Colt M1911

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Kasutaja avatar
ettec
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 01 Mai, 2006 17:44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Colt M1911

Postitus Postitas ettec »

1911
Viimati muutis ettec, 14 Aug, 2006 22:41, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Würger 190G
Liige
Postitusi: 2039
Liitunud: 27 Sept, 2005 12:57
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Würger 190G »

Let me educate you to the Colt tradition. A Government model is the Colt 1911 made for civilians. It has to be full size 5" and either 45ACP, 38SUPER or 9mm. If its 4.5" in barrel length and a Colt its a Commander. If its 3.5" its an Officers. If it 3" its a Defender from the Colt people.


M1911 and M1911A1 are military designations. The pistols made by Colt for commercial consumption are the Government Model, Commander, and Officers ACP (note: Officers Model is a .38 revolver). The M1991A1 is a Government Model variation that has a matte finish resembling the wartime M1911A1. No M1911's have been made since the mid-'20's and no M1911A1's since the mid-'40's, so all full-size Colts of even not-so-recent production are "Government Models". In the last ten years, Colt has gone from "Government Model" to "Enhanced Government Model" to "XS Government Model" to "XSE Government Model" - those are not necessarily official Colt designations, but what shooters and collectors call them. The M1991A1, in 5", 4.25" and 3.5" forms are the less-expensive versions of their like-dimensioned bretheren.
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Colt M1911.

Postitus Postitas Mõmps »

Ahoi !
Selline küsimus, kas keegi foorumlastest on näinud, või isegi käes hoidnud Vabadussõja aegset Colt M1911 püstolit ? Eelistatud oleks info just Vabadussõjas kasutet "torude" kohta. Kuid kõlbab ka niisama sellesse ajastusse jääv relv.
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
kilo
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 01 Apr, 2008 18:07
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kilo »

Kui ma vastan, et olen, siis mis edasi saab?
Kasutaja avatar
T-62
Liige
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Juul, 2007 9:50
Asukoht: Pärnumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas T-62 »

kilo kirjutas:Kui ma vastan, et olen, siis mis edasi saab?
Ja kui ei vasta :roll:
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Mõmps »

Ma üritan kirjutada, või kokku panna üht väikest raamatukest Vabadussõjas kasutet relvastusest-varustusest ja mulle valmistaks ülimat häämeelt saada pilte sellisest püstolist raamatus kuvamiseks. Mind ei huvita ei asukoht, ega see kellele vastav relv kuulub, mulle on tarvis vaid pilte. Muidugi kui saaks relva pildid koos "looga" - see oleks veelgi parem.
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
tonu adrik
Liige
Postitusi: 433
Liitunud: 13 Veebr, 2007 12:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tonu adrik »

Mul on 1915. aastal valmistatud ja hiljem Brittidele edasimüüdud Colt 1911. Sain selle aastate eest Soomest, kes teab kuidas see omakorda sinna sattus.
See on väga heas korras, ning täna (s.o. 29.11) meie Kopli tiirus toimuval 1911 päeval (õigemini, õhtul - üritus toimub 17:00 - 20:30) saab seda ka lähemalt vaadata. Kuna tundud olema Pärnust, siis ei jõua Sa sellise etteteatamistähtajaga ilmselt me juurde täna, aga kui edaspidiselt siinkandis ja huvi endine, anna märku.

Tõnu 8)

www.tacticalshooting.ee
[i][size=85]Verbum Caro Factum Est[/size][/i]
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Proua Irene fotopangas on üks pilt tõenäoliselt Vabadussõjas osalenud 1911 püstolist, pilt tehtud Saaremaal: http://www.oldart.ee/?m1=16&tid=64&prod=2648
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Mõmps »

Etskae-roostekämp tundub isegi veel vinnastatud olekus olema. Aga ma sain õnneks Tõnu käest juba kenad pildid kätte 8)
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

http://www.oldart.ee/?m1=16&tid=64&prod=2648

Paraku peab konstateerima tõsiasja, et fotol kujutatud roostekämp pole mitte Colt 1911, vaid II MS ajal saksa Wehrmacht´i (SS, Politsei j.t. siseministeeriumi alluvuses olevad üksused) relvastuses olnud Radom VIS-35.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Mõmps »

Jah, tundub,et põlegi Colt :? Aga vast on eksimine andeksantav:on need relvad ju üpriski sarnased. Ja see saaremaa püstol on ju ka sellises konditsioonis et....
Aga köige lihtsam:ühel on kukk auguga,teisel ilma. :?
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Ei, ma rohkem nagu seeepärast tean, et omal ajal oli Colt mul Paldiskis tabelirelvaks ja see Radom on mul endal kodus olemas (NB! Päris seaduslikult ikka). :wink:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Postitus Postitas oliver »

Ju siis see Radom on koos saksmannidega saarde jõudnud.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Natuke teemast kõrvale kaldudes, kas keegi teab, kas Vabadussõjas ka Mauser 1914
Pilt
kaustamist leidis? Pole selle kohta küll ise kinnitust leidnud, aga põhimõtteliselt võis ju olla. Mul nimelt õnnestus ühe sellise püstoli maised jäänused mõni aasta tagasi leida (metsast ühe suure ja vana pehkinud kännu alt). Seisukord tunduvalt viletsam kui siin teemas juba mainitud VIS-35-l. Elektrolüüsi ei hakanudki igaks juhuks panema, kartsin, et siis ei jää äkki enam suurt midagi asjast järele. Ise muidu kaldun küll arvama, et ikka 2MS perioodist pärit, aga...:roll:
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Mõmps »

Niipalju kui ma aru saan,siis kasutati parasjagu seda relva mis kätte sattus. Pean siin silmas just püstoleid-revolvreid, vintpüssidega oli asi tunduvalt selgem. Võidi kasutada muidugi,aga kes seda enam selgeks teeb-sai mõni rahvaväelane landeswehri mehi nüpeldades sellise "toru" saagiks,ega ta siis seda kuulutama läinud,jättis endale ja asi ants. :dont_know:
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist