Algaja mudelihuviline vajab abi

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Mnjaa... Aga kas ülemine ja alumine pool enne käiguosa monteerimist läksid normaalselt kokku? No nii, et sellist vahet ei tekkinud? Või sa enne ei proovinud?
Kui enne läksid ja nüüd enam ei lähe, siis tuleb üle vaadata kõik liitepinna ligidusse juurdeliimitud detailid. Kui varem ei proovinud, siis tuleb üle vaadata kõik liitepindadel ja nende ligidal olevad kõrgemad kohad, et milline/millised segavad poolte kokkupanekut. Ja siis läheb kirurgiliseks vahelesegamiseks, muidugi tuleb eelnevalt veeduda, et ikka õige asi eemaldamisele läheb.
Vahel on ette tulnud, et mõni mudel on kuidagi ülejala konstrueeritud - paned ettenähtud jupid külge ja siis hakkad otsima, et mis jupp kokkupanekut segab...
herr harold
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 06 Okt, 2009 21:06
Kontakt:

Postitus Postitas herr harold »

Mulle jäi selline mulje, et kokkupanekut segavad need eesmised "porikad". Homme proovin selles veenduda ja kui midagi muud teha pole,võtan need maha.Hiljem saab tagasi monteerida kui vajalikud parandused tehtud.
wyrd
Liige
Postitusi: 616
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Postitus Postitas wyrd »

Tere. Ei hakanud uut teemat arendama aga tekkis endal ka väike mure. Olen oma riistaga nüüd nii kaugele jõudnud. Mida peaksin edasi tegema, et anda masinale väsinud ja kulunud mulje?
Pilt
Pilt
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Selleks poleks paha hoolega vaadata, mida andrusan oma Pantriga ette võttis: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=19970 , seal on vajalikud materjalid täiesti olemas. No ja selle pesulahusega "ülekäimisega" on kaks võimalust: kas samuti nagu Andrus, et võõpad kogu masina üle ja siis veidi aja pärast pühid niiske laiema pintsliga liigse maha või teed eelnevalt laiema pintsliga mingi osa pinnast üleni puhta tärpentiniga (just sellega, mis pildil, enamus tärpentine ei kõlba) kokku ja siis täpitad-võõpad peene pintsli ja tumeda pesulahusega kõik praod, sisenurgad, poldipead ja muu kribu-krabu kokku. Tulemuste erinevus? Pead ilmselt ära proovima, siis saad aru, milline meetod sulle paremini sobib.
Aga see peaks kõik need kenad võred-ribid ees kapoti peal, nagu ka muud detailid, ilusasti välja joonistama.
Mudel ise jätab hea ja korrektse mulje.

Urmas.
wyrd
Liige
Postitusi: 616
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Postitus Postitas wyrd »

Proovisin nüüd seda masinat väheke toonida. Võõpasin pinnas üle ja hakkasin niiske pintsliga töötlema. Nüüd on see tank nagu hunnik sitta. Kapi peal ta on ja sinna ta ka vist jääb tükiks ajaks. Tuju on nullis.
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Hmmm..., aga ehk kirjutad ka, et millega sa teda töötlesid? Kas otsisid sama tärpemtini, mis Andruse postingus pildil näha? Ja õlivärvid? Kui jah, siis oleksid pidanud töö käigus, kui liiga tumedaks kipub jääma, saama puhta kergelt niiske pintsliga liigse eemaldada?

Urmas.
herr harold
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 06 Okt, 2009 21:06
Kontakt:

Postitus Postitas herr harold »

Kahju ,et ta sul nihusti läks,ilus masin muidu...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

nüüd on see tank nagu hunnik sitta.
tegelikult tank, millega on maastikku läbitud, peabki välja nägema nagu hunnik sitta... laias laastus. aga sa parem tee pilt ja näita meile. enamasti on nende asjadega nii, et kui sinna hunnikusse keegi sisse pole astunud, siis on võimalik veel seda päästa. olen isegi oma Königstiger-i ajanud leelise sisse ja peale tundidepikkust leotamist harjaga uuesti puhtaks küürinud. ja kõik otsast peale. vaata mu teemat - see pildiseeria mis seal Königust on, on juba teine katse... kõige hullem ei tulnudki vast. nii et ära heida meelt: shit happens...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
wyrd
Liige
Postitusi: 616
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Postitus Postitas wyrd »

Suurimad tänud kõigile hingelise abi eest. Täna pesin seda. Sain isegi osa soga eemaldada. Oleks teadnud, et nii läheb siis poleks seda määrima hakanud.
wyrd
Liige
Postitusi: 616
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Postitus Postitas wyrd »

Tere jälle. Nüüd näeb mu Paladin selline välja. Eile veel pudistasin nn pori peale. Natuke vajab veel muidugi tegemist aga enam-vähem jääb selliseks. Palun öelge ausalt ja julmalt mu vead välja. Täna lükkasin järgmisele mudelile esimese värvikihi peale ja varsti istun jälle segaduses.

Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Gunny
Liige
Postitusi: 39
Liitunud: 09 Dets, 2007 19:12
Kontakt:

Postitus Postitas Gunny »

torni küljes olevad tööriistad näevad väga plastik välja ja ühel pool tükk roomikut puudu. värv ka suht laiguline
muidu üsna ok
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Täitsa hea näeb välja, rohkem võiks rõhutada paneelide liitekohti, polte, mutreid jne.
Proovi näiteks peene pintsliga ja õlivärvi lahusega. Usu, et muutub veel paremaks.
Pilt
Tervitused
wyrd
Liige
Postitusi: 616
Liitunud: 19 Juun, 2007 22:27
Asukoht: IIRI/EESTI
Kontakt:

Postitus Postitas wyrd »

ma proovisin tava värvilahusega praod ja poldipead esile tuua kuid see ebaõnnestus. sellest ma ütlesingi mõni päev tagasi, et näeb välja nagu hunnik sitta. nüüd on siis see viimane katse. elan pärnus ja siin on väga raske värvide ja muu sarnase hankimisega. olen kolanud mööda kunstipoode ja muid kauplusi. olen vestelnud müüjatega, et saada neid õigeid toonimisvärve kuid keegi ei oska selles suhtes aidata. müüjad kehitavad õlgu. nad teavad, et tehakse mudeleid kuid kuidas ja millega täpselt, seda nad ei tea. ehku peale ei taha ka värve osta. niigi osalise tööajaga käin tööl ja tasapisi hakkab see rahakoti peale. arvan, et see mudel jääb selliseks. katsun järgmise jaoks need õlivärvid kuskilt välja kaevata. hing ei anna kuidagi rahu kui vaatan teie pilte. tahaks samamoodi osata.
andrusan
Liige
Postitusi: 499
Liitunud: 16 Nov, 2006 21:48
Kontakt:

Postitus Postitas andrusan »

Õlivärvituube peaks igas kunstitarvete poes olema. Vajad alustuseks vaid musta ja tumepruuni, millest segad tärpentiniga (see osta samast kohast) hästi vedela "lebra".
Mis siis selle esimese toonimisega õieti juhtus? Kirjutad, et välja tuli hunnik sitta, ehk seletad täpsemalt. Raske nõu anda, kui mitte sittagi ei saa aru.
Tervitused
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Tegelikult ootasin midagi hullu. Aga piltidel näha olev mudel on ju tegelikult enam-vähem, vähemalt midagi fataalset ma küll ei näe.
Kui toonisid tavalise värvilahusega, see tähendab siis ilmselt hästi vedelat musta Humbroli ja lakibensiini segu? Ning ilmselt on ka alusvärvi vedeldamiseks kasutatud lakibensiini? Kui nii, siis sellise lahusega pesu tehes keevitub see üsna tugevasti alusvärvi külge ja liigset pesulahust ilma probleemideta eemaldada ei õnnestu. Sellise mässamise kohta oled tegelikult veel väga hea tulemuseni jõudnud.
Aga kui oled millalgi siiakanti tulemas, teata mulle tuleku päev vähemalt nädalapäevad ette - katsun Vunderist läbi hüpata ja sulle selle "õige" tärpentini võtta ja kui huvitab, võin ka õlivärvidele silma peale visata. Mul endal on üsna tagasihoidlik komplekt pisikesi tuubikesi, maksid mingis kontoritarvete poes kusagil 60 eegu ringis ja toonimiseks jätkub neid ikka väga kauaks.

Urmas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist