Tankimonumendi õhkulaskmine

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

narvas ju siiani see vene jöletis (t- 34 ) meile okupatsiooni meelde tuletamas.lugesin kuskilt,et köik need tankid,mis postamentidele aeti,olid tegelikult täiesti vöimetud iseseisvalt tegutsema,st.ta keerati maha nii mootorid kui ka köik laskmiseks vajalik ??
ja kui külastada hr.Johannes Törs´i söjamuuseumit Lagedil,siis kuskohast tema endale t-34-ja endale sai ? teada ju on ,et sellel tankil ka eluvaim sisse puhutud....
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

postamentidele aeti,olid tegelikult täiesti vöimetud iseseisvalt tegutsema,st.ta keerati maha nii mootorid kui ka köik laskmiseks vajalik ??
Mina olen kusagilt kunagi lugenud, et T-34, mis peale sõda ülesse pandi monumentideks, olid lahingutankid. Võimalik, et mootor jne... keerati maha aga algselt oli tank mõeldud ikkagi sõja jaoks.
Hilisemad tankid tehti tehases spetsiaalselt monumendi jaoks. Nendega enam sõita ei saanud.
Narva oma peaks ja need, mis Eestis olid, peaksid minu mäletamist järgi monument tankid olema.(kogu jutu kirjutasin mälu järgi, nii, et ärge erutuge, kui eksisin).
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Noh, kindlasti ei toodetud NL-is monumenditanke - kui, siis kipsist! Eks seda kola jagus ja ülesse ei hakatud neid panema üldse kohe peale sõda. Eriti Eestis tekkis see mood mingi järjekordse juubeli eel mitukümmend aastat pärast sõda. Võru Kosel tankiavamist mäletan isegi poisikesepõlvest kui koolist kohale aeti. Võru tankiga oli veel selline huvitav lugu, et peale paigaldamist olid sel luugid lahti ja torni pöördemehanism funktsioneeris. Oligi siis ühel ööl torn sini-must-valgeks värvitud ja toru Pihkva peale keeratud :lol: KGB jooksis jalad rakku, aga kuuldavalt ei avastatud muud, kui et värv pärines liidulise alluvusega Võru Gaasianalüsaatorite tehasest. Pärast aktsiooni keevitati kogu kupatus kinni. Olen ikka mõelnud, et kes need kanged olid? Vabadust juba tosin aastat, aga ei kippu ega kõppu! Ainult Arnold räägib kuidas nad Ingridiga jõulude ajal vatiteki all verivorsti sõid ja rahvuslipuga seksmänge korraldasid 8)
ictta
Liige
Postitusi: 2151
Liitunud: 15 Juun, 2004 4:11
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ictta »

Lagedi T-34 peaks olema pärit Pärnumaalt, seisis alguses Sindi Lodja teeristi juures ja hiljem Pärnu lennuväljal
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Noh, kindlasti ei toodetud NL-is monumenditanke - kui, siis kipsist!
Selles, et toodeti olen ma üpris kindel, üritan praegu netist meeleheitlikult oma väite kaitseks kinnitust otsida, aga ei leia :oops: .
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Kahtleks samuti monumendi jaoks eraldi tankide tootmises. Minu mäletamist mööda hakati neid kuuekümnendail nii massiliselt igale poole üles pandama seetõttu, et siis võeti T-34 maha ka vene sõjaväe mobilisatsioonireservist.

Oli neid ju vorbitud nii sõja ajal kui ka peale sõda tohututes kogustes. Milleks neid veel tootma hakata, kui seda vanarauda vedeles kõikjal. On kuulda olnud ka lugusi, kus tankid olevat ise monumendile sõitnud ja seal siis alles keevitusaparaadi võimu tunda said.

Ning tankispetsid virisevad, et enamus selliseid monumente on tegelikult sõjajärgsetest seeriatest ning isegi välimuselt üsna erinevad tegelikult sõja ajal kasutatutega...
Aspelund
Liige
Postitusi: 1142
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Postitus Postitas Aspelund »

Esimene Valga tank, mille hiljem keegi õhku laskis, sõitsi teadaolevalt ise postamendile. Niipalju, kui ma õhkulaskmise järel tehtud kaadreid mäletan, oli mootor tal jätkuvalt peal.

Sindi tanki evakueerimisluuk oli näiteks 80-ndatel täiesti lahti.

Asp
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2195
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Tõrsi tank on minu teada Sindist pärit ja töökorda seati ta Kohila teehöövlitehases. Mootor polevat originaal ja uue sobitamisel oli probleeme siduriga, mis tuli ise aretada.

Hiljuti käisin ka ise Narva tanki vaatamas ja lugesin ka tahvlilt "xx.xx 1944 aastal forsseerisid x diviisi x väed siin Narva jõe ja murdsid fasistliku okupatsiooni" või mis seal seisis. Oli kange tahtmine kehastuda eminemi kuulavaks kottpükstega graffitisodijaks ja jätkata kohalt "Murdsid Narva jõe kaldal fasistliku okupatsiooni": "ja said sinimägedes meeletu pizdulei osaliseks"
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

irww to SOOBEL... eks vanakestel metallikogujatel (veteranidel) pea ka olema koht,kus oma vägitegudest valetada ja see t - 34 käkerdis sobib ju köige paremini...mind paneb siiamaani imestama,et ka töesti vöitlesid narva all ka itaalia kehkenpüksid,sest sulaselgelt on selle sambapläkerdise peale kirjutatud - fashistlikud väed ... ehk siis duce mussolini armee.
Kui aga sellest narva tankist rääkida, siis seal tankil asuvatest pragudest sisse kiigata,siis seal valitseb peaaegu tühjus,mäletamist mööda nägin ainult suurtüki laadimis kohta ja paari villise istmejäänust ...
isegi summuti torude asemel haigutasid augud ...
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2195
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

VANA LÖUKOER kirjutas: isegi summuti torude asemel haigutasid augud ...
Kuule, minu arust tulid sealt summutitorud välja. Sellised ussitanud ja mõlgised. Järgmine Narva ots võtan ratta ligi ja proovin sisse piiluda, kui mõni punaveteran segama ei tule.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Regardman
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 31 Okt, 2005 12:33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Regardman »

Kas keegi saaks läbiaegade Eestis postamentidel olnud tankid ette lugeda ?

Mina tean niipalju:

Narva-Jõesuu (alles, postament siiani)
Sindi (alles, Tõrs´i muuseumis)
Võru ?
Valga (alles, kuid mitte postmendina)
... ?

Siis mingine endine postament T-34 on ühe suure põllumajandushuvilise hoovil Elvas. Kust see pärit ?
andrus
Liige
Postitusi: 4353
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Postitus Postitas andrus »

algse teema juurde tagasi tulles: seda tankist monumendi lugu lahkab H. Salm Valga Muuseumi viimases aastaraamatus "Valga ja militaaria". Ühesele vastusele ta siiski ei jõua :( Antud raamat muidu ka mõnus tükk lugemist.
http://www.valgamuuseum.ee/sisu.php3?id ... taaria.jpg
Mobutu
Liige
Postitusi: 190
Liitunud: 14 Nov, 2005 23:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mobutu »

Lisaks Regardmani loetelule oli üks veel Emajõe ääres Kavastus. Selle edasine saatus on teadmata.
Aspelund
Liige
Postitusi: 1142
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Postitus Postitas Aspelund »

Kavastu oma peaks resideeruma Elvas.

Asp
Jako
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 24 Sept, 2005 19:05
Kontakt:

Postitus Postitas Jako »

Valga tankil oli küll mootor peal. kui poisikesena sai miskist august sisse piilutud, Narva omale ei õnnestu kuidagi sisse vaadata mootoriosasse, aga lahe on see et tornist, kus on ainus auk kustkohast sisse näeb ja mida seal siis on, tohutult nagu komposti- pruudikimbud." Püha auk" tankiluugi sees. Viskad oma kimbu ja oled ülejäänud elu õnnelik.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist