Telkmantlitest ühemehetelkideni

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
siss
Liige
Postitusi: 287
Liitunud: 09 Mai, 2005 23:56
Asukoht: tallinn
Kontakt:

telkmantel

Postitus Postitas siss »

kas keegi teb kus ja millal kasutati saksa sõjaväes halle telkmantleid :? kas kellelgi on pilte nendest(hallidest) ja nende kandmisest .
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

Antud teemaga seonduvalt:Täna sain rauast telgivaia.Kas see oli lõpuaja värk või olid raudvaiad kogu aeg kasutusel koos alumiiniumiga?
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

oli ka baketiidist vaia.
m34
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 25 Dets, 2005 16:18
Kontakt:

telkmantel

Postitus Postitas m34 »

Viimati muutis m34, 08 Juul, 2009 21:28, muudetud 1 kord kokku.
veigen
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09 Veebr, 2005 20:32
Kontakt:

Postitus Postitas veigen »

tore leid
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

1-inimese telk

Postitus Postitas Kilgore »

Kas keellelgi on kogemusi sellise tooterühmaga nagu 1-inimese telgid? Just taktikalises kontekstis, niisama matkasellide jutt eriti ei huvita kuna neil on ilmaasjadele suuresti teised vaated ja nõudmised. Mõtlen midagi sellist soetada: Snugpak Stratosphere. Niipalju kui kõrva taha on jäänud siis kangas peab hästi hingav olema (veekindel niikuinii) ja ventilatsioonivõimalus eeskujulik, muidu tekkivat kondensatsioon. Ja telgikese lukk peaks olema samal pool mis magamiskotil. Veel midagi mida silma spidada?
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: 1-inimese telk

Postitus Postitas mx77 »

Mis seal ikka nii imelikku on. Omal sarnane telk kodus ja olen matkasell ka :).
Sellel on päris head tehnilised omadused, kuigi kanga hingavusele eelistaks head ventilatsiooni. Selle telgi 5000 g/m2 kohta on hea, aga kondensaadist ei päästa - inimene hingab lihtsalt nii palju niiskust välja.
Kui khakivärv ei ole primaarne soovitan vaadata Sportlandi poodidesse, kus on matkavarustuse osakonnad (Järve näiteks). Seal on neil jäänud samade tehniliste näitajatega Lafuma Ultimate seeria Active 1/1 ja Active 1/2 telgid, kuju sama bivaktelk, mahutavus siis vastavalt 1 või 2 inimest, kaal kas 1,1 või 1,6 kg. Hinnad on tänu 40% allahindlusele hea
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Re: 1-inimese telk

Postitus Postitas Kilgore »

Tänud mx77! Mitte pahapärast, aga näe matkarahval on siiski asjadele omad nõudmised. Arusaadav ka. Foorumitest loed siis käib jonnimine mingite mulle täiesti arusaamatute featuuride üle, a'la et kas ikka telgist linnulaulu kuuleb ja meigikotikese jaoks taskud on olemas :D Aga käin kaen neid Lafumasid mida soovitasid. Muidugi kui neid ainult erksaid värve on, siis ostuks ei lähe. Kah arusaadav.
mx77
Liige
Postitusi: 1452
Liitunud: 15 Jaan, 2010 20:36

Re: 1-inimese telk

Postitus Postitas mx77 »

Kahjuks on neid jah ainult erksavärvilisi.
Lafuma Ultimate seeria on nn. Alpine telgid ja neid tehakse juba turvakaalutlustel ainult erkasvärvilisi.
toomas tyrk See peab ikka üks meeletu edevus ning hea enesearvamus olema, mis sunnib sellist möla sellistes kogustes tootma. Siis nüüd tekib üha rohkem ja rohkem tunne, et ju ikka keegi maksab selle eest.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: 1-inimese telk

Postitus Postitas alari »

Kunagi ka netist otsisin midagi sellist ja olen leidnud selliseid telke
http://www.tasmaniantiger.ee/est/products/item/976
http://www.military-sleeping-bags.com/m ... -plus.html
Kasutaja avatar
istorik
Liige
Postitusi: 1042
Liitunud: 02 Mär, 2004 17:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 1-inimese telk

Postitus Postitas istorik »

Mina olen 1-mehe telke testinud küll ja ikkagi matkal. MSR telkidel on head tehnilised näitajad. Viimasel ajal olen aga seda meelt, et suurt vahet pole, kas kasutad sellist bivy telki, bivy kotti magamiskoti ümber või korralikku tarpi. Sama teeb välja.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: 1-inimese telk

Postitus Postitas TTA »

Mis on sellise telgi eelised telkmantli ees?
Kasutaja avatar
istorik
Liige
Postitusi: 1042
Liitunud: 02 Mär, 2004 17:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 1-inimese telk

Postitus Postitas istorik »

Ma ei ole küll teema tõstataja kuid viimasele küsimusele vastuseks: ei olegi eeliseid.
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Re: 1-inimese telk

Postitus Postitas Kilgore »

TTA kirjutas:Mis on sellise telgi eelised telkmantli ees?
Veidi rohkem kaitset ilmastiku eest, veidi kiirem/lihtsam ülas panna ja maha võtta (ei vaja nööride-kummide vedamist), arvan et ka veidi rohkem privaatsust mis laseb ajul puhata? Jah, pikemat aega metsa elades on tähtis ennast kasvõi korraks ööpäevas inimesena tunda. Mõjub psüühikale hästi. Vähemalt minu omale ;) Kõik väikesed asjad kokku oleks minu jaoks ca. 100-150 EURi väärt küll.
Alari leitud Carinthia Micro Tent Plus on väga sümpaatne, paraku aga oma ca. 500 EURise hinnaga ka liiga kallis.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: 1-inimese telk

Postitus Postitas TTA »

Selge, ise ütlen küll otse välja et selle telgi mõõdud isegi kokkupakituna ja lisakilo või kaks välistavad minu jaoks sellise asja metsa kaasa tarimise. EKV varustus on niigi liiga raske, viimase uurimuse järgi kuskil 10kg üle normi. Aga tavalisele matkajale, miks mitte?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist