Raadi lennuväli/ raketibaas

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
ant00ni0
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 01 Dets, 2009 14:20
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ant00ni0 »

29 mai ja 12 juuni sobib mulle isiklikult täielikult, üldiselt kõik reede-pühapäeva päevad on mul alati vabad.
CrashD
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 10 Mai, 2010 17:40
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas CrashD »

Selgus, et ka 29. mai sobib mulle nüüd. Kas mingi kuupäev on paigas ja kas läbirääkimised käivad?
CrashD
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 10 Mai, 2010 17:40
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas CrashD »

Kuupäev läheneb jõudsalt ja töögraafik vajab ehk muutmist. Kas keegi on asju ajanud ja kas minek toimub?
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Liige
Postitusi: 898
Liitunud: 02 Mai, 2008 14:56
Asukoht: Teises kohas
Kontakt:

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Feeliks_Jalgraud kirjutas:no kui prooviks 29.mai ntx? 12. juuni on ka võimalus

Soovid-visioonid PS´i
Kuna siiamaani pole keegi peale ühe foorumlase otsest huvi tundnud, siis minupoolt ei ole miskit pakkuda. Eile tegin 12nda plaanid juba enda jaoks ära!
Mul pole midagi mõistlikku öelda.../ ███████████]98% fucked up
MikkOtsar
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 23 Dets, 2009 13:50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas MikkOtsar »

Käisin täna raadil ja leidsin ühe "punkri" kui ma ei eksi siis oli see varu komandopunker pildid on siin: http://public.fotki.com/MikkOtsar/raadi/
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 784
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas krijgsvolk »

Aktsepteeritud! Koht õige. Aga see värk seal jah jäi poistel puhta pooleli. Kui peretsroika ajal nokitsemine ikka käis siis ega peale 1990-te algust sealenam miskit ei toimetatud.
Pole seal enam ca 7 aastat käinud, vaatan, et isegi hämmastavalt normaalne näeb veel välja, ootasin hullemat.
Aga ega sealt miskit erilist ikka võtta ka pole, see kommunismi suurehitus ei jõudnud lihtsalt nii kaugele, et oleks miskit erilist elektroonilist/elektrililst sinna installitud.
Enne saabus maailma,st Entsefaliidu lõpp. Ja see natuke,mis seal ka oli jäänud ,sellele panid lennuvälja valvurid asjasjajad kohe päka peale.
Aspelund
Liige
Postitusi: 1139
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Postitus Postitas Aspelund »

On olemas selline tore asi nagu Wikimapia. Ehk siis Google Earth kaart võimalusega lisada objektide kirjeldusi, näidata nende piirjooni ning lisada fotosid.

Siinse foorumi spetsiifikat arvestades on seal olemas ka võimalus sorteerida välja ainult militaarteemalised objektid. Infot on palju ja just määratu Venemaa kohta päris lahedalt.

Aga küsimus Raadi kohta: kuujagu päevi tagasi vaatlesin seal märgitud Eestis asunud militaarobjekte ning Tartu külje all oli viidatud koht, mille kohta oli vene keeles märgitud "Raadi varukomandopunkt". Tegu ei olnud siin teemas kõneks olnud Raadil olnud valmisehitamata objektiga.

Hakkasin seda nüüd uuesti Wikimapiast otsima ning enda üllatuseks viidet enam ei leidnud. Ka eeldatavas kohas pole koha kontuure enam märgata. Mis veelgi huvitavam: kadunud on ka viited paljudele Venemaa militaarrajatistele (näiteks tollele Peastaabi antenniväljale, mis tuleroaks läks).

Mäletamist mööda oli tolle objekti asukoht Kabinal, suhteliselt Emajõe ääres.

Küsimus: kas tegu oli kellegi haige fantaasiaga või asus varukomandopunkt millalgi seal? Sest varu-juhtpunkt pidanuks ju olema ka siis, kui Raadile ehitatust veel midagi kuulda polnud. Viimase rajamise eelduseks võis olla soov tuua juhtpunkt üle valvatavale territooriumile. Kohas "N" asunud komandopunkt võis sattuda ebausaldusväärsete kirja, kuna aktiivsed "kodanlikud-natsionalistid" võisid seda kriisiolukorras rünnata.

A.
Peeeter
Liige
Postitusi: 198
Liitunud: 22 Juul, 2009 21:16
Kontakt:

Postitus Postitas Peeeter »

Et küsimus on, kas seal on midagi kunagi asunud?
Kevadel Kabina kandis ringi uidates leidsin kaks objekti - üks peateest lõuna ning üks põhja pool.
Peeeter
Liige
Postitusi: 198
Liitunud: 22 Juul, 2009 21:16
Kontakt:

Postitus Postitas Peeeter »

"Lennukite parkimiskohad" - kas keegi juhtub teadma, mis kus seisis ning kas üldse mingisugune selline jaotus olemas oli?

Pilt

Kuidas ümbritsevate taludega oli - idatipust umbes saja meetri kaugusel talukoht. Kas ka kakskümmend aastat tagasi?
haes
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 01 Jaan, 2012 14:44
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas haes »

Peeeter kirjutas:"Lennukite parkimiskohad" - kas keegi juhtub teadma, mis kus seisis ning kas üldse mingisugune selline jaotus olemas oli?

Pilt

Kuidas ümbritsevate taludega oli - idatipust umbes saja meetri kaugusel talukoht. Kas ka kakskümmend aastat tagasi?

Olen kuulnud, ka olevat olnud ka kütuse toru raadi lennu välja kütuse hoidlasse kuhu pumbati kütust vajadusel! Joonistasn joone kaardile umbes kuidas ta võiks olla.
http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php? ... 22061e#tc3

Mis te arvate sellest loost.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Raadi lennuväli/ raketibaas

Postitus Postitas Soobel »

Jah selline toru oli olemas küll, kuidas siis muidu need sajad kantmeetrid petrooli lennuväljale saadi. Ikka Kärkna jaama harutee terminalist. Oli siin vist jutuks ka, et kuni see torupidas, seni oli ka Kärkna võsavahe terminal käigus ja kütus läks Raadi lennuvälljale ja sealt veeti vist laiali. Praeguseks igatahes on see süsteem kutu ja rööpadki võsavahelt üles võetud.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Rait
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 01 Aug, 2007 14:50
Asukoht: Elva
Kontakt:

Re: Raadi lennuväli/ raketibaas

Postitus Postitas Rait »

See toru kaevati lahti hiljaaegu kogemata, olla veel paras kogus petrooli ja vee segu seal sees olnud.
Kui jutt käib koobastest, olen ma alati huvitatud.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Re: Re:

Postitus Postitas Kapral Karu »

haes kirjutas:Olen kuulnud, ka olevat olnud ka kütuse toru raadi lennu välja kütuse hoidlasse kuhu pumbati kütust vajadusel! Joonistasn joone kaardile umbes kuidas ta võiks olla.
http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php? ... 22061e#tc3
Kas tõesti läks toru lennuraja alt läbi?

Aga see torustik, mis hiljuti leiti, pidi ehk olema Raadi tiigi ja vana lennuraja lähedal, muidu poleks ta muuseumiehitajaile jalgu jäänud.
Rait
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 01 Aug, 2007 14:50
Asukoht: Elva
Kontakt:

Re: Raadi lennuväli/ raketibaas

Postitus Postitas Rait »

Lennuvälja alt ei tahaks isegi väga uskuda, imed sünnivad vahest ning keegi kindlasti suudab ilmvõimatu teoks teha ja selle toru oma lennukiga üles leida. Teab keegi, kui sügaval see toru olla võib? Äkki on ta uuselamurajooni alla jäänud nüüdseks?

Ma ise kujutaks seda toru niimoodi ette:

http://kaart.otsing.delfi.ee/index.php? ... 50bc4c#tc3
Kui jutt käib koobastest, olen ma alati huvitatud.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Re: Raadi lennuväli/ raketibaas

Postitus Postitas Kapral Karu »

Märksa loogilisem, läbib ka teise (pommitajate polgu) naftabaasi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist