Memuaarid!

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Kasutaja avatar
Mr.Andres
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Jaan, 2010 9:50
Kontakt:

Memuaarid!

Postitus Postitas Mr.Andres »

Kas see on ikka õige koht kirjutada memuaare minu alles algavast ja loodetavasti pikast karjäärist "kaitseväes"?
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Õige lähenemine! Meenub kohe soome- ja pitkapoiss Oskar Raudmets, kellele käidi pikalt peale, et kirjuta ka mälestused ülesse. Lõpuks siis võttis ette, kui ära suri, oli jõudnud veidi karjapoisipõlvest edasi :( :D
http://mohelia.weebly.com/1/post/2009/0 ... ts-95.html
Hakka juba täna pihta, aga ära unusta siis ka kalevipoeglikke tegusid sooritamast - mida muidu lugeda oleks!?
Viimati muutis Arnold, 14 Jaan, 2010 22:56, muudetud 1 kord kokku.
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

Miks Kaitsevägi jutumärkides on? :dont_know:
Viimati muutis marksman, 14 Jaan, 2010 23:08, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Mr.Andres
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Jaan, 2010 9:50
Kontakt:

Postitus Postitas Mr.Andres »

marksman kirjutas:Miks Kiatsevägi jutumärkides on? :dont_know:
Inimesed kipuvad kaitseväe asemel ütlema kohe sõjavägi ja niisama mingi mõte oli aga praegu ei tule meelde liiga väsinud.
OK kuna oli positiivne vastus siis homme vaatan kuidas alustan ,sest muidu läheb meelest ära. :P
Edit:
1.Selle kaitseväe pärast ,et see on ametlik nimetus ,sest sõjaväge pole enam sobilik kasutada ,sest kõik on sõbrad ja kasutavad relvajõude ainult kaitseks... Ma ei tea ise ka enam mida räägin. :scratch:
Sleepu sleepy sleepy :wall:
marksman
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 15 Nov, 2005 15:58
Asukoht: kaardilt sa seda kohta ei leia;)
Kontakt:

Postitus Postitas marksman »

kiatsevägi :wall: :write:
ega ma ise ka väga aru ei saa. kuhu minek on ?
Kasutaja avatar
Mr.Andres
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Jaan, 2010 9:50
Kontakt:

Postitus Postitas Mr.Andres »

marksman kirjutas:kiatsevägi :wall: :write:
ega ma ise ka väga aru ei saa. kuhu minek on ?
Homme ,homme. Täna liiga väsinud ja peab ajul puhata laskma.
Nt. Bomberman :wall: "Brainfree game". Krt ma ei oska eesti keeles ennast normaalselt väljendada.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

minula, gerondile, meenub teema algataja küsimusega seoses pigem vabatahtlik Marek ja tema kirjutatud rügemendi ajalugu...
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Re: Memuaarid!

Postitus Postitas OveT. »

Mr.Andres kirjutas:Kas see on ikka õige koht kirjutada memuaare minu alles algavast ja loodetavasti pikast karjäärist "kaitseväes"?

Võib ka naljanurka. Kui memuaaride tonaalsus muidugi mažoorseks jääb 8)
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
Mr.Andres
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Jaan, 2010 9:50
Kontakt:

Postitus Postitas Mr.Andres »

Olgu ,alustan kirjutamisega.
Vol.1
Lähen siis sügisel 13.10.2010 aega teenima Kuperjanovi JP. Endal on mul selle üle hea meel. Tahaks küll endale sõjaväelase elukutset ja olen ka patrioot. Ma ei lähe sinna muiduleiva sööjaks ,et lihtsalt hea koha peale. Ma olen hästi motiveeritud ja see on asi mida ma tahan teha. See peaks mind aitama ja kui vaja siis võtan kuuli ka vastu.(Aga niisama ei taha surra. Kellegi tähtsama sibula või muu tegelase tahaks endaga kaasa võtta.)

Kõik algas sellest kui ma sain kirja ,et olen kaitseväekohuslane. Pärast seda ei saand ma mõnda aega rahu ,mõte jooksis kogu aeg selle peale.
Majanduskriisi pärast mõtlesin ka ,et ma ei saa seda arstliku komisjoni kirja niipea ,et parem saadan ise avalduse vabatahtlikult. Mõeldud tehtud. Ajan asju interneti teel ja mõne päeva pärast sain juba vastuse ,et olen 11.01.2010 esimene uuel aastal kes komisjoni kutsutakse.( He he He )
Ma ei ole ise kõige paremas füüsilises vormis ja kartsin ,et ei võeta vastu ja kerge hirm oli kogu aeg sees.
Ma olin üsna varajane ,rahvast tuli vaikselt juurde ,kuulsin kuidas arstid kabinetis 507 uusaasta tervitusi edasi andsid jne.
Kui mind lõpuks sisse kutsuti anti mulle kätte infoleht ,tervisekaart ja hunnik saatelehti. Läksin siis kõigepealt kuulmise kontrolli-kopsu röntgen-ekg uuring-uriini ja vereanalüüs viimaseks ,sest need olid ühes kabinetis.
Siis lõpuks kirurgi juurde ja asi mis mind häiris oli see ,et vist 10-15 minutit sai niisama ukse taga oodatud ,et arstid saaksid ennast korralikult ära tervitada. Kui keegi pistis korra pea uksest sisse siis öeldi ,et oodake palun. Kui lõpuks sisse said siis võttis aega kõige rohkem minuti või kaks.
Terapeudil ka mingit takistust polnud ja nüüd päeva naela juurde.
Psühhiaater kes ilmub kohale kell 9.00 ja kelle ukse taga oli kõige suurem järjekord ja pidi ootama üle tunni aja. Eriti häiriv on see ,et nendest kabinettidest kostab hästi heli välja ja mis on psühhiaatri juures halb. Kusjuures ma nägin seal komisjonis vist nelja "sibulat" 1 oli totaalselt umbkeelne ja teised kolm ei oska öelda neid oli vist rohkem.
Krt 18 aastat siin elanud ei saa normaalseltki kas või lombakalt rääkida. Mina hindan seda ,et sa vähemalt proovid või üritad. Ootasin siis psühhiaatri ukse taga mõnda aega ,kuna ühel inimesel oli natuke pikem jutuke rääkida ja vahepeal oli seal midagi Wismarist kuulda ja kui hääl natuke tõusis intervallidega siis need kuradi venelased itsitasid kui said.
Venelaste kulul saime meie (eestlased) natuke nalja ka teha (mine sinna ,see kabinet ja nende peale natuke nurga taga karjutud kõik irvitasid sest no kurat üldse ei oska rääkida). Seal oli üks koomikute paar ka oma sõbraga kaasas kes pidi komisjoni minema. Ju siis toeks või nii.
Mainimist väärib ,et kogu see jant pidi olema valmis kell 11.00 mis on ilmselgelt liiga väike aeg. Siis peab normaalne arv inimesi kutsuma ,et jõuaks kõik üle vaadata või siis kutsutakse järgmine päev uuesti?
Kui ma sealt psühhiaatri juurest tulema sain siis läksin komisjoni juhi juurde.(Vanem mees valged juuksed ja habe äkki teate. Tast jäi hea mulje)Ta saatis mind siis kabineti 507 avaldust täitma (kuluhüvitis) ja mingid küsimusi ja vastuste kastikesi täitma. Sain valmis ja ootasin siis laua taga ,et kas saab sisse või ei saa. Lõpuks teatati head uudist(YESSS YIPIKAYAI ,et enam vähem sihuke asi käis minu mõttest läbi). Ootasin veel seal natuke ,anti veel 3 brošüüri ja lasin andmed sisse toksida. Teenistuskohtade vahel palju valida polnud. Oli kaks kohta Tapa Suurtüki pataljon ja Kuperjanovi JP. Tahtsin algul Tapale minna ,sest natuke kodule ligemal (Tallinnas) aga see koht oli täis. Lähen siis Kuperjanovi JP aga pole viga peasi ,et sisse sai. Sellega komisjoni osa täis.
Tervise probleemidest on mul ainult natuke ülekaalus aga kuna ma saan sisse ja mul on hea motivatsioon ,siis ma tahan seda ikka maha lihvida nii palju kui saan ja komisjoni juht kerge mainimise juurses ütles ,et see lihvitakse õige režiimiga maha. Vastupidavust peab ka treenima.

See tekst mis ka mida ma kirjutasin kella seitsmest saadik (pole põhikooli eksamist saadik niipalju kirjutanud) on alles niiöelda prototüüp ja võin seda parandada või täiendada.
Huh VALMIS. :wall:
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

mnjaa ,kas kirurg munad ikka üle katsus?
Kasutaja avatar
gvardimatros
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai, 2009 10:16
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Kontakt:

Postitus Postitas gvardimatros »

Mr.Andres pange kõik kirja ja ärge midagi varjake. 8)
Minule meeldib
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

Mu poolt säärane soovitus Mr. Andresele, et kui vähegi võimalik (ma'nd ei tea, kas tänapäevases eestimaises kroonus on see lubatud :dont_know: ), siis läpakas kaasa ja katsu omad jutud ennem valmis kirjutada. Seejärel saad teha kiire kopeeri-kleebi protseduuri siia foorumisee.
Annab palju juurde nii sisule kui kirjavigade vältimisele :wink: .

E' muidu teakski säärast nõu anda, aga ise toimin täpselt samuti.
Nimelt otsustasin kah siin kodust kaugel mõned paremad/huvitavamad hetked ülesse tähendada, et sõpru ajaga kursis hoida.

Pole see reis militarismiga seotud, aga ehk natukenegi teilegi huvitav lugeda, kuis saatuse ja majanduslike olude tahtel Maarjamaast kaugele sattunud kaasmaalasel sääl läheb....
... ehk siis mu sellekohased kirjamehe katsetused asuvad siin: http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=19725

Andresele selget pead, head sulejooksu ning lõbusat, vaheldusrikast teenistust! Kivi kotti!

/Janka.
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Huvitav lähenemine jah hakata memuaare kirjutama algusest ehk siis enne toimumist. Päris huvitav oli ja oleks ka edaspidi tulevikus lugeda. Nii, et jätka samas vaimus. Ja nüüd on sul kohustus ka kaitseväes kenasti edasi jõuda, sest vaevalt, et siinne publik näiteks kaitseväest väljalangemist sulle andestaks. :)
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Kasutaja avatar
Mr.Andres
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Jaan, 2010 9:50
Kontakt:

Postitus Postitas Mr.Andres »

kalleb kirjutas:mnjaa ,kas kirurg munad ikka üle katsus?
Labaseid ja mõnitavaid asju palun mitte kirjutada!
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

see pole mõnitav ega labane vaid täiesti asjakohane küsimus

kui pole kontrollitud palun nöua kiirelt korduvat läbivaatust
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist