Ahi

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
MP
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 14 Jaan, 2005 14:02
Asukoht: lõuna-eesti
Kontakt:

Ahi

Postitus Postitas MP »

Kas on kellegil infot 2.MS aegsetest telgi- punkri ahjudest.
Sain ühe ahju omanikuks, aga ei tea kas on tegu militaar või tsiviil otstarbelise asjaga. Ahi on plekist, umbes 20l kanistri suurune.
Üritan pildid ka üles panna, siis lihtsam arvata.
Kasutaja avatar
Kriuks
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 30 Mär, 2005 20:15
Kontakt:

Postitus Postitas Kriuks »

Ettekujutus olemas :roll:. Kui pilte näeks siis ütleks kohe.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Sakslased nimetasid neid Hindenburgi ahjuks.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
kass
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 15 Apr, 2005 18:55
Kontakt:

Postitus Postitas kass »

kas mitte ei olnud hindenburgi küünlad?
aga järsku oli h. ahjusi ka...
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Õigus Kass - küünlad ikke !
tõnuv
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 05 Jaan, 2005 19:07
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas tõnuv »

Kas keegi pilti pole leidnud?
soadf
Liige
Postitusi: 1194
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:15
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Postitus Postitas soadf »

Saksa telgiahi on pealt laetav ja silndri kujuline.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Minu arust lisasid sõna küünlad eestlased ise juurde.sakslased nimetasid neid lihtsalt Hindenburgi ahjudeks,nagu ma ennist juba mainisin.

Mind on eluaeg huvitanud,et millest selline nimetus ahju kohta.Arvan,et see on seotud Esimese maailmasõja kaevikusõjaga.Oletusi on mul mitu,aga ehk teab keegi täpselt öelda.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
kass
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 15 Apr, 2005 18:55
Kontakt:

Postitus Postitas kass »

hmm...
aga igatahes oli ühes raamatus (vist oli see "Eesti vabadusvõitlejad II MS") ära toodud ka hindenburgi küünla kirjeldus ja see lirjeldus vastas küll küünla omale.
endal ka mingisugune metallkorpusega, silindrikujuline "punkriküünal" aga selle raamatus kirjeldatuga ta ei klappinud.
kass
Liige
Postitusi: 642
Liitunud: 15 Apr, 2005 18:55
Kontakt:

Postitus Postitas kass »

a siin jäid silma mingid punkriküünlad, kuigi on pakendis
http://www.german-militaria.com/FieldGe ... kerzen.htm
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Aitäh küünla seletuse eest,aga ma küsisin seda,et miks just Hindenburgi ahjuks kutsuti ?
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Kas neil ahjudel oli kindel tüüp või?Igatahes,paljud üksused kasutasid ilmselt ka suvalisi ahje,neid mis leidsid(Punaarmees kohe kindlasti) .Sest loll oleks ju ka Venemaa pakases vaikselt külmuda ja oodata, millal väejuhatus sulle lõpuks ahju saadab
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

No miks, miks? Eks rahvas kutsub mingeid asju ikka kas hea või halvaga!
Mäe silmavesi näiteks. Siin oleks nagu teatud nööge sisse sõlmitud, sest Hjalmar ei olnd teps mitte katoliiklik puunukk, kelle silmist ühel heal päeval oleks eestlaste jaoks liiga lahjat viina voolama hakanud, sedagi jaopärast ja kaardiga :wink: Ehk see vana Hindenburgi päss, kes küll hõberahale oli vermitud ja tsepeliini ahtrit ehtis, oli millegagi ennast sitast küljest rahvale meelde jätnud, et nõnda pursuika ristiti? Aga järsku oli nii hää ahi, et sellega Aadueelset aega mälestati? Vat see on selline semiootika, et pead ise kohal olema olnud, või siis minust targemate käest küsima! Palun vabandust heietamise pärast!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

No millegipärast on just vene poolega seoses meelde jäänud nimetus "tattnina" - see on see venelaste punkriküünal ( plekkahju nad vaevalt Kalinini ahjuks kutsusid, neil oli nimede kasutamisel üldse dieet - hüüda võis ühte ja sedagi enne kuuli rindu saamist). Ehk siis paarisentimeetrise läbimõõduga vaskhülss, mis valati diiselkütust täis, pisteti taht sisse, löödi ots kokku ja andis peale süütamist mõnigal määral valgust, aga peamiselt tahma, mis muidugi ei tekitanud probleemi, sest tervisekaitseamet oli tagalas, kui teda üldse oli, ja kantserogeensete ühendite kahjuliku mõju ellimineerisid bolševismivastases võitluses osalevad eurooplased.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

ahjud

Postitus Postitas hillart »

Ise olen näinud saksa tööstuslikult valmistatud väliahjusid mis olid küll eelpoolkirjeldatuist väga erinevad. Õigemini, ei tulnudki varem nagu selle peale, et ka mingeid teistsuguseid olemas oli.
Ja kui oligi, siis oli tegu lihtsalt käepäraste lahendustega. Näiteks bensiinivaat, mingi raudkast jne.
Üritan seda minu poolt korduvalt nähtud ahju kirjeldada.
Pealt ristküliku kujuline (pliidi raud), mõõtmed ca. 1X0,5m. Selle ühe otsa keskkohast üles suunatud ca. vihmaveetoru mõõtmetega korstna avaus.
Otsvaates on tegu allapoole suunatud (allasuunas pikem) vertikaalsete komnurksete seintega. Korstnapoolne ots ilma avausteta, sile ning selle vastasseinas (eesseinas) tüüpiline pliidiukse konstruktsioon (muidugi erineva teostuse ja konstruktsiooniga, kui kaasaegsetel pliitidel).
Ahju küljed olid vertikaalribistusega laineplekist (nagu gaasitorbiku trummel, kuid suurema lainega).

Sellised ahjud on praegusel ajal suhteliselt haruldased, kuna neid kasutasid elanikud pealesõja ajal väga agaralt ära kodustes majapidamistes ning teadupärast pidevalt kuum saav raud roostetab kah kaunis intensiivselt. Seega pole ma ühtegi neist viimase paarikümne aasta jooksul enam tervel kujul näinud - vaid mõned jäänused mõne vana maja juures.

Kuid muidugi pole välistatud, et sakslastel oli ka teisi tabelivarustuses olevaid väliahjusid. Seda eriti, arvestades nende varustuse erilist kirjusust - küll erinevad trofeevarustuse elemendid, küll erinevate firmade toodang jne.

See on nüüd see, mida mina tean. (Teeks ka joonise ja paneks üles, kuid pole seda pildi riputamise kunsti kuidagi selgeks saanud).
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist