Paldiski tuumareaktor

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
apiiroja
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 30 Jaan, 2006 19:27
Kontakt:

Postitus Postitas apiiroja »

Teema vist on ennast ammendanud aga täpsem jutt selle Paldiski objekti kohta on siin.

http://apiiroja.eu/Paldiski.tuumaobjekt.rar
Viimati muutis apiiroja, 17 Juun, 2011 22:25, muudetud 3 korda kokku.
diversant
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 18 Juun, 2007 7:19
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas diversant »

küsimus Hillart'ile: see õppekeskus ise e. pentagon mida tänaseks enam ei eksisteeri...mitu korrust sel maa all oli (kui üldse oli)? olen kuulnud sellekohta erinevaid jutte seinast-seina....mõned räägivad et isegi 9 korrust olla olnud. kui ise kunagi mõned aastad tagasi käisin,siis ei leidnud sealt kuskilt sissepääsu sinna alla. ainuke mida suutsin leida olid liftisahtid,mis nagu läksid kuhugi alla,aga olid ääreni prahti täis loobitud. tahaks siis teada,et kas oli seal all midagi ja kui oli,siis kus need sissepääsud asusid?
Regardman
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 31 Okt, 2005 12:33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Regardman »

Regardman
Liige
Postitusi: 62
Liitunud: 31 Okt, 2005 12:33
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Regardman »

paharet kirjutas:Tegelt mõtlesin ma jah M-200 mille meeskond on maetud Paldiskisse.Ta baseerus Paldiskis.Ainult tema uppumise koht oli mul meelest läinud.Tänud nendele kes aitasid meenutada.Hiljaaegu maeti M-200 meeskonnaliikmed ümber kalmistule.Matmispaik hakkas segama paldiski Lõunasadama laiendust.
Olen kümmekond aastat tagasi ühel Paldiski konverentsil kuulanud kellegi endise mereväelase venekeelset lugu (mis toona kahjuks lühidalt mulle ümber tõlgiti) sellest, kuidas ta napilt just samast M-200 allveelaevast maha jäi. Oli linnapeal "dragulli" pannud ja kai peale jõudes nägi kauguses lahkuvat "torni". Hiljem viidi terve seltskond hukkunute hauale. Paiknes see Madise - Lõunasadama tee läheduses. Kui Tallinn - Paldiski maanteelt tulid üle raudteeülesõidu, siis ristmikuni ja suhteliselt kohe vasakule (mitte rannas paikneva kahekordse hoone suunas). Auklik kruusatee lõppes otse "memoriaali" ees.
Kahjuks ei oska konkreetset nime anda, ega seltsimeheni juhatada.
Kasutaja avatar
sass16
Liige
Postitusi: 143
Liitunud: 16 Apr, 2006 15:00
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas sass16 »

Regardman kirjutas:
paharet kirjutas:Tegelt mõtlesin ma jah M-200 mille meeskond on maetud Paldiskisse.Ta baseerus Paldiskis.Ainult tema uppumise koht oli mul meelest läinud.Tänud nendele kes aitasid meenutada.Hiljaaegu maeti M-200 meeskonnaliikmed ümber kalmistule.Matmispaik hakkas segama paldiski Lõunasadama laiendust.
Olen kümmekond aastat tagasi ühel Paldiski konverentsil kuulanud kellegi endise mereväelase venekeelset lugu (mis toona kahjuks lühidalt mulle ümber tõlgiti) sellest, kuidas ta napilt just samast M-200 allveelaevast maha jäi. Oli linnapeal "dragulli" pannud ja kai peale jõudes nägi kauguses lahkuvat "torni". Hiljem viidi terve seltskond hukkunute hauale. Paiknes see Madise - Lõunasadama tee läheduses. Kui Tallinn - Paldiski maanteelt tulid üle raudteeülesõidu, siis ristmikuni ja suhteliselt kohe vasakule (mitte rannas paikneva kahekordse hoone suunas). Auklik kruusatee lõppes otse "memoriaali" ees.
Kahjuks ei oska konkreetset nime anda, ega seltsimeheni juhatada.
Antud hauakohta pole enam ammu. Uued ajad - vaja kalmistust autode parkla teha. Eks siis Vene saatkonna õnnistusel asfalteeriti plats ja et kisa ei tekiks maetigi meremehed Paldiskisse, vene kalmistule, ümber, loomulikult ühe kohaliku teada-tuntud firma rahakoti arvel.
Siimu
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 24 Jaan, 2010 23:30
Kontakt:

Postitus Postitas Siimu »

Küsimus siis suurele ringile, majaka juures ehk siis poolsaare tipus olid vee (kas piiril või all) olnud väiksemad sissekäigud ja suurem olla õhatu) vana majaka juurets on näha ka jälgi et see on läinud alla veepoole? Bettooni veeti pentagoni ja ka poolsaare tippu kui silmad lahti ringi käika tuleb nii mitmeski kohas (metsas) vastu koht kus kunagi olnud auk (all betoon peal kõdu) sammuti õhati ka päris mitmeid käikusid hooneid enne kui venelane lahkus
proscout
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 19 Aug, 2011 18:49
Kontakt:

Re: Paldiski tuumareaktor

Postitus Postitas proscout »

Vana teema ,aga ehk on keegi sellise lingi otsa sattunud lugege http://www.sahinad.ee/parasahinad/item/ ... s-alla-ufo
läbi päris huvitav on.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline