Relva värvimine

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Relva värvimine

Postitus Postitas kert122 »

kas keegi teab, kas eestis on saada maskeerimisvärvi relvale, nii valget kui rohelist ja pruuni?
äkki teab keegi pajatada, olen paari eksemplari näinud aga teada pole saanud, kust seda värvi saab ja kuidas seda eemaldada hiljem saab.
paraadil näeme, raisk
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

Hobbystyle'i tüübid teavad asjast.
professional retard
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

siiamaani ma olen saanud teada et on olemas ettevõte nimega Krylon, selle camo värvidega asju aetakse, ja keegi ei keela ka kaitseliitlastel omi relvi tuunida, kuna see on kergelt eemaldatav spetsiaalse ainega, aga kuna kedagi see teema ei huvita, siis palun teema lukku panna, saan ise edasi, arvasin et kedagi huvitab, aga ei, oleksid ja arheoloogia... :dont_know:
paraadil näeme, raisk
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Mind huvitab, aga sellega ongi täpselt nii, et kas teed ise või lased teistel teha. Relvavärve müüakse näiteks seal "Paldiski mnt mil.poes" (kollane majake perearstikeskuse vastas.
Kvaliteetsema tulemuse annab ilmselt siiski spetsiaalse pihustiga värvimine, mitte aerosoolballoonist.

On veel üks võimalus: http://www.customcoating.ee
Asuvad Viljandis ja katavad relva väga kvaliteetselt mati camoga (pm kantakse relvale nö vesipilt, mis kaetakse ülitugeva lakikihiga). Vaata http://www.marandi.fie.ee/jahifoorum/vi ... =32&t=5536
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Medusa »

Nooh, kaitseliitlasel ei ole ehk relva värvimine bürokraatia seisukohast parim mõte, kuna staabiroti tõttu tuleb iga kord enne näitamist värv maha kraapida = isikliku raha kulu värvidele ja puhastusvahenditele. Aga muidu on must relv nuhtluseks, kuna paistab kaugele. Samas, missioonikute relvad (nt M14TP2d) on üle värvitud, kas neile tehakse erand?

Seega, kui on enda relv, siis on värvimine kindlasti üks väga hea mõte nign juba ongi mõttes üks relv, mis ära värvida, kuid oma raha riigi eest niisama maha visata..
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

Üks küsimus, mis puudutab moondamist üldiselt. Lääneriikides käib hirmus vormide digitamine ja modelleerimine ja sulatamine maastikuga jne. jne. Miks on juutide vorm tavaline roheline?
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Ehk sellepärast, et juutidel on rahvaarmee ja vorme kulub palju? Nii on odavam...
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

USP, kas meil ei ole rahvaarmee?

Pilt

Mul on lihtsalt tunne, et kohati läheb meil liiga palju auru igasuguse fetiši peale.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

Kaur, kas musta relva maskeerimine talvel on fetish?!?!???Vot mina sellise asja kallal üldiselt ei ilguks!!!!!!!!!

minu arust on fetish ette kujutada ja kõvatada 5 põlvkonna hävitajate eskadrille ja mingeid tankihorde.

staabirotil on põhiline et oleks läpakas ja power point olemas, ja saaks aga iniseda, saaks planeerida ja integreerida,formeerida,deformeerida ja reformeerida, ja ajada mingit CENTCOM-i rida, ja muid lahedaid inglisekeelseid lühendeid ajada ja mõõgaga vehkida paraadil, see on fetish.

üksikvõitleja maskeerimine maastikul ei ole mitte fetish ega mingi muu perverssus vaid see on täiesti loomulik tegevus, ja peaks olema staabi poolt rangelt soovitatav.
kaob ära maskeerimise mõte kui sa relva ei maskeeri, sama hästi võiks kiivrid ära kroomida.

ja üleüldse see pilt ei ole ka asi mida näidata ja mille üle hirnuda, need vormid on praakpartii, seestpoolt valged ja kuluvad kergelt, ja muidugi mitte nad üldse ei hinga, ja kiivrikatete muretsemine lendab samuti staapide kapsaaeda.Mina näiteks muretsesin tervele oma üksusele bundeswehri katted, ma tahan näha seda meest kes tuleb midagi ütlema, et ei tohi :evil:

hakkan vaikselt aru saama et võitlusvõime polegi enam tähtis. :wall:
paraadil näeme, raisk
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kilgore »

Üks hea ja relvuri närve säästev asi on korduvkasutatavat (paar korda) Camoform teip :wink:
siss
Liige
Postitusi: 287
Liitunud: 09 Mai, 2005 23:56
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas siss »

Ma saan aru, et snaiprid, kes peavad vastase läheduses pikemat aega passima maskeerivad oma relvi, aga kas just iga jalaväelane seda tegema peab, selles julgen kahelda. Sõduril on vähemalt minumeelest palju rohkem ja kriitilisemad maskeerimis objekte kui relv. Muidugi talvel on natuke teine teema...
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

ma räägingi talvest, seda on vaja. Sissidel oleks ka suvel vaja ma pakun.
ega mul niisama see pähe ei karanud, ma avastasin nädalavahetusel et see on ülimalt demaskeeriv element. :dont_know:
paraadil näeme, raisk
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kilgore »

siss kirjutas:Sõduril on vähemalt minumeelest palju rohkem ja kriitilisemad maskeerimis objekte kui relv
Minu arusaama kohaselt jällegi on üksikvõitleja maskeering nagu komplekt või nii. Võid ennast uusimasse digi-misiganes asja riietada ja näo möksi täis määrida, aga kui ikka haljaks kulunud relvaraud vaenlasele rõõmsalt kätte paistab, siis on asi paha. Ma pole just teab mis kotkasilm, aga näiteks varitsejaid reedavad reeglina: kiivri iseloomulik kuju (paraku sageli ka värv sest puudub kiivrikate), hele näolapp ja siis mingi must "roigas" mis puu kõrval uhkelt turris on (möla ja nihelemine on eri teemad).
Lisaks, kuna relv peab teadupärast ka funktsioneerima, kokku-lahti käima, sihikud lubama endast läbi vaadata jne, siis on igasugused "käigu pealt kuuseokstega" tehtud aretused suht kahtlased. IMO Kerdil väga õige lähenemine natuke ette mõelda ja vastavalt siis ka tegutseda.
Pealegi, nagu venelane ütleb: maslo kašu ne portit!
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

staabid kätt ette ei pane, kuna:

relva konstruktsiooni ei tohi muuta, ja kuna värv on ajutine, ei ole kellegil midagi öelda, järgi uuritud!!

infoks lõik mis ma vastuseks olen saanud:

Hetkel kohapeal olemas erinevat tooni Krylon värve: Must, Liivatooni, Oliivroheline, Valge ja Helepruun. Olemas on ka relva lakk mis annab lisakaitse.
Krylon värvi letihind on 260 EEK.

ühe purgiga saab ma pakun 5-10 relva värvitud, tulemuseks saad:

1)kiirelt teostatud ja mugava lahenduse relva maskeerida.
2)relva ei pea kohtlema teistmoodi, e. salve taskusse ja sealt välja kartmatta et midagi ära kukub.

kui hakata mingite teipide v riideribadega asja ajada ei ole minu arust eriti hea mõte.

maskeering kaotab mõtte kui maskeering ei ole täielik, sellest peaks küll igaüks teadlik olema, kes on kursis sõduri baaskursusega.
Ja kusjuures, isegi suvel jääb must relv suhteliselt hästi näha, niiet, ma usun, et relv matt rohekas-pruuniks teha ka suvel ei ole paha mõte.
paraadil näeme, raisk
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6208
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

Kert, anna minna! Sinu tegevusel ja ettepanekutel on mõte sees ning ta aitab Sul maastikul kindlasti paremini end varjata. Võib-olla on see minu isiklik häda, et see relvade maskeerimise üle vaidlemine tänasel päeval võrdub minu jaoks hüpoteetilise prantslaste vaidlusega teemal, et kui suured peaks olema Maginot liini kuulipildujapesa akna mõõdud.

http://en.wikipedia.org/wiki/Maginot_Line
minu arust on fetish ette kujutada ja kõvatada 5 põlvkonna hävitajate eskadrille ja mingeid tankihorde.


Minu südametunnisus on puhas :)
ja üleüldse see pilt ei ole ka asi mida näidata ja mille üle hirnuda, need vormid on praakpartii, seestpoolt valged ja kuluvad kergelt, ja muidugi mitte nad üldse ei hinga, ja kiivrikatete muretsemine lendab samuti staapide kapsaaeda.Mina näiteks muretsesin tervele oma üksusele bundeswehri katted, ma tahan näha seda meest kes tuleb midagi ütlema, et ei tohi
Ma paningi selle pildi seepärast üles, et peale pikka protsessi (aja- ja rahakulutamist) on jõutud uue vormiga just täpselt nii kaugele. Samal ajal teevad juudipoisid oma tegusid endiselt tavalise oliivrohelise mundriga, mida kohendavad vastavalt oludele. Ega meie ei ole esimesed, kes oma digiga on reha otsa astunud. Kui kaugele on näiteks jänkid jõudnud?

Kert, Sinu meestel on nüüd Bundeswehri katted. Samal ajal on mingil teisel pundil ka sama muster kasutusel. Kes on kes? Keda tulistada, keda mitte?

Pilt

Ps mulle isiklikult on sümpaatsem juutide kiivrikate, mis vastavalt sõduriõpiku maskeerimisreeglitele aitab paremini muuta inimese figuuri. Eriti kui ta on istuvas või lamavas asendis. See peaks ka poliitiliselt korrektne olema, sest meil on ju üsna palju juutide relvi veel alles :)

http://www.zahal.org/gear/p4.htm
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist