Solonin jt. Talvesõjast (Venelased valetavad hirmsasti?)

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Venelased valetavad hirmsasti

Postitus Postitas metssiga »

Juhani Putkinen kirjutas:Mul on sõjaajaloolasena kahju, et venelased on valetanud ja valetavad hirmsasti näiteks sõdade kaotustest, võidutest ja objektidest mis nad on rünnanud. Mitte ühte allikad ei saa usaldada.
No kuidas nüüd võtta - mis need allikad on? Tavamõistes allikad on dokumendid (tänase uurija jaoks siis arhiiviallikad ehk arhiividokumendid, omalajal olid need asjaajamisdokumendid). Kas seal valetatakse või mitte, aga kõigisse allikatesse ehk siis seal olevasse informatsiooni peab suhtuma allikakriitiliselt. Või mõtleb austatud JP venelaste kirjutatud ajalooraamatuid? Seal muidugi valetatakse nii-et suu suitseb (vt nt "Akadeemia" nr 3/2010), aga mis asi on, et VENELASED valetavad? Kardan, et JP ei oska vene keelt ega loe siis tänapäeval Venemaal ilmuvat ajalookirjandust!?! Seal on muidugi kõike, iga maitse jaoks :-)
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Juhani Putkinen kirjutas:Kahjuks need "partisanid" kes mõrvasid Soome kaitsetuid tsiviliste ja valetasid, et ründasid sõjalisi objekte on ikka "au sees" Venemaal ja Venemaa keeldub andmast info nendest kurjategijatest Soome politseile.
Ei tea ma nüüd, kuidas, lohutavalt või tagakiitvalt härra JP-le seda öelda, aga on fakt - partisanid, sissid, geriljad jms on alati ja igal pool korda saatnud asju, mida tsiviilühiskonnas ja rahu ajal loetakse kuritegudeks. Alati ja igal pool! Siin ma sisside all ei mõtle muidugi Soome kaugluurepatrulle, kes ei olnud mitte partisanid, vaid luure ja/või diversiooniüksused. Kuidas neid mehi ametlikult hinnatakse, sõltub otseselt ja ainsalt ühest - kas nad võitsid või kaotasid, esimesel juhul on nad kangelased, teisel juhul kurjategijad. Näide Eestist - mitukümmend aastat olid metsavennad bandiidid, aga nüüd võitsime meie ja metsavennad on kangelased (st! ametlikult, eks nad kangelased olid MEIE jaoks ikka). Nii-et ma ei saa aru JP hingevaevast, Venemaal ei hakata ametlikult partisane hukka mõistma mitte kuidagi - aga kirjutada-avaldada neist kui kurjategijatest jälle võib, mille kohta on ka raamatuid-artikleid küll.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

metssiga kirjutas:
Juhani Putkinen kirjutas:Kahjuks need "partisanid" kes mõrvasid Soome kaitsetuid tsiviliste ja valetasid, et ründasid sõjalisi objekte on ikka "au sees" Venemaal ja Venemaa keeldub andmast info nendest kurjategijatest Soome politseile.
Ei tea ma nüüd, kuidas, lohutavalt või tagakiitvalt härra JP-le seda öelda, aga on fakt - partisanid, sissid, geriljad jms on alati ja igal pool korda saatnud asju, mida tsiviilühiskonnas ja rahu ajal loetakse kuritegudeks..
Antud juhul teema on see valetamine. Ka vene arhiivid on täis neid venelaste valesid kuidas nad kangelaslikult ründasid Soome sõjalisi objekte ja tekitasid suuri kaotusi Sõjaväele - tegelikult aga ründasid tava Soome talusid ja mõrvasid tsiviliste. Need partisanid kartsid kui kurat välku õigeid sõjalisi objekte ega kavatsenudki neid rünnata.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Juhani, ma tõlgin praegu eesti keelde uut Solonini raamatut "25. juuni 1941. Rumalus või agressioon?" See on nüüd täielikult Nõukogude-Soome sõdadele pühendatud teos, kus Talvesõda on suhteliselt vähe puudutatud ja on keskendutud 25.juunil alanud nn"Jätkusõjale" - sealhulgas just nõukogude lennurünnakule. Solonin analüüsib seal üksipulki nii vene kui ka soome ajaloolaste teoseid ja arhiivimaterjale, muuseas kinnitab ka sinu sõnu, et Soome ei kaotanud selle lennurünnakuga ühtegi oma lennukit v.a üks nõukogude trofee SB pommitaja.
Üldiselt on see väga huvitav raamat ja ma olen üllatunud, et seda pole senini soome keelde tõlgitud, ehkki see paneb asjad hoopis õigemini paika kui seni väidetud ning Soome tegevust ja Nõukogude agressiooni on näidatud objektiivselt.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Troll kirjutas:Juhani, ma tõlgin praegu eesti keelde uut Solonini raamatut "25. juuni 1941. Rumalus või agressioon?


Ma olen sellest eestikeelsest versioonist väga huvitatud.

Ma ei usu, et sealt minule midagi erilist uut oleks, sest ma olen Jätkusõja algust ise põhjalikult uurinud, kirjutanud sellest hulgi ja teinud ka mingi presentatsiooni (PowerPoint).

Aga ikka tahaks võrrelda mis Solonin on leidnud ja mis ta arvab.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Tõenäoliselt ilmub see samal ajal ka soome keeles.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Troll kirjutas:Tõenäoliselt ilmub see samal ajal ka soome keeles.
Kas seda eestikeelset versiooni on võimalik osda ka elektroonilisel kujul?

Teata palun kui see on ilmunud, nii ma astun Rahvaraamatust läbi.
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 784
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas krijgsvolk »

Raamat läbi loetud vene keeles: tasemelt vähemalt sama hea kui kaks varem eesti keelde tõlgitut.
Peab hr Soloninit tunnustama, oma raamatutel hoiab ta marki hästi ja järeleandmisi ei tee, erinevalt nii mõnestki teisest autorist.
Tal ju veel muudki head: Sa , kamraad Troll vaata ka "Mozgoimenie" läbi.
Pisut teise nurga all , aga ka hea asi.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

krijgsvolk kirjutas:Raamat läbi loetud vene keeles: tasemelt vähemalt sama hea kui kaks varem eesti keelde tõlgitut.
Peab hr Soloninit tunnustama, oma raamatutel hoiab ta marki hästi ja järeleandmisi ei tee, erinevalt nii mõnestki teisest autorist.
Tal ju veel muudki head: Sa , kamraad Troll vaata ka "Mozgoimenie" läbi.
Pisut teise nurga all , aga ka hea asi.
Loetud juba, nagu ka kõik teised ilmunud Solonini teosed.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

S Troll pead edaspidi ettevaatlikum olema! Vaata ette mida tõlgid :P

http://news.mail.ru/politics/3586043/

:write:

terv
o
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 784
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas krijgsvolk »

Selle peale ikka annab tulla! Ja ikka suudab Moskoviit meid jällegi millegi uuega üllatada...
Muide, ka Valgevenes anti ja antakse välja üsna palju raamatuid, mis seda Entsefaliitu heas valguses ei näita! Huvitav liberaalsus Lukašenka poolt. Olen seda kogu aeg imestanud, aga paistab, et Valgevene valtsust, KGB-d, ega muid struktuure see ei häiri.
Tõtt öelda oleksin midagi sarnast oodanud Minskist.
Mis seal ikka, eks meil tule vist vene ajaloolastele varsti poliitilist varjupaika pakkuma hakata.
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 784
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas krijgsvolk »

Kui see projekt peaks hääletusel läbi minema ja läbi ta läheb, siis on Venemaa pauguga tagasi aastas 1984...kui mitte isegi varasemas ajastus.
Ja meie president läheb 9. mail Moskvasse!
Ja veel: huvitav, millal hakkab meie kolletav ja kirjutav press selliseid asju lõpuks ka märkama ja kajastama ja analüüsima.
kirsavoi
Liige
Postitusi: 73
Liitunud: 20 Veebr, 2011 17:44
Kontakt:

Postitus Postitas kirsavoi »

Valetavad kõik pooled .
Soomlased on pidanud venelaste hirmus nii mõndagi seika pehmendama endale ja teistele.On kuulda olnud,et venelaste kaotusi on aastakümneid näidatud vähematena kui neid omal ajal tegelikult kokku loeti.
Näide seega mitte suuremaks plufimisest vaid ivanite laibastrateegia varjamiseks soomlaste poolt..
Väga ammu,uskumatu küll,aga Eestis elas 39 aasta talvesõja aegse Soomes tekitatud olematu Karjala vabariigi(ei viitsi selle jossi poolt kokku klopsitud asja nimegi otsida) presidendi isikliku lennuki piloot.Kesköösaates ta siis rääkis oma seiklustest.Kaotused vene poolelt olid tema jutus igas vallas üliräiged.Ja ta ju ei saanud kõike välja laduda,aeg oli teine.
Arvan,et üksteise täiendamine aitaks teadjamaid rohkem kui teravuste väljakäimine.Lihtne öelda ja raske teostada-tean seda. Aga ikkagi ,minul oleks sellest kasu rohkem. On ju tulnud uskuda nii mõndagi asja ,mis on pärast osutunud bluffiks.Uskuda või mitte,väga raske küsimus .
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

John Mosier on püüdnud kokku lugeda rüssäde laipu oma raamatus Deathride, aastalt 2009. Ta arvas, et Venemaa sõjalised kaotused Saksamaa vastu Teises Maailmasõjas olid umbes 28 000 000 surnud.

Venemaa on aga valetanud oma surnude numbreid (sõjalisi kaotusi) igate pidi väiksemaks kui see tegelikult oli.
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Postitus Postitas ants431 »

Juhani Putkinen kirjutas:John Mosier on püüdnud kokku lugeda rüssäde laipu oma raamatus Deathride, aastalt 2009. Ta arvas, et Venemaa sõjalised kaotused Saksamaa vastu Teises Maailmasõjas olid umbes 28 000 000 surnud.

Venemaa on aga valetanud oma surnude numbreid (sõjalisi kaotusi) igate pidi väiksemaks kui see tegelikult oli.
Ants:Loomulikult venelane valetas ja valetab ka tulevikus. Andekad valetajad!
Aga kas neid laipu ongi võimalik täpsemalt hinnata ja kas on mõtet vahet teha kas keegi suri Stalini või Hitleri juhitud terrori läbi?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist