Aidake vennad ja õed militaaris.

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Aidake vennad ja õed militaaris.

Postitus Postitas jackpuuk »

Milliste filmide, raamatute jne. peaks tutvustama 11 aastast plikat (veebruaris saab 12), et temast saaks tulevikus tõeline Eesti naine.
Algteadmised on tal küll vist geenides (ju issi poolt süstitud :wink:), tunneb ise ajaloo vastu huvi ja on tubli sportlane (käis Erna retke matka läbi, ning tegeleb jooksmisega, milles tulemused pole sugugi pahad).
Et siis küsimus, sellises vanuses plikale filme, kirjandust jne. mis oleksid kergelt omastatavad?
Tänud ette heade nõuannete eest!
sitt päev, kellele kurdad
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

Kui jooksja, siis väga hea raamat on Mauno Saari kirjutet Lasse Viren.
Filmidest muidugi eestimaised "Wikmani poisid", "Tuulepealne maa" ja mis salata "Nimed marmortahvlil". Mis siis, et telkust nähtud, aeg-ajalt dvd-lt värskendust saada pole ju paha.
Üks superhea väljamaine film, mida soovitan kõigile vaadata on loomulikult "Into the Wild". Ei tea, kuidas sellises vanuses plikale peale läheb, aga kui on arukas tegelane, saab ehk asjale pihta küll. Õpetlik, annab eeskuju, õpetab raskustes ise toime tulema nagu kõik eelnenud soovituste sisudki.
http://www.youtube.com/watch?v=jpkeJWXY4ZA
Võrratu Eddie Vedder'i (Pearl Jam http://et.wikipedia.org/wiki/Pearl_Jam ) looming muusikana taustaks pealekauba. Ise vahtinud viimasel aastal mingid kuus korda kindlasti ja no ei väsi...
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
Mari
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 08 Jaan, 2010 9:31
Kontakt:

Postitus Postitas Mari »

Ottfried Preussler "Krabat"
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Mari kirjutas:Ottfried Preussler "Krabat"
Sul võib isegi õigus olla, selles on ühtekomateist.
Ise olen mõelnud sellisele filmile nagu "Tants aurukatla ümber", tänud muidugi ka Jankale soovitamast.
See on järjekordne etapp minu elus, üritan parimat, kuid see ei tohiks välja kukkuda, nagu alati (mäletate ju küll sellist ütelust :wink:)
Filme saad koos vaadata, raamatuid aga koos ei loe (või siiski?, väike mõte tekkis).
Tänud kaasamõtlejatele, mõte hakkas tänu Teile uues suunas liikuma.
Tänud!
sitt päev, kellele kurdad
Mari
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 08 Jaan, 2010 9:31
Kontakt:

Postitus Postitas Mari »

Selle uue etapi alguseks soovitaks ka Sulle endale lugeda Kristiina Ehini "Luigeluulinnast" läbi luuletus kuldnaine (':wink:')
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Ma nüüd kohe ei tea, kuid Sa võiksid talle ise ette lugeda "7 venda"! Saaksid kommenteerida ja selgitada - kuidas see elu siis tegelikult on või oli. Ja alati saad vajaduse korral pugeda selle taha, et see kõik toimus kusagil mujal...

terv
o
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Mari kirjutas:Selle uue etapi alguseks soovitaks ka Sulle endale lugeda Kristiina Ehini "Luigeluulinnast" läbi luuletus kuldnaine (':wink:')
See soovitus on suht karm minu jaoks, aga võtan teadmiseks ja loen.
Vähemalt senini pole Ehinist suurt midagi arvanud (võibolla vähese kokkupuute viga). Kas teda ei lugenud keegi Vikerraadios? Midagi nagu meenuks :roll:.
sitt päev, kellele kurdad
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

oleeg kirjutas:Ma nüüd kohe ei tea, kuid Sa võiksid talle ise ette lugeda "7 venda"! Saaksid kommenteerida ja selgitada - kuidas see elu siis tegelikult on või oli. Ja alati saad vajaduse korral pugeda selle taha, et see kõik toimus kusagil mujal...

terv
o
Tänud soovitamast, kuid peale esimesi vastuseid tekkis selline mõte, lugejaks ei pea teps mitte mina olema ja tegelikult ei pea ju ka raamatuvalik minu poolt olema :wink:.
Senini olen omadega hakkama saanud, küll saan ka tütrest inimese kasvatamisega hakkama (ehkki väga kindlalt end hetkel ei tunne :wink:), aga head nõuanded on jätkuvalt oodatud!
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Senini olen omadega hakkama saanud, küll saan ka tütrest inimese kasvatamisega hakkama...
No näed siis! Kus häda kõige suurem...

Aga kui tõsiselt, siis ega selliste probleemide või küsimuste juures "õigeid" retsepte polegi. Olen oma poegade peal nii üht kui teist proovinud ja nemad on vastavalt võimetele samaga vastanud. Loodan, et neist saavad tublid kodanikud.
Sama lootust Sullegi!

terv
o
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Kasvatamise küsimustega loodan hakkama saada, kuid tahaksin, et plikast saaks vähemalt natuke üle keskmise Eesti ja eestluse hoiakuga inime, nagu ma isegi. Siin on aga probleeme vist rohkem, eks aeg annab arutust. Kõik head "propagandistlikud" soovitused on teretulnud! Aitähh!
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Postitus Postitas man21 »

Isiklikult soovitan ka luulet. Alustagu Liivist, väga hea luuletaja ja isamaalane samuti. Ka E. Enno ja Marie Under vanematest luuletajatest. Uuematest soovitaks varasema põlve Kaplinskit. Esialgu ärgu jännaku vabavärsiga, see tuleb ajapikku ise, kui riimid ennast ammendavad.
Nimed marmortahvlil, soovitan raamatuna - etem kui film. O. Luts, Mälestused, mõni osa on ikka väga hea. Gailiti novelle võiks lugeda. Jaan Kross on muidugi hea, eriti tema ajaloolised raamatud. Gert Helbemäed võiks ka lugeda.
Ohh, mida lugeda on nii palju, aga kust see aeg võtta!?
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Pidage nüüd hoogu, neidis on 11 aastat vana!!! Neljas klass....ja Underi ning Enno luule?? Gailiti novellid?? Mõnele on selles vanuses isegi Pipi Pikksukk liiast...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 784
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas krijgsvolk »

Ei saa mitte vaiki olla...
Mul endal tütar, aga paraku juba 24 aastat vana, haritud ja õnnelikus abielus.
Kukkus nii välja, et tütart jäin mina kasvatama.
Välja tuli tõeline issitütar:eriti nukkudega ei mänginud, kuna juhtumisi ümberingi palju poisse, vaid igatsugu indiaanlased, Punase ja Valged Roosid jm mürgel, 8 aastaselt ujus nagu hüljes, juba 12 aastaselt õpetasin ma teda õhupüssist ja oma "tabelnõi" PM-st laskma ja 13-14 aastaselt autot juhtima. Sportlane loomulikult!
Ja vaatasin, et kogu aeg tegevust oleks ja , et ka haamer ja kruvikeeraja, nuga ning kirves käes seisaks.
Kuna tegemist oli hullu lugejaga,siis ei valmistanud raskusi ette sööta isamaalist kirjandust. Ega ta eriline ajaloo huvilne ei olnud, aga kus ta minu käest ikka pääses!
Usaldasin teda väga, tema samuti mind. Valet ja valskust jälestab.
Isegi vist liiga noorelt kõnelesin temale poliitikast jm sellisest ja, et mis ja kuidas ... tegelikult asjad on. Karstin, et plikast küünik kasvab aga, ei juhtunud mitte.
Omast käest tean veel seda: kui varem on tütrega head ja usalduslikud suhted, siis on see kohutav elajas, nimega BUBERTEET, tema kõrval täiesti üle elatav.
Kuigi kerge se pole, usu mind!
Kamraad Jack, liignimega Puuk, vaat mida tahan öelda: ära muretse oma tütre pärast, et kas tuleb temast õige suhtumisega inimene või mitte.
Ta õpib seda Sinu kõrvalt, 24/52/12 /365 , Sinule ja temale endale märkamatult. Usu, kui peres kõik korras ja usaldus on ,siis ei lähe laps mitte raisku. Eks suunama peab ikka, nii avalikult kui ka märkamatult. Aga paraku jõudsin mina tütre gümnaasiumi lõpetamisel sellise mõtteni, et :ise ta kasvas ja mina kasvasin tema kõrval ...
Vabanda, kamraad, aga loodan, et ehk suutsin ülatooduga pisut Sinu murepilvi hajutada ning ehk leiad mingeid ideid.
Kõike head ja edu!
PS! On üks hea koolipoiste raamat, ehk Su plika loeb ikkagi: Manfred Gregor- "Sild". Ma kohe ei tea ... ehk Dieter Nolli "Werner Holti seiklused" I.osa ...Või on liiga vara, või on liiga poistekas? Samas on seal ka paksu armastust ja noorte suhteid!
Ma kohe ei tea, samas loeb 11-12 aastane tõesti luulet...
Pagan, eks vana ja hea katse ja eksituse meetod aitab raamatute puhul!
PPS! Üks asi veel: ausõna, ma ei mäleta, mida ja kuidas ma tegin,mida seletasin ja kuidas põhjendasin, äkki vast isegi keelasin mingil ajal, kuid igatsugu seebiseriaalidest õnnestus mul ta eemale hoida, nii, et tasub proovida!
A.
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

Meenus, et selline lahe uuema aja teos nagu A.Kivirähu "Rehepapp" ( http://et.wikipedia.org/wiki/Rehepapp_(Kivirähk) ) on ilmunud ka CD-plaatidel audioraamatuna. http://www.apollo.ee/product.php/3005668
Hää näiteks autoreisil või kudumise taustaks kuulata :wink:
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Tegelikult on nii, et ega sellist riigi ja rahva ja riigikaisteteemalist kirjandust vist väga lastele näiteks ei leidugi. Viitasin siia mingi aeg tagasi näiteks Nõukogude suurtükiraamatu lastele 1938, mis on hea näide noorsoo harimisest ja kasvatamisest. Midagi sarnast, kuid nagu üldisemas plaanis võiks eesti keeles ka olemas olla.
Ja siis veel, et kas tütar kodudutütreks on kirja pandud? Seal äkki ka aidataks kaasa...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist