Saapad

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
hulgus
Liige
Postitusi: 81
Liitunud: 11 Mär, 2009 22:58
Kontakt:

Postitus Postitas hulgus »

Tartu Samelin toodab ALFA kaubamärgile erinevaid saapaid, alates matkatossudest ja lihtsast paeltega "kirsast", kuni korralike Gore-Tex nahksaabasteni (1600,-). Ise kasutan viimaseid ca 4 aastat, kerged, (mingi piirini) veekindlad, ja talvel ka suurte külmadega villase sokiga soojad. 24-48h saabastes ei ole probleem.
Samad saapad on Norras matka-kala-jahi poes 2999,- (x1,77) hinnasildiga.
Samelini enda poes (Tartu, Kastani tn) oli veel mõni aasta tagasi päris hea valik saapaid, (sh. müüja kinnitusel erinevate riikide militaaridele tehtud saapaid) nüüd ei ole enam käinud, aga pood ikka samas.

edit: link kah http://www.samelin.ee/index.php?option= ... &Itemid=26
Viimati muutis hulgus, 15 Sept, 2009 22:08, muudetud 2 korda kokku.
Ulan-Ude40, 75274
Kasutaja avatar
junkers
Liige
Postitusi: 100
Liitunud: 05 Dets, 2006 11:43
Kontakt:

Postitus Postitas junkers »

http://www.sievinjalkine.fi/index.php?s ... 1488cfe422

minuarust väga head on kõikvõimalikud sievi käimad.

Eriti meeldivad sellised kirsa moodi. Tavalised sievi saapad, mis eesti kaitseväes olid, need olid ka väga head.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Hulgus, mõned väidavad et Gore-tex-iga ei tohi villast sokki kanda, kiud ummistavat poorid? Samas osad jällegi räägivad et see on jama...
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

mina ostsin endale sellised ICEBUG'id ja olen hiiglama rahul. talla all ka jäänaelad. saadaval matkaspordis. http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... 1=Jalatsid#

Pilt
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Drax »

Kõnnin igapäevaselt Magnum Stealthidega ja kuigi tegu pole sama (vinge) mudeliga, kui sinu poolt lingitud, kiidan taevani kergust, mugavust ja vastupidavust linnamaastikul :).
http://www.hobby-style.ee/acatalog/SAAPAD.html
Kasutaja avatar
ottojama
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 27 Dets, 2005 9:42
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ottojama »

Jah, eks igaüks kiidab oma ... mina ka. La Sportiva Tibet. Tõepoolest peab vett ja ei libise ja hoiab hüppeliigest ja ei väsita jalga.

http://www.matkasport.ee

Pilt
------------8<--------------
Jahutaja
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Aug, 2008 22:43
Kontakt:

Postitus Postitas Jahutaja »

Ise tallun juba kolmandat aastat ringi sellistega:
http://www.hong.ee/index.php?id=42
Nii eesti metsades ja matkaradadel, kui ka skandinaavia mägedes ja venemaa soodes. Parajad robakad näevad livena välja, st pildi peal on paremad. Eeliseks on see, et puudub vooder, st juhul kui juhtubki et vesi tuleb üle serva sisse, siis piisab vaid sokkide vahetusest ja astudki jälle kuiva jalaga edasi.
Kasutaja avatar
Legyonar
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 18 Veebr, 2010 20:37
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Legyonar »

Saabastega märg? Mis totrus see veel on? Kui õiged saapad on ja õigesti määrida siis on saapad igati paremad :)
Gfreak kirjutas:
Arnold kirjutas:Looda saabastele, aga kummikud võta ka kaasa! :D
Jahil käies on nendega selline lugu, et saabastega on märg, aga soe, kummikutega külm aga kuiv.

See on nagu mingi universaalseadus, võib selle peale alati loota. :wink:
Together and strong to win our nations back!
It's time to awake!
Kasutaja avatar
gvardimatros
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai, 2009 10:16
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Kontakt:

Postitus Postitas gvardimatros »

mutionu kirjutas:Konkreetselt ühtegi nimekirjast pole kasutanud. Küll on mul sakslaste viimane saabas, mille tootjaks Haix. Nendega olen küll väga rahul. Herr Mulk müütas need mulle(vt ostumüügi alt). Ei hõõru ega ole muidu sant.
Eks ma mässasin ka nendega, õlitasin ja määrisin, kuid nüüd on väga hea.
olen kah saklastega väga rahul
Mulk loovutas paberraha vastu korralikud jalavarjud 8)
tuunisin veitsa paremaks, käisin ehitusriiete ärist läbi ja
installisin paremad sisetallad, käin ja naeran :)
niiskuse eest tuleb nahka pidevalt hooldada siis on jalad soojas 8)
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90
pahkel73
Liige
Postitusi: 977
Liitunud: 17 Nov, 2008 17:29
Kontakt:

.

Postitus Postitas pahkel73 »

omalgi kaks paari saapaid ühed saksa omad sai samuti mulgi käest muretsetud ja väga rahul .esimest korda jalas sai väga palju maha käidud ja võin öelda et head asjad .samas olemas haix firma omad ja samuti väga rahul.kuid metsas käin ikka 90% kummikutega sest alati on neid mul vaja läinud.olemas nii suve kui talve omad .see ju maitse oma kelle tütar kellel ema.vali see mis meeldib ja rahakott peale hakkab.korralikel firmadel nii suur vahe ka enam pole ma arvan.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Legyonar kirjutas:Saabastega märg? Mis totrus see veel on? Kui õiged saapad on ja õigesti määrida siis on saapad igati paremad :)
Gfreak kirjutas:
Arnold kirjutas:Looda saabastele, aga kummikud võta ka kaasa! :D
Jahil käies on nendega selline lugu, et saabastega on märg, aga soe, kummikutega külm aga kuiv.

See on nagu mingi universaalseadus, võib selle peale alati loota. :wink:
Pole ta totrus niiväga ühti. Saabastel on kah oma piirid. Astud lompi, jalg higistab, müttad soos ringi. Mõnus.

Saapad on mõnusad küll, aga kummikutel on oma koht. Ja nii mõnigi kord olen ma soovinud, et kummikud oleks jalas olnud... :)
Eestlane omal maal
Kasutaja avatar
taifunk
Liige
Postitusi: 129
Liitunud: 13 Juun, 2006 9:12
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas taifunk »

Kummikute ainus suur eelis tuleb välja siis kui on vaja pikemat aega sumbata allapõlve vees. Kõrgema vee puhul muutub kummiku kandmine juba miinuseks kuna vesi mis üle ääre tuleb, teeb kummiku sigaraskeks. Ja seda vett suudab kummik üsna palju endas hoida.
Kõigil muudel juhtudel aga suudab kvaliteetsaabas kummikuga võrdväärset või enamasti ka paremat tulemust näidata.
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

Niiskes või soises kohas või siis kõva vihmaga on kummik ainuõige valik.
Oma kogemustest julgen soovitada sellist varjanti et lisaks kummikutele kanda ka mingeid vihmakindlaid (gote-tex) pükse ja pükste sääred tõmmata kummikute PEALE. Sedasi kaob ära igasugune oht et vesi üle kummiku ääre tuleb ja nii võib ilma eriti muretsemata kukkuda ka munadeni vette . Kõik see korduvalt oma nahal järgi proovitud.. :)
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Tux »

Otsi ülesse Aipi http://www.aipi.ee/ Nad teevad saapad käsitööna sinu jala järgi, ise valid talla paksuse, voodri, kui pikka keelt tahad, kas nööriaugud või haagid, garantii on pikk...
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
Nats
Liige
Postitusi: 53
Liitunud: 09 Mär, 2005 15:21
Asukoht: Tallinn/Nõmme
Kontakt:

Postitus Postitas Nats »

Jalanõud on minu nõrk koht. Omal ajal kirsadega ei hõõrunud ma jalgadele ühtki villi kuigi jalarättide sidumisest ei teadnud midagi. Aga praeguste saabastega läheb jalg õhtuks märjaks.
Vesi imbub sisse saapakeelest nööride vahelt ja ülevalt kui püksisäär kõrges rohus või lamades laskmisel märjaks saab. Tänusõnad siin teemas eelnevalt kirjutanutele, hakkan varsti uut saapapaari muretsema ja sain palju uut infot. Olen peale vene armeed hulga paare ära kandnud ja kogemusi justkui on aga päris head paari enesele polegi leidnud. Kummik raisk on hea jah aga siis on sihuke pühapäevaõngitseja tunne endal sees.
Haagissuvilate müük ja rent.
www.haagissuvilad.ee
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist