Calico Käkid

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

no see oli küll ikka räme feil... aasta bläkk, ma isegi ütleks.

ei ole hullu, harjutad uuesti...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

Nonii-nüüd siis kolme kuu projekt kuumuse kiuste valmis. raskelt tuli, kuid tõesti ega see siis sunnitöö ole, tegin selles mõttes tõesti siis kui vaim peal oli. ja kui olen täheldanud kiirust enda puhul 1 mudel= 1 kuu, ning enne Valgat manöövrit tegin jaapani lennuvälja tühjuse pärast 3-4 päevaga 2 teenidus veoautot (Hasegawa Toyota ja Isuzu) siis oleks isegi ajagraafikus. Valga piltide hulgas võib neid silmata, muidu ei jõud neid korralikult pildistada ja tegelt tahaks neid veel tuunida kui kodu jõuavad.
Pikk jutt ess jutt, siin on aga siis 3kuuline Sopwith Camel Vabadussõja aegadest. Teemea tekkis lambist, iseenesest ei olnud küll plaani suureks võistluseks valmis saada, justnimelt et tahtsin rahulikult teha, et saab kuna saab valmis graafikuga. äkki järgmine aasta saadan just massitseenidesse esinema, mõttega palju neid eesti asju ikka valmib aastaga.
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Päris kena teine, kugi külgedel olevad eraldusmärgid tunduvad veidi ebakindlatena, ent üldmulje jääb sellegipoolest hea.
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Veidi veel õli tulle :twisted:

Eesti kaamlist on tõesti vähe pilte. Sirvisin oma varusid, ja kõik suht samast ajast, viletsa kvaliteediga jne.

Kuna aga (nagu jutust aru saada) soov on teha just Vabadussõja aegne lennuk, siis üks pilt ja mõned kommentaarid.

Kõigepealt pilt, mis on võetud 1919. a. mais või juuni algul toimunud lennuväe esimesel paraadil (Copyright vennad Parikad, aga siin on näha vaid osa fotost, äkki pärijad ei kaeba mind kohtusse).
Pilt

Sry, pilt on vähe suur, aga muidu ei paista detailid välja. Nii et kerige aga...

Detailid millest tahaksin rääkida.

Vabadussõja ajal olid kolmnurgad veidi teistsugused, millest on juttu ka lennuväe teemas siin:
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 715#105715
Aga on selgelt näha ka sellel fotol.

Jõudu muidugi sellle jäljendamisel :P

Teiseks paistab lennuki kerelt suht hästi veel ka briti rondeeli jäänuk. Pildil näha selle serv.

Kiilule tuleks veel peenes kirjas maalida Camel ja 2 F 1

Hm, ja kui minu silm nüüd väga kõver pole, siis mulle tundub, et mudelil on jälle ülemine ning alumine tiib eri nurkade all. Sama jutt käis ka Suure Auhinna teemas, tundub nagu pisiasi, aga sry, sellisel lennukil on suht võimatu lennata...

Aga muidu juba nagu päris...
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Postitus Postitas Joss Metsast »

Suurepärane, see ju tegelikult niii pisike lennuk. Fotikas on armutu, reaalis on ilmselt kordades parem. Briti eraldusmärk kumab ju küljel kenasti läbi, tõsi eesti oma on nati karvane.

Nublu võiks igast eesti lennukist paar pilti üles panna , oleks mudeliehitajatel jupp maad lihtsam :)
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

Vabadussõja ajal olid kolmnurgad veidi teistsugused, millest on juttu ka lennuväe teemas siin:

eh pagan, kus sa ennem olid kui mul nurgad veel valetpidi olid! kuigi jah siin saadud mõne pildi pealt oli mul ennemgi näha et kummaliselt kirju kolmnurk on. mul see jama ka veel oli et tegin saadud lingi peal oleva ilusa külgvaate järgi kus on kõik ainult kolmevärvilised (kui tohib edasi jagada, ma loodan) http://forum.axishistory.com/viewtopic. ... 3&t=139593 paistab siis et kunstiline lihtsustatus.
Briti eraldusmärk kumab ju küljel kenasti läbi, tõsi eesti oma on nati karvane
samamoodi lingil oleva külgvaate järgi tegin küljele sõõrid teise pruuniga, nö ülevärvitud briti roundel. Kuid ega mulle tegelt need külgmised endale ka väga ei meeldi, kuramuse väike mõõtkava see 72, käsi väriseb ikka hirmsalt, kavatsen natuke parandada, kui juba ka vöödirohkemaks teha kolmnurka.
Kiilule tuleks veel peenes kirjas maalida Camel ja 2 F 1
notead sellesama 1:72 kirjutada veel sinna väikselt midagi, minu käsi veel ei suuda. ilmselt ma punktitan sinna valget natuke.
Muide sul nublu tänks suht hea nurga all olevast lennukipildi eest. vaatasin ka kuidas trosserite paigaldust ümber sättida. kaotasin tänu viiruserünnakule kogu oma pildi ja pdf kogu mis mul korjatud oli, nii pc kui välise hd pealt. netist kiirelt leitud piltide peal nuputasin ikka kõvasti, kus ja kuhu need jooksevad. nüüd leidsin vigu juba peoga.
Hm, ja kui minu silm nüüd väga kõver pole, siis mulle tundub, et mudelil on jälle ülemine ning alumine tiib eri nurkade all. Sama jutt käis ka Suure Auhinna teemas, tundub nagu pisiasi, aga sry, sellisel lennukil on suht võimatu lennata...
mõõtsin esi ja tagakülje mõõdud üle, erinevusi kaldes ei ole. ilmselt on fotonurk selline mis tekitab sellise efekti.
Küsimust ka: kapott tundub pildil olevat teist värvi kui küljeplekk, mis värvi?
veel üks avastatud viga:kuskil foorumiski (briti) räägiti ühe kuulipildujaga variandist antud masinast. selle pildi järgi on see tõsi. kuid jah, siin parandada ma küll ei kavatse, liigne lõhkumine, antud mudelivalu pole ise väga ilus, siis kui kunagi kordan projekti, nt academy mudelil, siis teab hoiduda sellest veast.
Kokkuvõtteks: kuramus näe ei saanud valmis: läheb remake töötlusele! :wall:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

calico kirjutas: eh pagan, kus sa ennem olid kui mul nurgad veel valetpidi olid!
Sry, aga siia mudelinurka ma kahjuks vaatan tõesti harva. siis ka valin tihti teemasid ainult pealkirja järgi. Kui huvitav tundub. :scratch:

Alati võib aga mulle vihjeid saata, kui mõnest mulle huvipakkuvast lennukist mudel on valmimimas :wink:
calico kirjutas: samamoodi lingil oleva külgvaate järgi tegin küljele sõõrid teise pruuniga, nö ülevärvitud briti roundel.
Tõesti - nüüd mudelit hoolikamalt uurides saab tõesti aru, et seal on üks ümargune teist karva laik ka olemas. Samas - kui vaadata fotot, siis see pole lihtsalt ühte tooni laik, vaid võib selgelt aimata rondeeli - ehk siis on heledam riba ja seejärel tumedam ala jne. Samuti tundub see erinevus kontrastsem olevat.

Mis võib muidugi olla ka foto "petekas". Reaalses elus see ei paistnud üldse nii välja, lihtsalt õige nurga alt paistnud päike ning fotoplaadi (silmast pisut erinev) tundlikus tõid välja detaili, mida tegelikult näha polnud.

Aga samas mudeliehitus tihti sellistest tihti ainult fotodel näha olnud asjade väljatoomisest vahel ka elab...

Mis aga puutub kirja sabal, siis targemate inimeste tehtud piltisid uurides tuleb välja, et seal oli

SOPWITH CAMEL
2F.1

0-pintslist ilmselt kasu pole. Tuleb mingi --pintsel hankida :P

Relvastus - jah, ship's Camel oli relvastatud kas ainult ühe sünkroniseeritud Vickersiga, või siis üks sünkroniseeritud Vickers + 1 Lewis ülatiival, või siis 2 Lewist ülatiival ning sünkroniseeritud puudusid. 2 sünkroniseeritud Vickersit olid ainult tavalisel Camelil. Eesti Camelil paistab olevat olnud ainult 1 sünkroniseeritud Vickers.

Kuna mudelil peal 2 Vickersit - ilmselt tehtud tavalisest Cameli mudelist? Ship's Camelil oli ka veidi väiksem tiivaulatus kui maalennukil, samuti võimalik sabaosa kergelt ninaosast lahti monteerida. Et nad laevatekil või -angaaris vähem ruumi võtaks. Ilmselt ka seetõttu veidi erinev mõnede trosside paigutus...

Mis aga puudutas eelpool avaldatud soovi, et võiks kõigist lennukeist samasugused pildid kuhugi üles riputada, siis
a) polegi teisi eriti (nagu Tõnisson Tootsile ütles :twisted: )
b) kui ongi midagi - harva leiab nii korraliku, et sealt tõesti mudeliehitajale vajalikke detaile saab tuvastada
c) ja kui on olemas ning on näha huvitavaid detaile - tekib jälle probleem, et kust see (skänn näiteks) mul saadud on ja mis tingimustel endale moositud, samuti on fotod ka autoriõiguse kaitse all jms segavad faktorid, miks ma neid eriti avalikult jagama ei ole kippunud.

Privas olen vahest palju lahkem :twisted:
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

nii kade poiss :crying:
katsume siis hakkama saada...
muidu plahvatas ikka üks mõte küll kuulipilduja eemaldamiseks, tundub et piloodi kohal istudes oleks fotol ``alles,, justkui vasakpoolne kuulipilduja. mis ilmselt annab lihtsalt võimaluse parempoolne tangidega ära lõigata, lihvida ning üle värvida... hmmaikka irmus keber küll juba selle lennukiga aga ei taha nagu uut ennem ette võttagi...
kordan küsimust nublule kapoti värvist, tundub et need on hõbemetalliku asemel kas must ja sinine vmt. radiaatorisõõrik tundub olema nagu rattad ja embleemid sinine.
is that correct?
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

sry, aga minu foto on must-valge. Värvitoonide tuletamine mustvalgelt fotolt - see on selline maagia, millega ma ei tegele.

Võttes aga arvesse, et kogu lennuk on üldiselt originaalvärvides - vaja otsida RNAS värviskeeme ning neist sobiv välja valida.

Ehk oli abiks :wink:
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

Nii nüüd küll peaks juba enamvähem olema! Võtsin julguse rindu ja katsusin nublu pildi pealt siis mustvalget ise ümber tõlkida. Esiteks tundus et tavapäraste N6616 ilusate kunstnike küljepiltide peal säravmetallik terve esiosa sel lennukil kohe kindlasti ei ole. küll aga nö kapotikaane pealmine osa. Nisiis oliiv peaks olema ka radikarõngas ja sellest saba poole minev kereosa. tänu just kapotikaanele on näha kus on tiivavari. Probleemiks ongi mustvalge pildi puhul on varjud, mis moodustavaid erinevaid toone. siiski tundub mulle et koht kus algab mootorikatte küljeplekk, algab uus tumedam osa. või siis isegi ainult see ringjas küljeplekk on tumedam. ning sellest edasi piloodikülg on veelgi tumedam. leidsin kuskilt RNASi cameli värvivariandi, kus lenduri kaitseks pandud plekk oli must.
Rattad tundusid ka oliivid.
ja siis leidsin lambist ühe vene foorumist ilusa külgvaate, kus oli minu arutlusest erinev ainult küljeplekkide oliivivärv ja mootorirõngakate metallikuna, viimasega ma nublu pilti vaadates kindlasti nõus ei ole. kuid muus osas nagu minu suust kukkunud.
ühesõnaga, võtsin julguseks teha selle arutluse tulemusel siis valmistoode, kus on siis eemaldatud üks Vickers, uued trosside vedamised, kuulipilduja sihikurõngas, summutiaugud ja rattaplekkidele puurited uued, dekaaliparandused küll mitte hindele5+ aga esialgselt ajakohasted ja vähem karvased. Alljärgnev siis pildiseeria, kus esimene pilt katsutud nublu pildi rakursiga võtta ja BW tehtult.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Nüüd on mõnda aega moosiriiulitest kopp ees, kuigi ega see trossivedamine ikka väga hirmus ka ei olnud, tänu elastiinile sujus suht hästi ja tundub kena. Siiski ilmselt läheb nüüd mõni kommimalt kokkupandav asi käiku nt Academy Bf109E +Kettenrad (ja juba võtsingi karbi välja) :write:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Postitus Postitas Hertsog »

cool !
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Mmm. need kolmnurgad kohe päris meeldivad :P
calico kirjutas:Nüüd on mõnda aega moosiriiulitest kopp ees, kuigi ega see trossivedamine ikka väga hirmus ka ei olnud, tänu elastiinile sujus suht hästi ja tundub kena. Siiski ilmselt läheb nüüd mõni kommimalt kokkupandav asi käiku nt Academy Bf109E +Kettenrad (ja juba võtsingi karbi välja) :write:
Kuidas oleks aga väikese lisavärvimisega?

Ma vaatasin - mul tegelikult samast lennukist, samalt ürituselt olemas veel üks foto veidi teise nurga alt. Üks valge ruut tuleks kohe kindlasti veel maalida.

Äkki on seal üht-teist huvitavat veel..

:twisted:

Pilt
kui sul on vanu lennundusega seotud pilte, dokumente või muud huvitavat - võta ühendust...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Postitus Postitas calico »

:shock: :evil: :twisted: :mrgreen: AARGH!! (Tsenseeritud, tsenseeritud,tsenseeritud)
hmm samas ei tundu et see päris valge oleks. ja kurikuulsad roundeelijäänused tunduvad ka selle pildi peal näha olevat ja teises kohas... :wall:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Päris kobe juba teine tegelikult, eks see puuduv ruuduke tuleb ikka lisaks maalida.... :roll:
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Nublu hoidis selle foto kindlasti finaaliks (muidu poleks millegi kallal nokkida) :twisted:.
sitt päev, kellele kurdad
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist