Briti ajaloolane: 2018. aastal käib Euroopas sõda

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Briti ajaloolane: 2018. aastal käib Euroopas sõda

Postitus Postitas Lemet »

Juhan Pajul "Suures santaažis" läksid need massid hoopistükkis teistpidi liikuma. Kuigi, jah, seal polnud otsest sõjaseisukorda, vaid KL sukeldujate poolt Paldiskis vallutatud kolme tuumaraketiga allveelaev, mis rakette Piiteri, Vatikani ja mingi Lääne-Euroopa pealinna pihta sihtides nõudis vene väe väljaviimist. Aga üle idapiiri need massid tal trampisid...

Pilt
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Briti ajaloolane: 2018. aastal käib Euroopas sõda

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Järgnevate osadega läheb nüüd aega, sest niisama pastakast neid ei ime, vaja on kaardile ka vaadata, mõõta ja arvutada. Niipalju võin ette hoiatada, et KL roll saab olema üpris kandev, mingeid pataljoni-brigaadimanöövreid ei tule, on hulk kaootilist laadi tsentraalse juhtimiseta paugutamist ja teatud tõsiasjade eiramise tõttu hulk asjata inimohvreid. Lisaks toimub vastase plaanis kaks olulist muudatud käigu pealt, üks neist arvatust aeglasema edenemise, teine meie kaitsmata seljataguse tõttu.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Briti ajaloolane: 2018. aastal käib Euroopas sõda

Postitus Postitas hillart »

... mingi Lääne-Euroopa pealinna pihta sihtides nõudis vene väe väljaviimist.

Pole päris õige formuleering. Ikka kõigi VENELASTE väljaviimist taotles.
Vahva raamat. Ja kus siis Narva jõe sillad olid kaardus ja sillatalad nõtkusid. :lol:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Briti ajaloolane: 2018. aastal käib Euroopas sõda

Postitus Postitas Lemet »

...ja Venemaa tegi kõik, et piiril oma kojukippuvaid alamaid võimalikult vintsutada. Ning kordus 44-nda aasta paadipõgenemine, sedapuhku küll üle Peipsi teise suunda ja teise seltskonnaga. Aga paadimehed olid need, kes taas pari teenisid. Ja sedapuhku küll ise siiapoole tagasi tulles.
Vähe ebatäpne formuleering oli minu poolt tõesti, ma selle "vene väe" all ei pidanud tegelikult kah mitte vaid sõjaväge silmas. "Venemaa peab oma pojad koju kutsuma" oli see termin, mida seal vistist kasutati. Ja kui rahvasuud uskuda, siis peaks olema tegu raamatuga, mille esmast pealkirja keegi trükkida ei võtnud. "Venemaa tuleb hävitada" oli see nimelt, tsitaat ühe peategelase valdavast mõttest. "Suur santaaž" tuli alles hiljem. Aga jah, lugeda sündis raamat tõesti. Nagu Juhan Paju teisedki raamatud seda valdavalt sünnivad.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Re: Briti ajaloolane: 2018. aastal käib Euroopas sõda

Postitus Postitas Marissa »

Ongi nii või?! Aga mis saab siis suurejoonelisest projektist "2012 - maailma lõpp"? :dont_know: Selle ennustuse taustal jääb see siis ära vist või lükkub määramatuks ajaks edasi... :roll:

Mõni aeg pärast Dominic Sandbrooki ennustust võttis sõna Harvardi Ülikooli ajalooprofessor Niall Ferguson ning tema ennustus kõlas hoopis teisiti: http://online.wsj.com/article/SB1000142 ... 46162.html :write:
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
vk1
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Briti ajaloolane: 2018. aastal käib Euroopas sõda

Postitus Postitas vk1 »

tubli harvardi professor on vähemalt vaeva näinud nimede väljamõtlemisega -
Marsha Radetzky
ja
German Chancellor Reinhold Siegfried von Gotha-Dämmerung
:lol:
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Re: Briti ajaloolane: 2018. aastal käib Euroopas sõda

Postitus Postitas denis23 »

Kui rääkida üldse mingitest realistlikutest stsenaariumitest, siis peale sisekonflikti ei kujuta ette mingi ettekäänet et VF võiks Eesti suhtes alustada mingi sõjalise operatsiooni.

Ning olen mina jätkuvalt seda meelt, et juhul kui Eesti taga on kas või Ühendriikid üldse, või NATO tervikuna, ei julge Venemaa ühtegi liigutust tegema, kuna mõistavad tagantjärjed üsna hästi.

Ja juhul kui NATO ja Ühendriike taga pole, olen ma teiselt poolt kindel, et ükski Eesti sõjaväelane ei tee ühtegi pauku.
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
holt
Liige
Postitusi: 197
Liitunud: 09 Juul, 2005 8:45
Kontakt:

Re: Briti ajaloolane: 2018. aastal käib Euroopas sõda

Postitus Postitas holt »

Dedushka v pole granatu nashol.
Sunul v karman i k raikomu pashol.
Dernul koletshko, brosil v okno...
Deduska starõi, emu vsjo ravno.

Ma olen ka elu põhifunktsiooni juba edukalt täitnud ja seetõttu luban sulle isiklikult ja pühalikult, et mina teen kindlasti pauku sõltumata suurte ja vägevate toetusest, niivõrd väga vihkan ma meie hüpoteetilist vaenlast, kelle nime ma ei nimeta, kuid kes saab kindlasti ja valustasti vastu oma viisnurgaga kaunistatud pljähha taha peidetud magu.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Briti ajaloolane: 2018. aastal käib Euroopas sõda

Postitus Postitas EOD »

denis23 kirjutas: Ja juhul kui NATO ja Ühendriike taga pole, olen ma teiselt poolt kindel, et ükski Eesti sõjaväelane ei tee ühtegi pauku.
Tänapäeva ja 1939/40 aasta vahele ei saa siiski võrdlusmärki panna.
Esiteks oli sel ajal enamus inimesi elanud tsaari-Venemaa ajal või kuulnud sellest ajast oma vanematelt. I MS eelne Venemaa oli aga küllaltki normaalne ja arenev riik. Pealegi on inimese mälul omadus halba vähem mäletada kui head. Igatahes rahva üldine meelsus ei olnud kindlasti venevastane.
Poole sajandiga on Eesti inimestele näitlikult selgeks tehtud, mida ida poolt võib oodata. Ja Pronksiööl värskendati veelkord mälu.
Ei jää seekord vastupanu tulemata. Isegi juhul kui valitsejad peaksid kapituleeruma. Ja massilist terrorit elanikkonna hirmutamiseks pole tänapäeva infoühiskonnas niisama lihtne läbi viia.
Muuseas on ka siinsete vene inimeste huvides, et Eesti oleks sõltumatu (niivõrd, kuivõrd :lol: ) Euroopa riik, mitte Venemaa kubermang.
cleo
Liige
Postitusi: 197
Liitunud: 28 Okt, 2008 14:50
Kontakt:

Re: Briti ajaloolane: 2018. aastal käib Euroopas sõda

Postitus Postitas cleo »

EOD kirjutas:
Muuseas on ka siinsete vene inimeste huvides, et Eesti oleks sõltumatu (niivõrd, kuivõrd :lol: ) Euroopa riik, mitte Venemaa kubermang.
teoreetiliselt õige, praktiliselt aga.... venelane venelast tapma ei hakka ikka vist. Pigem jääb passiivseks, see lojaalsem ja haritum/edukam osa. Loll mass, keda on sada tuhat või sadu tuhandeid, elab ennast "Ansipi vastu välja". See on üsna kindel...loe veidi venekeelset netti.....
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Briti ajaloolane: 2018. aastal käib Euroopas sõda

Postitus Postitas EOD »

cleo kirjutas: ...loe veidi venekeelset netti.....
[/quote]
No netis räuskamine ja tänavatel märatsemine jätavad tänapäeval jälje ja võimaldavad sikud lammastest eraldada. Nende seltsimeeste kohta on olemas venekeelne väljend "prosvetilisj" ehk maakeeli, veidi lohisevamalt "tirisid end valguse kätte". :wink: Küll nendega ka tegeldakse kui peaks tegudeks minema. Ja sadadest tuhandetest siin juttu pole. Tegelikult ohtlike hulk on suurusjärkude võrra väiksem. Lihtsalt tühjad tünnid kõmisevad kõige valjemalt. :lol:
Pole ka Venemaale kasulik siinkandis endale veel üht probleemi tekitada. Islami pealetungist ja rahulikult oma aega ootavast Hiinast peaks piisama. :roll:
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Re: Briti ajaloolane: 2018. aastal käib Euroopas sõda

Postitus Postitas denis23 »

Ma küsiks nii -

1) Milline oleks teie arvamusel, kaotuste suhtarv VF vs EV konventsionaalses sõjalises konfliktis?

2) Milline oleks Eesti kaotuste valulävi?

3) Milline oleks Venemaa kaotuste valulävi?

Vastage sellele küsimusele, ning seejärel öelge, kas on mõtet edasi arutada?
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Briti ajaloolane: 2018. aastal käib Euroopas sõda

Postitus Postitas Some »

Valulävest rääkides...
Milline oli Horvaatia valulävi? Bosnialaste? Tšetšeenia? Liibüa? Iraaklaste?
Kõik nad pidid ülekaaluka vaenlase vastu toime tulema ja ei saa nagu öelda et kohe käpad püsti ajasid.
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Re: Briti ajaloolane: 2018. aastal käib Euroopas sõda

Postitus Postitas kangelaspioneer »

denis23 kirjutas:Ma küsiks nii -

1) Milline oleks teie arvamusel, kaotuste suhtarv VF vs EV konventsionaalses sõjalises konfliktis?

2) Milline oleks Eesti kaotuste valulävi?

3) Milline oleks Venemaa kaotuste valulävi?

Vastage sellele küsimusele, ning seejärel öelge, kas on mõtet edasi arutada?
Minu pilgu läbi absoluutselt ebaolulised küsimused. Kuuluksid vb arutamisele siis, kui 39 oleks vastu hakatud. Praegu on selge, et üks variant on proovitud, ei sobinud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Briti ajaloolane: 2018. aastal käib Euroopas sõda

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Peale sõjalise võidu/kaotuse on veel selline asi nagu moraalne võit/kaotus.

Kuigi Soome oli nii 1940 kui 1944 sunnitud ise rahu otsima, jäi moraalne võit soomlastele. Meie tegime, meie suutsime, vene sõdurite laipade virnad olid meie kaevikute ees, põlevad vene tankid seisid kümnete kaupa Soome teedel, meie võtsime sadu ühikuid rasketehnikat trofeedeks, meie purustasime vene diviise Suomussalmi metsateedel jne jne.

Ma arvan, et meie 1939 saime moraalse kaotuse osaliseks, selle tagajärgedega võitleme tänaseni, vt kasvõi Kerdi intervjuu teisel alamfoorumis, pidev kummi venitamine riigikaitse rahastamisega jne jne jne. See on kõik meie 1939. a pärandus. Kahjuks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist