www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 25 Aug, 2019 8:02

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 167 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12 Mai, 2010 12:54 
Eemal
Uudistaja

29 mai ja 12 juuni sobib mulle isiklikult täielikult, üldiselt kõik reede-pühapäeva päevad on mul alati vabad.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17 Mai, 2010 21:19 
Eemal
Uudistaja

Selgus, et ka 29. mai sobib mulle nüüd. Kas mingi kuupäev on paigas ja kas läbirääkimised käivad?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Juun, 2010 13:49 
Eemal
Uudistaja

Kuupäev läheneb jõudsalt ja töögraafik vajab ehk muutmist. Kas keegi on asju ajanud ja kas minek toimub?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 01 Juun, 2010 17:46 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Feeliks_Jalgraud kirjutas:
no kui prooviks 29.mai ntx? 12. juuni on ka võimalus

Soovid-visioonid PS´i

Kuna siiamaani pole keegi peale ühe foorumlase otsest huvi tundnud, siis minupoolt ei ole miskit pakkuda. Eile tegin 12nda plaanid juba enda jaoks ära!

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13 Juun, 2010 13:48 
Eemal
Uudistaja

Käisin täna raadil ja leidsin ühe "punkri" kui ma ei eksi siis oli see varu komandopunker pildid on siin: http://public.fotki.com/MikkOtsar/raadi/

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14 Juun, 2010 1:54 
Eemal
Liige

Aktsepteeritud! Koht õige. Aga see värk seal jah jäi poistel puhta pooleli. Kui peretsroika ajal nokitsemine ikka käis siis ega peale 1990-te algust sealenam miskit ei toimetatud.
Pole seal enam ca 7 aastat käinud, vaatan, et isegi hämmastavalt normaalne näeb veel välja, ootasin hullemat.
Aga ega sealt miskit erilist ikka võtta ka pole, see kommunismi suurehitus ei jõudnud lihtsalt nii kaugele, et oleks miskit erilist elektroonilist/elektrililst sinna installitud.
Enne saabus maailma,st Entsefaliidu lõpp. Ja see natuke,mis seal ka oli jäänud ,sellele panid lennuvälja valvurid asjasjajad kohe päka peale.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16 Sept, 2010 21:50 
Eemal
Liige

On olemas selline tore asi nagu Wikimapia. Ehk siis Google Earth kaart võimalusega lisada objektide kirjeldusi, näidata nende piirjooni ning lisada fotosid.

Siinse foorumi spetsiifikat arvestades on seal olemas ka võimalus sorteerida välja ainult militaarteemalised objektid. Infot on palju ja just määratu Venemaa kohta päris lahedalt.

Aga küsimus Raadi kohta: kuujagu päevi tagasi vaatlesin seal märgitud Eestis asunud militaarobjekte ning Tartu külje all oli viidatud koht, mille kohta oli vene keeles märgitud "Raadi varukomandopunkt". Tegu ei olnud siin teemas kõneks olnud Raadil olnud valmisehitamata objektiga.

Hakkasin seda nüüd uuesti Wikimapiast otsima ning enda üllatuseks viidet enam ei leidnud. Ka eeldatavas kohas pole koha kontuure enam märgata. Mis veelgi huvitavam: kadunud on ka viited paljudele Venemaa militaarrajatistele (näiteks tollele Peastaabi antenniväljale, mis tuleroaks läks).

Mäletamist mööda oli tolle objekti asukoht Kabinal, suhteliselt Emajõe ääres.

Küsimus: kas tegu oli kellegi haige fantaasiaga või asus varukomandopunkt millalgi seal? Sest varu-juhtpunkt pidanuks ju olema ka siis, kui Raadile ehitatust veel midagi kuulda polnud. Viimase rajamise eelduseks võis olla soov tuua juhtpunkt üle valvatavale territooriumile. Kohas "N" asunud komandopunkt võis sattuda ebausaldusväärsete kirja, kuna aktiivsed "kodanlikud-natsionalistid" võisid seda kriisiolukorras rünnata.

A.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29 Sept, 2010 23:20 
Eemal
Liige

Et küsimus on, kas seal on midagi kunagi asunud?
Kevadel Kabina kandis ringi uidates leidsin kaks objekti - üks peateest lõuna ning üks põhja pool.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06 Apr, 2011 21:20 
Eemal
Liige

"Lennukite parkimiskohad" - kas keegi juhtub teadma, mis kus seisis ning kas üldse mingisugune selline jaotus olemas oli?

Pilt

Kuidas ümbritsevate taludega oli - idatipust umbes saja meetri kaugusel talukoht. Kas ka kakskümmend aastat tagasi?

Üles

Teema pealkiri: Re:
PostitusPostitatud: 01 Jaan, 2012 16:11 
Eemal
Uudistaja

Peeeter kirjutas:
"Lennukite parkimiskohad" - kas keegi juhtub teadma, mis kus seisis ning kas üldse mingisugune selline jaotus olemas oli?

Pilt

Kuidas ümbritsevate taludega oli - idatipust umbes saja meetri kaugusel talukoht. Kas ka kakskümmend aastat tagasi?

Olen kuulnud, ka olevat olnud ka kütuse toru raadi lennu välja kütuse hoidlasse kuhu pumbati kütust vajadusel! Joonistasn joone kaardile umbes kuidas ta võiks olla.
http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php?id=1&uid=e883fe3cfc356ef2eaf01bb64722061e#tc3

Mis te arvate sellest loost.

Üles

Teema pealkiri: Re: Raadi lennuväli/ raketibaas
PostitusPostitatud: 01 Jaan, 2012 23:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Jah selline toru oli olemas küll, kuidas siis muidu need sajad kantmeetrid petrooli lennuväljale saadi. Ikka Kärkna jaama harutee terminalist. Oli siin vist jutuks ka, et kuni see torupidas, seni oli ka Kärkna võsavahe terminal käigus ja kütus läks Raadi lennuvälljale ja sealt veeti vist laiali. Praeguseks igatahes on see süsteem kutu ja rööpadki võsavahelt üles võetud.

Üles

PostitusPostitatud: 02 Jaan, 2012 1:20 
Eemal
Liige

See toru kaevati lahti hiljaaegu kogemata, olla veel paras kogus petrooli ja vee segu seal sees olnud.

Üles

Teema pealkiri: Re: Re:
PostitusPostitatud: 03 Jaan, 2012 20:43 
Eemal
Moderaator

haes kirjutas:
Olen kuulnud, ka olevat olnud ka kütuse toru raadi lennu välja kütuse hoidlasse kuhu pumbati kütust vajadusel! Joonistasn joone kaardile umbes kuidas ta võiks olla.
http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php?id=1&uid=e883fe3cfc356ef2eaf01bb64722061e#tc3

Kas tõesti läks toru lennuraja alt läbi?

Aga see torustik, mis hiljuti leiti, pidi ehk olema Raadi tiigi ja vana lennuraja lähedal, muidu poleks ta muuseumiehitajaile jalgu jäänud.

Üles

PostitusPostitatud: 11 Jaan, 2012 1:27 
Eemal
Liige

Lennuvälja alt ei tahaks isegi väga uskuda, imed sünnivad vahest ning keegi kindlasti suudab ilmvõimatu teoks teha ja selle toru oma lennukiga üles leida. Teab keegi, kui sügaval see toru olla võib? Äkki on ta uuselamurajooni alla jäänud nüüdseks?

Ma ise kujutaks seda toru niimoodi ette:

http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php? ... 50bc4c#tc3

Üles

PostitusPostitatud: 25 Jaan, 2012 4:34 
Eemal
Moderaator

Märksa loogilisem, läbib ka teise (pommitajate polgu) naftabaasi.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 167 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: