Mälestuskompleks Narva Jõe äärde

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
nipitiri
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 16 Aug, 2005 14:24
Asukoht: narva
Kontakt:

Mälestuskompleks Narva Jõe äärde

Postitus Postitas nipitiri »

Ettepanek selline: Narva-Narva-Jõesuu tee ääres asub venelaste T-34. toru Eesti poole suunatud. Venelased käivad seal palverännakutel(pulmalised jne.) Kohalikus ajakirjanduses käis üksvahe mõte see tank sealt ära viia, kuid siis asi kohe vaikis, kuna teema on venelaste jaoks väga tundlik. Kuna kardetakse kedagi ärritada tanki äraviimisega, siis teen ettepaneku vastulöögiks- püstitada tanki mälestusmärgi vastu ,teisepoole maanteed(ruumi on seal küllaga) oma mälestusmärk, mälestuskompleks a la vaprad eesti tankitõrjujad tankirusikad käes, kaevikust tõusmas, tagasi löömas venelaste rünnakut, hävitamas tanki jne. Sõdurikujusi peaks olema mitu, kompleks peaks olema suur(kaitseliini osa), sündmustikku kirjeldavad tahvlid juures. Kui asja hästi teha, saaks huvitava kompleksi kokku, mis muutuks ka suuremaks turismimagnetiks kui praegune lihtsalt tank. Konkursiga laekuvad tööd, maaküsimused jne. ja finantsid. Teemat võib arendada edasi.
Eesti poisid, tulge üle- saate kõhud täis ja jõuluks koju!
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

See on üks kuradima hea idee sinupoolt.Paremat ei mõtle vist kohe väljagi.Aga teostamine nõuab ikka kõvasti higi, verd ja pisaraid. Aga idee on teostamist väärt.
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
nipitiri
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 16 Aug, 2005 14:24
Asukoht: narva
Kontakt:

veel

Postitus Postitas nipitiri »

Vaja oleks selget visiooni, see vajalikele inimestele serveerida ja lobitööd tehe jne. Muidugi eestvedajat. Jõe äär muidu paksult nõukogude mälestusmätke täis aga meie omi mitte ühtegi.
Eesti poisid, tulge üle- saate kõhud täis ja jõuluks koju!
Kasutaja avatar
west
Liige
Postitusi: 466
Liitunud: 10 Mai, 2005 19:26
Asukoht: Mulgimaa
Kontakt:

Postitus Postitas west »

Arvan et idee on küll hea,aga seni kuni Ida-Virumaa pole samamoodi eestistatud kui näiteks Mulgimaa,ei tule sellest monumendist midagi välja.Sest ta rikutakse,mökerdatakse värviga kokku,kustakse ja sittutakse täis.
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Vaja oleks selget visiooni, see vajalikele inimestele serveerida ja lobitööd tehe jne ...
Mul on tunne, et olen seda mõtet mõned korrad kuulnud ka "vajalike" inimeste seltskonnas.

Tõenäoliselt on sellel suunal ka lobitööd tehtud, kuid kuni nägemust pole mingisugusel vaadeldaval moel esitatud (pilti) - ei osata seisukohta võtta.
Teemat võib arendada edasi
.

Leian, et esitatud mõte on piisavalt selge, kuulutamaks välja konkurssi !


Toetan igati memoriaali loomist:
- see kajastaks toimunut, mitte ei esitaks vildakat pilti nagu see on siiani
- poliitiliselt on kogu memoriaali idee korrektne

õ
nipitiri
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 16 Aug, 2005 14:24
Asukoht: narva
Kontakt:

veel

Postitus Postitas nipitiri »

Tänan poolehoiuavalduste eest.
Need, kes asukohta teavad, saavad aru, et ideel võiks jumet olla.
Leiaks ainult , kes projekti valmis kirjutab!

ideed on teretulnud
Eesti poisid, tulge üle- saate kõhud täis ja jõuluks koju!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

olen eelkönelejatega 1000 % nöus.idee ja kavand on hea,aga ......
nagu siin juba öeldi,lagastatakse see mälestusmärk väga kähku ära.kes siis on need,kes seda jama seal koristamas käivad ? samuti peaks koht olema valve all,kuna ükspäev vöib möni vasja selle mälestusmärgi segamini lasta millegagi.kui me suudaks mingi alternatiivi välja pakkuda selle märgi kaitsmiseks,siis olen nöus köiki oma tutvusi ja vahendeid kasutama ja kaasa aitama sellele arnegule.
kes aga veel uskuda mu juttu ei tahaks,siis narva jöe kaldal asuv saksa södurite surnuaed kannab pidevat kahju,kuna seal käiakse laamendamas ja mälestusmärke reostamas/löhkumas.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Ettepanek selline: Narva-Narva-Jõesuu tee ääres asub venelaste T-34. toru Eesti poole suunatud. Venelased käivad seal palverännakutel(pulmalised jne.) Kohalikus ajakirjanduses käis üksvahe mõte see tank sealt ära viia, kuid siis asi kohe vaikis, kuna teema on venelaste jaoks väga tundlik. Kuna kardetakse kedagi ärritada tanki äraviimisega, siis teen ettepaneku vastulöögiks- püstitada tanki mälestusmärgi vastu ,teisepoole maanteed(ruumi on seal küllaga) oma mälestusmärk, mälestuskompleks a la vaprad eesti tankitõrjujad tankirusikad käes, kaevikust tõusmas, tagasi löömas venelaste rünnakut, hävitamas tanki jne. Sõdurikujusi peaks olema mitu, kompleks peaks olema suur(kaitseliini osa), sündmustikku kirjeldavad tahvlid juures. Kui asja hästi teha, saaks huvitava kompleksi kokku, mis muutuks ka suuremaks turismimagnetiks kui praegune lihtsalt tank. Konkursiga laekuvad tööd, maaküsimused jne. ja finantsid. Teemat võib arendada edasi.
Väga julge jutt ühe Narvaka suust.Narvas on tabu kõik,mis vähegi on seotud natsismiga.Olen väga kindel,et see monument ei seisaks seal kaua.Tõenäoliselt viidaks ta salaja rauaostupunkti.Sest vaata,venelaste ja eestlaste nägemus Teisest maailmasõjast ja vabastamisest on väga erinevad.
Minu ettepanek-las see tank olla seal pealegi.Olen isegi seal käinud,otsas roninud ja pilti teinud-väga huvitav on.Hea,et Ken Marti Vaheri sugune opakas pukist kõrvaldati,kes teab,mida ta järgimseks oleks välja mõelnud!Sambaid ja mälestusmärke ei pea likvideerima!
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Väga julge jutt ühe Narvaka suust.Narvas on tabu kõik,mis vähegi on seotud natsismiga.Olen väga kindel,et see monument ei seisaks seal kaua.Tõenäoliselt viidaks ta salaja rauaostupunkti.Sest vaata,venelaste ja eestlaste nägemus Teisest maailmasõjast ja vabastamisest on väga erinevad.
Minu ettepanek-las see tank olla seal pealegi.Olen isegi seal käinud,otsas roninud ja pilti teinud-väga huvitav on.Hea,et Ken Marti Vaheri sugune opakas pukist kõrvaldati,kes teab,mida ta järgimseks oleks välja mõelnud!Sambaid ja mälestusmärke ei pea likvideerima!
Suudame punasõdurit Tallinnas valvata, suudaksime seda kah, kui vaid tahtmist oleks.
Ütle mulle üks põhjus miks peaksid olema Eestis üleval ausambad punaarmeele. :?: Ütle kasvõi üks heategu, mille eest peaks neil olema siin ausambad :?: Ausambad neile, kas selle eest, et meid aastakümneid okupeerisid ja meie riiki p****e keerasid :?:
Oleks see minu võimuses korjaks ma kõik need punasambad kokku ja viiks okupatsioonimuuseumi.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Hugo
Suudame punasõdurit Tallinnas valvata, suudaksime seda kah, kui vaid tahtmist oleks
Hugo,no nii mannetu ja sinisilme ka ei saa olla!Sa vaata,kus need kaks ausammast asuvad :!: Üks asub Eestimaa pealinnas rahvarohkes kohas,teine aga Narva-Narva Jõesuu maanteel,kus puudub pimedas igasugune valgustus.Pealegi on pimedas seal liiklus höre.
Ütle mulle üks põhjus miks peaksid olema Eestis üleval ausambad punaarmeele. :?:
Ausambad on ajaloo üks osa,las nad siis olla.Pealegi on need kõik soveti ajal pandud.
Ütle kasvõi üks heategu, mille eest peaks neil olema siin ausambad Ausambad neile, kas selle eest, et meid aastakümneid okupeerisid ja meie riiki p****e keerasid
Ei noh,ega neid heategusid ei olegi.Lihtsalt seda,et need sambad tuletavad meile meelde kungagisi lahingupaiku,forsseerimisi jms.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Ausambad on ajaloo üks osa,las nad siis olla.Pealegi on need kõik soveti ajal pandud.

Siis ma tahaksin teada, miks kõik III Reichi poolt püstitatud ausambad maha võeti. Miks ei jäetud neid alles :?: :?: :?:
Miks ei hinnanud euroopa rahvad oma ajalugu :?: :?: :?:
See on nii ajuvaba põhjendus
Ei noh,ega neid heategusid ei olegi.Lihtsalt seda,et need sambad tuletavad meile meelde kungagisi lahingupaiku,forsseerimisi jms.
Ja punasõdur Tallinnas peaks tuletama mulle meelde millist kuulsat lahingut, Eesti okupeerimist, või Tallinna vallutamist:?: :?: :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Hugo,no nii mannetu ja sinisilme ka ei saa olla!Sa vaata,kus need kaks ausammast asuvad Üks asub Eestimaa pealinnas rahvarohkes kohas,teine aga Narva-Narva Jõesuu maanteel,kus puudub pimedas igasugune valgustus.Pealegi on pimedas seal liiklus höre.
Kui püssiga mees samba kõrval autos istub ei ole vahet kus see asub. Keegi näppima ikka ei lähe.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

hugo
Siis ma tahaksin teada, miks kõik III Reichi poolt püstitatud ausambad maha võeti. Miks ei jäetud neid alles
Miks ei hinnanud euroopa rahvad oma ajalugu
See on nii ajuvaba põhjendus
Te olete kuidagi väga agressivse jutuga!Kui minu seletus oli ajuvaba,siis veelgi ajuvabam on sinu lihtsameelne küsimus.Mis miks?Sa veel julged niisuguseid küsimusi küsida!Kas sa ei tea,mis meeleolud pärast Saksamaa purustamist levisid.Kõik rahvad vihkasid natse ja seetõttu võetigi natside sambad pikema jututa maha.Nii lihtne see ongi,kas sa ise ei tulnud selle peale?

Ja punasõdur Tallinnas peaks tuletama mulle meelde millist kuulsat lahingut, Eesti okupeerimist, või Tallinna vallutamist:?:

Punasõduri juures käivad Punaarmee võitlejad,kes mälestavad seal oma relvavendi.Kui sammas maha võtta,siis kus peaksid na d oma kaaslasi mälestama :?: :?:
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Tsiteerin::
Hugo,no nii mannetu ja sinisilme ka ei saa olla!Sa vaata,kus need kaks ausammast asuvad Üks asub Eestimaa pealinnas rahvarohkes kohas,teine aga Narva-Narva Jõesuu maanteel,kus puudub pimedas igasugune valgustus.Pealegi on pimedas seal liiklus höre.



Kui püssiga mees samba kõrval autos istub ei ole vahet kus see asub. Keegi näppima ikka ei lähe.
Kas sa ei karda,et see läheks riigile liiga kulukaks.Ja üleüldse,mis kuramuse mõte sellisel agressiivsel sambal oleks.Minuarust on see tobedus.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Te olete kuidagi väga agressivse jutuga!Kui minu seletus oli ajuvaba,siis veelgi ajuvabam on sinu lihtsameelne küsimus.Mis miks?Sa veel julged niisuguseid küsimusi küsida!Kas sa ei tea,mis meeleolud pärast Saksamaa purustamist levisid.Kõik rahvad vihkasid natse ja seetõttu võetigi natside sambad pikema jututa maha.Nii lihtne see ongi,kas sa ise ei tulnud selle peale?
Ja meie eestlased ei vihka kommuniste :?: Enamus eestlasi tahaks, et need punasambad kaoksid :evil:
Kumba arvamus on tähtsam meie juhtidele. Kas oma rahva või Venemaa :?:

Punasõduri juures käivad Punaarmee võitlejad,kes mälestavad seal oma relvavendi.Kui sammas maha võtta,siis kus peaksid na d oma kaaslasi mälestama
Igaljuhul mitte Tallinna kesklinnas.
Ja miks see peaks olema see eestlaste mure, kus üks okupant oma surnuid kaaslasi taga nutma peaks. Eriti veel arvestades seda, kui palju kurja punaarmee Eestis teinud on. Prantslasi või poolakaid see vaevalt häirib, et SS-lastel ei ole Varssavis või Pariisis mälestusammast, mille najal SS veteranid endisi relvavendi taga nutmas käia saaksid. Püüa aru saada, et punasõdur oli Eestis vallutaja ja okupant.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 24 külalist