Pipragaas

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

jackpuuk kirjutas:Mõned kuud tagasi üritas politsei mulle sõidu ajal telefoniga rääkimist pähe määrida kuigi mul polnud see päev ühtegi kõnet olnud, ei sisenevat ega väljuvat.
OT'd veidi:

seadusandluses kirjapandu kohaselt on asulas autoga sõites vajalik käed-vabad-seadme olemasolu, mitte kasutamine. Niiet kui see hands-free on sellele konkreetsele telefonimudelile olemas, kasvõi poes müügil, siis seaduse silmis pole telefoniga rääkimine seaduserikkumine.

Mul on alati hands-free autos olemas, kindalaekas :)
professional retard
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Basilio kirjutas:Pipragaas kui teema hakkab päris ära kaduma. Kas on kellelgi olnud sellist juhust et eelmine balloon toimis ok, aga asemele ostetud täpselt samasugune osutub praagiks? Et surve on, vedelik on, aga nii lahja et kannatab keele peale panna? Minul just nii oli seekord. Käisin Jahipaunas, kust gaasi ostsin, ja panin hambajälgedega ballooni leti peale. Näitasin ka arme käe peal ja palusin kommentaari. Ei osanud müüja midagi tarka kosta, ehmunud oli. Palus ballooni poodi jätta Tallinnasse saatmiseks. Lubati pärast tagasi anda. Tahan seda omale suveniiriks jätta sõbrapäeva lahingust.
Kas siin ei saa tegu olla säilivusajaga, ehk ollus kaotab mingi aja jooksul omadused (nagu mõned lõhkeained, need lähevad küll aja jooksul "närvilisemaks") aga siiski?
Mitte et ma ballooni tihedamat tühjendamist ja uue muretsemist propageeriks, aga siiski. :wink:
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 672
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

jackpuuk kirjutas: Kas siin ei saa tegu olla säilivusajaga, ehk ollus kaotab mingi aja jooksul omadused (nagu mõned lõhkeained, need lähevad küll aja jooksul "närvilisemaks") aga siiski?
Mitte et ma ballooni tihedamat tühjendamist ja uue muretsemist propageeriks, aga siiski. :wink:
Selles asi ongi, sõber puuk, et säilivus oli märgitud kuni 2012. Suht tegija oleks veel pidanud olema! Kui peale intsidenti katkist ballooni nuusutasin, tuli sealt mingit värvilahusti lõhna. Kuna käsi oli koos ballooniga ka katki läinud, siis valgus ballooni sisu lahtisele haavale ja no ei kipitanud absoluutselt! Pärast kodus käsi pestes võttis küll sõrmevahed kipitama. Õhtul panin säilinud vedelikku prooviks näpuga keele peale. Veits kibe ja piprane oli küll, aga ntx Jalapeno kaste on kangem!
Olen ka varem "Animal Stopi" koertega lahingut lüües kasutanud ja on ikka mõiganud küll. Lahingupaik haises hulk aega nii et pani ennastki köhima. Seega - härrased - tuleb vist igat ostetud ballooni testida!
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Ehk saad sellest balloonist siia foto laadida? Teistele õpetuseks ja hoiatuseks.
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 672
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

http://sites.google.com/site/kovabait/h ... AsViewer=1
Nonii, sain vist lõpuks lingi toimima.
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Selle testimisega on see jant, et kelle peal testid (enda peal igaksjuhuks ei tahaks) ja balloonikesed on suht väikesed, mõeldud ühekordseks kasutamiseks. Nagu sutsu annad, nii on suur osa aurust väljas.
Aegasid tagasi kui sai nende multimiljonilistega tegeletud, siis endal puudus kogemus praagiga, ka ei toodud mulle ühtegi tagasi, et ei mõjunud või mida iganes. Küll nägin tuttava ballooni (üks-ühele sarnane) aga ei teinud see mitte üks noh ega mitte üks vuss, sees midagi loksus siiski.
Arvestades seda, kus tänapäeval enamik laiatarbe kraamist toodetakse, siis ei imestaks praagi puhul. Muidugi praak enesekaitse vahendi puhul :roll:, armeerika maal paneksid vähemalt 100 milli taala tasku sellise juhtumi eest (kui sul hea ahukaat muidugist on :wink:)
sitt päev, kellele kurdad
vanahalb
Liige
Postitusi: 2620
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Postitus Postitas vanahalb »

mongol kirjutas:
jackpuuk kirjutas:Mõned kuud tagasi üritas politsei mulle sõidu ajal telefoniga rääkimist pähe määrida kuigi mul polnud see päev ühtegi kõnet olnud, ei sisenevat ega väljuvat.
OT'd veidi:

seadusandluses kirjapandu kohaselt on asulas autoga sõites vajalik käed-vabad-seadme olemasolu, mitte kasutamine. Niiet kui see hands-free on sellele konkreetsele telefonimudelile olemas, kasvõi poes müügil, siis seaduse silmis pole telefoniga rääkimine seaduserikkumine.

Mul on alati hands-free autos olemas, kindalaekas :)
Seaduseraamatus on tegelikult kirjas (Liikluseeskiri)
§67. Juht võib kasutada asulasisesel teel sõidu ajal telefoni üksnes käsi vabaks jätva abivahendi olemasolul.

Selline sõnastus kirjutati seadusesse pärast seda kui kuskil riigis keegi juut seletas, et ta ei rääkinud telefoniga vaid sorkis telefoni antenniga nina. Ja võitis kohtus.
Põhimõtteliselt ei tohiks telefoniga asulasõidul ilma handsfreeta midagi teha - isegi mitte enesekaitseks pätile otsa ette koputada. Aga mongoli tõlgendus on sõna-sõnalt võttes ka õige. Mul on autos ammusest ajast sisse ehitatud auto-handsfree, millesse enam ükski tänapäeva telefon ei sobi :)
Aga ma ei julgeks mongoli soovitust kasutada vaid raiuks nagu rauda, et pole telefoni kasutanud. Näidaku fotosid, Niipalju kui ma lugenud olen, ei ole kohtus politseiniku sõna tingimata jumalasõna. Seda enam, et mingit erilist vahet telefoniga rääkimisel ja tagaistme sõitjaga rääkimisel pole.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Kae kamraad vanahalb, tegelikult on asi hoopis niimoodi. Lähed näiteks kohtuni välja, sul on tunnistaja ka olemas (nimi tuleb protokolli kohe oma selgituses ära märkida). 2-2 seisul küsib kohtunik nii sinu, tunnistaja ja politseinike käest: " Kas olete varasemast tuttavad, kas on olnud varem konflikte jne ?" Vastad :"Ei tunne, pole olnud."
Milline on lahend?
"Kuna isiklikku vaenu pole poolte vahel tuvastatud ja politseinikud täitsid ainult oma töökohustusi, polnud neil põhjust koostada protokolli valedel alustel blaa-blaa-bla."
Küsimusi on?
Siin teemas väga OT, vabandust. :oops:
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 672
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

jackpuuk kirjutas:Selle testimisega on see jant, et kelle peal testid (enda peal igaksjuhuks ei tahaks) ja balloonikesed on suht väikesed, mõeldud ühekordseks kasutamiseks. Nagu sutsu annad, nii on suur osa aurust väljas.
Noh, nii hull vast lugu pole. Olen ostnud suuremat sorti balloonid ja sealt jätkub päris mitme sutsu jaoks, kui ikka õige ollus sees. Testimiseks ei pea tingimata kedagi ära kihvtitama. Lased õues väikese sortsu vastu seina ja ootad, kas paneb nina kipitama, seejärel lahkud kiiresti.
jackpuuk kirjutas: Muidugi praak enesekaitse vahendi puhul :roll:, armeerika maal paneksid vähemalt 100 milli taala tasku sellise juhtumi eest (kui sul hea ahukaat muidugist on :wink:)
Mõtlesin isegi korraks säänse variandi peale, aga siis oleks pidanud kohe politsei kutsuma ja asja fikseerida laskma. Rünnanud koera omanik on tuttav inimene, invaliid. Ei tahtnud hakata teda kohtuga peedistama. Eks ma järgmine kord teda kohates püüan sõbralikult selgitada koerapidamise reegleid. Kui ei aita, siis annan järgmisel kokkupõrkel penile labidat. Aga gaasi müüjalt või tootjalt ei saa niikuinii midagi. Neil on rohkem raha "ahvukaadi" jaoks kui minusugusel kehvikul. Muideks, ka padrunitel esineb tõrkeid. Olen kunagi tiirus ära lasknud pool aastat kaasas kantud salvetäie, kus üks mammu tegi ainult -plörts!- ja kuul kukkus peaaegu varvaste ette maha. Tootja - Remington. Lapua mammu oli kord jälle nii kange, et lõi kesta lõhki ja kestatõmmiku minema. Sellest viimasest on eraldi teema, kui kedagi huvitab.
Nii et enesekaitset ei tohi üles ehitada ainult ühele kaitsevahendile :!:
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Sa Basilio pead vist nõia manu minema, needus on peale pandud :D, kahtlaselt palju ebaõnne. Teeb sulle lõhnavat suitsu, pööritab silmi ja nagu niuhti pole ballooni enam vajagi :wink:.
PS. kehvikutele nad ei tee, plekki pead ikka enne varuma :wall:
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 672
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

jackpuuk kirjutas:Sa Basilio pead vist nõia manu minema, needus on peale pandud :D, kahtlaselt palju ebaõnne.
Seda ma isegi mõtlema jäin. :D
Vabandan offtopicu pärast, aga mingi paar nädalat tagasi alustasin päeva hommikul kell pool 6 hommikumantli ja tuhvlite väel tulekahju kustutamisega. Löödi maast lahti et maja põleb, kuskilt tuleb suitsu, aga ei tea kust. Kihutasin hommikumantlis ja tuhvlites ringi õues(-17!) ja käisin ka pööningul. Siis avastasin et alumise korruse kemmergu aknast tuleb suitsu. Kemmerguust avades lõõmas põrandal lõbus lõke. Ruum suitsu paksult täis, nii et laelamp paistis ähmaselt nagu munarebu. Salapärastel asjaoludel oli seal süttinud paberikorv. Vaat see vaatepilt lõi küll tummaks, täiesti sürrealistlik vaade! Kemmerg põleb!
Kustutasin tule pliidilt rabatud pajatäie veega. Hea et supp ei olnud! :D Veel 10 minutit ja maja oleks põlenud nagu takukoonal.
Asi on suht üleloomulik, sest suitsumehi majas ei olnud ja lapsed põõnasid nagu notsud.
Imelik oli veel see, et ükski suitsuandur majas ei reageerinud. Eks ma kukkunud kohe tuulutama ka. Hilisemal kontrollimisel osutusid andurid korrasolevaks. Juba väike suitsupahvak kamina süütamisel pani selle toa anduri kohe kisama. Hea et mutt varakult üleval oli ja äratama tuli, muidu oleks maja maha põlenud. Peale isa surma on muudki üleloomulikku ja muidu halba juhtunud.
Nii et kamraad puugil võib õigus olla, peab nõia jutule minema! :D
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Kas kemmergu uks või maja välisuks oli lukus? Igasugune võõraste sattumine sinna 101% välistatud? Kaotasid ise äkki veidi varem sinna paberikorvi mõne sõjaaegse valget puru sisaldava vindikuuli ära :wink:?
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 672
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

Manurhin kirjutas:Kas kemmergu uks või maja välisuks oli lukus? Igasugune võõraste sattumine sinna 101% välistatud? Kaotasid ise äkki veidi varem sinna paberikorvi mõne sõjaaegse valget puru sisaldava vindikuuli ära :wink:?
Lukus, välistatud, ei.
Kui kellelgi on soovi seda keissi pikemalt arutada, siis teen eraldi teema "Müstilised lood" vms. See siin on rohkem pipragaasi teema. :wink:
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Pipragaas

Postitus Postitas jackpuuk »

Täna siis selline juhus, kohalikus poes kasutas poeomanik pipragaasi vantide vastu. Läksin prouaga poodi ja korra köhatasin, proua kappas poest välja, polevat midagi hingata olnud. Ma olin väheke õllene küll, aga isegi ei märganud gaasi. Ikka väga erinev on gaasi mõju, siiski on pipragaas toimiv!
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 672
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Pipragaas

Postitus Postitas Basilio »

Aga vandid? Võttis londid punaseks? :wink:
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist