OTSIN: Viktor Elias

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Egleh
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Jaan, 2012 23:24
Kontakt:

OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Egleh »

Tervist. Mina sooviksin leida infot enda vanavanaisa kohta, kelle elukäigust ma suurt midagi ei tea, ta läks II MS keeristes kaduma.

Kuulnud olen, et algul oli ta venelaste poole kuid siis asus saksa poolele üle. Kirju ta minu teadmist mööda koju ei saatnud ning kui ta läks - enam tagasi ei tulnud. Temast polnud ka midagi kuulda, või vähemalt ei taibanud mu vanaema (osati ka kelle pärast ma vanavanaisa/tema isa otsin) seda küsida kui ta ema veel elus oli.

Tean veel, et üks tema poegadest üritas teda peale sõda (Nõukogude Liidu ajal) otsida, kuid tulutult.

Olen otsinud igasugustest internetis leiduvatest arhiividest, kuid minu vene keele oskus on täiesti 0, ning ega saksa keele omagi kiita pole.
Loodan, et keegi oskab kuskilt midagigi välja leida.

Lisan temast ainsa pildi mis mul on, ning arhiivist leitud materjali kus on tema pere kohta sissekanne. Tema isa oli Karl Elias ja ema Julie Sophie (neiupõlvenimega Kõrge) Elias.
Arhiivis on kirjas et:
Victor, sündinud Kiumas, 23.aprill/3 juuni (mida see murrujoon tähistab?) 1913. aastal.

Oleksin väga tänulik mistahes leitud info eest.

Egle.
Manused
Viktor
Viktor
Vanavanaisa nimi oli Viktor/Victor Elias
Vanavanaisa nimi oli Viktor/Victor Elias
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas MOrav »

Minge Tallinnas Riigiarhiivi Madara tn lugemissaali ja küsige sealt andmeid nn suure isikukartoteegi alusel. Aga sinna saab ka meili saata ja küsida.

Paar kildu: Vikror Eliase nimi on vähemalt sellistes säilikutes:

Jupo Tallinnas säilik 96, leht 22-2; 1942 nimekiri Elias Viktor M 6.5.1913 ..

Jupo Võrus säilik 35 leht 2; nimistu Elias Viktor M 6.5.1913 ..

R-358 Omakaitse Peavalitsus nimistu 1 säilik 14 leht 18; 1944 2. Eesti Piirikaitse Jalaväerügemendi ülema kk nr 9 Elias Viktor M .. ..

*

Mh 2. piirikaitserügemendist ja vastavast kirjandusest üldse vt
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?202503
koff
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 20 Veebr, 2010 17:08
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas koff »

Victor, sündinud Kiumas, 23.aprill/3 juuni (mida see murrujoon tähistab?) 1913. aastal.
Sündinud 23.4 ja ristitud 3.6, seda siis vanakalendri järgi. Praeguse ( ka II MS agse) järgi on ta sündinud 6.mail ...
Dan
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 03 Aug, 2005 16:08
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Dan »

Tere!

Kas võib olla tegu parempoolse mehega sellelt pildilt???

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 4033_n.jpg

Õhtul saan vast parema resolutsiooniga faili üles leida.
Egleh
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Jaan, 2012 23:24
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Egleh »

Paistab sarnane küll :shock: ! Suuremast pildist saaks paremini aru.

Ma saatsin Rahvusarhiivi päringu, ning täna või hiljemalt homseks peaksid nad mulle saatma mingi arhiivisäiliku 7 lehelise skännitud koopia, mis pidavat sisaldama tema tegevust sõja ajal..
Kui teada saan, eks kirjutan siia ka.

Suur tänu muidugi Mart Oravale.
Dan
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 03 Aug, 2005 16:08
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Dan »

Lingi pildile panin privaatsõnumisse. Vist ei ole sama inimene siiski, ei oska öelda.

Keskel istub ühe sugulase mehe isa, tema perekonnanimi peaks olema Arna, eesnime ei tea. Kahjuks on pildil oleva mehe poeg ka surnud, nii et sealtkaudu enam midagi uurida pole võimalik. Pildi taga ei olnud midagi kirjutatud, seega on suhteliselt raske tuvastada, mis aasta ajateenijatega tegu on.

Kui keegi omab Ratsarügemendist grupipilte, siis oleks huvitav kõrvutada neid pilte sellega, mis siia linkisin. Nii palju, kui internetist neid näinud, siis antud isikuid pole leidnud.
Egleh
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Jaan, 2012 23:24
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Egleh »

Sain siis rahvusarhiivilt mõningad lehed... kuid iseenesest midagi väga kasulikku ma sealt teada ei saanudki.. Viga võib ka olla selles, et ma ei ole tegelenud taolise jälje ajamis ega varem ja ei oska neid lehti lihtsalt õigesti lugeda.
Panen need siia üles, ehk keegi targem saab asjast paremini aru :)
Manused
era358.2.14_lk.18JPG.jpg
era64.1.96_lk.22p JPG.jpg
era358.2.14_lk.21.jpg
Egleh
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Jaan, 2012 23:24
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Egleh »

Veel mõned leheküljed
Manused
era358.2.14_lk.11_2JPG.jpg
era64.1.96_lk.18JPG.jpg
era61.1.35_lk.2p_2JPG.jpg
Egleh
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Jaan, 2012 23:24
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Egleh »

Ja viimane
Manused
era358.2.14_lk.17JPG.jpg
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas MOrav »

Tundub, et kartoteegis olevad lk-d ei vasta alati õigetele lehekülgedele (nt käskkiri nr 9 lk 18 pole nime; ka mõnel teisel).
Mõistlik on need välja trükkida ja lugemissaali kohale minna ning see küsimus esitada.
Reppin
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun, 2005 14:23
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Reppin »

Siin on suvalises järjekorras toodud kolme erineva dokumendi koopiad. Failinimes on viide, aga see pole päris täpne. Koopiad pärinevad järgmistest säilikutest:
a) Võru Prefektuuri Poliitilise Politseiala juhataja tegevuspiirkonnas karistatud isikute nimekirjad ERA.R-64.1.96 13.01.1942-22.02.1943
b) Koonduslaagris kinnipidamisega ja tingimisi karistatud ning politseiliselt hoiatatud isikute nimekiri ERA.R-61.1.35 1941-1944 -
27. juulil 1941 1 aastaks.
c) Sisedirektooriumi Sõjapõgenike Korraldamise Valitsuse ringkiri Saksamaale evakueerumise võimalustest. 2.Eesti Piirikaitse Jalaväerügemendi ülema käskkirjad isikulise koosseisu alal ERA.R-358.2.14 16.05.1944-19.08.1944
1. mai 1944 on 2. piirikaitserügemendi II pataljoni nooremseersant Viktor Eliasele (nr. 54) kinnitatud rünnakupäevaks.
Egleh
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Jaan, 2012 23:24
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Egleh »

niiet ma peaksin Riigiarhiivi saatma päringu nende säilikute koopiate kohta? Et nad mulle need saadaks ?

Aga kas keegi tõlgiks mulle natuke seda juttu.. näiteks punkti "c" ? Ma olen suht võõras nende kuupäevade jms suhtes..

Ja ma olen abi ees tohutult tohutult tänulik.
Reppin
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun, 2005 14:23
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Reppin »

Tervest säilikust ei ole mõtet koopiat tellida. Need koopaid, kus Viktor Eliast on mainitud, te juba saite.
Punktid a), b) ja c) sisaldavad säiliku (ehk kausta) pealkirja, kust koopia pärit. Kõrvutage nüüd saadud koopiad vastava säilikuga (viide failinimes). Need kuupäevad tähendavad aega, millal seda kausta on peetud.

Esimesed kaks puntki viitavad sellele, et Viktor Elias interneeriti 1941. aastal nõukogude korra propageerimise eest. Viimane punkt viitab sellele, et ta mobiliseeriti 1944. aastal 2. piirikaitserügementi. Tema edasise saatuse kohta nendest dokumentidest enamat välja ei loe.
Egleh
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Jaan, 2012 23:24
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Egleh »

Aga kas oskab keegi veel soovitada, et kust otsida või infot hankida?
Dan
Liige
Postitusi: 319
Liitunud: 03 Aug, 2005 16:08
Asukoht: Eestimaa
Kontakt:

Re: OTSIN: Viktor Elias

Postitus Postitas Dan »

Egleh kirjutas:Paistab sarnane küll :shock: ! Suuremast pildist saaks paremini aru.

Ma saatsin Rahvusarhiivi päringu, ning täna või hiljemalt homseks peaksid nad mulle saatma mingi arhiivisäiliku 7 lehelise skännitud koopia, mis pidavat sisaldama tema tegevust sõja ajal..
Kui teada saan, eks kirjutan siia ka.

Suur tänu muidugi Mart Oravale.
Ega vahepeal midagi rohkemat selgunud pole? Pildi kohta ei ole sugulastelt küsinud? Võimalus on, et sarnaseid teenistusaegseid pilte on sugulastel ning näod kattuvad...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist