ja kuivendus pumbad töötavad)

Samamoodi on ka sellel territooriumil maa-alune komando punkt, mille venelased lasid lahkudes vett kaelani täis. -On proovitud seda tuhjaks pumbata, kuid asjatult(ükskord keerati isegi terve ülemise linnaosa vesi kinni. Jaamamõisa-Puiestee jne. Kuid abi polnud miskit Pumbad löövad lihtsalt sinna vett juurde!)

Linnapiirist päris kaugelt(lennuvälja teritooriumil) kaevati ka üks 40cm ristlõikega kaabel läbi. -Tulemus oli see , et ülemine linnaosa oli ligi 16h ilma vooluta(Ja kopa nool oli raskelt kõver+kopp ise nagu pahupidi pööratud sokk). - Kuigi lennuvali peaks võrgust väljas olema.


Sellest lennuvaäjast oleks jutte niivõrd palju, aga lihtsalt ei viitsi....
Kuule mees sa ikka liialdad pisut palju, pole seal mingeid tunneleid on vaid raudustega punkrid iga teatud maa tagant, et end mingi õhurünnaku eest pakku peita.Mine käi ja vaata.
ant00ni0
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 01 Dets, 2009 14:20
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ant00ni0 »

Tere,minu siinses foorumis esimene postitus.
Olen tartu inimene,ja olen seda raadi lennuvälja samamoodi igal pool läbi käinud kus võimalik ja kus ei ole võimalik.
Interneti otsingul leitsin siukse kaarti:

http://koljamba.planet.ee/ljpics/raadi.PNG

Minu teada kõige asjalikum kaart mida internetis üleval on.
ja vot küsimus on ka siuke,kõik räägivad siin mingi elektrist ja muudest asjades,aga miks keegi ei räägi sellest kuidas seal lennuk maha kukkus õhku tõusmisel? Kinnitust sellest ,et lennuk on kukkunud olen saanud ikka mitme inimeste käest,ja kui metalli detektoriga minna sinna kohale kas midagi veel ka leidub?
Aspelund
Liige
Postitusi: 1142
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Postitus Postitas Aspelund »

Kui ma ei eksi, kirjutas omaaegne Edasi vähemalt ühest allakukkumisest koos fotoga linna kohal heljunud suitsusabast.

A
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

See pidi siis küll väga lõpuotsa "Edasi" olema, muidu seal võideldi ikka seltsimees Kadastiku eestööl natsionalistide ja muu sotsialismi õõnestava elemendiga. Lennukeid kukkus muidugi hulgem ja teema vääriks uurimist.
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Lennukeid kukkus muidugi hulgem
Kogu oma elu lennuvälja ääres elanud inimene räägib kuuest "äpardusest"
2 neist fataalsed.

Mõnipäev pean sealt niikuinii läbi minema, eks siis uurin täpsemalt.
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
alax
Liige
Postitusi: 1526
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas alax »

"Edasis" oli jutt 1990 aasta õnnetusest, aga see teine fataalne õnnetus oli 1982 a. . Olin just tol päeval Tartus, kui Raadi suunast tuli must suitsupilv. Enamik tartukaid teadsid siis, et põleb allakukkunud sõjalennuk.
Viimati muutis alax, 06 Dets, 2009 12:01, muudetud 1 kord kokku.
ant00ni0
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 01 Dets, 2009 14:20
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ant00ni0 »

ei tea kui hästi kes siin vene keeles lugeda oskab aga mingit juttu on nende kukkumistest siin.Mingi pilt on seal ka, huvitav kui kohale minna ja midagi otsida leidub seal ka miskit? Või on peale katastroofi kõik ära korjatud?

http://koljamba.planet.ee/index.php?opt ... &Itemid=58
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Kui sa mõtled seda kohta, siis leidmise väärset seal kindlasti midagi pole.
Pilt Alumiiniumi tükke vedeles varem seal autoturu taga külluses. Nüüd on aga kõik ärakorjatud. Seda põlenud lennukit olen näinud oma silmaga mis seal 90.a. alguses seisis. Muide nende "austuse toas" või siis lugupidamise toas /kuidas tõlkida/ praeguses Barclay hotellis oli juttu 4. õnnestusest. Ma ei tea neid ülejäänusid, millest siin räägitakse. Küll oli aga hukkunud sõdalaste pilte seal hulgim.
Muideks lahe foorum on see :)
Krapp
Liige
Postitusi: 48
Liitunud: 13 Mär, 2007 15:16
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Krapp »

fireman kirjutas: Küll oli aga hukkunud sõdalaste pilte seal hulgim.
Hukkunud sõdalaste pilte saab ka Raadi surnuaial vaatamas käia - lennukitäite kaupa, kuupäevad juures.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist