Algaja mudelihuviline vajab abi

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas Bodyguard »

Läheb küll nüüd veidike teemast välja aga küsin fossiililt kui kõrge hinna eest oleksid muidu klismo nõus loovutama?, täitsa huvitav tundub.
Saan aru et seal pole enam suruõhuga mingit pistmist, kondimootor abiks.
Kas seda kummi moodi asjandust saab ka lahti kruvida pritsi küljest, mul tegelikult prits olemas aga kompressoris on asi.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

No eks ta sihuke asenduse värk on tegelikult - aerograaf oleks siiski ehk etem, eriti lennukite jaoks? Neil ju tihtipeale selline peente joontega kamo, mida klismoga ei joonista. Tankidega saab enam-vähem hakkama, kuigi maskimist muidugi jagub. Aga hetkel mul herr haroldiga läbirääkimised pooleli...
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas Bodyguard »

No selge, eks ma uudishimust küsisin.Kui peaks võimalus avanema siis võid julgesti sõnumi kirjutada eks paistab.No ja tegelikult tunduvates kordades parem kui pintsel ikkagi.
herr harold
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 06 Okt, 2009 21:06
Kontakt:

Postitus Postitas herr harold »

Väike küssa veel,et mis materjali ma võiksin kasutada värvide testimiseks? Vajalik oleks ikkagi ju näha,mis toon lõpuks välja kukub.
siirlane
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 30 Juul, 2008 20:01
Kontakt:

Postitus Postitas siirlane »

Väike küssa veel,et mis materjali ma võiksin kasutada värvide testimiseks? Vajalik oleks ikkagi ju näha,mis toon lõpuks välja kukub.
Kõikseparem viis nende saladuslike teadmiste omandamiseks on ikka vana hea äraproovitud tava: valid oma karpide ridadest alla keskärase, odava ja mitte haruldase mudeli, liimid ta siva kokku, pesed korraliklt ära, et näpurasv ja valuvormil olev õli värvipinna nakkuvust ei rikuks. Siis võtad oma lemmik KlizmoGraafi või kallima Hiina pintsli ning algselt katad mudeli vedela õhukese krundi kihiga, lased päeva kuivada ja seda proovimudelit hakkadki tulevikus värvimise testimiseks kasutama. Kui kasutada proovimiseks kas paberit, pappi või leht plastikut siis nad ei anna täit ülevaadet mis värvitooni värv hiljem jääb ja kui hästi ta katab mudelit, sest värvid võivad olla vanad, rikutud, külma saanud ja lahustiga mitte sobida.
Ta on heaks abivahendiks kui proovida teha toneerimisi kasutades erinevaid lahusteid ja tema peal saab harjutada vajaduse korral ka värvi mahavõtmist.
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Mina oma luftwaffe lennukite puhul valisin ModelMasteri sest saan osta konkreetselt RLM tooni. Ei mingit segamist ja jamamist. Kindlasti on ka soomusmasinatele valmis toonid olemas.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

tegelikult võtaks punktidega mida vaja mudeli ehitamiseks.

1. Avastada mudelism
2. Avastada soov sellega tegelema hakata
3. Otsustada, mis liiki masinaid või tegelasi
4. osta esimene mudel . Soovitusi saad kohe siit.
5. Osta esmatarbe tööriistad. nimekiri siin olemas
6. Teavita siin teemas, mis mudeli ostsid ja siis öeldakse, mis värve ostma pead kui otsustad värvida.
7. ja üks punkt veel. HAKKA EHITAMA ja naudi hobi.
8. küsi julgelt abi konkreetsete asjade kohta mis puudutavad juba sinu mudelit. kõige paremini õpid töö käigus.
herr harold
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 06 Okt, 2009 21:06
Kontakt:

Postitus Postitas herr harold »

Tänud teile kõigile soovituste eest! Nüüd jääb üle ainult oodata,millal mõne mudeli endale sebin.
Bufab,sa muidu jätsid ühe punkti puudu,et piiri peab pidama :wink:
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

sellist punkti pole.
herr harold
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 06 Okt, 2009 21:06
Kontakt:

Postitus Postitas herr harold »

Tervist seltsimehed! Sai siis ka lõpuks endale esimene mudel ostetud. Otsustasin investeerida veidi odavama tanki peale,et alustuseks asi käppa saada. Masin on vene firma "Zvezda" poolt. Keegi naljamees ütles ka selle kohta bizda,niiet saan aru mis tema arvamus selle firma kohta oli. Kuid kordan veelkord ,et selle firma mudel on mulle kõigest alustuseks,niiet pole vaja öelda ,et ma raiskasin raha mingi ebakvaliteetse kraami peale.
Niisiis,aitab mölast. Vene tank T-80UD ,T-80 millele on diiselmootor peale löödud ja veits relvastust putitatud. Targemad võivad mind kollanokka parandada kui midagi puudu jäi või valesti ütlesin just.Siin siis ka pilt firma lehelt:http://www.zvezda.org.ru/cart.php?id=3591
Enda pilte kahjuks veel üles ei saa panna aga homme proovin siia midagi riputada.
Mudeli enda soetasin Tartu Lõunakeskuses asuvast Juku Mänguasjapoest. Hetkel olid müügis ainult vene firma tooteid. Müüaga lähemalt rääkides läks tuju kohe paremaks ,sest Revelli müügiesindaja Eestis olevat nende poes käinud tooteid pakkumas,seega paari päeva jooksul on tulekul Revelli tooteid. Lehitsesin ka müüa pakutud tootelehte,seal nähtu ajas suu vett jooksma.
Ahjaa,värve ma hetkel ei ostnud,kuna valik oli kesine aga koos Revelli mudelitega pidi tulema müüki ka suurem kogus värve. Liimi ostsin ka Revelli oma. Hetkel proovin vajalikke tööriistu kokku kraapida,niiet loodan ,et homme hakkab ,midagi looma :D
Viimati muutis herr harold, 21 Jaan, 2010 20:00, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

Minu arust pole kunagi probleem mudelis või selle kvaliteedis. Pigem on asi rohkem kokkupanijas ja lootuses mida karbi sisult oodatakse. Kui ikka oled osavnäpp ja tahtmist on siis tehakse kõik karbi sisud kenasti valmis aga kui sa ootad kerget ja valutut tööd siis soovitaks ikka kvaliteetsemat komplekti. Ma isiklikult toimiks nii sest ajapikku tulevad kogemused ja hakkad ka vaikselt endale väljakutseid otsima. Ja siis tulevadki mägu mingid imeloomad mida pead hakkama mingist massist välja voolima jne. Ühesõnaga alusta kvaliteediga (mis hoiab sul kokkupanemisel tuju üleval ja algus oleks sujuv). Mis iganes firma toodangud need siis ka ei oleks.
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Siin ei maksa nüüd kohe üle pingutada - tegu on ju siiski ESIMESE mudeliga! Nii et seda tasuks võtta parem kui põnevat harjutusmaterjali, mitte üritada kohe kes-teab-mis hüper-super tulemust välja punnitada.
Kuna Zvezda hinnaklass on enam-vähem sõbralik, saab esimese mudeli kokkupanekul rahulikult käe valgeks nii liimimise, pahteldamise, kõiksugu lihvimiste ja värvimisega.
Kui siis esimene tank valmis, olgu siis tulem milline tahes - ka alguses tunda võiv negatiivne kogemus on kogemus - siis järgmise kallale asudes tunned ennast juba hoopis kindlamalt. Mis annab ka parema tulemuse, sest siis sa juba tead, mis ja kuidas.

Urmas.
Kasutaja avatar
Blitzkrieg
Liige
Postitusi: 368
Liitunud: 20 Mai, 2009 20:28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Blitzkrieg »

No ma ei mõelnudki otseselt kõige kallimaid ja ma ka ei ole soomusmasinate mudelitega kursis. Aga mina ise olen aru saanud et lennukite puhul näiteks on samas hinnaklassis Revell ja Huma ja veel teisi näiteks. Siis Revell võid saada soodsalt kalli ja kvaliteetse hasegawa sisu ja abivahendeid nagu pahtel justkui polegi vaja aga samas huma ilma pahtli varuta ei maksaks karpi avadagi. Ma pidasin sellist momenti silmas. Aga jah see kõik vajab kõva kodutööd et mis ja kus ja ......
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Postitus Postitas bufab »

ma liitun algajate rühmaga. kuidas teha kabiini pese, kulutamist või midagi sellist. et kaablid ilusti välja tuleks jne
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist