www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 15 Sept, 2019 11:06

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 173 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Üldmobilisatsioon Eestis?
PostitusPostitatud: 19 Dets, 2011 1:19 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Jumala lahe! :roll:
Mõelge veel korra ja ... JAH või EI!
Ülejäänut võib lugeda teiste teemade altki!

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 19 Dets, 2011 23:51 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ma katsun veidi selgust tuua
Esiteks ei saa kellegil olla kahte SA ametikohta. Võib olla muutunud ametikoht aga ei saa olla kahte.
Teiseks on KL osa KV sõjaaja struktuurist. Ärge ajage segast.
Kolmandaks on KL allüksustel SA ülesanded, mida on määratud kui allüksusele. Kompaniile antakse kompanii ülesanne. Kui selles kompaniis on 70 inimest (kaitseliitlast), siis tuleb sinna reservist inimesi juurde panna, et kompanii oma ülesandega hakkama saaks. See on vägagi mõistlik, arvestades et kompanii struktuur oma ülematega on juba olemas.
Neljandaks on eriliselt loll jutt tõrjuda Eesti kodanikest reservväelasi KL üksustest. Eriliselt loll, rehepaplik, asjatundmatu, mitteriigimehelik jne. Justkui sõdiks 70 kaitseliitlast paremini, kui 70+ veel 100 riigi kodanikku. Eriti kui arvestada tänast seisu nende 70 mehega. Kus nad on ja kas nad on, seda teavad kaitsliitlased ise paremini ...

Ma saan aru, et siin võib iga vend ennast kõige targemaks pidada. Teab täpselt kus temast kõige rohkem kasu on :? Soovitan vaadata "Malevat". Kulla tarkpead, kust te võtate, et omades reamehe, seersandi, veebli või isegi kapteni auastet ja koolitust, olete teie piisavalt pädevad sellisel tasemel otsustama. Keegi ei keela sõnavõtmist või arvamuseavaldamist. Aga otsustavad need kes suurest pildist aru saavad. Allatah - ära solvu, kuid sina näiteks kindlasti ei saa kõigest aru. Loomulikult on selles süüdi ka süsteem, mis pole end arusaadavaks teinud. Olen nõus, et mitte kõik RÕKid pole läbi viidud või planeeritud mõistlikult.

Ja veel. SA ametikoht peab olema peas, mitte paberil ja kapipõhjas. Kui signaal tuleb ja Allatah on näiteks sõbral külas, siis ei peaks ta reisima teise Eestimaa otsa, kapi juurde kus asub SA ametikoha teatis. Ta võiks minna otse kogunemispunkti. Ja igal SA ametikohaga mehel on konkreetne kogunemispunkt.

Üles

PostitusPostitatud: 20 Dets, 2011 22:11 
Eemal
Liige

Ma suhtkoht nõustun Soesilma seisukohaga. Lihtsalt et siiras usus, lootuses ja püüdes :D riiki võimalikult hästi teenida, TUNDUB mulle üks (vale) variant olema parem, kui too õige. Oma osa on siin vast ka selles, et mul ei ole täit ettekujutust sellest mis hakkab saama sõjaolukorras juhul kui kõik meie mobilisatsioonimehhanismid korralikult tööle jõuavad hakata. Ega see iseenesest ei olegi otseselt minu asi, minu asi on vaid käsku täita, aga no näiteks kaks küsimust:
1)Läheb kiiresti jamaks. KL koguneb iseseisvalt ja kogunevad ka need, kes tegelikult peaksid minema KV alla. Kui kolm tundi hiljem tuleb mop, kas siis saadetakse KVst sellele KL üksusele käsk, et saatke nüüd rms Kraavikallas meie juurde? Selline asjade kulgemine on ju üpriski reaalne. Või peaksin ma jääma ootama mobilisatsioonikäsku, mis tuleb võibolla 5minuti pärast, võibolla 3 päeva pärast või äkki ei tulegi. (jah, tean et reaalselt on KL ja KV sõjas üks suur kaitsevägi kokku, aga hetkel jagan selle ikkagi KLiks ja KVks asjade piltlikustamiseks)
2)Kust tulevad need instruktorid, kes hakkavad sõjaajal reservväelastele elementaarset tarkust meelde tuletama? Võibolla on asjad viimasel ajal paranenud, aga olen rääkinud inimestega kellel ametlikult oli muidugi üks koht, aga reaalselt eeldati neilt kahes kohas viibimist.
Nagu ei sõltu sõja saatus meie veoautode mootoriasetusest, ei sõltu see ilmselt ka nendest väikestest asjadest, aga hea ju oleks, kui kõik oleks selge ja paigas.

Otseloomalikult tuleb KLile sõjaajal inimesi juurde anda. Isegi kui esialgu saadakse kõik kohad väikese ülejäägiga täis (mõned üksused on vist ka sellised), on peale esimest kontakti värsket verd vaja. Ma arvan, et see jutt, et KL ei taha "tavalisi" reserviste on pigem kuskilt sellest kohast tulnud, kui mõnel õppusel avaldas grupp kaitseliitlastest sõpru ühes telgis olla vms.

Muidugi, ma ei pea kõike teadma, aga oli hetki, nädalaid ja kuid kui meie üksus arvas, et SA ajal saadetakse meid laiali, sest kuskilt kõrgemalt oli mingit sellist infot lekkinud.

Sorry, kui leiate, et aitab küll sellest jamast, siis las moderaator kustutab selle pika posti ära.

---
Jah, SA ametikoht tekitas kahtlusi, sest kui Aarne Rannamäe ütleks, et nüüd kogunevad 43 ja 47 ITP, siis võtaks ilmselt mõtlema küll, et kas ma olin ikka 43 või olin 34 ITP. Aga kontrollisin asja üle, ja nüüd on see loodetavasti peas. :D

Üles

PostitusPostitatud: 20 Dets, 2011 23:48 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Allatah - nüüs mõistan ma sind paremini. Küll me omale õige koha leiame!
Täpsustuseks: Väheteadliku reservväelase instruktor mobilisatsiooni või päris sõja korral on teadlikum reserväelane. Kui selleks on oskuslik KL liige, siis tema (Soomes on nii samuti).

Üles

PostitusPostitatud: 21 Dets, 2011 22:52 
Eemal
Liige

Rahustaks pigem inimesed maha, kellel ei ole SA ametikohta (mis iganes põhjusel).

Riigikaitse ei võrdu ainult relvaga sõdimisega vaid on oluliselt laiem mõiste - mõelge oma peas läbi see, mida Teie oma oskustega saaksite teha, et panustada riigi toimimisse.
Kui on kriis (nt sõjaline) on puudu kõigest, üldine segadus jne... seega kriitilise tähtsusega on, et sotsiaalsed funktsioonid säiliksid miinimum tasemel.
Uskuge või mitte aga ka relvajõud vajavad elanike toetust paljudes valdkondades, et saaks sõjalist jõudu rakendada, ... alates teavitajatest, finantsistidest, IT-s, laotöölised, ehitajatest, reporteritest, autojuhtidest, mida iganes veel.... antud isikud ei pruugi olla KV-struktuurides, kuid see ei tähenda, et rahuaja sarnaseid teenuseid KV-l SA ajal vaja pole...

Seega kui soovite riiki kaitsta siis alustage endast ning mõelge läbi oma tegevuse mõtestatus.
Juba see on märkimisväärselt hea tulemus, kui muuta oma suhtumist ning mitte mõelda alati omakasule. Ehk kui on kriis siis tulge esimesse KV-kogunemise kohta, haiglatesse, riigiasutustesse jne ja pakkuge ennast appi - sellest juba piisab, sest Teie ju elate siin ja see on Teie kodu ka.

Aga sõdureid on ka vaja seega olge oma Sa ametikohast teadlikud.
8)

Mis puutud KL struktuuridesse paigutatavatest reservväelastest siis need tuleks varem või hiljem KL üksustesse, sest tegutsemine sõjas = kulumine inimestes ja ressurssides. Kus kohast KL täiendust saab?? Värbamistest ja mobilisatsioonist ehk teisisõnu kaasmaalastest, kes ei ole eelnevalt KL seotud.
KL tuleb selle mõttega harjuda mitte taguda rusikaga vastu rinda ja öelda, et mina "tavalise" reservväelasega rindele ei lähe... sellise suhtumise eest :evil:
Jällegi, kui KL soovib, et struktuur oleks "õigete" meestega täidetud siis tuleb selleks anda oma panus - kaasates isikuid keda vaja (ei pea ilmtingimata KL liikmelisust pähe määrima) ja pakkuma neid KRK-le, et saaks need isikud "õigetele" kohtadele paigutada. :write:

Üles

PostitusPostitatud: 22 Dets, 2011 0:18 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Kui on kriis (nt sõjaline) on puudu kõigest, üldine segadus jne... seega kriitilise tähtsusega on, et sotsiaalsed funktsioonid säiliksid miinimum tasemel.

Mitte sotsiaalsed, vaid elutähtsad. See selleks.

See "funktsioonide" säilitamine sõjaolukorras peab käima samasuguse peensusteni läbi mõeldud ja harjutatud mehhanismi järgi. Kahjuks on liigutama end asutud alles viimastel aastatel ja paljuski täna on asi veel kõmiseva jutu tasemel. Vastasel juhul on tulemuseks kaos ja "funktsioone" ikka pole. Sellest rääkimata, et ca 20 aastat on aega raisatud ja nüüd avastati ameerika - riigikaitse on laiapõhjaline ja ametiteüleme. Dziisus. :dont_know:

Kas täna välistatakse mobilisatsiooni hulgast nt torumehed, elektrikud, energeetikud? Vastake ise enda jaoks. Täna välistatakse seaduse järgi ainult teatud ametnikke ja see on ka kõik.

Paraku ei käi veevarustus või toiduainete tootmine üksnes kamina või politsei ametnike abil, vaid selleks on vaja spetsialiste, kohati väga raskesti asendatavaid.

Aga hea, et kõige tähtsam on tehtud, avalikult teadvustatud vajadust. Vaadates nt kriisikomisjonide tegemis - ega peale Tallinna ja Pärnu mujal suurt aru saadagi, misasi see kriis on ja mida seal tegema peab.

Üles

PostitusPostitatud: 22 Dets, 2011 3:22 
Eemal
Liige

soesilm kirjutas:
Jumala lahe! :roll:
Mõelge veel korra ja ... JAH või EI!
Ülejäänut võib lugeda teiste teemade altki!

EI, aga vanamehena sisekaitses JAH.

Üles

PostitusPostitatud: 23 Dets, 2011 16:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Kompaniile antakse kompanii ülesanne. Kui selles kompaniis on 70 inimest (kaitseliitlast), siis tuleb sinna reservist inimesi juurde panna, et kompanii oma ülesandega hakkama saaks. See on vägagi mõistlik, arvestades et kompanii struktuur oma ülematega on juba olemas.
Neljandaks on eriliselt loll jutt tõrjuda Eesti kodanikest reservväelasi KL üksustest. Eriliselt loll, rehepaplik, asjatundmatu, mitteriigimehelik jne. Justkui sõdiks 70 kaitseliitlast paremini, kui 70+ veel 100 riigi kodanikku. Eriti kui arvestada tänast seisu nende 70 mehega. Kus nad on ja kas nad on, seda teavad kaitsliitlased ise paremini ...

Segan pisut vahele veel.
Küsimus pole mitte ainult, et kas 70 kaitseliitlast sõdib paremini, vaid nad võivad teatud oludes kahjuks ka kehvemini sõdida, arvestades keskmiste kaitseliitlaste ja pealike seinast-seina ettevalmistust ja aktiivsust. Tavareservväelaste, kes läbinud ajateenistuse, tase on aga üldiselt etteaimatav. Eriti "Kevadtormide põlvkond". On saanud käia aastaid KL õppustel vaatamas või abiks ja pilt kohapealt on kindlasti märksa realisitlikum, kui albumist või ettekannetest. Näiteid on loomulikult olnud häid, aga ka viletsaid. Peamine puudus on just need pealikud, kes küll "olemas", kuid kelle väli-juhtimisettevalmistus ja -kogemus on nagu on. Loomulikult on KL puhul suureks hädaks marginaalne lahingutoetus ja lahinguteenindustoetus nii materiaalosa, kui know-how poolest. Isiklikult, kui oleksin vastutav juht, eelistaksin kindla peale välja minekut, mitte loteriid. See on üks põhjus, miks ma jätkaksin üldise reservväe, kui sellise, komplekteerimise ja RÕK-ide tegemise täiesti KV hooleks. KV-s on omad mured, kuid KL-ist on arengutase enamuses valdkondades vähemalt 10 a ees. Samuti kandiksin osa malevate instruktorpersonali üle KV teenistusse.

KL-il on eeliseid ka! Eelisena näen kiiret reageerimisvõimet. Suvalise KV kompanii-pataljoni otse reservist enam-vähem lahingkõlblikuks kokkuklopsimiseks läheb minimaalselt 2-3 päeva. Ainuüksi formeerimiseks (varustamine, struktueerimine) läheb terve päev. KL lahingkompanii, olgu ta lõpuks 70, 100 või 120 meest/naist, peaks saama lahinguvalmis maksimaalselt 1-2 päevaga - praktiliselt poole kiiremini. Tuleneb peamiselt asjaolust, et individuaalvarustus koju jagatud, ülesanded omavahel hästi paigas ja mott kõrge. Lisaks pole praktiliselt vaja saata tähitud postiga kutseid 4 kuud ette või pasundada välja mobilisatsiooni - ainult telefoniteavitus ja mõne tunni pärast on esimesed laigulised suure kotiga tüübid laoväravas ning nõuavad automaate. Jalaväerühma tasemel tegevused ka üldiselt bro.

Aga palun nüüd kaitseliitlastel ja funkstionäridel mitte tigedaks saada! Elu läheb nii edasi, kuidas ta on läinud. Lihtsalt minu arvamus ja võtke, kuidas soovite. :D

Ja arvan, et reservväelased peaks teadma vähemalt oma üksust, kuhu kuuluvad ja kuhu peavad ilmuma. Samuti peaks seda (ehk täpsemaltki) saama meie e-riigis kuskilt keskregistrist igaüks hõlpsalt järele kontrollida.

Üles

PostitusPostitatud: 26 Dets, 2011 1:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Väike tähelepanek, et elukutselistel on juba selline SMS süsteem korraldatud(Scoutsis). SMS ja 2 tunni jooksul "lendad" kohale.

Üles

PostitusPostitatud: 26 Dets, 2011 10:38 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

NO SHIT, SHERLOCK! :shock:

Üles

PostitusPostitatud: 27 Dets, 2011 23:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

SMSi süsteem hetkel ainult Scoutsis, kuid olen kuulnud midagi, et olevat seda süsteem tahetud ka viia KL sisekaitsekompaniise, hingeelu kohta viimasel ajal midagi pole kuulnud. Ise pooldan muidugi seda SMS süsteemi. Prioriteetsetele üksustele tuleks see teavitamine kohe kasuks, miks ? Sest see vähendab mingil määral avalikusele teatamist(ehk siis saame seda salajas läbi viia), samuti ka kiire reageerimine kes on selle süsteemis olevad kaitseväelased/reservväelased.
Teen ettepaneku viia sinna SMS kiirteavitusesüsteemi viia ka just ajateenistuse lõpetanud mehed, kes niikuinii peavad aasta või kaks olema nii-öelda "kuumas reservis". Aga ka kaitseliitlased, kelles on vajalikes üksustes, mis koheselt rindele saata, et vältida üllatusmomenti vastase poolt nagu näiteks VGR, LuR.

Mis puudutab vajalike tsiviilfunktsioonide täitmisesse nii kriis, sõja või ka erakorralise olukorra ajal siis olen igati nõus kaasfoorumlase Kapten Trummiga selles küsimuses, et arstid, erialaspetsialistid kes on hädavajalikud riigi strateegiliste võimekuste toimiseks, tuleb võtta välja moppi alt, või siis kantida nad ümber üldreservi ning viia neid sõtta siis kui enam mehi pole kuskilt võtta.

Probleemiks on ka Kaitseliidu üksuste ülemate praktika juhtimaks neile määratud üksusi, lahenduseks on näiteks koos kaitseväelastega osalemine erinevalt õppustel koos, kus on võimalik reaalselt nagu üksust juhtida, see tuleks muuta poolvabatahtlikuks kõigile kaitseliidu "võllidele".

Üles

PostitusPostitatud: 28 Dets, 2011 0:08 
Eemal
Liige

No KV kaader KL õppustele süsteem on ju toiminud. Ei tea, kas vastupidi ka tehakse või mitte, aga see oleks justkui päris huvitav mõte. Vabatahtlikele KL ülematele väike praktika KV õppustel ei teeks ilmselt paha, kui neil endal soovi on. Ainult see on paha, et selle ülemuse ajutistel alluvatel läheks ilmselt kiiresti meelest suurte raskustega sisseõpitud ja KVs üpriski rangelt jälgitav distsipliin. :D Ma ei pea silmas käskude ülelaskmist(mida ei toimu KL-is), aga korrektset pöördumist ja muud sellist. Muidugi, eks seda võiks õppida ka KL üksuse ülemus...
Aga et KL palgaline kaader osaleks veel KV hrjutustel... Käsi püsti KL palgalised, kellel hetkel on veel liiga vähe tööülesandeid ja tahaksid nädala koos KVga metsas veeta :D Ega ma ei tea, aga tunne on selline, et mõni mees elab malevas ja kord aastas sõidab nädalaks koju puhkusele.

---
Seda toetan (ja ilmselt see nii ka on), et arstid ja muu erialaspetsiifika ei läheks mopi alla või siis nimetatakse Mustamäe haigla "Eesti sõjavägede kesklaatsaretiks" ja kõik töötajad muutuvad sõjaväelasteks. Aga kui enam kuskilt, MITTEKUSKILT pole mehi võtta, siis pole nende arstide rindelesaatmisest ka enam kasu. Las nad ravivad ellujäänud eestlasi, et nad saaks ehk kunagi kauges tulvikus meie alad jälle vabaks laulda. Kui me võitleme ikka nii viimse meheni, et juba mingi 400 000 eesti meest on kastis või haiglas, siis oleme andnud sellise lahingu, et võib vähemalt auga alla anda.

Üles

PostitusPostitatud: 28 Dets, 2011 11:19 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
SMSi süsteem hetkel ainult Scoutsis, kuid olen kuulnud midagi, et olevat seda süsteem tahetud ka viia KL sisekaitsekompaniise, hingeelu kohta viimasel ajal midagi pole kuulnud. Ise pooldan muidugi seda SMS süsteemi. Prioriteetsetele üksustele tuleks see teavitamine kohe kasuks, miks ? Sest see vähendab mingil määral avalikusele teatamist(ehk siis saame seda salajas läbi viia), samuti ka kiire reageerimine kes on selle süsteemis olevad kaitseväelased/reservväelased.
Teen ettepaneku viia sinna SMS kiirteavitusesüsteemi viia ka just ajateenistuse lõpetanud mehed, kes niikuinii peavad aasta või kaks olema nii-öelda "kuumas reservis". Aga ka kaitseliitlased, kelles on vajalikes üksustes, mis koheselt rindele saata, et vältida üllatusmomenti vastase poolt nagu näiteks VGR, LuR.

:lol: Sa BIA oled oma PASIga rännates aastate taha kinni jäänud.

Üles

PostitusPostitatud: 28 Dets, 2011 12:07 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

allatah kirjutas:
No KV kaader KL õppustele süsteem on ju toiminud. Ei tea, kas vastupidi ka tehakse või mitte, aga see oleks justkui päris huvitav mõte. Vabatahtlikele KL ülematele väike praktika KV õppustel ei teeks ilmselt paha, kui neil endal soovi on. Ainult see on paha, et selle ülemuse ajutistel alluvatel läheks ilmselt kiiresti meelest suurte raskustega sisseõpitud ja KVs üpriski rangelt jälgitav distsipliin. :D Ma ei pea silmas käskude ülelaskmist(mida ei toimu KL-is), aga korrektset pöördumist ja muud sellist. Muidugi, eks seda võiks õppida ka KL üksuse ülemus...

Ma näen siin üht teist probleemi. Nimelt, ega KV "kaader" õppustel ka teabmis palju praktikat ei saa, kui rääkida rühma ja jao tasandi ülematest. Seal peavad praktikat saama just ajateenijatest ülemad, ja kui tuua KL neile õppustele siis mis saab ajateenijast reservülema praktikast? Täna oleme tihti sellises seisus et kui kuhugi tahame juurde anda peame kusagilt ära võtma.

Üles

PostitusPostitatud: 28 Dets, 2011 17:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Numbrid on veidi väiksed statistikaks aga mis teha.
Vaatasin mis seis meil (foorumis) nende SA ametikohtadega on.
JAH - 17 vastajat
EI - 8 vastajat (umbes neist pooled pole tõenäoliselt teeninud EKVs ja ei oma ametikohta seepärast, ehk saavad veel :))

Lisaks teab üks mees oma RÕKi toimumist ehk siis saab ta sealt ka ametikoha.
1 Allatah - teab, kuid lubab deserteeruda paremasse üksusesse. Tähendab, kus isamaal temast rohkem kasu on. Kahjuks on selliste isamaaliste inimeste saatus kurb ... tribunal. :)

Minu arvates polegi nii halb seis. Need kellel midagi oli öelda, näitavad kokkuvõttes normaalset pilti.

Üle 5000 kasutaja ei ole mingit märki andnud. No küllap pole nemad kõik päris kasutajad.
Siiski ka mõned aktiivsed militaarnetlased pole endast märki andnud. Eks see ole nende asi.
Mõni ei peagi endast rääkima, sest ilmselgelt pole ta üle 18 talve näinud :wink: ja seepärast peavad nad täna eriüksuste teemadega piirduma. :lol:

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 173 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: